Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Gdyby coś takiego powstało, powinni poszerzyć tę wersję o jakieś poboczne questy

Właśnie tego typu zmiany są pierwszym krokiem na drodze do spartolenia remake'a :P Poszerzyć to, poszerzyć tamto, a z dawnego klimatu nie zostaje nic. Dlatego może lepiej nie zabierać się za odnawianie gry takiej jak Gothic. W porównaniu z takim Serious Samem, czy Settlersami, odnowienie wizerunku przy zachowaniu wszystkich dawnych zalet może być wręcz niewykonalne. Z kolei bez urozmaiceń gra będzie prezentować się ubogo na tle nowszych tytułów.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei bez urozmaiceń gra będzie prezentować się ubogo na tle nowszych tytułów.
Na tle jakich tytułów? :) Fakt, nie ma tam za wiele zadań. Gothic (oraz część druga + NK) ma jednak coś, czego dzisiaj się już nie znajdzie. Otóż są to gry dla ludzi myślących. Każą zabić orka na początku pierwszego rozdziału? Nie ma sprawy, idziemy po broń albo bierzemy kumpla. Brakuje many? O, różdżka dodająca 20 jej punktów za każdym nałożeniem za jedyne 850 sztuk złota. Trzeba się przebić do Cavalorna, bo inaczej nie dostaniemy poparcia, a wokół wszystko chce nas zjeść? Wdrapujemy się na półkę skalną albo szukamy kogoś silniejszego do ochrony. Niby nic, ale jednak zdecydowanie bardziej podoba mi się, niż "dzisiejsze" RPG, w których zawsze sobie poradzisz po dojściu do lokacji, bo tak przewiduje scenariusz na tym poziomie gry.

Dzisiaj skończyłem czyścić Jarkendar. Z moim 16 poziomem nie miałem tam czego szukać, ale że się zawziąłem, wyczyściłem całą dolinę. A właściwie to zrobiła to za mnie armia szkieletów-goblinów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzę żeby kilka questów pobocznych pozbawiło gry klimatu. Gdyby Piranha nie była poganiana do wydania gry, na pewno umieściłaby jakieś wątki poboczne. Gothic 2 był już pod tym względem dopracowany, było co robić poza wątkiem głównym. W jedynce zaś chyba jedyny rozbudowany poboczny quest to chromanin. Rozumiem, że klasyk to klasyk i gdyby nie był wielki, na pewno byśmy go tak nie nazywali. Ale jakby nie spojrzeć, nie możemy nazwać G1 grą dopracowaną. Jeśli jest okazja, warto poprawić błędy sprzed lat. A prawdziwym hardkorom zawsze pozostanie oryginał sprzed niemal dekady gdyż prawdziwych fanów serii nie zrażą już niedoróbki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, hardkorów i zagorzałych fanów pewnie by nie zadowolili, ale swoją drogą mogliby przyciągnąć do serii ludzi, którzy porzucili ja po zobaczeniu pierwszej części. Poprawienie grafiki, ułatwienie sterowania mogłoby zlikwidować komentarze typu "Łeeeee... ale paskudztwo... Nie dość, że szkarada, to jeszcze nie da się normalnie grać. Chyba po to jest myszka, nie?" (tekst mojego kolegi). I właściwie wyszliby na swoje... Fani pozostaliby przy pierwowzorze, a nowi, którzy i tak nie liznęli klimatu mogliby się wciągnąć. Tylko jest jeden problem- czy chciałoby się im grac w "czystą" dwójkę, gdyby w G1 zmieniono grafikę na ładniejszą?

Edytowano przez Fivtyen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniejsza grafika ,wygodniejsze sterowanie ,więcej zadań pobocznych-jeśliby to zostało wykonane dobrze to nie zepsułoby to klimatu a przyciągneło by do serii nowych graczy ,których odrzuciła brzydka grafika, kiepskie sterowanie i dużo bugów(które zresztą mam nadzieje zostałyby zlikwidowane).JoWood taka operacja "tworzenia" nowych fanów serii na pewno by się opłaciła.

I ja też bym chętnie zobaczył jak wyszedłby taki remake i w razie jakby był słaby to pozostałbym przy świetnej mimo upływu lat jedynce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że pierwsza część Gothic'a jest właśnie budowana na tym dziwnym sterowaniu. Wiele osób tę serię zapamiętała z tego sterowania, które odstępuje od standardów. Zadania poboczne? Jakiego typu? Idź i zabij 10 wilków czy idź i zanieś to i to do tego i wróć z tym? Dorzućmy do tego jeszcze mały teren jakim jest Kolonia i wyjdzie nam tragedia.

Ja właśnie twórców Gothic'a cenię za to, że oni nie robią bezsensownych dodatków, które nic do gry nie wnoszą, i inne takie tylko po to, żeby wyciągnąć od ludzi pieniądze. Nie mówię tu o części numer 3, bo o niej to najlepiej myśleć jak o osobnej grze, a nie jak o sequelu świetnej serii.

