Jump to content

surmen

Forumowicze
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralna

About surmen

 • Rank
  Ork
 • Birthday 06/13/1994

Sposób kontaktu

 • Strona WWW
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array
 1. Dobra, przyznaję, nie mam wystarczającej wiedzy na ten temat żeby o nim pisać.
 2. ]Jaja sobie robisz czy mówisz serio ? Może i tak, bo z tego co wiem to kreacjonizm wyklucza ewolucję. Jak to nie jest niezbędne ? Prosty przykład : skąd wiedziałbyś czy jabłko jest już dojrzałe ?
 3. Tak właśnie myślę, że w końcu wyginiemy jak dinozaury (nie tylko ja zresztą). Moim zdaniem, nie każdy ruch można przewidzieć i opisać matematycznym wzorem, przecież nikt nie przewidzi mojej decyzji i tego co zrobię.
 4. Nie, znaczy instytucja i ludzie w niej pracujący.
 5. Uwierz mi, że na temat powstania wszechświata wiem sporo, w żadnej ze znanych mi teorii bóg nie gra pierwszych skrzypiec.
 6. Ale kreacjoniści właśnie tak próbują przedstawić Boga, jako coś racjonalnego.
 7. Chodzi mi o to, że skoro wiedział, że dinozaury wyginą, to po co je w ogóle stwarzał ? Ps. może napie, ale po co jest ten kwadracik obok ,,reputacja" ?
 8. To nie jest szczyt moich możliwości.
 9. Z lekcji religii na które uczęszczam, wynika, że dalej się lubuje (nie ja, kościół) w głoszeniu swoich ,,ciekawych prawd".
 10. Pewnie ,że nie. Ale odpowiedź ,,nie zbadane są wyroki boskie " jest trochę mało przekonująca.
 11. Jednak z publikacjami nie można rozmawiać, a przecież o to tu chodzi.
 12. Nikogo nie próbuję do niczego przekonywać, wyraziłem tylko swoje zdanie. Miałem nadzieję że ktoś odpowie mi na te pytania.
 13. Mówię o doborze naturalny. Nie traktuj tamtego zdania dosłownie.
 14. Jeżeli się mylę to mnie popraw.
 15. ,,Wiesz co, dziś w nocy zdarzyła mi się zadziwiająca rzecz. Widziałem samochód z numerem rejestracyjnym ARW 357. Czy możesz sobie to wyobrazić ? Jaka była szansa ,że spośród milionów numerów w całym stanie zobaczę akurat ten? Zdumiewające !? Od właśnie tych słów Richarda Feymana chciałbym zacząć swój wywód. Cytat ten odnosi się do poglądu głoszonego przez kreacjonistów. Uważają oni że cały świat został zaprojektowany przez inteligentny byt. Że świat jest przystosowany doskonale do potrzeb człowieka. Co wcale nie jest prawdą, to MY przystosowaliśmy się do świata a nie odwrotnie. Kreacjonista zaraz oczywiście powie : ?Aha ! Więc mam rację, jesteśmy zaprojektowani do tego aby żyć na świecie a więc jesteśmy częścią boskiego planu!? Ludzie jak można być tak głupim ? Najpierw należy powiedzieć ,że jesteśmy przystosowani do świata tylko dzięki procesowi który trwał miliony lat ,czyli ewolucji. Ksiądz na lekcji powiedział że to że jesteśmy jacy jesteśmy i ,że w ogóle żyjemy jest tak samo prawdopodobne jak to że ktoś wrzucił do pudełka części od zegarka, potrząsną pudełkiem i po otwarci okazało się że zegarek jest złożony i działa ! Tylko że ewolucja nie działa na oślep, nie potrząsa bezmyślnie pudełkiem ale ma części przed sobą i zastanawia się jak je połączyć. Gdy ktoś dał mi części z których składa się zegarek i parę milionów lat (bo tyle właśnie trwało wyewoluowanie człowieka do obecnej postaci), to myślę że złożyłbym ten zegarek i to kilka razy. Istnienie planety na której moglibyśmy żyć jest bardzo mało prawdopodobne. Lecz spójrzmy na to w skali wszechświata, na te miliardy planet musiała zaistnieć taka na której są warunki do powstania życia (bardzo prawdopodobne że istnieje wiele takich planet), a to że żyjemy na niej oznacza tylko tyle że właśnie na niej mogliśmy zaistnieć. A teraz pytanie do kreacjonistów : Skoro wszystko jest idealnie zaprojektowane to po co te wszystkie planety, gwiazdy i pustka między nimi ? Przecież wystarczyłoby żeby Bóg stworzył tylko Ziemię, Słońce i Księżyc. I skoro Bóg wszystko zaplanował to po co żyły dinozaury ? Gdyby były idealne i związane z planem to dlaczego wyginęły ?
×
×
 • Create New...