Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Dodatek w złocie!

Dobra wiadomość dla fanów świata Gothica - dziś pierwszy samodzielny dodatek do trzeciej odsłony serii osiągnął złoty status i powędrował do tłoczni. Przewidywana przez wydawcę, firmę JoWooD, światowa premiera gry powinna odbyć się już 21 listopada. W Polsce wydania i polonizacji programu podjęła się firma CD-Projekt, do sklepów trafi on 4 grudnia w sugerowanej przez dystrybutora cenie 79,90 zł. Podobnie jak w przypadku podstawki będziemy mieć do czynienia z pełną lokalizacją, a więc również dialogi usłyszymy w naszym ojczystym języku.

Forsaken Gods wzbogaci grę o kolejnych 15-20 godzin zabawy w czasie których wykonamy wiele zadań, znajdziemy niespotykane dotąd zbroje i bronie, a także stawimy czoła nowym potworom. Pewne zmiany zajdą także w interfejsie użytkownika i systemie walki, ponadto twórcy ulepszyli nieco silnik Gothica 3, dzięki czemu dodatek będzie prezentować się jeszcze lepiej niż pierwowzór. Fabuła rozszerzenia stanowić ma swego rodzaju pomost pomiędzy trójką, a zapowiedzianą niedawno czwartą częścią serii zatytułowaną Arcania: A Gothic Tale. Poznamy więc odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania, a jednocześnie zostaniemy przygotowani na wydarzenia mające nadejść w kolejnym wcieleniu Gothica.

GOL

Czyli co, recka w następnym CDA?

Jedyne co mnie zaskoczyło to data polskiej premiery. 4 grudnia? Jeszcze wczoraj wieczorem na gram.pl jak wół stał 27.11 :/

Edytowano przez vainqueur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem - co oznacza że osiągnął zloty status? Przeciez jeszcze nie trafil do sprzedazy :P No, chyba że chodzi o liczbę preorderów.

vainqueur - Ty zamiast sie zamartwiac, ze przesuneli premiere FG o tydzien, zauwaz że NWN2: Storm of Zehir ma premiere za parę dni (jesli juz nie mial) a w Polsce będzie dopiero w połowie stycznia. A nadmienie że jest to dodatek do gry, która ma 1/10 tekstu mówionego w porównaniu do Gothica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem - co oznacza że osiągnął zloty status? Przeciez jeszcze nie trafil do sprzedazy :P No, chyba że chodzi o liczbę preorderów.
Złoty Status, czyli gra została ukończona, płytka poszła już do tłoczni, a w firmie mają bibę. To tak w skrócie. Generalnie teraz przesunięcie premiery jest raczej niemożliwe. Oczywiście chodzi o światową premierę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem - co oznacza że osiągnął zloty status? Przeciez jeszcze nie trafil do sprzedazy :P No, chyba że chodzi o liczbę preorderów.
Złoty Status, czyli gra została ukończona, płytka poszła już do tłoczni, a w firmie mają bibę. To tak w skrócie. Generalnie teraz przesunięcie premiery jest raczej niemożliwe. Oczywiście chodzi o światową premierę.

Łot ?! Ja myślałem , że już gothic 4 wyszła.Już są nawet filmy z Gothic 4 w roli głównej... Np. ten :

http://pl.youtube.com/watch?v=kSyCf3bVuNc

Tylko ciekawe jakie będzie miała wymagania.

PS.Nie czytałem całego tematu bo to niemożliwe (xD) więc jak była podobna wypowiedź to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to mozliwe ze ten filmik jest z Arcanii? Tak szczerze mowiac to nie przypomina mi to Gothica, no ale to w koncu juz nie Gothic tylko Arcania, tylko w Europie ma sie nazywac Gothic 4 : Arcania, jak myslicie czy ten filmik jest naprawde z Gothica 4? Ale pokręciłem to zdanie. :P

Edytowano przez Goraal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podał Diego to naprawde jest filmik z Gothica 4, więc trzeba napisać kilka zdań co o tym myśle ;)

Zacznijmy od zalet, czyli rzeczy które mi się spodobały :

Warunki atmosferyczne -deszcz, wkońcu wygląda jak deszcz, genialne odwzorowanie padających cieni, poruszająca się trawa i liście pod wpływem wiatru, no i moment z tym słońcem w oknie <cudo>

Interfejs - bardzo zbliżony do tego z G3 więc jest dobrze

Anatomia człowieka ;) - NPC po dostaniu w noge, łapali się za nią i upadali i nawet był headshot ;)

Ekwipunek - zostawiono tarcze, są hełmy więc można liczyć, że będzie podobnie jak w G3 a może jeszcze lepiej ;)

Grafika - no po prostu bomba,doskonałe lokacje i ta szczegółowość, ...

