Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Zrzutki jaką teraz jest ps plus mogą być przyszłością gier.

Jakby zebrać 50 milionów abonentów i każdy by płacił po 5 dolców na miesiąc to by po ćwierć miliarda na gry było. Wtedy wydawcy nie musieliby nawet sprzedawać gier tylko od razu dawać graczom płacącym abonament.

Dostawać trzy gry na miesiąc, ( ponad 80 milionów budżetu na każdą grę) to by był raj. Oczywiście teraz brzmi to mało realnie, ale na dłuższą metę możliwe.

Ps plus fajny pomysł, choć większość gier, które tam trafiły, albo miałem, albo nie podobały mi się. Ale wszystko idzie w dobrym kierunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie zastanawiam czy abonament tego typu nie jest jakąś przymiarką do nowego modelu cyfrowej dystrybucji/grania w chmurze, PS4 ma w końcu oferować taką możliwość. Różne stawki za różne gry, za nieco starsze płacisz powiedzmy miesięcznie 20 zł, za nowe hiciory 80 zł (tak niska suma byłaby marzeniem). Sądząc po popularności PS+ taki model mógłby się ludziom spodobać, przy okazji właściwie skończono by z rynkiem wtórnym i dystrybucją pudełkową oraz możliwe, że ceny gier by zmalały (choć to raczej też mało wiarygodne). Zła strona na pewno byłaby taka, że granie raz na zawsze stałoby się usługą, a nie towarem i znacznie więcej głupich pomysłów mogłoby przejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ciach] - Nie cytujemy postów w całości. -- Artius

IMO jest to utopia. W 2012 było sprzedanych bodajże 66 milionów konsol. I teraz około 80% z tych osób musiało by płacić regularnie abonament co jest wg mnie nierealne.

Edytowano przez Artius
Dopisek moderatora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOSAKUpl

Byłoby świetnie jakby przenieśli PSN+ w takiej postaci jaka jest do PS 4, czyli sporo darmowego kontentu, gier itd. Ale to chyba taka zagrywka czysto marketingowa, żeby pod koniec żywotności konsoli zebrać jak najwięcej kasy.

@Abyss

Pewnie taki model nie wyeliminuje całkowicie dystrybucji pudełkowej tylko zmieni ją na typowo kolekcjonerską zabawę, bo nakłady będą pewnie mniejsze, a i cena sporo wzrośnie. smile_prosty.gif.

Edytowano przez Eskel047
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Auron1

Ja kupilem wii u nie patrzac na to kto co mowi i moge powiedziec smialo ze konsola jest [CIACH] w gry gra sie przyjemnie lepiej niz na xboxie jak dla mnie zrobili cos dobrego nowego, kupilem Monster Hunter 3 i multi [CIACH] nie ma co sie nudzic i teraz czekam na mmorpg Dragon Quest X i mam swoj swiat z pc na konsoli a jak faktycznie ubi robi mmorpg na wii u to byc moze bedzie pewna rewolucja gier mmorpg smile_prosty.gif bo sama konsola z padem w 100% sie nadaje.kometarze negatywne pisza o tej konsoli ludzie ktorzy nie mieli stycznosci z ta konsola a pozniej sie dziwic czemu takie spadki w sprzedazy a to co bylo z wii u i crysis 3 pokazuje tylko jak firmy takie jak xbox i sony kontroluja wydawcow gier.

Auron1 otrzymujesz słowne upomnienie. Wulgaryzmy nawet wykropkowane są niezgodne z regulaminem. Dodatkowo popraw jakość swoich przyszłych postów( ortografia i interpunkcja), gdyż ta w owy jest poniżej krytyki. Kolejne złamanie regulaminu może skończyć się na ostrzeżeniu !! -- Artius

Edytowano przez Artius
Dopisek moderatora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem Monster Hunter 3 i multi [CIACH] nie ma co sie nudzic i teraz czekam na mmorpg Dragon Quest X

Czyli kupiłeś konsolę, jedną grę i czekasz na drugą? Faktycznie, nie ma czasu na nudę :)

a to co bylo z wii u i crysis 3 pokazuje tylko jak firmy takie jak xbox i sony kontroluja wydawcow gier.

Nie. To po prostu pokazuje jak małą moc obliczeniową ma Wii U.

