Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

(Co za szaleniec marnuje pieniadze na zwoje??!!),

Co za szaleniec NIE kupuje zwojów? W NK 90% zwojów potrzebowało 5 many do dzialania. Czy to zmniejszenie potwora, czy deszcz ognia. Nawet głupia lodowa lanca która kosztuje 20 many bardziej się oplaca gdy jest rzucana ze zwojów za 5 many.

Gra magiem to kaszka z mleczkiem od samego początku. Trzeba tylko UMIEĆ stworzyć maga. Walka dwuręcznymi na poziomie 36 (29+5 zeby uniknac kary, i jeszcze +2 za zadanie z klasztoru od paladyna) i siła na poziomie 34 (znow 29+5), w połączeniu z specjalnymi laskami zwiekszajacymi mane dla magow i premia do sily i walki broniami z ksiazek/tabliczek/mikstur = megawypasiony potężny mag. 80% przeciwnikow pokonywac mozna wlasnie walczac bronia bez trudu, nie marnujac w ogole many. Dopiero na orkow i jaszczoroludzi potrzeba siegnac po zaklecie.

A jak sie dorwie czar deszcz ognia.... to jest dopiero miodzio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie zwojów to ostateczność. Można się w nie przecież zaopatrzyć przeszukując świat. Polecam amulet szukającego ognika. Dostajemy go jako pomoc do zadania zdemaskowania handlarza bronią sprzedającego ją bandytom. Riordian moze go wytrenować aby szukał broń, mikstury, amulety, zwoje itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te najpotężniejsze zwoje (przyzwanie demona, ognisty deszcz, zmniejszenie potwora) to warto wykupic wszystkie, jakie się znajdzie, niezaleznie od tego, jaką się gra klasą. Runa zmniejszenie potwora zuzywa 300 many na jedno wykorzystanie zaklecia, a limit nauki Pyrokara wynosi własnie 300.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwoje sa bardzo przydatne, a w świecie G2NK jest tyle skarbów, że bez problemu można, sobie na to pozwolić. Ja kończąc grę ŁS miałem mnóstwo zaklęć na zwojach, a mikstur także mi nie brakowało. W ogóle z kasą najciężej ma Łowca Smoków, ponieważ musi kupować wszystkie zbroje nie tak jak paladyn, który zbroje rycka i pancerz paladyna ma za free.

Nie wiem czy już ktoś o tym pisał jak tak to sorry, a mianowicie zauważyłem, że nie można zabierać sprzedawcą towarów gdy się ich powali, ale można zabrać towary, które się im sprzedało, czyli w tym momencie kasa nie jest problemem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż u kowala praca prosta i bezpieczna. Pracujesz w mieście i nie grożą ci żadne niebezpieczeństwa. Stawki za wykucie broni nie są jednak wygórowane. Zarobisz tyle ile wykujesz. U Luczarza jest trudniej bo trzeba biegać po lasach za zwierzyną ale płaci wysoko za lepsze skóry. Nie wiem czy da sie u niego sprzedać skórę czarnego trolla. Jeśli tak to zgarnie się za nią całkiem pokaźną sumkę. Bosper dobrze też płaci za skóry wargów i cieniostworów, za wilki troche mniej.

Myślę że lepiej być czeladnikiem Bospera. Jak nabijesz sobie umiejętności to potem możesz się porywać na okazalszą zwierzynę (może nawet na owego czarnego trolla).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywna kontynuacja jest super.

A teraz pytanie do NK, bo poszedłem w końcu na strażnika, ale do Jarkendaru w takich ciuszkach nie da rady, nie uda się bez kodów tam przejść chyba. Jako strażnik? Jak to zrobic?

Wie ktoś jak bez pomocy kodów dostać się do wieży gdzie paladyni składują broń? Tej jednej gdzie utknął jakiś gość (bo na kodach go tam widziałem)???

Edytowano przez Janos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie jeszcze jestem słaby strasznie, ale nie wiem gdzie jeszcze zadania robić takie z którymi rade się da, na samym początku gry.

A da się zdobyć jakoś zbroję strażnika ale nie lekką?

Edytowano przez Janos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonuj poboczne zadania w straży. Rozpocznij też intensywny trening. Wybierz sobie specjalizacje w walce i się w niej rozwijaj. Jak nabijesz sobie siły i umiejetności to nikt ci nie podskoczy. A co do zbroi strażnika to na 100 % jest w do kupna w zamku w Górniczej Dolinie. Ale zanim tam trafisz minie jeszcze sporo czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zrobić to co ja, czyli kup zwoje do walki z potworami, z którymi trzeba walczyć, ludzi pokonuj sposobem, a na początku w Jarkendarze uciekaj. Ja tak zawsze robię bo za każdym razem jak najszybciej chcę się tam dostać i nie jest źle.

Edytowano przez Poko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś gdzie można znależć jakąś bimbrownię w okolicy słonecznego kręgu? Kiedyś coś takiego obiło mi się o uszy. I potrzebny jest do tego łój kretoszczura do kupna u Martina. To z łojem to prawda bo Martin takowy specyfik posiada ale co do reszty to nie jestem pewien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...