Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Nie wiń o nic patcha, jak ci się tnie na najniższych to wina leży w sprzęcie. Po za tym patch minimalnie optymalizuje grę (u mnie widać gołym okiem, teleportacja następuje znacznie szybciej). A trudniej jest dlatego że dodali ten alternatywny balans i SI, musze powiedzieć że jest trochę aż za trudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe SI dla wrogów czyli:

-teraz potrafią atakować w kilku naraz a nie jak wcześniej jeden walczy, reszta biega w kółko

-wrogowie potrafią blokować i to całkiem skutecznie

-ogólnie są bardziej zorganizowani tzn. jeden atakuje z przodu a drugi z tyłu

Teraz pokonanie plutonu orków pod Vengardem jest prawie niemożliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie G3 to mimo wszystko RPG pełną gębą. Świat jest bardzo żywy, wiele dróg i wyborów. Fajne jest też to ze nie jesteśmy skazani

na tylko jedną scenerię. Gdy znudzą nam się zielone lasy Myrtany mozemy sobie odwiedzić pustynny Varant lub srogi zimowy Nordmar. Ciągle spotykamy też jakieś

potwory i zwierzęta. Ja bardzo lubie polować na sarny oraz walczyć na dystans z ogrami i trollami.

Edytowano przez DKson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe SI dla wrogów czyli:

-teraz potrafią atakować w kilku naraz a nie jak wcześniej jeden walczy, reszta biega w kółko

-wrogowie potrafią blokować i to całkiem skutecznie

-ogólnie są bardziej zorganizowani tzn. jeden atakuje z przodu a drugi z tyłu

Teraz pokonanie plutonu orków pod Vengardem jest prawie niemożliwe.

Dzięki. Właśnie zauważyłem, że gra się ciężej. Super jak ja nie byłem wstanie buntu przeprowadzić, to co teraz będzie? :/ O właśnie macie jakąś dobrą taktykę na bunty w miastach?

A no i tak jak pograłem chwilę dłużej (tzn. dojście do reddok i gadka z przywódcą, łażenie wokół Lestera) to tak zauważyłem, że za srogo oceniłem ten patch, gra chodzi płynniej, doczyta się raz na 2 min może, ale to rzadkość. DKson, co do Twojej wypowiedzi się zgodzę, tereny ogromne, przyjemnie się gra jeżeli jest tyle zwierzyny, chociaż na początku gry nie można zbytnio zwiedzać bo jeszcze się natknie gdzieś na orków i... wczytywanie :), a Nordmar? Nie cierpię go :) Tyle razy siętam gubiłem. :) I miałem tam taki bug. Bo jak 1 raz się idzie w góry, to jest zadanie z hełmem Ejnara. Jak rozwaliłem trupy wziąłem hełm, to ten gość co zlecał zadanie zawsze leżał w śniegu i tylko nogi mu wystawały, a jak uszedł z życiem to nie chciał ze mną gadać. Ten patch to poprawia>?

Edytowano przez Janos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką małą prośbę

otóż nie mam w co grać a nie chce mi się wydawać kasy na nowe gry więc postanowiłem pobawić się z modami do Gothica

moglibyście wymienić nazwy kilku najlepszych modów do pierwszej części gothica

no i czy opłaca się instalować ten mod z ostatniego CDA-Mroczne Tajemnice

ps.czy na płycie CDA z tym modem jest też ten program który jest potrzebny do ich włączenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modów do Gothica za bardzo nie znam ale mroczne tajemnice jak najbardziej opłaca się zainstalować, prawie nowa gra. Jedyny minus to brak kwestii mówionych, ale nowsza wersja podobno ma je mieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odpalenia moda do gry nie potrzeba żadnego programu. Po prostu instalujesz i włączasz grę.

