Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Swoją drogą, dostałem w ten dzień N7 Oszczep i było tam napisane, że może ona przestrzeliwać przez ściany. Może ktoś wytłumaczyć, na jakiej zasadzie to działa (w sensie, czy jest to prawda, czy przez wszystkie ściany, przez które nie)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak wykonać lojalkę Grunta ? na

Tuchance zrobiłem juz misję z Solusem, a teraz nie mogę porozmawiać wgl z Szamanem Urdnotów na temat rytuału dla Grunta, o co chodzi

?

Spoilery! I takie pytanie bardziej nadaje się do Pomocnej Dłoni niż tutaj. - Bethezer

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jak z każdą inną misją lojalnościową

Początkiem misji zawsze jest informacja od Kelly, że członek załogi chce z tobą porozmawiać (powinna pojawić się kwestia, że Grunt jest mocno poddenerwowany) po udaniu się do ładowni wspólnie ustalicie, że trzeba udać się na Tuchankę. W tym miejscu po wylądowaniu dobrze byłoby wziąć towarzysza od razu (w przypadku Tuchanki warto zabrać zarówno Mordina jak i Grunta choć nie jest to wskazane). Udajesz się do Wrex'a ewentualnie Wreav'a (zależy czy grasz z zapisem z ME 1 i jaką decyzję podjąłeś na Virmirze).

Wódz klanu Urdnotów odeśle cię do Szamana - jeśli quest działa powinieneś tam spotkać Uvenka - ponownie. Jeśli Quest się nie zbugował (bo takie numery po grach BioWareu można się spodziewać) to dalej powinieneś sobie poradzić.

Edytowano przez PaVel1224
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie do wyjadaczy w Mass Effect 3, jestem przed misją gdzie mam zaatakować

siedzibę Cerberusa.

Oczywiście chciałbym się najlepiej przygotować jak tylko mogę na finał gry, co mam teraz robić. Doradzicie? :)

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwukolorowy i nijaki frostbite teoretycznie powinien pasować do niebieskawej stylistyki ME, ale problem zaczyna się w momencie gdy silnik na konsolach jest totalnym crapem, a cała seria - nie oszukujmy się - sprzedaje się głównie na konsolach właśnie. A ja myślałem, że po ME3 nie da się tak prostej gry zrobić gorzej na PS3, widocznie postanowili przyjąć wyzwanie i pokazać, że można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje marzenie: CryEngine3, czyli to co najlepszego da się wycisnąć z mocnych pecetów.

W sumie to jest równie prawdopodobne jak Frostbite, choć ten drugi ma większe szanse, bo przecież BW na nim robi C&C Generals 2. Tak czy inaczej, Unreal Engine 3.0 powinien odejść w niepamięć, bo jednak to jest przeżytek. ME zasługuje na najlepszy obecnie silnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NorbissBoss

Czemuż to konsole mają sobie nie poradzić z Frostbitem? Dotychczasowe wpadki z tym silniekiem na konsolach były głównie winą twórców, którym ewidentnie nie chciało się do tych wersji przyłożyć. Silnik jak każdy inny i jeśli odpowiednio się do pracy przyłoży, to nawet toster sobie z nim poradzi.

Edytowano przez Daedroth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ta gra wyjdzie minie jeszcze naprawdę wiele czasu, więc pewnie pojawią się już konsole nowej generacji, które będą sobie dobrze radziły z tym silnikiem.

Ja osobiście marzę o jakiejś fajnej fabule związanej z półświatkiem, coś o handlarzach niewolników, płatnych zabójcach itd. Wydaje mi się to całkiem fajnym pomysłem. Bo przecież kolejna część nie musi, a nawet chyba nie powinna, mieć takiego rozmachu jak trylogia Mass Effect. To się zrobić coś naprawdę wciągającego bez "epickiego" radowania świata/wszechświata. Uniwersum Mass Effect jest tak bogate, że mają nieograniczone pole do popisu, nawet przy spin-offach, bo przecież nie wszystko wiadomo i nie wszystko było gdzieś w grze napisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że kolejna część powinna być o czymś mniej epickim niż wielka wojna galaktyczna. Jeszcze gdyby można było grać Batarianinem...a to już raczej odpada, Bioware sztywno ostatnio trzyma się przy ludziach/rasach ludziopodobnych ponieważ jest zbyt ubogi by zatrudnić dodatkowych aktorów/ jesteśmy zbyt głupi by wczuć się w inną rasę. Zdarza się...

