Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

@UP

Słabe te kurduple wytrzymałościowo ale jak masz dobrą ekipę to i platynkę da się zrobić.

Widzę, że EA zaczyna inwestować w duperelki -> jeszcze trochę i pakiet z broniami z Edycji Kolekcjonerskiej ujrzymy :)

Nie powiem mam na niego chrapkę.

@orzech

Faktycznie był taki karabin ale EA musi zarobić 2 razy na tym samym -> 1200 pkt za Omegę i 3 karabiny no ciekawe co jeszcze wcisną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście naprawdę wystarczy kwestia zarabiania na czymś, co zostało bezczelnie wycięte i dodane za nie małą cenę.

Ja sobie powolutku (korzystając z obniżonego limitu jeszcze) ściągam dodatki do multi raz jeszcze (bo reinstal musiałem robić). Te volusy wydają się słabe. Nie można nimi faktycznie do ściany się przyklejać? Wszelkiego rodzaju chowanie się za przeszkodami też odpada? Tak ciężko być bez przerwy małą mobilną kuleczką (szczególnie na platynie) gdzie zgranie i fajne utrzymanie pozycji pozwala na sprawne ukończenie mapki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To zależy jak rozbudujesz sobie wzmocnienie tarcz i nastawisz aby rozdzielało na całą drużynę ( i nie weźmiesz za ciężkiej broni) to platyna jest do zrobienia - Warunek najważniejszy dobra drużyna, która trzyma się koło ciebie bo jak nie to kicha

EDIT: Kolejny piątek przynosi kolejną Operację Tym razem

Kaper (Privateer)

Tym razem dla odmiany mamy zarówno cel dla oddziału, który polega na zdobyciu 50 000 pkt na przeciwnikach, którzy posiadają Tarczę

skojarzenia z Maruader Shieldem jak najbardziej właściwe

i nie chodzi tu o Stróży Cerberusa (chociaż też mają tarczę ale innego typu )

Z kolei Globalna Społeczność będzie miała za zadanie zdobyć łącznie 50 000 ewakuacji Batarianami Turianami i Vorchami.

Co więcej w pakiecie Zwycięstwa tym razem będzie szansa na zdobycie powiększenia ilości pakietów przerwania do łącznie 6

Edytowano przez PaVel1224
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dla mnie, gram głównie Batarianami i Turianami, więc wykonywanie celu dla wszystkich nie powinno być problemem. A jeśli chodzi o Volusa- już komuś udało się wysolować inżynierem Platynę. Z broni korzystał z miotacza cząsteczek i akolity i polegało to głównie na bieganiu w kamuflażu, eksterminowaniu mięsa armatniego i zostawianiu bossów na koniec. Czyli da się :D Tylko mnie ciekawi jak będzie się grało ostatnim Volusem, który będzie....szturmowcem. Biotic Cannonball?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby 50 000 ewakuacji konkretnymi rasami było jakimś wielkim problemem dla tak wielkiej społeczności. Kiedyś było zadanie, że jeden gracz (login na Originie) liczył się jako tylko jedna ewakuacja i też daliśmy radę a wtedy tych powrotów z misji było zdecydowanie więcej. Zdobycie punktów za gości z tarczami też nie powinno sprawić problemu.

Gorzej ze mną bo mi się ostatnio komputer wyłącza (chwila w jakiejkolwiek w grze i w BIOSie na procesorze pokazuje ~80°C) w najmniej oczekiwanym momencie :/ Dobrze chociaż, że jak mi się tak nagle wyłączy to nie tracę ugranych punktów/pieniędzy. Jak nie stracę cierpliwości to może uciułam te 50k. Ale dobra, bo to nie pomocna dłoń więc kończę smęcić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wylosowałem Volusa i bardzo mnie rozśmieszyło granie. Pierwsze co się rzuciło w oczy to zmiana perspektywy, widać, że jest niziutki. Dodatkowo gdy powaliłem wroga a byłem za osłoną to musiałem zza niej wyjść aby go dobić bronią bo go nie widziałem. smile_prosty.gif

Zawsze grałem sobie spokojnie na brązie, ale czytając posty tutaj nabrałem ochoty na srebro. Nadarzyła się okazja bo po jednej losowo znalezionej grze na brązie, "dowódca" widząc, że zespół sobie radzi zmienił na srebro i nie było problemu. Od tego czasu (czyli od kilku dni) gram na srebrze. I znowu nadarzyła się okazja "dowódca" po grze na srebrze zmienił poziom na złoto. Dotrwałem do ewakuacji ale tam zostałem oddzielony od zespołu przez wrogów (trochę się zagapiłem) nie udało mi się przebić i poległem. Nie było jednak tak źle jak myślałem, że będzie. Co prawda to nie była moja zasługa bo zespół był dobry ale i tak mam satysfakcję.

