Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

@deBug, zobaczyć Thorusa, wiecznego strażnika bram, byłoby miło, ale czy to nie będzie odrobinę nielogiczne? Wszystko zależy od miejsca i czasu gry. Choć oczywiście miło by było posłuchać rozmowy takiej jak ta z NK (oczywiście jeśli Bezi będzie bohaterem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania odnośnie dwójki i moda Returning.

1. Czy na tym najnowszym spolszczeniu (tym, z dnia niepodległości) idzie przejść całą grę? Obecnie pykam może półtorej godziny, porobiłem questy w mieście, zostałem nowicjuszem u Xardasa, i z dwa razy nie dało sie odczytać części zdania, ale nie przeszkadzało to. Chodzi mi, czy nie nadejdzie taki moment, że mod będzie po prostu nie spolszczony, i lipa

2. Jak pisałem, zostałem nowicjuszem u Xardasa, i w obecnej chwili nie mogę dołączyć do innych, normalnych gildii (a przynajmniej do straży w mieście), a mimo tego nie chcą mnie dopuścić do Hagena. Czy musze coś jeszcze zrobić, czy to bug? (Tylko nie piszcie co, po prostu tak, lub nie, sam chciałbym mniej więcej do tego dojść)

1. Tak można spokojnie przejść całą grę, choć w niektórych kwestiach występują "krzaczki" i kilka dialogów jest pozbawionych sensu. Możesz spokojnie grać, bo błędy są sporadyczne.

2. Jest jedna rzecz do zrobienia, to nie bug. W przeciwieństwie do Kręgu Wody, Nowicjusz u Xardasa, to w modzie jedna z "normalnych gildii".

Musisz zostać nekromantą, aby dostać się do Lorda Hagena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale i tak zacząłem już nową grę na wyższym poziomie trudności, i pykam narazie najemnikiem. Jak będę drugi raz przechodził, to zdecyduje się na nekromantę. Jakie są jeszcze "must have'y" jeżeli chodzi o mody? Returning, Mroczne tajemnice i Dark Sage znam, słyszałem jeszcze o jakimś drugi modzie to jedynki, nad którym pare lat pracowali, i wyszedł nie dawno (a przynajmniej beta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velaya - historia wojowniczki jest dość ciekawy. Nie wprowadza on jakichś większych zmian. Ot kolejna historia na bazie Gothica i z dozą "gothicowego" humoru. Lecz czy można go z czystym sumieniem nazwać "must have"? Najlepiej ocenić samemu wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem dawno w Velaye, ale wtedy akurat mój zapał do grania w Gothica opadł (raz na średnio rok bierze mnie, by sobie popykać w tego klasyka) i przestałem grać, a teraz mam Dark Sage i Returning, więc tez sobie odpuszczę. Denerwowała mnie tam nikłość świata, tzn. może wezmę to na przykład. Dark Saga też jest osobną historia, ale ma własny, dopracowany świat, dokładnie tak samo jak zwykły gothic, natomiast Velaya bazuje na Khorinis, więc nie jest tam dośc sporo "pustych" przestrzeni, mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi :P Tak więc staram się raczej wyszukiwać historii z własnymi światami, wiadomo, skoro twórca chciało się robić kompletnie nowy świat, to mod, siłą rzeczy, musi być dość dopracowany ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie Mrocznych Tajemnic 2.02 czy komuś już gra zepsuła savy?Tzn wczoraj jeszcze normalnie grałem a dzisiaj jak próbowałem każdy save to biały obraz i nie da sie wczytać o0.WIęc mam pytanie,jeżeli ktoś już miał ten problem to jak go naprawił?Czy moja jedyna opcja to zaczecie gry od nowa i liczenie na to,że ten zbugowany mod tym razem nie sprawi problemow z save...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Frizen

Miałem taką samą sytuacje. Zapisałem grę na dwóch slotach, lecz następnego dnia nie było można ich uruchomić. Białego ekranu nie miałem co prawda, ale efekt jest taki sam. Mi pomogło rozpoczęcie gry od początku po wcześniejszym jej reinstalowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czegoś takiego też nie miałem, chociaż w czystym Gothicu już raz sobie dwa sloty na raz rozwaliłem. Dlatego zapisuję na trzech slotach NAPRZEMIENNIE (jeśli zapiszesz od razu na trzech na raz, to najprawdopodobniej wysypią ci się wszystkie).

Przerzuć sejwy, usuń grę i katalog (ustawienia), przeinstaluj od nowa z modem i wgraj stare sejwy. Ale wielkiej nadziei sobie nie rób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisywałem na 2 slotach,teraz robie to na 3 :P.Aż wspomnienia mi wróciły jak grałem w Gothica 1 w podstawówce za sprawą Playa(2004 rok bodajże) i jakie było moje zdziwienie jak sie dowiedziałem,że można dołączyć nie tylko do starego obozu ale także do nowego(jeszcze pozniej odkryłem jak dołączyć do bractwa xd) :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie właśnie powodował zepsucie sejwa. Na szczęście już wcześniej nauczyłem się, że lepiej zapisywać na kilku "slotach" i jakoś dużo nie straciłem. Ale jak mojemu bratu to się zdarzyło to okrzyk wściekłości słyszałem z drugiego końca mieszkania :)

Z innych wkurzających bugów, które pamiętam to w Starym Obozie w okolicy tej chatki przez którą jak przejdziemy to właściciel rzuca się na nas z mordą stoi jakiś kopacz (imienia nie pamietam). Zaczyna on z nami rozmowe i wtedy bardzo często nie pojawia się okienko dialogowe. Można tak stać i stać w nieskończoność bo ruszyć się nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak że Gothic 3 znudził mi się (choć zapewne później do niego wróce) to postanowiłem znowu pobawić sie Gothicem 1 na W8. I tym razem się udało! :D Mam około 100 fps a rozwiązanie było banalne, wystarczyło zmienic jedną linijke w Gothic.ini :D