A multi sobie z ciekawości odpaliłem po ściągnięciu dwóch DLC (myślę czy by nie ściągnąć resztę. Więcej graczy, więcej ciekawych klas do odblokowania, mam nadzieję że trafię na Paladyna) i dziwi mnie że a) mimo tylko 2 zainstalowanych DLC widzę ludzi b) są również na początkującym poziomie c) faktycznie potrafi wciągnąć mimo iż nie jest niczym wybitnym. Nawet mi idzie, głównie dlatego gdyż trafiłem na w miarę dobrą klasę startową (Turian sentinel) i jakoś zdołałem w miarę okej pograć, nawet kilka razy byłem najlepszy. Teraz po odesłaniu turiańca do zasobów wojennych próbuję sołdata- miejscami granat zadaje magiczne obrażenia...

Edytowano przez Szweider
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ta gra wyjdzie minie jeszcze naprawdę wiele czasu

To jest EA, a nie Rockstar. Ich głównym celem jest zasypywanie rynku wszystkim co mają pod ręką co rok-dwa. Na następne ME nie będziemy pewnie czekać dłużej jak do drugiej połowy 2014. Nie żebym czekał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej, że chętnie pograłbym w coś na kształt World of Mass Effect, czyli prościej mówiąc - MMORPG. Świat jest ogromny, ras sporo, "potworów" można wymyślić jeszcze więcej, rajdy na wielkiego Żniwiarza czy inną miażdżypaszczę mogłyby być naprawdę ciekawe. I oczywiście nie twierdzę, że taka gra przebiłaby World of Worldcraft, ale myślę, że społeczność ME jest duża i zawsze ktoś byłby na serwerach.

I jeszcze odnośnie słów Szweidera - też się napalałem na Paladyna, pomyślałem, że tarcza będzie super bajerem, ale pograłem nim parę razy i jakoś zapał przeszedł. Może ja nie umiem nim grać albo grałem za mało i dlatego tak myślę, przyjdzie jeszcze czas, że przysiądę do tej postaci i okaże się niezłym wymiataczem. A dodatkowo, po zmianie Bazy Lodowiec gdzie zapchali nam kanciapę skrzyniami to właśnie Paladyn wykorzystywany jest do farmienia platyny. Można sobie poszukać na YT, ludzie wybierają Bazę Rio, biegną do jednej skrzynki, dwoma tarczami zasłaniają wejście a dwóch z tyłu spamuje mocami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Po pierwsze nie pobije World of Warcraft a DWA BioWare i EA nie potrafią robić gier MMORPG co The Old Republic już dobitnie udowodnił. Bezsensem jest czekać 4-5 lat na kolejnego ME tylko dlatego bo BĘDZIE TO MMO. Być może zabrzmi to banalnie ale ja nie cierpię na nadmiar pieniędzy, żeby wymieniać dla jednej gry specjalnie komputer a już na pewno nie dla single-playerowego MMO.

Po drugie nowy silnik to ten sam problem co przy Dragon Age'u III czyli brak importu zapisów. Patrząc na to złośliwym okiem ME 4 cofnie się pięć lat czyli nowe uniwersum, nowy bohater, nowe wybory. Niby OK ale ME to nie jest Call of Duty, że wyjdzie sobie cyklicznie raz na rok da nową postać i nowych wrogów i będzie git. Nie tędy droga Owszem zgodzę się, że import zapisu ma mały sens przy nowej postaci

w końcu wszyscy mniej więcej wiemy co się stało z Shepardem i Galaktyką -> MNIEJ WIĘCEJ