Drogi chuuninie, teraz jesteś pewny że nic by się nie stało jakby spartaczyli remake, ale co stałoby się, gdyby jednak powstał i nie spodobałby Ci się? Nawet jeżeli Tobie udałaby Ci się ta trudna sztuka, to pewnie wielu innych by wymiękło i tylko rozpowiadałoby na wszystkie strony jacy to twórcy źli i jak niszczą piękną grę.

Edytowano przez Aldaron127
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldaron127:

Akurat sterowanie jest rzeczą ,którą najmniej miło wspominam z tej świetnej gry, więc poprawienie jej wyszłoby większości tylko na plus.

A co do zadań pobocznych to mod Mroczne Tajemnice pokazał ,że można do tej gry dodać parę sensownych zadań.Czemu twórcy zwykłego modu mieliby być lepsi od twórców oryginału? Jakby się postarali to udałoby się im dodać do Gothika kilka sensownych wątków.

W ostatnim akapicie jednak przyznaję Ci rację wiele osób by narzekało jeśli gra wyszłaby kiepsko ,że remake jest tylko cieniem dawnej gry, ale nie można zakładać ,że nowy Gothic byłby słaby.Gdyby jednak się im udało to przybyłoby wielu nowych fanów a i niektórzy starzy wyjadacze byliby zadowoleni.

Edytowano przez chuunin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle pozostaję przy zdaniu, żeby lepiej nie ryzykowali. Jeżeli mody dodają do gry to, czego nie zdołali twórcy lub co dali tylko w małym stopniu, to dobrze, po to właśnie istnieje możliwość modowania. To one, a konkreniej gracze, mogą wprowadzać własne pomysły w życie. Grafika pierwszej części jaka jest i była każdy widzi. Inwestowanie w lepszą grafikę w grze, w której najważniejsza jest fabuła jest bezsensowne. Znalazłaby się masa krytyków, że twórcy to dorobkowicze i zamiast utrzymać wysoki poziom historii to wydali kasę na grafików, kasę, która mogłaby być przeznaczone na np. rozpoczęcie kolejnej serii w stylu Gothic'a lub zajęcie się dotychczasowymi produkcjami.

Edytowano przez Aldaron127
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie ale mi grafika nie przeszkadza nawet dziś. Jakieś dziesięć minut po uruchomieniu G1 zwykle całkiem o niej zapominam i cieszę się grą. Poza tym taka prostota wizualna jakoś...mniej mnie męczy. Pół godziny łażenia po lesie w G3 i bolą mnie oczy od nadmiaru szczegółów, zamiast podziwiać widoki walczę by nie wyłączyć gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dexter666 Więc lepiej nie włączaj Crysisa :laugh:

Jeśli o grafikę chodzi to każdy ma przecież swój gust. O zmianie grafiki napisałem w kontekście przyciągnięcia do gry ludzi, którzy między innymi z jej powodu ją ominęli. A znam takich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surowa, prosta i mało kolorowa grafika pasuje do bardzo nieprzyjaznego klimatu w kolonii górniczej. Ta surowość bardzo dobrze podkreśla klimat gry w której jesteśmy uwięzieni w miejscu pełnym osób nieprzyjaznych, a jeden krok w las za daleko i możemy skończyć jako podwieczorek dla cieniostwora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z bardziej klimatycznych gier, z wiekową już dzisiaj otoczką wizualną, no ale cóż - życzyłbym innym ładniejszym produkcjom, aby posiadały "to coś", nawet kosztem grafiki. W zasadzie niewiele jest już dziś takich gier z duszą, gier robionych przez fanów, dla fanów. Szkoda...

A co do tego, żeby powstała specjalnie odnowiona wersja - jestem przeciw. Tak świetnej gry nie powinno się nawet tykać palcem, wystarczy że wyszło parę niezłych modów, aby móc sobie przypomnieć ten klimat. W zasadzie bałbym się, że powstanie szmira typu G3, a nawet jakby już coś takiego wyszło, nie wziąłbym tego do ręki - zbyt dobrą mam opinie o Gothicu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dexter666 Więc lepiej nie włączaj Crysisa :laugh:

Jeśli o grafikę chodzi to każdy ma przecież swój gust. O zmianie grafiki napisałem w kontekście przyciągnięcia do gry ludzi, którzy między innymi z jej powodu ją ominęli. A znam takich.

Eee, bez komentarza ? No może krótki.

Człowieku, co ty porównujesz nowszą grę do starszej ? W latach 2000 - 2005 grafika, nie była cudna jak dziś, ale dawała więcej klimatu i frajdy jak na to się patrzy. A dziś w niemal że każdej grze, macie grafikę z mega hiper efektami specjalnymi.