Swoją drogą jestem chyba od tej gry uzależniony :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Żywico...w zeszłym roku napisałem tu post, w którym stwierdziłem, że Gothic jest mocno średni. A tu dzisiaj wykasowałem Wieśka 2 po przejściu prologu i ponownie zainstalowałem G2. Ja naprawdę nie mam pojęcia, co takiego jest w tej grze, że wracam już do niej 6 raz. Na pewno nie chodzi o fabułę, muzyka też jakoś mnie nie powala na kolana, mieczem to już w ogóle machać tutaj nie lubię (choć już pod tym względem wolę G2 od Wiedźmina 2). Tak więc nie mam pojęcia, co sprawia, że choć raz na rok sięgam ponownie po tę grę.

Mam wrażenie, że to głównie z powodu nostalgii, żyjącego świata i głosu Bezimiennego. Teraz po raz pierwszy zostałem najemnikiem, zawsze omijałem tę bandę, ponieważ wydawali mi się tymi złymi, a ja chciałem być wierny paladynom. Dziś też eksplorowałem sobie mapę cal po calu, teoretycznie mogę od dawna zakończyć akt I, jednak nie mam na to najmniejszej ochoty. Kombinuję nad nowym rozwiązaniem danych questów, staram się odkrywać nowe lokacje (są efekty -

W wieży Xardasa na początku gry wchodzimy na jej szczyt. Tam obracamy się w stronę drogi do miasta i "spadamy z niej". Wtedy lądujemy na takim daszku i znajdujemy tam fajne EQ

Pewnie dla was Ameryki nie odkryłem, ale dla mnie to było miłe zaskoczenie :).)

Niedługo będę musiał sięgnąć po jakieś mody. Co polecacie do G2? I w ogóle to ciekawe, że nikt tu w sumie nie rozmawia o najnowszej części, IMO nie była nawet warta wydawania. Ja pograłem może dwie minuty i usunąłem z dysku. Nie znoszę gier z fatalnym systemem walki, a ArcaniA moim zdaniem taki właśnie miała (oceniam po jednej walce, po której myślałem, że zwariuję). Pod względem machania mieczem moim numerem jeden pozostaje Dark Messiah.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do G2 obowiązkowo zainstaluj sobie The Returning (w pełni spolszczony), ale dopiero po przejściu czystego Gothica. Arcanie cały czas mam na płytce, ale nawet nie zainstalowałem. Powiedziałem sobie, ze pykne w nią dopiero po przejściu trójki, do której podchodziłem już z 5 razy, za każdym razem leciał uninstall po średnio 90 minutach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak że Gothic 3 znudził mi się (choć zapewne później do niego wróce) to postanowiłem znowu pobawić sie Gothicem 1 na W8. I tym razem się udało! biggrin_prosty.gif Mam około 100 fps a rozwiązanie było banalne, wystarczyło zmienic jedną linijke w Gothic.ini biggrin_prosty.gif

Swoją drogą jestem chyba od tej gry uzależniony biggrin_prosty.gif

mógłbyś napisać co zmieniłeś w celu zwiększenia wydajności

i do was też mam pytanie wszystkich, jak tego smoka gothica 3 ujarzmić bo naprawdę gra w 20 fps-ach nie sprawia mi satysfakcji, nie jestem sado maso biggrin_prosty.gif mam oryginała od sagi, kupiłem za 25 zł g1,g2+nk+g3+zmierzch bugów. (gamebook) Jest tam ten cały najlepszy patch do g3 zwiększający fps-y, gram na średnich detalach przy 20fps i choć nie jestem fanem pieknej grafy, na low nie pogram... Dziwnie g3 na low wyglada wink_prosty2.gif

Edytowano przez BardzoCiezkieBrzmienia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu powróciłem do Gothica 2. Obecnie po nabitych 10 godzinach błądzenia mam 8lvl i kiepskie eq. Skąd mogę wsiąść dobrą broń? I druga sprawa, jeśli dołączyłem do strażników, czy mogę zostać najemnikiem? A i jeszcze męczy mnie pewna sprawa :

Lekki SPOILER

nie pomogłem piratowi Gregowi, a prawdopodobnie by zrobić questa z zaginionymi będę musiał ubić Dextera, czy mogę sobie jakoś pomóc?

Edytowano przez Bestplayer98
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu powróciłem do Gothica 2. Obecnie po nabitych 10 godzinach błądzenia mam 8lvl i kiepskie eq. Skąd mogę wsiąść dobrą broń? I druga sprawa, jeśli dołączyłem do strażników, czy mogę zostać najemnikiem? A i jeszcze męczy mnie pewna sprawa :

Lekki SPOILER

nie pomogłem piratowi Gregowi, a prawdopodobnie by zrobić questa z zaginionymi będę musiał ubić Dextera, czy mogę sobie jakoś pomóc?

jak chcesz dobrą broń

Idź tam gdzie sie szło za złodziejem oka inosa miejsce w którym jest myśliwy naprzeciwko niego zębacze i dalej troll, nie idź do nich chyba że jesteś samobójcą, skręć w lewo tam gdzie powinni być najemnicy a tak dokładniej dwóch i szukaj jaskini, w środku bedzie pan cienia i smocza zguba, przyda sie bryła lodu do zamrozenia ich i weź grzecznie mieczyk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...