No a teraz troche narzekania :

... tylko teraz jaki sprzęt to udźwignie :(

AI NPCów - ludzie wogóle nie reagowali na to że bohater miał broń w rękach, ba nawet po zabiciu kilku reszta dalej zajmowała się swoimi sprawami, nie zwracając na to większej uwagi

Anatomia człowieka ;( - ludzie bez wzglądu na to czy dostali w głowę czy w stopę padali po jednym strzale z łuku

Strzelanie - facet strzelał z łuku w tempie ekspresowym, i to z dużą siłą, wogóle nie naciągając łuku, mimo iż cel był daleko bohater celował prosto we wroga, fizyka pada

Cele - obiekty do których strzelał gracz były wyszczególnione, to odejmuje od realizmu

Zbliżenie - do jasnej ciasnej, bohater strzelał z łuku czy może snajperki, znowu realizm spada

No i to chyba wszystko co mogłem napisać o tym krótkim filmiku, który bardziej przypominał gameplay z jakiegoś FPSa, a nie RPGa, szkoda, że nie pokazano walki mieczem. Ale trzeba pamiętać o wypowiedzi autorów (zamieszczonej w artykule podanym przez Diega), w której mówią, iż jest to wczesna wersja gry i wiele aspektów może ulec zmianie (na co po cihu licze). Ogólnie gre kupie na 100%, mimo iż to już nie będzie ten sam Gothic co kiedyś ;)

Edytowano przez SilverBoy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak bardzo nie przejmował tym filmikiem z Gothic 4. To dopiero wczesna faza projektu i z pewnością nie ma tam sztucznej inteligencji postaci czy fizyki. Zresztą twórcy gdzieś się tam wypowiadali, że jeszcze dużo mają do roboty więc spokojnie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a teraz troche narzekania :

... tylko teraz jaki sprzęt to udźwignie :(

AI NPCów - ludzie wogóle nie reagowali na to że bohater miał broń w rękach, ba nawet po zabiciu kilku reszta dalej zajmowała się swoimi sprawami, nie zwracając na to większej uwagi

Anatomia człowieka ;( - ludzie bez wzglądu na to czy dostali w głowę czy w stopę padali po jednym strzale z łuku

Strzelanie - facet strzelał z łuku w tempie ekspresowym, i to z dużą siłą, wogóle nie naciągając łuku, mimo iż cel był daleko bohater celował prosto we wroga, fizyka pada

Cele - obiekty do których strzelał gracz były wyszczególnione, to odejmuje od realizmu

Zbliżenie - do jasnej ciasnej, bohater strzelał z łuku czy może snajperki, znowu realizm spada

Raczej nie ma co się przejmować tymi wadami bo to jeszcze wczesna wersja, a te błędy łatwo naprawić. Same wrażenia z filmiku mieszane bo z jednej strony świetna grafika, ale z drugiej nie wiem czy Ancaria nie będzie jak Crysis interaktywną prezentacją silnika graficznego. Ale można się pocieszać tym że może być już tylko lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka mnie zachwyciła. Świetna fabula, ciekawe questy no i grywalnosc! (7 razy próbowałem oswobodzić kolonie spod bariery ;)). Dwójka już w innych klimatach lecz tez zachowała smaczki z poprzedniczki. Znajome twarze i ciekawe klasy postaci. Co do bugow powiem tak--- dobrze, ze były. Nie robiły one z gry jakiejś niedorobionej produkcji a fajnie było się przechwalać z kolegami jak to np. sie przechodzilo przez zamknięta bramę w Starym Obozie ;) W NK nie grałem, bo z funduszami na razie krucho a w trojkę narazie nie pogram z powodu braku czasu. Mam nadzieje jednak, ze się nie zawiodę. Co do nowej odsłony gothic podchodzę z rezerwa. Oby nie skopali już dobrze znanej ikony RPGow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby zachowali tradycje z 1 i 2 np. podzielenia gry na, rozdziały bez tego gra wydaję mi się taka oklepana.Wiem

