Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

War Thunder

Polecane posty

Dzięki wszystkim za wypomnienie błędu odnośnie amunicji - macie rację, nie zauważyłem, że smugowa ma zazwyczaj wzór T/T/T/T/AI ;) Czyli tak, nie każda amunicja jest dobra i warta swojej ceny.

Wracając do pikującego Junkersa - sam wybrałem kilka modeli do lotów, i takiego problemu nie miałem w żadne wersji.

Co możecie powiedzieć o myśliwcach USA, tak od 7/8 lvl'a do, powiedzmy, 15? Da się tym grać, i szybko zgarniać exp? I na jakim trybie można szybciej zgarnąć exp i kasę - AB, czy HB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zarabia kasę i expa na historykach, arcade według mnie jest tylko po to aby wyjść z bi-plane'ów.

@Face Dancer

Grałeś w AB czy HB?

@Velvaros

U Amerykanów przed patchem 1,31 na razie opłacalnymi myśliwcami są F4U ponieważ one mają już normalny model lotu a takie P-51D czy P-47 jeszcze nie no i właśnie dlatego polecam F4U-1d świetna maszyna smile_prosty.gif (duuuuużżżaaaa ilość FM ma wejść właśnie z patchem 1.31)

Co do lvl'ów

Amerykanie- 10

Niemcy- 13

Rosjanie- 8 prawie 9

Brytyjczycy- 10

Japończycy- 6 prawie 7 (ale samoloty mam też z 9 lvla :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na jakim trybie można szybciej zgarnąć exp i kasę - AB, czy HB?

Na początek dobry jest tryb AB - szybciej i łatwiej odblokować pierwsze samoloty. Potem HB, ale z naciskiem, żeby dbać o życie, bo jak się rozbijesz/zostaniesz zestrzelony na samym początku rozgrywki to tylko stracisz pieniądze na naprawę samolotu. Ja zaczynam doceniać HB głównie za brak mas samolotów, ale miło byłoby zobaczyć możliwość zmiany maszyny, jeżeli wyląduje się na lotnisku, tak jakby była ona dostępna "w hangarze".

Po przeżyciach z He 112 B-0 chyba odłożę serię tych samolotów na półkę. Dam temu myśliwcowi jeszcze 3-4 szanse. Możliwe, że nie wykorzystywałem go poprawnie, ale bardzo razi mnie słaba moc silnika. W razie czego mam Macchi C.200 Folgore, które powinno wystarczyć dopóki nie odblokuję czegoś lepszego z rasowych lekkich myśliwców. Dobre wrażenie zrobił na mnie za to Bf. 110 C-4, ma niezłą siłę ognia, tylnego strzelca, bomby i wydaje się być całkiem wytrzymały. Z Junkersów mam do wyboru między Ju-87 B-2 i Ju 87 R-2. Różnica to zamiana czterech bomb po 50 kg na paliwo, więc musiałbym się zastanowić czy bardziej opłaca mi się zbiornik z paliwem + działka z amunicją przeciwko celom naziemnym, czy dodatkowe bomby, które w trybie HB i tak trzeba uzupełniać na lotnisku. Za to niezbyt mi wyszedł lot dywanowy przy użyciu He. 111 H-2. Pomimo dobrej osłony powietrznej i kilku podejść zniszczyłem dwa cele i zaledwie uszkodziłem kilka innych. Muszę się nauczyć utrzymywać w miarę prosty kurs i nauczyć się korzystać z celownika bombowca. Inna sprawa, że jest to maszyna praktycznie bezbronna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie bombowców horyzontalnych. W trybie celowania bombą celujemy w środek czy w ten niewielki okrąg?