ale pozbywanie się wszystkiego co zbudowała trylogia wycofując ją do poziomu zwykłej nawalanki jest lekką przesadą. Na tego typu zabieg można się zgodzić tylko w przypadku prequelu ME ale nie pełnoprawnej 4 części

chodzi mi o ewentualny restart serii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale co ma silnik graficzny gry do importowania zapisanych gier? Może się nie znam, ale tak na chłopski rozum bym sądził, że silnik odpowiada za to, co i jak się dzieje i jak to wygląda, ale nie za historię i ew. powiązania między innymi częściami. Zresztą i tak importowane zapisy sprawdzałyby chyba tylko, co człowiek w poprzedniej grze wyrabiał, a nie jak wyglądał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak to działa ale czytałem w opisie Dragon Age'a III, że z powodu silnika importowanie sejwów stanie się niemożliwe co o ile w przypadku ME 4 jest mniej groźnie

gdyż rozpoczynamy poniekąd nowy rozdział

w przeciwieństwie do DA gdzie historia praktycznie stoi w rozkroku

Powstrzymana Plaga i wybuch wojny Magowie - Templariusze

Mimo tego ta decyzja uderza również w posiadaczy XPków (Frostbite się z nim nie lubi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nabijasz 20 level jedną klasą w multi

2. Jak osiągniesz 20 poziom to klikasz zakładkę z daną klasą i na dole gdzieś jest przycisk "awans"

3. Dostajesz trochę poziomów N7 w rankingu multi, w zasobach wojennych pojawia się oddział N7(wart 75+kolejne tyle za każdy awans), a poziom awansowanej klasy spada do 1

@crowmaster

A jaki jest problem z paladynem? Dość szybko znalazłem informacje o tym, że jego tarcza w celach obronnych jest kiepawa, ale w ofensywie to zupełnie inna bajka- ostatnie ulepszenie dające kriotarczę sprawia, że przeciwnik puknięty tarczą ma pancerz gorszy o 50%. Połączenie tego ze snap freeze (nie znam polskiej nazwy), który również obniża pancerz o 50% sprawia, że taki atlas czy brutal robi się papierowy i łatwy do zabicia. Wyssanie tarcz zawsze się przydaje, a spalenie...no, czasem jakąś umiejętność trzba niestety olać. Chyba to jest główny problem paladyna- mimo iż jest strażnikiem, czyli mieszanką biotyki z techniką to wygląda bardziej na inżyniera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wiele to nie znaczy dla posiadaczy ME 3 EK ale osoby, które kupiły trylogię lub wydanie zwykłe po obniżonej cenie to zainteresuje otóż skontaktowałem się ostatnio z działem pomocy EA w sprawie wprowadzenia DLC, które odblokowywałoby zawartość z edycji kolekcjonerskiej. Otrzymałem w dniu dzisiejszym odpowiedź.

Odesłali mnie abym podzielił się sugestią na Socialu oraz, że moja propozycja została przekazana do odpowiednich działów.

Krótko mówiąc jeśli EA nie miał tego w planie to teraz na pewno pomysł ten rozważą - miejmy nadzieję, że z jak najbardziej pozytywnym dla nas Fanów skutkiem

EDIT: Pod spoilerem wrzucam kolejny screen z nowego DLC Omega

me3omega.jpg

Edytowano przez PaVel1224
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam pytanie do tych którzy dużo grają multiplayer w Mass Effect 3. Przyznam szczerze, że byłem dość sceptycznie nastawiony bo w większości grach które nia miały trybu wieloosobowego multiplayer jest taki sam i jest oparty na falach. Ale zagrałem ze dwie mapki, dość fajnie się gra i nawet wciąga. Ale do rzeczy, czy ktoś mógłby mi wszystko w skrócie wytłumaczyć o co w każdym trybie chodzi. Co się zdobywa, co wciąga itd. Wiem, że Jest tryb oparty na falach jest ich 11 i w każdej fali są różne zadania. To kumam ale są jeszcze jakieś operacje i inne rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...