nie zrobią już tego Gothica jaki był kiedyś ale mam nadzieję że niektóre, elementy będą zachowane.Bugi nie przeszkadzały mi w grze nadrabiały to klimat i fabuła.Tylko szkoda że na razie pokazują screeny, a nie ujawniają jakichś skrawków fabuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby zachowali tradycje z 1 i 2 np. podzielenia gry na, rozdziały bez tego gra wydaję mi się taka oklepana.Wiem

nie zrobią już tego Gothica jaki był kiedyś ale mam nadzieję że niektóre, elementy będą zachowane.Bugi nie przeszkadzały mi w grze nadrabiały to klimat i fabuła.Tylko szkoda że na razie pokazują screeny, a nie ujawniają jakichś skrawków fabuły.

Ale czemu taki pesymizm że nowy Gothic będzie gorszy od poprzednich? To że nie robi go piranha nie oznacza że będzie to słaba gra. Napewno nie będzie to już gorhic ale dalej może być dobrą grą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że Gothic 4 będzie złą grą.Tylko ten Gothic robiony już, jest trochę na siłę a wtedymożę nic już z tego nie wyjść.Żałuję trochę że Piranha nie robi już Gothica ale zobaczymy co z tego będzie. ;)

Edytowano przez eddy1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Piranie robią Risen, więc szykuje się mały pojedynek Risen (Pirani) i Gothic 4 (Spellbound, czy kto tam go robi, na prawde nie wiem więc się nie czepiajcie jeśli to nie oni ). Co do nowego Gothica wole na niego patrzeć z dystansem, nie chce później się zawieść, ale jak będzie grą dobrą wcale nie będę zdziwiony ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszy jest Gothic I. Grafika świetnie pasowała do mrocznego klimatu Górniczej Doliny i miło plądrowało się wszystkie zakamarki. Teren ograniczony barierą, był świetnym pomysłem pasującym do fabuły (która swoją drogą była bardzo dobra) a także ogranicznikiem terenu, który wcale nie wydawał się jakiś nienaturalny jak w niektórych grach jakieś niewidzialne ściany. Wracając do fabuły była ciekawa i zaskakująca,

pomoc w zdobyciu Ulu-mulu, zabicie magów ognia i inne tego typu smaczki. Twórcy postarali się także o różne ciekawostki jak Chromanin, którego szukanie wszystkich zajęło mi wiele dni/tygodni

:) Dwójka według mnie była trochę gorsza, choć wciąż trzymała poziom. Fabuła nie była jakaś innowacyjna, lecz według mnie dobra. Teren gry się powiększył, co nie odebrało grze klimatu, który był tak dobry w pierwszej części. Noc Kruka była chyba trochę lepiej zrobiona pod względem fabularnym. Podniesienie poziomu trudności według mnie nie wpłynęło jakoś na rozgrywkę, a zachęcało tylko do odkrywania tajemnic Khorinis w celu podniesienia umiejętności. Trójkę także ukończyłem, lecz ten ogromny świat nie trzymał już tak klimatu, jak poprzedniczki. Nieraz z niechęcią podchodziłem do wykonywania nowych questów co w poprzedniczkach mi się nie zdarzało, lecz mimo iż trójka nie była wg. mnie tak wspaniała to i tak trzymała dość wysoki poziom.

Rozpisałem się trochę, ale napisałem swoje wrażenia z gry. Wiem że wielu nie zgodzi się z moim zdaniem, ale nawet na to nie liczę, bo w końcu o gustach się nie dyskutuje, lecz taka jest moja opinia po zagraniu w te tytuły. Oczywiście jestem fanem Gothiców i czekam na Zmierzch Bogów, który mam nadzieję będzie lepszy od podstawki.

Także interesuje mnie najnowsze dzieło Piranii, Risen, które może okazać się świetne fabularnie.