Wydaje mi się, że w to kółeczko, na podstawie tego, jak się zachowuje przy manewrach i na podstawie tego, jak ono się pokrywa z uniwersalnym celownikiem dla bomb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leciałem dziś niemieckim ciężkim myśliwcem (Bf 110 C-4) i całkiem zabawnie było korygować lot za pomocą steru (rudder) - dzięki temu mogłem utrzymywać się w powietrzu, a na samym ogonku miałem "Du Doch Nicht!!", co sprawiało, że cała sytuacja była jeszcze komiczniejsza. Niestety, emblemat czerwonej tarczy nie osłonił mojego strzelca, który w pewnym momencie po prostu przestał dawać znaki życia. Uciekałem tak przez kilka minut (dwie lub dwie i pół), ale w końcu przeciwnik odstrzelił prawą klapę (flaps) i już nie dało się dłużej utrzymywać w powietrzu. Przyznam, że inwestowanie w celność i precyzję daje efekty, bo bardzo widocznie poprawia to celność automatycznego strzelca, a akurat w tej sytuacji nie ośmieliłem się przejąć kontroli nad działkiem, bo po prostu nie byłbym w stanie poprawić kursu z takimi uszkodzeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę używania Bf110 w za wolny za bardzo traci prędkość przy zakrętach prawdziwa orgia jest dopiero na Do lub Me410 albo na Ju87G2

Używam tego, co mam... Jestem dopiero na na 6 poziomie (dziś dobiłem) niemieckich sił powietrznych.

Co się dzieje? Od dwóch dni nie działa ani stronka ani samej gry nie można włączyć...

Zaktualizuj grę, bo prawdopodobnie nie ściągnąłeś najnowszego (i to całkiem sporego) patcha. Ja nie mam problemów z włączeniem gry. Przyszykuj się na znaczne zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Pytanie tego typu kieruj do pomocnej dłoni

2) Patchowałem po pół dnia wczoraj i przedwczoraj i nie zauważyłem absolutnie żadnych problemów. To coś z twoim internetem/komputerem.

Nie radzę używania Bf110 w za wolny za bardzo traci prędkość przy zakrętach prawdziwa orgia jest dopiero na Do lub Me410 albo na Ju87G2

Może to efekt placebo (nie kojarzę żeby w patch notes było coś na ten temat), ale w 1.31 krówsko zwane Bf110 C4 po patchu chyba trochę lepiej się steruje i prowadzi. Na pewno ostatnio radzę sobie w nim dużo lepiej.

W drzewku amerykańskim zdobyłem ostatnio F4F i wydaje mi się, że jest to gorsza maszyna od poprzedniego F2A-3, ale zobaczę, przecież mam do odblokowania i racki, i silnik, i air resistance...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się nowy model obrażeń.

Na razie zauważyłem tylko tyle, że mój nieszczęsny H6K4 absolutnie każde starcie (czyt. "ktoś strzela do mnie z pół kilometra") kończy bardzo szybko, z urwanym ogonem, a to oznacza, że z latającej pochodni "awansował" na piramidę z kart. Ogon też urwało paru innym moim maszynom. Nie podoba mi się to zbytnio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam myśliwcami i uważam, że bombowce i tak mają dobrze, bo przynajmniej mają szansę zbombardować cele, a myśliwiec w obecnej wersji długo nie pożyje (a tym samym nie postrzela, za co dostaje punkty). Z bardzo wielu gier zestrzeliłem może dwóch gości, raz zabijając pilota. Poza tym przegrywam praktycznie każdą walkę w powietrzu, bo samolot obraca się zdecydowanie wolniej od samolotów przeciwnika (mówię tutaj o niszczęsnym He 112 B-0, któremu chcę odblokować wszystkie ulepszenia). Generalnie gra ma poważny problem z matchmakingiem, bo jestem pewien, że do gry dołączają o wiele lepsi gracze w znacznie potężniejszych maszynach od moich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - to o ile He112 A0 i V5 przyprawiały mnie o zawał przy każdej akrobacji, nierzadko dosłownie szorując trawę brzuchem (raz odbiłem się podwoziem od zbocza góry, o dziwo niegroźnie), to B0 nie jest taki zły. Pewnie, F2A to to nie jest, ale już od F4F z tego samego tieru chyba jednak jest lepszy, biorąc pod uwagę moje doświadczenia z tym drugim. Zresztą i tak więcej latam w Bf110, łudząc się, że wygrindowanie air resistance coś mu pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem jak wy gracie to ja na Hb potrafię zrobić 4 Fragi a co dopiero na Ab nie rozumiem was He są bardzo zwrotne i dosyć mocne