Mógłbym się dłużej poznęcać, ale mi się nie chce, bo po prostu bzdury wypisujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Auron1

Auron1 otrzymujesz słowne upomnienie. Wulgaryzmy nawet wykropkowane są niezgodne z regulaminem. Dodatkowo popraw jakość swoich przyszłych postów( ortografia i interpunkcja), gdyż ta w owy jest poniżej krytyki. Kolejne złamanie regulaminu może skończyć się na ostrzeżeniu !! -- Artius

Sorry tylko ze pisze z Wii U i nie chciało mi się poprawiać smile_prosty.gif

To nie usprawiedliwia łamania regulaminu ! -- Artius

Dlatego go już przeczytałem. :P

@Sergi

No nie wiem nie ma miejsca na nudę MH3 premiera była 22/3/2013 a DQX będzie miał dość szybka premierę kupiłem 3 gry AC3 MH3 I ZombiU w zestawie było z Nintendo Land nie widzę tu nudy wiec skąd ten pomysł na nudę. smile_prosty.gif

co do tego jaka to ma moc hmmm mnie to nie interesuje ważne ze można grac a 4gb ramu robi swoje bo Grafika jest mila dla oka i nie jest ona najważniejsza.

Mógłbyś się dłużej znęcać tylko nie masz nad czym a jak masz to poczytam.

Edytowano przez Auron1
Dopisek moderatora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmorpg Dragon Quest X i mam swoj swiat z pc na konsoli a jak faktycznie ubi robi mmorpg na wii u to byc moze bedzie pewna rewolucja gier mmorpg smile_prosty.gif bo sama konsola z padem w 100% sie nadaje.

Tutaj muszę dodać parę słów jako konsolowiec i uzależniony były gracz WoWa. Na konsoli MMO nigdy nie będzie tak grywalne jak na PC. Pomyśl na przykład o komunikacji. Na konsolii więcej czasu spędzałbyś wpsiując pojedyńcze literki niż grając. Dziś przerabiałem wpisywanie adresu e-mail na XLive - makabra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś się dłużej znęcać tylko nie masz nad czym a jak masz to poczytam.

No to proszę bardzo:

Gamepad jest porażką. Ma słabą rozdzielczość, nie ma multitoucha, do tego bateria starcza mu ledwie na trzy godziny. To jest nic w porównaniu z handheldami czy padami konkurencji. Do tego ledwie garstka gier korzysta z tego wyświetlacza, cała reszta obeszła by się ze zwyczajnym padem.

Mało jest gier od thrid party, o multiplatformach nawet nie wspominając. Więc wbrew zapowiedziom Nintendo głównym targetem pozostają fani Zeldy i Mariana i tylko oni będą zadowoleni. I niestety, nawet oni nie są - wiele osób, które kupiło konsole w pierwszym rzucie zaraz potem ją sprzedało, bo po pierwszy szale kupowania, kiedy konsol brakowało, okazało się, że nie będzie na niej w co grać; Serwisy gamingowe też nie zostawiają suchej nitki na konsoli.

co do tego jaka to ma moc hmmm mnie to nie interesuje ważne ze można grac a 4gb ramu robi swoje bo Grafika jest mila dla oka i nie jest ona najważniejsza.

Nie robi, bo większość gier ma rozmyte tekstury i rozdziałkę 720p. Ale to pewnie dlatego, że RAMu są 2 giga (dla gier tylko 1), a nie 4.

a to co bylo z wii u i crysis 3 pokazuje tylko jak firmy takie jak xbox i sony kontroluja wydawcow gier.

Taaaak, Sony trzyma twardą łapą rynek wydawniczy, dlatego Crysis wyszedł na PC i X360, na których Sony nie zarobi ani grosza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meanwhile @ GDC (copypasta z neogaf)

[...]

[*]PS4 CPU: 64-bit x86 arch, low power consumption, low heat, 8 cores, 8 HW threads, 2MiB L2 cache per 4 core group, 32kib l1 I/D-cache - Cokolwiek to znaczy. Nie mam pojęcia. Laik jestem.

Znaczy to tyle, że dni nieśmiertelnego Core 2 Duo Intela (sam taki mam :trollface:) są już policzone. I bardzo dobrze. Wprowadzenie ośmiu rdzeni w konsolach nowej generacji wreszcie zapoczątkuje pisanie kodu, który będzie w pełni wykorzystywał co najmniej 4 rdzenie fizyczne procesora. Wreszcie się zacznie wielowątkowość pełną gębą, a nie jakieś namiastki, które powodowały, że gdy coś się działo w tle (przykładowo: aktualizacja bazy programu antywirusowego), to nagle gra zaczynała chrupać.

Będziemy mieć duże rdzeni, ale za to będą nisko taktowane, aby całość pobieranego prądu przez konsolę była na zadowalająco niskim poziomie.