Edytowano przez kozuba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem już różne screeny,filmiki oraz czytałem wypowiedzi graczy i oficjalny komunikat Joowod w sprawie dodatku do Gothica 3 i wiecie co... Zmierzch bogów jest jeszcze gorszy od podstawki. Gothic 3 przycinał ci na maksymalnych ustawieniach?? O płynnej grze na średnich/max detalach w ZB lepiej zapomnij bo optymalizacja jest chyba jeszcze gorsza niż w podstawce ( OMG to może być jeszcze gorsza?). Na filmiku widziałem pełno bugów typu znikające tekstury (całe metry, nie jakieś małe elementy), błędy w zadaniach (sprawiające że nie da się ich rozwiązać), brak podpisów u niektórych postaci( więc nie da się z nimi porozmawiać), kraść można ile się chce (właściciele i tak nie zgłaszają pretensji), słabe ( i nudne) questy typu przynieś, pozamiataj itd. Nie napisałem nawet połowy, bo chyba brakło by miejsca. Sam Joowod przepraszał za zabugowaną grę. PS. Są juz pierwsze dwa patche (100 MB!!), które podobno naprawiać mają większość błędów z grafiką i zadaniami. Nie wiem, nie sprawdzałem... A i chyba najważniejsze... POLSKA WERSJA PUDEŁKOWA JEST BEZ POPRAWEK. Trzeba będzie poczekać dopiero aż wydadzą polskie patche do tej gry. Jednym zdaniem: GRA JEST NIEGRYWALNA. Nie wiem jak wy, ale ja czekam aż wydadzą polskie patche i ktoś to przetestuje czy nie ma już błędów, bo ja męczyć się nie zamierzam. A miałem kupić grę w dniu premiery... :|

A i jeszcze jedna taka ciekawostka... a w zasadzie dwie.

1. System walki jest nieco zmieniony: przybliżanie obrazu, gdy naciągamy cięciwę w łuku oraz nie możemy atakować, gdy skończy nam się wytrzymałość( podobnie jak przeciwnicy). Tak, tak... od teraz są dwa paski nad przeciwnikami. Jeden to życie, drugi to wytrzymałość przeciwnika. Trzeba będzie chyba więcej myśleć w czasie walki :D

2. Nie wiem gdzie to czytałem, ale nieźle się uśmiałem. Jeden z orków w grze nazywa się uwaga.... LEWIS. No normalnie świetnie. Może niech dadzą jeszcze Michaela i Johna jako nazwy dla orków to będzie jeszcze śmieszniej. Czy oni w ogóle grali w jakiegoś poprzedniego Gothica?? Śmiem twierdzić, że nie...

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba poczekać aż będzie w jakiejś tańszej serii z większą ilością poprawek, bo trzeba będzie ściągać a takto mi sie nie chce :P Trójka mi się nie zacinała, tylko przy walce z kilkonastoma orkami na raz wtedy zdarzały się lekkie zwisy, ale jak optymalizacja jest gorsza (to czy w ogóle jakaś jest??) to nie wiem jak to będzie. Licze że szybko się z tymi patchami uwiną, bo jak nie to wiele osób może się do Gothica całkowicie zniechecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe na tych filmikach (gameplaye nagrywane przez fanów) ukazujących liczne bugi Myrtana wydaje się... opustoszała... Bezimienny hasający po borach i lasach spotyka, w porównaniu z podstawką, zaskakująco mało zwierząt! Do tego wyrzucono cały Varant. Hej, hej Noc Kruka to prawdziwy ideał dodatku, a to mi wygląda na zlepek pozostałości po Gothic 3. Ale nie należy stawiać na grze krzyżyka i zobaczyć na własne oczy co i jak, wtedy wydać osąd...

Na poprzednie części czekałem z niecierpliwością, a tej premiery zwyczajnie się boję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dobra to niepotrzebnie o Varancie wspomniałem, ale Myrtana jak najbardziej jest w grze. Zaczynasz, jeśli dobrze pamiętam, w Silden. Można zwiedzić dawne osady z Monterą na czele.

edit: Dla mnie akurat te "3" w nazwie nie jest problemem, w podstawkę grałem z przyjemnością ;) Mam tylko "uzasadnione obawy".

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem i teraz już wiem - jeżeli ktoś liczył na nowe obszary, to przeżyje srogi zawód. Na teren gry składa się Myrtana i nieco ucięty Nordmar. Oczywiście będzie troche zmian, jak na przykład odbudowane mury zniszczonych w Gothic 3 miast... Aby poznać resztę zmian trzeba cierpliwie poczekać.

do eddy1: nie no dodatku nie mam bo czekam na polską premierę, mówię tylko o tym czego można się dowiedzieć z rozważań niemieckich graczy na temat niemieckiej wersji gry. Dlatego właśnie nie wydaję jakiegoś konkretnego osądu i czekam żeby zobaczyć na własne oczy.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...