@crowmaster jeśli komputer wcześniej się nie grzał to musisz wyczyścić radiator na procesorze. Jeśli robiłbyś to odkurzaczem to uważaj na ładunki elektrostatyczne. Brat też tak miał, odkurzył i komputer odżył.

Edytowano przez Jacekxyz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawi się trailer Omega DLC (jak będzie to wrzucę). A co do Volusa (strażnika) to chyba najsłabsza z postaci z tego DLC.

@UP nie ma nic lepszego niż dobra i zgrana drużyna .

@EDIT

Jednak nie ma trailera. A za wykonanie zadania z Operacji Korsarz jest specjalny baner z Nyreen i Arią, a pakiet odznaczenia inaczej wygląda (tylko wizualnie).

@EDIT 2

Jeszcze nie wyszło Omega DLC a juz pojawiły sie spekulacje na temat kolejnego DLC. BW zaangażowało do tego (nowego) DLC wszystkich scenarzystów z mass Effect 3 i tych odpowiadających za przeniesienie postaci z Mass Effect 2 (info od Jos Hendriksa). Ponadto mówi się, że do studia nagraniowego ma wrócić większość aktorów, aby nagrać nowe dialogi. Szykuje się coś dużego.

LINK

@EDIT 3

Wywiad z Prestonem Watamniuk (gościu od multi) z którego wynika, ze będą nowe mapy na Ziemi:

Wspomniany wywiad

Edytowano przez BluRay2012
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli być może następne DLC będzie większe niż "największe DLC ever" w postaci Omegi? Poczekam na dalsze informacje i mam nadzieję, że to nie będzie średniak jak lewiatan czy Omega(jeszcze nie wyszła, ale zanosi się)

Ja nie mam wielkiego szczęścia do drużyn. O ile broń i postacie mi wyskakują przyzwoite (N7 Pirania, Błotniak i N7 Huragan ostatnio wypadły), to często musi być jedna jedyna osoba, którą trzeba ratować. Pamiętam jak jeden facet podniósł poziom trudności widząc, że jesteśmy dość mocni...zapominająć, że jest jeden z rankingiem n7 wynoszącym 16. Dlatego też dochodziło się do 5 fali z następującym efektem: newbie umierał cały czas, dwaj ludzie umierali ratując młodego, a ja umierałem z powodu ninja sync killa :/ . To pozostaje dalej grać na sreberku, wyciągać lepsze bronie i liczyć na to, że nowe postacie będą dobre(trochę szkoda, że batariański adept do najlepszych postaci raczej należeć nie będzie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma ranking N7 do tego, jak ktoś się spisuje na polu walki? Ja do dnia dzisiejszego (w przyszłym tygodniu mam zamiar sobie wrócić do multi i pobiegać) mam gdzieś około 1xx rankingu. Tak więc przy tych 1000+ wygląda to marnie. Oznacza to, że jestem słabszym graczem i mam tendencję do padania na polu walki?

Bardziej bym mówił że ta dwójka, która biegła go ratować była słaba bo nie biega się zawsze "na pałę" do przodu byle tylko uratować jakiegoś ludzika. Padł, jest dosyć daleko, trudno. Niech ginie.

Nowe, większe DLC? Nowa, większa cena. Cisną z zakończenia serii ile tylko mogą widzę.

Edytowano przez Sergeyevich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ranking faktycznie nic nie znaczy to już posiadana broń tak, a sam przyznasz że ruszanie na złoto ze Mścicielem 3 to raczej kiepski pomysł. A raczej trudno trafić na gościa, który dopiero zaczął przygodę z multi i już ma Błotniaka. A co do ratowania 'tych głupszych"- no, zawsze ktoś, kto może ściągać na siebie ogień bądź dobry gracz, któremu podwinęła się noga i zużyły się wszystkie mediżele itd. Z tym, że ja bardzo rzadko umieram przy ratowaniu innych, szturmowiec to klasa, która najlepiej do postawiana ludzi na nogi się nadaje.