Ależ ja lubię He 112 V-5 i He 112 A-0. Problem leży w He 112 B-0, który pomimo swojej siły ognia ma taki słaby silnik i zwrotność, że po prostu mało kiedy mam okazję skorzystać z jego uzbrojenia. Nie wiem, może po prostu nie wykorzystuję czegoś we właściwy sposób... V-5 i A-0 już mam wszystko nabite, a do B-0 brak mi jeszcze sześciu tysięcy.

Rankin - no właśnie, ja mam kompletnie na odwrót. Skręty przy pomocy B-0 to po prostu tragedia, a nie latam na instruktorze. Bf 100 C-4 jest bardzo sympatycznym samolotem. Bardzo lubię mojego tylnego strzelca. Szkoda tylko, że przy obecnym modelu uszkodzeń chłopak sobie nie postrzela. Generalnie mam więcej szczęścia do gry samolotami z tylnymi strzelcami niż do myśliwców jako takich. Chyba właśnie pod tym kątem będę się rozwijał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się przełączę na swoje konto (mam dwa na jednym wbijam Lvl na drugim się bawię) i zobaczę te wasze narzekania na B0.

Głupoty gadacie B0 skręca idealnie zaraz zobaczę Bf110 jego też polepszyli ale zabrali mu katy strzelca nawet nawet samolot nie traci aż tak dużo prędkości jak kiedyś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gra ma poważny problem z matchmakingiem, bo jestem pewien, że do gry dołączają o wiele lepsi gracze w znacznie potężniejszych maszynach od moich.

Problem jest jeszcze większy w trybie FRB (w taki gram, w arcade grałem kiedy joystick był naprawiany w serwisie) wybierając do lotu samoloty 1-2 poziomu (I-153 i I-16) miałem w drużynie... Ła-5 i nawet Ła-7 B20, czyli poziom 13-sty! Po przeciwnej stronie pewnie było podobnie. Dodatkowo czeka się i po 3 minuty, po czym okazuje się że i tak po 4 "graczy" na stronę to samoloty sterowane przez AI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się przełączę na swoje konto (mam dwa na jednym wbijam Lvl na drugim się bawię) i zobaczę te wasze narzekania na B0.

Głupoty gadacie B0 skręca idealnie zaraz zobaczę Bf110 jego też polepszyli ale zabrali mu katy strzelca nawet nawet samolot nie traci aż tak dużo prędkości jak kiedyś

B-0 ma poważne problemy z ostrym skręcaniem (dodatkowo podczas takiego skręcania traci niesamowicie dużo mocy), czego nie doświadczam przy innych samolotach. I tyle. Może to kwestia wytracania prędkości, ale różnice w pilotażu między wersjami A-0 oraz V-5 a B-0 są widoczne gołym okiem. Próbowałem się tym obracać, ale na ogół po prostu nie mam szans w walce obrotowej (nawet jeśli nie dopadnie mnie ów problem obrotu), a do taktyki typu atak i ucieczka ten samolot nie nadaje się z racji słabego silnika oraz ograniczenia prędkości przy nurkowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gorsze samoloty w sterowności od B-0 ale nie zmienia to faktu że ten samolot wypada słabo na tle konkurencji. Wystarczy spojrzeć jak ten samolot robi korkociąg. Spitfire czy MiG-3 obrócą się kilka razy w czasie gdy ten ledwo będzie do góry brzuchem.

Nawet Sztukasy czy Su-2 są dużo zwinniejsze. Jedyne co ratuje ten samolot to w miarę porządne uzbrojenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uruchomić ponownie grę i w sumie jest nieźle :) Podoba mi się nowy "hangar". Co do samej rozgrywki to nie zauważyłem jakichś większych zmian, poza tym, że mój BF w końcu ma tą realną siłę ognia :P

Już jak dwa samoloty lecą na czołówkę jest większa szansa zestrzelenia a nie pociski się odbijały i był rammer...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...