Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Może teraz znajdę w sobie siłę do ukończenia tego dodatku. Cóż, poprawki wyglądają ciekawie, a ja nawet nie wiedziałem, że tyle błędów było w ZB. Trzeba w wolnej chwili poprać patcha i zobaczyć, co dla nas przygotowano. Swoją drogą, to chyba najlepszy czas aby ukończyć dodatek. Szczerze mówiąc nawet nie zauważyłem, że pomiąłem jakąś część cyklu. Jakoś sobie nie wyobrażam pominąć G2 i nie poczuć tego. :D

O proszę, nowa część Gothica może nie doczekać się swojej premiery (KLIK). Trochę szkoda, bo prawdę mówiąc czekałem trochę na ten dodatek, a tu niespodzianka. Zastanawiam się też czemu nie ma jeszcze informacji o polskim wydaniu Fall of Setarrif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do premiery dodatku Arcanii została ona przesunięta na inny termin, wszystko za sprawą finasów Jowood. A propo patcha do Zmierzchu Bogów - specjalnie czekałem na tą łatkę, bo w tą produkcję chciałeć zagrać wcześniej, ale wolałem poczekać do edycji rozszerzonej. Za jakiś czas się jej z pewnością przyjrzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się okaże, że Jowood nie znajdzie inwestora. To Upadek Setariff może nie ujrzeć światło dzienne, co wtedy może oznaczać śmierć kliniczną Gothica. Chyba że pozostaną fanowskie modyfikacje i filmy, ale na ile to może starczyć ? Jest jeszcze GMP ale on dopiero się rozwija.

Tak prawdę mówiąc. Kiedy czytałem raport finansowy Jowood, to aż się zastanawiałem kiedy będzie jakaś gapa. I teraz wyszło to na jaw. Mam nadzieje jednak że Upadek Setariff ukażę się, ale nie tak jak planowano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja kupiłem co prawda wersję polską, ale jak nie rozumiesz po angielsku to nie masz chyba specjalnie wyboru, co? Trzeba znaleźć.

Prawa do serii, jak głosi plotka, mogłaby odkupić Piranha, bo ma prawo pierwszeństwa, ale czy są zainteresowani, to nie wiem.

Oby...

A premiera dodatku nie jest oficjalnie przesunięta. po prostu nie wiadomo, czy wyjdzie:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa do serii, jak głosi plotka, mogłaby odkupić Piranha, bo ma prawo pierwszeństwa, ale czy są zainteresowani, to nie wiem.

Oby...

Ja szczerze mówiąc na ich miejscu mocno bym się zastanawiał. Po pierwsze musieli by się zmagać z tym, co stało się z serią za sprawą Trine i Spellbound. Co by o Forsaken Gods i Arcanii dobrego nie mówić (ja nic takiego nie widzę, ale zwolennicy się jacyś pewnie znajdą), to są to jednak dla Gothica dwa wielkie kroki w tył. Po drugie już Gothic 3, choć bardzo fajny trochę odstawał od dwóch pierwszych części. Nie to że był grą złą, ale...mi przynajmniej grało się w niego trochę dziwnie. Osobiście nie zdziwił bym się, gdyby Setariff miało być ostatnią drgawką przedśmiertną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście Piranie, chciały by odzyskać prawa do serii. To już by było na ten temat coś wiadomo, a mam nadzieje wielką że Piranie odzyskają prawa. Bo jestem wielkim fanem G1 oraz G2NK. Więc pewnie Piranie by na nowo ożywili serię, i pewnie prowadzili by dalej ją.

Swoją drogą... Gdyby się tak zastanowić, to ciekaw jestem jaki efekt byłby końcowy jeśli by Piranie tworzyły Arcanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Myślę, że nic nie byłoby wiadomo, dopóki ostatni gwóźdź nie został wbity do trumny JoWood'u. Gdyby babcia miała wąsy... :P

@dexter666

I tu masz niestety rację. Do tego dochodzi jeszcze Risen, który stał się ich priorytetem...

@JediMati

Niestety ja Ci raczej nie pomogę, ale w dziale Pomocna dłoń na pewno znajdzie się ktoś, kto Ci poradzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą... Gdyby się tak zastanowić, to ciekaw jestem jaki efekt byłby końcowy jeśli by Piranie tworzyły Arcanie.

Wtedy nie nazywałoby się to Arcania, a pewnie Gothic 4. Spellbound stworzyło nową historię, bohatera, świat i zasady. IMO był to błąd, ale nie taki ogromny. Chcieli wprowadzić świeżość do gry, co niestety im się nie udało. Niektóre ich pomysły były dobre, ale inne okropne. Do udanych mogę zaliczyć świat gry, który był ładny i pachniał Gothicem. Niestety efekt osłabł po dodaniu ograniczeń. Wszędzie zawalone ściany? Dobrze było to zrobione w G1-2, gdzie w jednym miejscu "młoda" postać mogła przebywać, a w innym miejscu były zbyt silne potwory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 1 i 2 to po prostu mistrzostwo w zapewnianiu wyzwań przez całą grę bez wprowadzania kretyńskiego levelscallingu. W żadnej grze tego typu do tej pory nie spotkałem się z takim klimatem, jak podczas wędrówek w G1 i G2 po lesie w nocy, czy tym niesamowitym wrażeniem powrotu do Górniczej Doliny w drugim rozdziale Gothica 2. To nerwowe rozglądanie się dookoła, czy zaraz jakiś ork lub zębacz nie wyskoczy za głazu, czy drzew, albo uciekaniu na miksturze szybkości(albo i bez niej) przed hordą wcześniej wymienionych. I poczucie bezpieczeństwa gdy już dotarło się do zamku. Mimo kanciastej jak na obecne czasy grafiki te gry są nadal piekielnie dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pewnie tak jak Arcania - czyli cukier i likier w jednym. To było tak przesłodzone, że nawet plastikowy Oblivion mnie tak nie odrzucił jak Arcania... Nie mówię, że graficznie była to zła gra (jeśli chodzi o szczegóły, tekstury i całokształt to było bardzo ładnie), jednak jakbym miał sobie wyobrazić Gothica 1 czy 2 z grafiką Arcanii... Nie, to byłby koszmar :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to już chyba roztrząsane w tym temacie ;). Moje zdanie? Grafika stanowi cześć gry i dodaje jej klimatu. Nie jest pięknie, za to mrocznie, nieco siermiężnie i mimo, że to tylko grafika, to dodaje grze charakteru i stanowi o jej odbiorze w dużym stopniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o usprawnieniach graficznych w Czasie Zapłaty ? Chodzi mi o wodę. Bo w sumie, sporo pracy w wygląd wody włożyli i mam jakieś dziwne wrażenie, że czas zapłaty to nowa gra a nie modyfikacja. :P

