Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Gość Diego666

Nawet z przyzwanym potworem jest czasami trudno. W ostatniej walce ze smokiem ożywieńcem przyzwałem kamiennego golema ale i tak nie mogłem go pokonać. Dopiero przy triku golem+bryłka czarnej rudy fuksem przy piątym podejściu go pokonałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie - co daje ta bryłka czarnej rudy? Jak dla mnie to niczym się nie różni od bagiennego ziela. A ja ostatniego smoka nigdy nie pokonałem wręcz - pewnie przez b.niski poziom, na którym kończylem grę. Ale nie musiałem, na smoka jest banalny sposób - dwa zwoje z potężnym zaklęciem ukrytym w skrzyni w przedostatniej sali. Dwa użycia zwojów - smok ożywieniec natychmiast pada. Można ich użyć z ukrycia, więc walka nie oznacza żadnego wysilku ani stresu.

Powiem tylko: co z tą rudą? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po "zażyciu" tej rudy odniosłem wrażenie, że niczym się nie różni od bagiennego ziela. Wszystko spowalnia, potwory, i bezi też. Działa na podobnej zasadzie jak eliksir "zamieć" z wiedźmina - po prostu mozna oglądać pole walki w nieco wolniejszym tempie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym regenerowaniem smoków to rzeczywiście jest hardcore. Tylko ja na to znalazłem swój sposób, po prostu przyzywam ze zwojów stado potworów wokół nich, które co prawda niespecjalnie go zranią, ale zajma go, i pozwolą mi atakować bez przerwy. Nawet jeden głupi szkielet moze duzo pomóc, bo robi dobre uniki i nie pada od razu. A golem to już w ogóle...

Zdecydowanie szybciej jest używając zaklęcia "Zmniejszenie potwora". Później każdy smok pada po 2-3 ciosach. ;)

Ostatnio znowu rozpocząłem przygodę z Nocą Kruka. Na razie jestem jeszcze w mieście i nie przynależę do żadnej gildii, bowiem znalazłem fajny sposób na zdobycie na początku zabawy sporej ilości doświadczenia. Wystarczy zajść do Ignaza, wykonać zleconego przezeń questa, a następnie kupić od niego zwoje przemian, np. w smoczego zębacza, cieniostwora czy też ognistego jaszczura. Pod taką postacią stajemy się postrachem okolicznych lasów, trzeba jedynie uważać na orków, wargi i cieniostwory, ale reszta jest niezmiernie łatwym łupem. Smoczy zębacz dla przykładu ma całe 200 siły i 200 zręczności - 150 punktów doświadczenia za szkielet goblina jest bezcenne, a tym bardziej 50 punktów nauki. ;)

BTW. Jaki jest najlepszy łuk w NK?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wykonywać questów dla Ignaza, żeby kupić od niego zwoje. I poza tym we wczesnym etapie gry ma się tylko po jednym ze zwojów z przemianami w potwory, które wymieniłeś. Ja osobiście na początku też często szarżuję po lasach, ale oprócz szkieletów goblinów i jaszczurów (których jest bardzo niewiele), pozostali przeciwnicy nie stanowią żadnego wyzwania i bez przemian. No, oczywiście nie mówię o orkach/wargach/cieniostworach. I weź zmien tą czcionkę, żeby czytac Twoje posty muszę robić dokładnie to samo, co się robi ze spoilerami :P

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Gothic I i Gothic II (oczywiście i dodatek do dwójki Noc Kruka =])to wspaniałe części o przygodach bezimiennego.W trzecią część niegrałem a Arcania a Gothic Tale no cóż....dlaczego Piranha Bytes sprzedałą Gothica :( Ale na szczęście są też mody dzieki którym mogę troche dłużej nacieszyć sie tymi dwoma częściami =]

Edytowano przez therealgangstadi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dlaczego Piranha Bytes sprzedałą Gothica

Mnie to nawet cieszy. Piranie sami sobie ustalą czas wydania gry, strukturę rozrywki itd. A Joowod będzie jeszcze żałować swojej decyzji. A piranie tak dopracują Risena żę pewnie nie będzie już zmor z gothica, czyli bugów i problemów z optymalizacją silnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diego666

Wypróbowałem wasza metodę z zamianą w silne zwierze i zabijanie tych pomniejszych. Metoda dobra ale ma jedna wadę. Mianowicie gdy przebiegałem w zwierzęcej formie kolo strażników miasta zaczeli mnie atakowac ale ich olałem... Trzy poziomy pózniej wracałem w normalnej formie do miasta, gdy zobaczyli mnie ci sami strażnicy zaatakowali mnie i zabili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mówie że wszystkim naraz trzeba sie podejmywać :lol: Jak zagram w gothica i przejde go pokażem wam screeny i dam na to forum na dowód.Wy myślicie nastepyjąco:

np.

-Dołączyć do Onara -Niepowodzenie

-Dołaczyc do Strazy -Udana

-Dołączyć do Klasztoru -Niepowodzenie

Macie na myśli coś takligo?Bo jeśli tak to jak w ten sposób nierobie.

Poprostu mam takie quest np. Dołaczyc do Strazy i tyle 2 niemam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie tylko takie questy. Chodzi nie tylko o zaprzeczanie się questom nawzajem, ale też o np. wymagania odnośnie umięjętności do danego questu. Cięzkozbrojny wojownik nie poradzi sobie za dobrze z zadaniami dla gildii złodziei. W nocy kruka nie opłaca się robić bohatera dobrego we wszystkim - robi się specjalistę. Poza tym ukończenie zadania nie zamyka sie jedynie w napisie "ukończone". Jak lord Andre każe Ci przynieść sobie paczkę z zielem, a Ty ją oddasz Cipherowi, i okłamiesz Andre że wyrzuciłeś ją do morza, to może gra zadanie Ci zaliczy, ale sam siebie nie oszukuj - nie wypełniłeś go.

I wreszcie część zadań jest dostępna tylko dla określonej klasy. Np

strażnik miejski na początku musi pozabijać polne bestie na farmie koło miasta, najemnik później musi zdoyc ile wlezie smoczych jaj dla Benneta, Paladyn musi pozabijac orkowych przywódców i przynieść ich pierścienie Hagenowi, Mag musi odnaleźć wszystkich opętanych i wysłać ich do klasztoru, paladyn musi oczyścić kapliczki,

etc etc - jest mnóstwo takich zadań, które można wypełnić grając tylko określoną klasą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

>Jak lord Andre każe Ci przynieść sobie paczkę z zielem, a Ty ją oddasz Cipherowi, i okłamiesz Andre że wyrzuciłeś ją do morza, to może gra zadanie Ci zaliczy, ale sam siebie nie oszukuj - nie wypełniłeś go.<

:lol: Nie oszukuj siebie xD to się nazywa spryt a nie oszutwo.Zabiłem 2 muchy jednym zamachem.

Zrozumiałem cie tak ze ty mnie zrozumiałes ze dołaczyłem do wszystkich 3 gildii naraz :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...