Mam nadzieję, że Microsoft pójdzie tą samą drogą. Ba, jestem tego pewny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Auron1
Mógłbyś się dłużej znęcać tylko nie masz nad czym a jak masz to poczytam.
No to proszę bardzo: Gamepad jest porażką. Ma słabą rozdzielczość, nie ma multitoucha, do tego bateria starcza mu ledwie na trzy godziny. To jest nic w porównaniu z handheldami czy padami konkurencji. Do tego ledwie garstka gier korzysta z tego wyświetlacza, cała reszta obeszła by się ze zwyczajnym padem. Mało jest gier od thrid party, o multiplatformach nawet nie wspominając. Więc wbrew zapowiedziom Nintendo głównym targetem pozostają fani Zeldy i Mariana i tylko oni będą zadowoleni. I niestety, nawet oni nie są - wiele osób, które kupiło konsole w pierwszym rzucie zaraz potem ją sprzedało, bo po pierwszy szale kupowania, kiedy konsol brakowało, okazało się, że nie będzie na niej w co grać; Serwisy gamingowe też nie zostawiają suchej nitki na konsoli.
może dla ciebie jest porażka ja widzę w gamepadzie potencjał ekran mi wcale nie przeszkadza (dodać To, że mogę się położyć i sobie grać w AC3 czy MH3 smile_prosty.gif nic złego nie widzę w tym padzie ważne że działa nie obchodzi mnie specyfikacja techniczna konsoli jeśli gra działa to kogo ma to interesować... zapomniałeś napisać o fanach Harvest Moona czy tez Pokemonów. Bateria hmm działa 3h, ale za to nie pada po kilku tygodniach ładowania jak bateria do pada od xboxa 360 ... która ma strasznie krótką żywotność.

[Ciach] - Nie cytujemy postów w całości. -- Artius

Hehe dobrze jest mieć Anioła stróża od Polskiego. :P

Wii U ma Kamerkę jak i mikrofon w padzie wiec tu nie widzę problemu komunikacji. smile_prosty.gif w MH3 jest Voice chat smile_prosty.gif

Edytowano przez Auron1
Dopisek moderatora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Auron1

[Ciach] - Nie cytujemy postów w całości. Prosiłem o poprawę stylu postów, ale widzę, że nie do końca odniosło to skutek. Pamiętaj, że nawet aniołowi w końcu skończy się cierpliwość. -- Artius[3]

Ja kupiłem Akumulatorek i ten kabelek było w zestawie z BF3 i w kilka tygodni akumulator przestał się ładować po zakupie. 2 to samo po kilku tygodniach i musiałem grać na paluszkach albo na kablu, bo inaczej się nie dało. Akumulator niby naładowany, a za chwile podłącz pada wyskakuje, więc mają strasznie małą żywotność patrząc na graczy, którzy nie grają godzinę a kilka godzin dziennie biggrin_prosty.gif

Edytowano przez Artius
Dopisek moderatora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupiłeś jakiś szajs. Akumulatorki które kupiłem dwa lata temu do padów od Xa używam do dzisiaj w padzie Giotecka.

dodać To, że mogę się położyć i sobie graćw AC3

Też mi zaleta. To samo mam na Xboxie, PC czy PS3. Jak na razie Wii U nie pokazało ani jednej interesującej funkcji, której nie miałbym u konkurencji, a Twoje wypowiedzi utwierdzają mnie w przekonaniu, że takich funkcji tam nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Auron1

[Ciach] - Nie cytujemy postów w całości. Kolejny raz jak grochem o ściane. Chyba niedokładnie zapoznałeś się z regulaminem. Jeżeli chcesz się odnieść do czyjejś wypowiedzi, to nie musisz jej całej cytować. Wystarczy @Nick_osoby -- Artius[2]

Faktycznie brak nowych funkcji w Wii U, bo przecież panowie od Nintendo skopiowali xboxa, a pada od Sony smile_prosty.gifRozumiem, że tv masz na suficie he nie ma żadnych interesujących funkcji będę bronił dziecka Nintendo, bo należy im sie za to, że zrobili coś nowego. Chociażby pad to jest własnie "interesująca Funkcja", której przecież nie zauważyłeś. Pewnie nawet nie masz pojęcia o tym, że Wii U obsługuje 3D i 1080p nie 720....

Edytowano przez Artius
Dopisek moderatora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie brak nowych funkcji w Wii U

Ty to powiedziałes, nie ja. I nie wiem nawet po co.

będę bronił dziecka Nintendo, bo należy im sie za to, że zrobili coś nowegop

Czyli choćby coś było bez sensu, to jest dobre, bo nowe? Dziwna filozofia.

Rozumiem, że tv masz na suficie

Nie, potrafię zginać głowę i dysponuję poduszkami.

