Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Diego: prędzej odpowiedź byś znalazł w Pomocnej Dłoni.

Puchary i ich lokalizacje:

1 Cape Dun w posiadaniu kwatermistrza orków (być może najpierw należy porozmawiać z asasynem przy wejściu aby u orka pojawiła się opcja kupna tego pucharu)

2 U mag ognia Rakusa na zachód od Montery (siedzi w jaskini, najpierw musisz mu pomóc z jego problemem)

3 Jeden z niewolników na wykopaliskach w Monterze (chce aby go przenieść na farmę w zamian da puchar)

4 Jest w chacie nadzorcy obozu niewolników w Silden

5 Jest w kopalni w Geldern (tej kopalni do której wejście jest w samym mieście)

6 U paladyn w Trelis (jest w mieście odda ci puchar jak tylko do niego zagadasz)

7 Mag ognia w Nemorze (najpierw trzeba dla niego pozbierać jakieś rośliny)

8 U paladyna w świątyni w Vengardzie (tej do której teleportujesz się kamieniem z Gothy)

9 Jest u Miltena (da ci go gdy tylko z nim porozmawiasz w klasztorze)

10 Asasyn w Mora Sul o imieniu Masil (chce by wykonać dla niego parę questów, puchar da w nagrodę)

11 Niedaleko Mora Sul jest obóz w którym ukrywa się niewolnik Yussef, w tym obozie jest paladyn który stracił swój puchar gdy napadły go piaskowe pełzacze. Przyłącz się do niego a zaprowadzi cię do swojego starego obozowiska, puchar jest wewnątrz pełzacza który nazywa się "ranny piaskowy pełzacz" czy coś takiego

12 Obóz bandytów na drodze pomiędzy Trellis a Bregą (puchar jest albo w posiadaniu upadłego paladyna, albo leży w jednej ze skrzyń).

W tamtej stronce co podałeś masz napisane komu dać. Teraz wystarczy je dostarczyć do odpowiednich kolesi. (lepiej w odpowiedniej kolejności, chociaż to może nie mieć znaczenia, ale mogę się mylić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szamanów jest bardzo prosty sposób. Podchodzimy na tyle blisko, żeby szaman nas zauważył. Wtedy szybko chowamy się za najbliższym słupem, drzewem itd, ale aby szaman dalej trzymał w pogotowiu kule ognia. Teraz jest najlepsze... :D. Cofamy się powolutku, a szaman będzie za nami szedł( ale dalej nie będzie nas widział, bo bezimiennego zasłania słup(drzewo). Przestajemy się cofać gdy szaman jest tuż za słupem i idziemy na niego. Ork nie może nas walnąć kulą ognia bo ma przeszkodę przed sobą. Gdy podchodzimy blisko niego, ten "chowa" kulę ognia i wyciąga miecz. Ale zanim to zrobi mija trochę czasu, a my możemy mu dosyć przykopać (szaman orków nie jest zbyt wytrzymały i dobry w walce na miecze) ;). Ja tak wybiłem niemal wszystkich szamanów, nie tracąc prawie nic zdrowia. Jest tylko jeden problem. W pobliżu nie może być już żadnej elity :D

Dobry sposób ale troszkę czasu się traci na takie podchodzenie szamanów. Jeśli nie ma innych orków w pobliżu, można przeprowadzić frontalny atak na takiego szamana, wystarczy biec w jego kierunku pod lekko od niego odchodząc żeby kula ognia nie była skierowana na Ciebie. Nawet jak raz Cię trafi to zanim drug kulę wyśle jesteś już przy nim i można go zabić zanim on wyciągnie miecz. A jedno trafienie kulą nie odbija się zbyt znacząco na zdrowiu bohatera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że będzie

lepszy niż podstawka

Oki, "trójka" może i do najlepszych gier nie należała ale mi się wydaje że i tak twórcy włożyli w nią wieeeeele pracy i miłości.... Nie jest tak dobra jak Gothic 2 ani tak słaba jak :D Wiedźmin :D ale mi się bardzo podobała. I dodatek również wyląduje w mojej kolekcji. Jeśli ktoś może to napisać, to chętnie bym się dowiedział, jaka to nowa klasa czy frakcja będzie w dodatku (chodzi mi o nowości) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie całe te zamieszanie z Arcanią, która ma być robiona pod Amerykanów wychodzi bokiem. Dlatego barciej niż na kolejnego Gothica czekam na Risen (która z Gothickiem ma wiele wspólnego) i zapowiada się o wiele lepiej niż Arcania i dodatek do trójki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gothic umarl wraz z III, ale nie martwie sie gdys za jego spadkobierce uwazam Risen, dla mnei gothic to przede wszytkim mechanika gry i spospb przedstawienia świata, świat gry orpocz paru znajomych :) nie sprawił ze jakoś super go pokochalem czy nie moge sie z nim rozstać. Moim zdaniem gra zrobiona podbnie, ale w innym swiecie bylaby nadal gothiciem chociac brakowalby w niej Lestera Miltena i Gorna :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem narzekacie i tyle :P . Chociaż ja należę do tej raczej mniejszości, która uważa G3 za wyśmienitą grę.