A ten wywiad- mapki na Ziemi nie należą do moich ulubionych. Londyn taki jak w singlu- brzydki, szary i nudny, Vancouver...budzi we mnie wewnętrzne fuj jakieś...z kolei Rio to idealna mapa do kampienia, a ja gram dość agresywnie. To multi potrzebuje nowych trybów, nowi przeciwnicy również mile widziani (Tylko kto? Chyba nagle najemnicy nie zgłupieją+ nie wyciągną z grobu Raknii) ewentualnie nowych klas bo niektórych ras jest za mało (mam tu głównie na myśli Salarian)

Edytowano przez Szweider
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do Omegi, której premiera ma być we wtorek. Otóż dziś sprawdzałem listę trofeów na mojej PS3 i oto na co się natknąłem:

Tylko 3 trofea do OMEGI jak na największe DLC EVER to trochę mało a są to

Talon - Find the Talon Leader

Saviour - wyzwól Omegę spod okupacji Cerberusa

Meticulus - Ukończ wszystkie poboczne "Command Centere" misje (nie to nie jest tłumaczenie z Google Tłumacza)

Nie pamiętam polskich odpowiedników wszystkich osiągów.

Nie żebym się czepiał ale już Lewiatan miał ze 4 osiągi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ranking faktycznie nic nie znaczy to już posiadana broń tak, a sam przyznasz że ruszanie na złoto ze Mścicielem 3 to raczej kiepski pomysł. A raczej trudno trafić na gościa, który dopiero zaczął przygodę z multi i już ma Błotniaka. A co do ratowania 'tych głupszych"- no, zawsze ktoś, kto może ściągać na siebie ogień bądź dobry gracz, któremu podwinęła się noga i zużyły się wszystkie mediżele itd. Z tym, że ja bardzo rzadko umieram przy ratowaniu innych, szturmowiec to klasa, która najlepiej do postawiana ludzi na nogi się nadaje.

Jak jest to adept (dajmy na to asari), to może nawet biegać z mścicielem po złocie. Mi to różnicy nie robi. Byle tylko rzucał biotyką jak na adepta przystało, a nie strzelał bez sensu z broni.

A na wszelkiego rodzaju ratunki również dobrze się sprawują wszelkiego rodzaju postacie z czymś co odwraca uwagę. Ludzik inżynier, inżynier gethów ze swoimi wieżyczkami. Daje to radę.

Edytowano przez Sergeyevich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żołnierzem na złocie to przesadził faktycznie. Granaty... i tak i nie. One się w końcu kiedyś kończą, a nie zawsze można je podładować (przynajmniej mi nie zawsze ze skrzynek dodawało). Ale z drugiej strony strzał wstrząsowy to bardziej do wyrzucenia z równowagi kogoś.

Najbardziej jednak nadają się jako mięsko armatnie. Jeśli jest gdzieś w pobliżu i biega jak szalony, fajnie odwraca uwagę i można niszczyć pięknie całe skupiska. Ale powiedzmy sobie szczerze, ile razy można złoto czy platynę w trójkę robić.

Głupio zrobili z tym rankingiem N7 muszę przyznać. Mógłby się podbijać za ewakuację pełna dajmy na to. Im wyższy poziom tym więcej punkcików by dodawało i zależnie od miejsca, które się zajęło w grupie. Mi osobiście nie chce się bić poziomu postaci od nowa X razy tylko po to, aby zaszpanować 1000 rankingiem N7, który na dobrą sprawę do niczego się nie nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szweider, pierwsze słyszę, że szturmowiec jest najlepszy do stawiania ludzi na nogi. A może to ja nie bardzo umiem nim grać... Bo ja jednak uważam, że nic nie przebije dowolnego szpiega z kamuflażem optycznym. Znikam na 11 sekund, pobiegam, ratuję i jeszcze zdążę uciec zanim przeciwnik odkryje moją obecność. Poza tym szpieg to najlepsza postać do zadania z nadajnikami. Takiego cudaka wyłącza się około 10 sekund, kamuflaż trwa odrobinę dłużej. O ile nie ma tłoku przy strategicznych punktach olewam fragi i robię "questa" jak najszybciej żeby zdobyć kasiorę.

Odnośnie platyny - grałem przeważnie w składzie trzech biotyków (jedna z bąblem i dwóch pogromców to dystansowych ataków). Ekipę uzupełniał cień N7 właśnie do zadań. Raz, że nie widać go w czasie nadajnikowania. Dwa, że przez zwiększoną mobilność połączoną w chodzeniem do tyłu szybciej niesie paczkę. Szkoda tylko, że kanciapa na Lodowcu jest zastawiona i teraz jakoś platyna nigdzie indziej mi nie wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ożywianie to cień N7 niema sobie równych. Z resztą jak kolega wyżej wspomniał jest też dobra postacią do wyłączania urządzeń. A co do noszenia paczek to każda postać jest dobra jak znasz sztuczkę.