Chociażby pad to jest własnie "interesująca Funkcja"

To jest wodotrysk, którego nie wykorzystują nawet twórcy większości gier, a nie interesująca funkcja.

Pewnie nawet nie masz pojęcia o tym, że Wii U obsługuje 3D i 1080p nie 720....

Co z tego że obsługuje, jak prawie wszystkie gry mają 720p i 2D? Nie wiadomo nawet czy będzie upscaling do 1080, pod tym względem Wii U jest nawet za pierwszym Xboxem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę bronił dziecka Nintendo, bo należy im sie za to, że zrobili coś nowego.

Nikogo nigdy w tej branży nie obchodziło, że ktoś zrobił coś nowego. Wszyscy mają gdzieś nowości. Dana rzecz liczy się dopiero, gdy ktoś zrobi coś dobrze. Kontroler od Wii U jest fajnym bajerem, bo np. Zombi U jest z nim całkiem grywalne, pomimo tego że gra jest oparta na tym samym dennym pomyśle co Dead Island, które jest jedną z najgorszych gier wszechświata. Jednak dokładnie to samo mogę zrobić na innych platformach. Czasem z lepszym efektem.

Na PC mogę sobie w dowolnej poważnej samochodówce wrzucić HUD na ekran smartfona, który przy pomocy uchwytu umieszczę przy kierownicy. Na PS3 mogę skorzystać z duetu PS3 + Vita. Mogę kupić jedną kopię gry na PS3, dostać wersję na Vitę, grać z jednego save. Do tego remote play jest w coraz większej ilości gier (i na PS4 będzie od pierwszego dnia). LBP2 dostało DLC z Vitą jako kontrolerem i mini-gierkami przy uzyciu Vity. PS4 będzie miało taką samą możliwość. X360 ma swój Smartglass, który już działa. Przykładem jest mapa odświeżana w czasie rzeczywistym w Forza Horizon wrzucona na ekran iPada. Działa, używałem tego i jestem pod wrażeniem. Wii U więc nie robi NIC nowego.

Reszta to dramat. Kupiłem konsolę jakiś tydzień po tym jak pojawiła się w sklepach w Niemczech i żałuję całym sercem. OS jest wolniejszy niż ten na PS3. Gier nie ma, porty wydane kilka (czasem kilkanaście) miesięcy później kosztują pełną cenę i nie dostają często DLC. Mam ochotę, żeby kupić w maju Human Revolution, ale nie dam 60 dolarów za dwuletnią grę. Tak samo z Most Wanted wydanym w zeszłym tygodniu na Wii U. 30 dolarów? Ok. Więcej? Lolnope. Multiplatform Wii U nie ma i mieć nie będzie. Jedynie Ubisoft jakoś wspiera konsolę. Kilku świeżych zapowiedzi na WiiU nie będzie pomimo tego, że będą na pozostałych konsolach obecnej generacji. Battlefield 4, Destiny, Metal Gear Solid V, Thief. Unreal Engine 4 na Wii U nie działa. To co Wii U dostało to gry z czerwonym na meta (Walking Dead: Survival Instinct, Aliens Colonial Marines). To co WiiU dostanie w przyszłości będzie BARDZO kiepskie. Przykład Project Cars. Gra na PC genialna, śliczna i piekielnie grywalna. Na Wii U z kolei, 720p + 30fps + brak kierownic + cyfrowe triggery = symulacja niegrywalna. Zostają gry od Nintendo, które nie ma pojęcia co robi. Zapowiada 30 gier z Mario, remake Zeldy. Metroida, Starfox, F-Zero nie ma. Gdyby nie wsparcie od Platinum w postaci Bayo 2 i fantastycznie wyglądającego Wonderful 101 to konsoli już dawno bym się pozbył.

Wii U jest kiepskie i to jest fakt.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawcie to Wii U w spokoju, wszyscy wiemy że konsola sobie ledwo radzi i Nintedo wtapia dużą kasę na tym. Nie mówię, że cieszę się że konkurencja Sony i MS dostaje w ..., bo Nintendo to świetna nisza dla innych ludzi, którzy czego innego szukają w grach. Ja myślę też o nich, różnorodność biologiczna to ciekawa i pożądana sprawa ( pomijając paru fanbojów ). Taki DS czy 3DS to świetny prezent dla dziecka czy dziewczyny, a kto wie czy nasi szanowni dyskutanci by sobie nie pociorali w wolnych chwilach w Pokemony, platformówki czy Jrpg na Wii.