Swoją drogą. Powoli chyba zbliża się kolejna w tym roku edycja konkursu TheModders, ale są spekulacje że te najważniejsze teamy jak Soulfire nie wezmą udziału. W sumie Soulfire już rok temu nie wzięło udziału, ale za to nadrobili to pokazując sporą ilość materiałów.

Swoją drogą skoro mowa o Soulfire.

Grupa poszukuje pilnie zadań do kopalni ! Jak macie pomysły to zapraszam na ich forum, chyba link podawałem tu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawa wizualna w Arcanii to właściwie jedyny aspekt gry, który względnie mi się spodobał. Względnie, ponieważ np. modele postaci oraz pewne zagadnienia techniczne nie były szczególnie dobrze wykonane, ale ogólny koncept artystyczny, kolorystyka i - przede wszystkim - krajobrazy przypadły mi do gustu, ponieważ nadawały światu gry fajnego, trochę "baśniowego" klimatu, dzięki czemu jego eksploracja stawała się przyjemniejsza. Szkoda tylko, że to chyba jedyna kwestia w kontekście Arcanii, o której mogę się wyrazić w miarę pozytywnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyah, ja z modyfikacji Gothica grałem tylko w Mroczne Tajemnice i Velaya. Sam już nie pamiętam czemu właśnie Velaya. ;) Może dlatego, że usłyszałem, że jest dość długą modyfikacją?

Ja nie przywiązuje wagi do "usprawnień graficznych". Właściwie to takowe mnie przerażają, bo nie równają się optymalizacji kodu gry. :P I chociaż zaryzykowałem z Arcanią, która poszła na moim sprzęcie to najbardziej czekam na ostatnią łatkę do Zmierzchu Bogów.

Właściwie już jest, ale nie daje się ściągnąć..., a jest tego jakieś 650MB. Ktoś z was już próbował w to grać po uaktualnieniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyah, ja z modyfikacji Gothica grałem tylko w Mroczne Tajemnice i Velaya. Sam już nie pamiętam czemu właśnie Velaya. ;) Może dlatego, że usłyszałem, że jest dość długą modyfikacją?

Ja nie przywiązuje wagi do "usprawnień graficznych". Właściwie to takowe mnie przerażają, bo nie równają się optymalizacji kodu gry. :P I chociaż zaryzykowałem z Arcanią, która poszła na moim sprzęcie to najbardziej czekam na ostatnią łatkę do Zmierzchu Bogów.

Właściwie już jest, ale nie daje się ściągnąć..., a jest tego jakieś 650MB. Ktoś z was już próbował w to grać po uaktualnieniu?

Ja gram i jest fajnie łatka zajmuje 1,45 GB ale warto ściągnąć gra się przyjemniej niż w podstawkę chociaż fabularnie jest gorsza od razu widać,że piranie robią lepsze dialogi. Jak na razie była tylko 1 zwiecha,mogliby poprawić walkę ale i tak przeciwnicy są sporo trudniejsi niż wcześniej,graficznie też jest lepiej i w ogóle jest git

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak na to spojrzymy. Z jednej strony warto, bo to jednak Gothic. Może jest on trochę bardzo zabugowany, ale jednak ja mam ochotę w niego zagrać. Tym bardziej, że wyszedł ten patch, który pewnie naprawdę polepsza warunki gry. Bez niego raczej nie ma sensu, chociaż znam osoby, które ukończyły grę, gdy ja nie mogłem z niej czerpać satysfakcji. Moim zdaniem to od Ciebie zależy czy ją kupisz, czy nie. Może się Tobie spodobać, ale i równie dobrze - odepchnąć. Podobnie jak Arcania - jednych odpycha, a innych przyciąga (w tym mnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto, bo to mimo wszystko Gothic. Grać się w to da, choć dialogi są do bólu kiczowate. "Zaiste piękne są Gothy knieje, gdzie krwią poległych wojów listowie czerwienieje" =D

Ludzie strasznie narzekali na optymalizację i bugi, ale ja to przeszedłem zaraz po premierze bez żadnych większych problemów (tylko jedno poboczne zadanie mi się zablokowało i nie mogłem go skończyć). Teraz jak wyszła ta gigantyczna łatka to już tym bardziej wszystko jest OK - pamiętam moje zaskoczenie po zainstalowaniu takiej łatki do trzeciego Gothika. Idealna płynność i po prostu fenomenalna grafika. Samo chodzenie po tym bajkowym świecie sprawiało mi przyjemność aż do końca gry.

Także jeśli lubisz trzeciego Gothika i 20zł za dodatkową paczkę zadań do niego to nie jest dla Ciebie za dużo, to jak najbardziej polecam :thumbsup:

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...