A właśnie co do Forsaken Gods. Dzisiaj po raz pierwszy od roku włączyłem TV zwane Hyper i akurat trafiłem na wywiad z jednym z jego twórców. To czego się dowiedziałem nawet mi się spodobało bo zanosi się, że będzie blisko tego co w 3. mi się tak spodobało. Do rzeczy (nie śledzę informacji w necie, więc może nic nowego nie powiem, ja w każdym razie się tego dopiero dowiedziałem) :

co do fabuły gość powiedział, że

wracamy do Myrtany dwa lata po zakończeniu 3. części. Twórcy jako punkt wyjścia wybrali sobie jedno z zakończeń trójki, ale nie powiedzieli które. Okazuje się, że przemiany jakie zaszły w Myrtanie po wypędzeniu orków nie były takie łatwe ble, ble ble... Nasi starzy znajomi z poprzednich części stali się wpływowymi postaciami (znów?

:D ) i są gubernatorami, burmistrzami itp. itd..

W tle pokazywali gameplay, więc od razu mogę powiedzieć, że system walki wyglądał na nim w 100% identycznie z G3, więc rewolucji w tym aspekcie nie będzie. Pododawali jeszcze nieco zwierzaków udomowionych w miastach, stworów i kobiet, żeby jeszcze bardziej ożywić świat. A właśnie! Pokazywali gameplay z dodatku i wyraźnie było na nim widać stare dobre znane nam z GIII chwilowe zwisy, akurat kiedy gość w tle mówił, że mimo pododawania w miastach wielu elementów udało im się utrzymać frame rate na stałym, przyzwoitym poziomie :blink: , widać w kwestii poprawy pracy silnika gry na zmiany za bardzo co liczyć też nie mamy.

Mimo to i tak planuje zakup bo jeśli nawet byłaby to nowa historia w dokładnie tym samym środowisku GIII to już by mi to samo wystarczyło ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na Risen

Witaj w klubie :D G2 to już klasyka... aż chce się płakać, bo oddałbym wieeeele żeby ta "magia" (bo jak to inaczej nazwać...) z G2 zawładnęła mną po raz trzeci (G2, NK i teraz Risen....). Byle tylko nie było "obsów"... Bo jak gra wyjdzie w 2010 to ja tak na serio się nie zdziwię... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bardzo licze na Risen, a Arcanie traktuje jako coś co zabije czas czekając na Risen ;)

To o tym że Arcania chce bardzo poprawić grafike Trójki też obiło mi się o uszy a dodatkowo słyszałem że twórcy nie mają zamiaru zooptymalizować kodu gry, co oznacza, że dalej będzie łapał zawiechy nawet na bardzo dobrych kompach :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wymagania będą na pewno kosmiczne.W grach RPG nie chodzi o piękną grafikę no słaba też nie może być ale

chodzi mi oto żeby,po prostu fajnie się w nią grało i czerpało się,z niej przyjemność.Taką przyjemność czerpałem

grając w gothica 1 i 2. ;)

Edytowano przez eddy1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Obliviona się nie zgodzę. Ja bawiłem sięprzy nim dobrze, choć nie jest to na pewno typowy RPG z krwi i kości. Co do G3 się zgodzę. Ale Wiedźmin dobrym RPGiem? Fabuła fajna, reszta przeciętna.

Ale wracając do Gothiców - spójrzcie jaką grafikę miała jedynka. A do dziś jest to chyba najczęściej 'grana' część serii. Ewentualnie dwójka. A trójka? Tylko najbardziej zagorzali fani dalej w to grają. A i grafika wcale nie jest taka cudowna.

Nie można powiedzieć też, że wszystkie dzisiejsze tytuły idą w grafikę i nic więcej. Ale niestety często JEST to prawdą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak naprawdcę to Risen (z tego co widziałem na screenach) dużo gorzej od Arcanii nie będzie wyglądał. Co oznacza, że i w tym przypadku wymagania sprzętowe niejedną osobę doprowadzą do łez rozpaczy ;)

Tak może i masz rację, ale zauważ że Risen grafiką dorównuje Gothic 3 ale wyjdzie może za rok, może poźniej (lub wcześniej) więc sprzęt który go pociągnie będzie o wiele tańszy niż teraz do gothica. A zresztą tu nie chodzi o wymagania, bo pamiętając Gothicki (z Risen na pewno będzie tak samo) zawsze miały wysokie wymagania ale Gothic 3 pomimo wymagań miał jeszcze źle zooptymalizowany kod i właśnie licze na to że Risen nie popełni tego błędu, ponieważ sprzęt lepszy zawsze można kupić ale sam kodu gry nie zmienisz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...