Co do Mrocznych Tajemnic, to jest to genialne rozwinięcie gry. Jedyną rzeczą która mnie drażniła było to, że jako że przeszedłem już dawno Gothica, od razu wziąłem się za mod. Skończyło się na tym, że skończyłem go całego na początku 2 rozdziału, mając 26 poziom (coś koło tego) i kosząc wszystko co się rusza jednym uderzeniem. Dalsza gra była taka, jakby grało się na kodzie nieśmiertelności, czyli była bez sensu. Tak jak zaznaczyłem, na szczęście skończyłem Gothica o wiele, wiele wcześniej. Pomimo wszystko, gry w Mroczne Tajemnice nie żałuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto instalować mroczne tajemnice? Dość głupie pytanie :) To jest znakomity mod, który zasługuje na miano dodatku. Bardzo polecam. Aldaron, żeby odpalić moda trzeba go uruchomić praz playerkita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już gdzieś napisałem, owy mod jest ciekawy sam w sobie. Gdyby był całkowicie oddzielną "grą" na troszkę innych podst. fabularnych, nie miałbym zastrzeżeń. Jednak twórcy koniecznie chcieli go "wpleść" w podstawową wersję gry, by osiągnąć rezultat Nocy Kruka. Niezbyt się to udało, IMO. Gothic z tym modem traci swój pierwotny, niesamowity klimat i tę "dziewiczość". Mroczne tajemnicy wprowadziły mnóstwo nowości, niektóre nawet - IMO - na siłę, nie mające wielkiego pokrycia w lore. Nie przeszedłem do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą przeszedłem moda do jedynki sturmbringer

po niemiecku ,ale i tak jest tam tylko jedna postać oprócz głównego herosa

i ciekawostka stary obóz jest kompletnie pusty

no i można się dostać do zawalonej kopalni

mod na 20 min. ale i tak polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ma ktoś jakiś skuteczny i bezpieczny sposób na bunty w miastach w G3?

Dobry też jest sposób aby wywabiać małe grupki orków i najemników i po kolei ich zabijać tylko musisz mieć dużo mikstur i dobrą broń no i oczywiście w miarę dobrze rozwiniętą postać. Jeśli wybierzesz ten sposób pamiętaj o częstych zapisach gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dach i kusza/łuk albo czary. Tylko weź ze sobą ok. 600 sztuk strzał. Tylko trochę to trwa, no i strzeż się orkowych szamanów. :smile:

No tylko na dach czasami trudno się dostać, a w Cape Dun nie ma szamanów jeszcze :) To będe musiał trochę zainwestować w strzały :) Jutro spróbuje zrobić bunt :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie skonczylem trojeczke na latce 1.71 i niestety bez kodow sie nie obylo nie znalazlem amuletu adanosa oraz ostatniego ognistego pucharu chociaz przeczesalem miejsca gdzie powinnhy byc z dziesiec razy

To chyba mocnego kaca miałeś albo słabo szukałeś. Tym bardziej, że nie wiem co zdobywanie amuletu adanosa ma wspólnego z przeczesywaniem miejsc po kilka razy - tak jak zawsze jest wyraźnie powiedziane, że ma go orkowy dowódca w Trelis, nic tu nie zmieniono. Ja tu nawet nie widzę okazji do "przeczesywania miejsc po dziesięć razy", ponieważ ten artefakt zwyczajnie nie może być nigdzie indziej.

Co do pucharów, u mnie wszystko było w porządku, zanim się obejrzałem miałem cały komplet (żadnego specjalnie nie szukałem, wszystkie nawinęły się po drodze).

Tak więc wszystkie artefakty i puchary powinny być na swoich miejscach, patch nic tu nie psuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy go robili i tak odwalili kawał dobrej roboty.

900 mega poprawek piechotą nie chodzi. Niespecjalnie też rozumiem, co macie na myśli mówiąc, że mało daje: z ciekawości wyrzuciłem grę i sprawdziłem przed i po patchu. Przed teleportacja trwała do 15 sekund, wczytywanie nawet dłużej- przy grafice na medium. Na patchu mam ustawione wszystko na maks, więc ciężko jest mi się zgodzić z tym, że łata niewiele daje.

PS. Ja oczekiwałem cudów na kiju i tak po prawdzie to je dostałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mówie głównie o modach do G1

polece wam kolejny:Assasin Mod

wspaniała akcja i jeden z niewielu modów w którym są zadania poboczne

nowy obóz ,zbroje ,kilka nowych postaci i zabójstwo którego nie powstydziłby się Altair

jedyny minus to twarz Borysa-zagracie to zrozumiecie o czym mówie

gralem też już w sturmbringer(opisany wyżej) ,czas zapłaty prolog(nie trzeba chyba reklamować?) i w VisiGothic(śmieszny dubbing i fajna walka najemników z demonami)

teraz zabiore się za twierdzę arbuza niestey instalator który ściągnąłem jest jakiś kopnięty i cały czas włącza mi się zwykły gothic ,ale tak łatwo się nie poddam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...