Co do modyfikacji. Ja uważam, że scena moddingu G2NK się powoli wypala, coraz częściej są problemy z programami do moddingu tej gry, i niektóre teamy rezygnują z prac nad modyfikacjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modyfikacji. Ja uważam, że scena moddingu G2NK się powoli wypala

Zacznijmy od tego,że modowanie Gothica jest niezwykle trudne ( fakt, można sobie całkiem łatwo zrobić screena z płonącym domem, ale przecież nie o to chodzi). Gdy gra była " na fali" ( co śmieszne: była ona do całkiem niedawna!) o fanatyków przeróbek nie było trudno. Dziś - w dobie zbliżającej się premiery Arcanii każdy sobie po prostu " pyka" w starego, dobrego Gothica II od czsau do czasu, nie bawiąc się już w fabuły, lokacje, postaci.

Mój tysięczny post... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec wlasnie. W G4 powinna byc opcja zloadowania save w poprzedniej czesci gry w ten sposob, aby nasze losy w nowej czesci w glownej mierze czerpaly z tego jakich dokonan poczynilismy w czesci 3.

Wiem ze troche zagmatwane no ale chyba kazdy zrozumie:p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec wlasnie. W G4 powinna byc opcja zloadowania save w poprzedniej czesci gry w ten sposob, aby nasze losy w nowej czesci w glownej mierze czerpaly z tego jakich dokonan poczynilismy w czesci 3.

Wiem ze troche zagmatwane no ale chyba kazdy zrozumie:p

Tu raczej nie ma co liczyć, że coś takiego będzie. W Gothic 3 Zmierzch Bogów autorzy wyszli z założenia, że bezimienny stanął po stronie Xardasa - lub inaczej poszedł drogą Adanosa, więc ciężko by to było by przerzucić na następną część, zwłaszcza w kwestii - którego Boga ostatecznie poparliśmy pod koniec rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz wspomnialem, mowilem o czesci 3 , dla mnie Zmierzch Bogow nie istnieje :)

Czy tak ciezko to zrobic?- powiedzmy, 3 rozne poczatki w zaleznosci od save'ow z 3 czesci oraz 3 rozne zakonczenia.

W ramach przeprosin za dodatek nalezy sie nam cos od zycia:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to to nie ma sensu - zakończenia po stronie Adanosa+Zmierzch Bogów, oraz po stronie Innosa są praktycznie takie same. Zakończenie po stronie Beliara... wystarczy wspomnieć, że Bezimienny rozszerzył swoje wpływy na cały kontynent, i już załatwione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuComix
Zacznijmy od tego,że modowanie Gothica jest niezwykle trudne ( fakt, można sobie całkiem łatwo zrobić screena z płonącym domem, ale przecież nie o to chodzi)

To już nie tylko kwestia moddingu gry... wprawiony człowiek, który zna większość komend i kodów, bez problemu w 5 minut może sobie zrobić płonący budynek tylko przy załączonej grze

Edytowano przez TuComix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno się zdziwiłem gdy zobaczyłem ogrom filmików na YouTube wykorzystujących silnik Gothika. Dzięki trybowi testowemu gry, którego tajemnice zostały opublikowane przez twórców, nagle szkaradna grafika tej gry zaczęła być podstawą do stworzenia czegoś nowego. Nie będę komentował jakości tych filmików jednak chciałbym zwrócić uwagę jak twórczo wykorzystywany jest engine Piranii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie. temat dawno mi ciążył na sercu i musze w końcu powiedzieć: co takiego fajnego jest w gothic 3?? jak przeczytałem recenzję cormac`a bodajże w której się jarał jak nie wiem co a zagrałem to aż sie odechciało. zero klimatu, zero grywalności, jedynie dopracowane były te lesiste tereny a pustynia i góry to jedno wielkie nic. pare bezsensownych osad, wielkie przestrzenie wypełnione paroma ruinkami. questy bez polotu. przebajerowana gra. tak samo jak wszystko ostatnimi czasy, podobnie jak seria total war. nie... wogóle wszystko, aż strach zagrać w nowego assasin`s creed`a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Dla mnie G3 to slasher. Ot, bardzo duży teren i masa zadań. Bardzo zawiodłem się na fabule, której prawie nie ma. Znaczy, jest, ale przedstawia się strasznie beznamiętnie. Po odbiciu pierwszej mieściny liczyłem na masę tekstu w stylu przemowy Xarda na początku GII. Również samo spotkanie z magiem zawiodło.

Szukałem go długo, pierw podbijałem statystyki i zbierałem sprzęt, a gdy wreszcie go znalazłem, powiedział dwa zdania "zrób to i to".

Co kto lubi: na wakacje zamierzam spróbować na trudnym + magia i dobrodziejstwa patcha 1.7x, z alternatywną AI na czele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...