Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

A mi się nie podoba co z grą się stało po ,,Nocy Kruka''... Za przeproszeniem syf... Błędy, naciągana fabuła i wiele innych... Prawda, że ,,trójka'' ma też swoje zalety, ale w porównaniu do poprzednich części, więcej w niej wad. O dodatku do 3 nie wspomnę:P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to raczej nie całkiem ten klimat straciła, ale fakt, że grafika zmieniła klimat to prawda, lecz np. grając w polską wersję i słysząc te same znajome głosy czujemy, że ten klimat jednak jest, lecz w mniejszym stopniu odczuwalny. Dla mnie najbardziej odczuwalny klimat miała jedynka- ta była, jest i bedzie niepokonana pod względem klimatu w stosunku do innych części cyklu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najgorsza zmiana w trójce oprócz metamorfozy orków to zmiana wyglądu topielców

o ile nowe ścierwojady dało się przeżyć to topielce wyglądają okropnie

no i gdzie się podziały kretoszczury?

Mnie tam orkowie, topielce i ścierwojady pasują. Ale za to Cieniostwory! :sick:

Jak je zobaczyłem to pomyślałem "ocb?! Co to [beep] ma być?"

Wygląda jak jakaś maskotka, nie to co Cieniostwory z 1,2 i NK, tam to były takie wielkie i majestatyczne. Strach się przed nimi czuło, nie to co w trójce.

Co do potworów to bardzo mi się nowe trolle podobają, ale za to gobliny nie. Gdzie się podziały te małe, idiotycznie skrzeczące i walące patykiem w ziemię stworki? Zamiast ich widzę jakieś wysokie...coś.

No i jakim cudem zębaczom przednie łapy wyrosły? No ja się pytam. :pinch:

A z tych całkiem nowych potworów, których nie było wcześniej najbardziej nienawidzę ogrów! Jezu, jak macha tym swoim powalonym morgensternem to już się nie zatrzymuje. Za to najfajniejszy z nowych potworów to potwór, świątynny strażnik i lew.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa mi trolle też siępodobały, te z poprzedniczek miały taki trochę wkurzający wyraz twarzy :) fajnie by było jakby pododawano jeszcze kilka oficjalnych dodatków do I lub II. Bo do trójki to bym siętrochę bał. Zresztą w Zmierzch Bogów na początku było widać że to chłam bo nawet na początku nie było cut-scenki, tylko jakiś pokaz slajdów, to w Power-Poincie sobie można zrobić. To już w jedynce były filmiki. Jakby Mroczne Tajemnice były dodatkiem płatnym to pewnie, miałby większe kupno niż Zmierzch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na dotychczasowe obrazki, śmiem twierdzić, że powróci, zatracony w pewnej mierze w "trójce", klimat z dwóch pierwszych części.

A najlepiej z pierwszej.

I oby tak się stało. Bo w "trójce" nie podobał mi się wcześniej wspomniany przez Rudy12 Cieniostwór. Nie trzyma się to I i II. Moim zdaniem w grzch nie powinno zmieniać się wizerunku zwierząt. Bo co by było żebyś np. z rana się obudził a tam leży twój pies który wieczorem miał cztery łapy i był biały a rano jest czarny i ma 8 łap. To by były cuda :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO trójka nie miała wcale klimatu...

kupiłem, zagrałem i się rozczarowałem.

Co to za fabuła, żeby chodzić od miasta do miasta i podlizywać się do orków, zdradzić je i podbić kolejne miasto i tak dalej... lub stanąć po ich (orków) stronie i zabijać kolejnych buntowników. Ileż można?

jedynkę skończyłem 3 razy i mimo, ze zawsze ostatnie rozdziały są takie same, fajnie przejść przez każdy obóz ;P

Edytowano przez gagarj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trójce fabuła nie była taka znów najgorsza. Dano wiekszą swobodę i dużo zadań pobocznych. Grafika też stoi na wysokim poziomie. Brakuje mi jednak tego klimatu poprzednich części. A co do zmian w wygladzie potworów to sie tym nie przejmuję.

Z ogrami i trollami uwielbiam walczyć łukiem lub czarami. Odkryłem też dziwne maszkary nazywane schratami. Spotkałem je przy takiej spalonej ruderze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się 2+NK najbardziej podobały :) 1 fajna ale jak 2 zobaczyłem to... :)

A właśnie bo ściągnąłem patch 1.72 do G3 żeby w końcu to przejść, ale jest może instrukcja do tego po polsku? Do tego patcha?

Edytowano przez Janos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, udało się, po długim okresie rozmyślania w stylu "kupić, nie kupić", dzięki promocji Empiku: trzy gry z Platynowej Kolekcji za cenę dwóch, zdecydowałem się nabyć Gothica 3 za symboliczne dwa grosze. Kiedyś już grałem w trzecią część przygód Bezimiennego, ale liczne błędy skutecznie mnie od niej odrzuciły, a i ona sama była własnością mego kumpla (żeby nie było bezpodstawnych oskarżeń o piracenie). Teraz przynajmniej nie będę pluł sobie w brodę, jeżeli "Gotyk" mi się nie spodoba, bo za taką cenę żal nie skorzystać z okazji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten patch, prawie nic nie zmienił. Gram na najniższych detalach. Walka w Ardeii to porażka kompletna tnie się jak nie wiem co. Jak walki nei ma może odrobinę lepiej, ale ciągle się doczytuje :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patch ten raczej nie zoptymalizuje gry. Usunie za to wiele bugów np. gdy przywołujemy potwora 2 razy to ten pierwszy ginie. Nie mozna sobie sformować przez to dużej np. szkieletów. Na przywołanie Armii Ciemności działa to tak samo. Gdy tworzymy drugą to pierwsza ginie. Nie wiem jednak czy akurat ten path problem usuwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...