Widać że Microsoft nie ma zamiaru się cackać i według plotek jedzie po bandzie - wymagany net do odpalenia konsoli/gier i jednorazowe kody jak w Steam ( to po co płytki robią ?!?!? Niech szanują środowisko i robią same kody ). Konsola zawsze ma być włączona ( jak ? ). Jejku jejku, toż to będzie totalitaryzm pełną gebą i portfele graczy doczekają się głębokiej penetracji. Jedynie boskie gry mogłyby mnie nakłonić do kupna Xboxa 720. W porównaniu do Steamowskich promocji czy PS+, Xbox Durango to widmo Nowego Wspaniałego Świata graczy. Microsoft musi być bardzo pewny siebie.

Oczywiście ludzie będą to bronić, to można obronić, ale zawsze jakiś niesmak pozostaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto wie czy nasi szanowni dyskutanci by sobie nie pociorali w wolnych chwilach w Pokemony, platformówki czy Jrpg na Wii.

Spędziłem dzieciństwo przy klonach NESa i SNESa, a młodość z gameboyami różnego rodzaju. Ale Pokemony mi się przejadły, a dla samej Zeldy całej konsoli, stacjonarnej czy przenośnej, nie kupię. Mimo to jestem przekonany, że Nintendo wyjdzie jakoś z tego kryzysu i fanatycy wierny fanbase kupi dziesiątki milionów Wii U.

Co do Durango - nie do końca wierzę w te pogłoski. Jasne, można zedrzeć z graczy, można bardzo dużo. Tylko w pewnym punkcie ludzie się buntują, i taka polityka przestaje się opłacać. Ten punkt stale się przesuwa (thank you, EA, Ubisoft), ale jeśli potwierdzą się te historie, to taka konsola będzie klapą jakiej nie widzieliśmy od dobrych dwudziestu lat. I nie wierzę, żeby taki gigant jak Microsoft tego nie przewidział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

OS wolniejszy, ale w tym miesiącu się to zmieni, bo będzie aktualizacja. Brak gier jest dopiero 5 miesiący po premierze ja zakupując konsole miałem to na uwadze, że nie będzie od razu 500 gier.

DLC hmm zaglądałeś chociaż do eShopu? chyba nie.

Co do Unreal Engine 4 mam inne zdanie na tym silniku świat gier się nie kończy i tyle jest jeszcze piękne CryEngine 3 co wygląda pięknie na Wii U jak mówił Crytek.

Watch Dogs no faktycznie kiepskie gry będą na Wii U nawet można spekulować, że będzie też na Wii U GTA V i jeszcze to, że Ubi pokaże na co stać ta konsole. Patrząc na newsy, że Ubi poszukuje ludzi do pracy nad wysokobudżetową grą na Wii U .

Co do ilości gier nikt nie wie, ile firm teraz pracuje nad grami na Wii U jawne czy tez nie jawne, więc można sobie tu darować spekulacje, że mało gier będzie.

Co do Bayo 2 to, gdyby nie Nintendo gra, by nie powstała smile_prosty.gif

Dodam też, że WII U bije rekordy na wyspach.

Ortografia i interpunkcja nadal kuleją. Postaraj się pisać posty jak należy !! -- Artius[1]

Nie jestem profesorem języka polskiego i kropka a ze brak interpunkcji czy tez polskich znaków myślę ze nikomu to nie przeszkadza wiec proszę już mnie nie poprawiać.

Edytowano przez Auron1
Powód edycji: Dopisek moderatora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapierasz się rękami i nogami w obronie Wii U, prawda jest jednak bolesna - konsola to chybiony pomysł i na chwile obecną kompletnie nie ma w co na niej grać. O Bayo 2 cisza, Rayman przeniesiony na wrzesień (i stracił status exclusive'a, what a shame..), dwuletniego Deus Exa rzuca się graczom po premierowej cenie. Sytuację ratuje Lego City Undercover, potem jednakowoż przerwa aż do Raymana. Zerkam sobie na listę gier Wii U na wyłączność i wyłapałem całe 3 pozycje, którymi byłbym ewentualnie zainteresowany mając konsolę od Ninny. Patrząc na exy nie będące popierdółkami typu Wii U Fit czy Sing Star naliczyłem 5 tytułów - Nintendo Land, LC Undercover, Monstero Huntero 3, NSMB i ZombiU. Na pół roku po premierze tri.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub

Deus Exa ulepszonego :) lepszego i ładniejszego niż na pc :) gry nie zrobią z dnia na dzień jak będzie PS4 czy tez Xbox tez sie ogranicza na jakiś czas do tych samych premier.

To nie zwalnia od poprawnego pisania postów. To ostatnie ostrzeżenie jakie otrzymujesz. -- Artius

Edytowano przez Artius
Powód edycji: Dopisek moderatora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...