Jak wynika z informacji które Jos Hendriks umieścił na swoim twitterze BW pracuje nad 3 DLC, z czego jedno znajduje się w fazie beta testów (najprawdopodobniej do multi). No i dzisiaj trailer Omegi.

@EDIT

Jest trailer

Edytowano przez BluRay2012
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Czyli to nie koniec z wyzyskiwaniem od nas fanów kasy -> ech no cóż. Miejmy nadzieję, że Omega będzie warta swojej ceny.

Trailer nie powiem ma mocny wydźwięk tylko jak to zwykle bywa z wielkiej chmury mały deszcz.

Raczej nie ma szans żebyśmy dostali dodatek przed 18 prawda? (jak nie później)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trailer jak to trailer - mamy się napalić żeby potem łatwo wydać kasiorę. Czy ja osobiście wydam? Z jednej strony chciałbym zobaczyć te wszystkie nowości jakie są zapowiedziane w DLC, ale z drugiej nie bardzo lubię Arię (poza głosem Trinity biggrin_prosty.gif) więc po co jej pomagać? smile_prosty.gif Się jeszcze zobaczy jak będzie.

A widzieliście, że Aria na trailerze chce jakby pocałować Sheparda? Czy tylko mam majaki w oczach? ;)

Piszesz BluRay o sztuczce - widziałem kiedyś jak kroganin albo turianin dosłownie biegł z paczką, ale ja tego triku nie potrafię. Jest gdzieś jakiś film na YT pokazujący jak to zrobić?

Edytowano przez crowmaster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem jak Vorch "biegał" z paczką sam zacząłem spróbować zrobić podobną sztuczkę. Czasem się nie udaje, ale przeważnie daję radę przebiec się z ładunkiem. Mianowicie po podniesieniu paczki naciskamy spację, a następnie ową spacyjkę naparzamy ile się da. Postać cały czas biegnie i cały czas podnosi wiecznie opuszczaną paczkę.

No trailery to zawsze udawały się Bioware'owi, trzeba to przyznać. Dalej jednak nie napalam się na to DLC, chyba że wzięli sobie do serca krytykę graczy( ale prędzej Yahg zostanie głównym bohaterem ME4).

A co do kwestii leczenia sojuszników- no ja od niedawna gram, a póki co nie mam szczęścia do infiltratora, który jak wiadomo jest najpotężniejszą klasą. Samemu uważałem szturmowca za dobrego medyka, bo może błyskawicznie pojawić się przy sojuszniku, szarżą uratować od egzekucji, szybko postawić na nogi, a następnie znów zaszarżować by uzupełnić tarcze. Infiltratorzy tymczasem siedzą gdzieś daleko i kampią spokojnie (z czego zazwyczaj infiltratorem jest Turianin który zabija bądź Geth który umiera). Ostatnio słyszałem że dobrym medykiem jest Volus- pod light melee ma 4 sekundowy kamuflaż, a na dodatek po postawieniu sojusznika może pomóc mu wzmocnieniem tarcz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję po przeszukaniu internetu wzdłuż i wszerz i obserwacji infiltratorów. Raz- mają kamuflaż który może nie raz czy dwa uratować tyłek. Dwa, trzej infiltratorzy- Turianin, Salarianin i Geth mają mocne zestawy umiejętności. Z turianinem na czele- stimpacki ratujące tyłek i zwiększające obrażenia + poziom szósty kamuflażu zwiększający obrażenia od karabinów szturmowych+ dobry ekwipunek + dobry karabin szturmowy jak Błotniak= TERRIBLE TERRIBLE DAMAGE. Geth również potrafi zadawać kolosalne obrażenia, ale wymaga specjalnej opieki z racji papierowości Gethów. Salarianin kosmicznych obrażeń nie zadaje, ale ma i tak dobre umiejętności- wyssanie tarcz również potrafi uratować tyłek. Trzeba jednak opanować to strzelanie ze snajpy, ale dla chcącego nic trudnego. Koniec końców i tak wszystko zależy od tego kto jaką klasą lubi grać- u mnie oprócz szturmowca jest to strażnik i czasem sołdat (choć głownie Turianin zwykły i Batarianin)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wrażenia po Omedze -> Warto wydać 1200 BWP ?

Dla osób, które jeszcze nie zakupiły dodatku lub mają tradycję do oglądania ich na YT (z własnych przekonańna temat zła zwanego DLC) łapcie link do Let's Playa co prawda po angielsku ale to i tak jeden z najszybszych

Edytowano przez PaVel1224
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...