Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Nawet Arrival?

Tymczasem nową postacią do multi jest łowczyni Asari. Najwidoczniej drella dostaniemy na samym końcu. Prawdopodobnie następną postacią będzie ostatni Volus, bo szturmowiec póki co jeszcze nie dostał drugiej klasy. Równie dobrze jednak mogą wyskoczyć z adeptem (który do najlepszych należeć raczej nie będzie) bądź z żołnierzem (który zapowiada się okej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie! (byłbym wcześniej, ale ten Assassin's Creed 3 trochę czasu pożera)

Omega DLC moje spostrzeżenia

Najgłośniej zapowiadany, jako największy i najlepszy dodatek do SP w Mass Effect 3 i w całej serii okazał się w moich oczach - przeciętny. 1200 pkt bioware (47 zł) za strzelanie to trochę za dużo jak dla mnie (choć rozważałem kupno), więc postanowiłem oglądnąć LIVE przekaż na youtube. Gracz przeszedł całą grę w 2h, nic specjalnego i spektakularnego oprócz nowych wrogów i lokacji nie ma (choć ich liczba jak na lekarstwo). Przerywniki są są naszpikowane "warpami" postaci, przenikaniem tekstur i brakiem wyboru dialogu (w znacznej części). Szkoda bo mamy tyle pytań na które jak zwykle nie dostajemy odpowiedzi np adjutanci mikro informacje, dlaczego Omega a nie inna stacja, planeta? A o Arii głównej bohaterce też zbyt niewiele, o "Nyreen" również (po co jak na końcu i tak "nie powiem") Niestety sporą cześć zabawy wypełnia strzelanie i rozwalnie kolejnych fal co jest strasznie monotonne, bo w końcu nie mamy nic nowego 0 dodatkowej fabuły, już w komiksach "Mass Effect Invasion" jest 100 razy więcej fajniejszych rzeczy i informacji. Z DLC na DLC robią coraz gorzej, coraz mniej fabuły, coraz bardziej przykładają się do ustalenia ceny niż wyglądu ostatecznego produktu (czyt. wyżej bugi w grze i to sporo ich jest, strzępy informacji) oraz według mnie śmiesznym dodawaniem warassetsów - bo niby jak może wpłynąć kolejne x pkt na dalszą grę, chyba nijak. Szumne spekulacje na temat romansu Arii z Shepardem są żadne, jeśli grasz odpowiednio masz tylko całusa, który wygląda zabawnie, ale to i tak za mało by wydać 50 zł na coś niedokończonego i obkrojonego, choć dla prawdziwych "fundamentalistycznych" fanów dodatek zapewne będzie w sam raz, ale dla graczy szukających przygód z dużą dozą fabuły, informacji na temat osób, miejsca, działań, polecam tylko gameplay'e na youtube.

Pamiętajcie wasz Shepard leży pod gruzorem

A to jeden z kawałów jaki bawi mnie i kumpli (mój własny)

Jakiej narodowości jest Shepard?

- jest Gruzinem

Dziękuje owacja nie musi być na stojąco.

Edytowano przez Vatherland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omega zaliczona w 3h. Odczucia? Średnie. Bardzo dużo strzelania, a mało fabuły. Kilka błędów, mało misji (gdzie obiecywane misje typu N7?). Pozytywna postać Nyreen

która niestety zginęła

Aria nic sie nie zmieniła, jest taka jaka być powinna. Bardzo podobał mi sie sposób przedstawienia Pietrowskiego (wojnę o Omegę traktował jako grę w szachy), honorowy

gdy Shepard i Aria go dorwali rozkazał zakończenie działań wojsk Cerberusa

Tylko 2 bronie: walkiria i chakramy (choć na zwiastunie Shepard miał na plecach karabin zbieraczy), modyfikacje broni z Retaliation DLC. 2 nowych przecinków: adiutanci (bardzo słabo rozwinięty ich wątek) i rampart mech. DLC warte 800 pkt BW, nie 1200.

W skrócie to po prostu wojna Omegę.

Z czystym sumieniem daje jej 6.5/10.

Nam pozostaje czekać na kolejne DLC który pojawi się już za jakiś czas. Ciekawe czy ktoś znalazł już coś w plikach z Omegi.

Edytowano przez BluRay2012
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać o bardzo ciekawie zrealizowanym wątku relacji pomiędzy Arią i Nyreen, który był świetny.

miały romans

I takie małe info:

Seth "Joker" Green nagrywał nagrywał dialogi do nowego DLC.

@Edit

Gracze przeszukali pliki z Omegi. Wiecie co znaleźli? Nic. Czysto. Żadnych podpowiedzi co do następnego DLC. Na forach aż huczy, że następne DLC to może być Projekt X.

Edytowano przez BluRay2012
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pograłem Omegę wczoraj i niestety też mam mieszae uczucia. Z jednej strony fajnie dużo walki, strzelania, łączenia mocy w wybuchowe combosy itp. Ale z drugiej strony spodziewałem się trochę chyba lepszego finału i więcej zadań fabularnych i ciekawych dialogów. Lewiatan był pod tym względem duuużo lepszy i ciekawszy. Tutaj nie miałem takiej ciekawości co dalej bo z góry można było się domyślić - odbijanie Omegi...

Oczekiwałem też, że po zakończeiu będziem można wpaść na Omegę (tak jak w Shadow Broker) i przypomnieć sobie lokacje z ME2, zakupić coś w sklepie itp. A tutaj nic takiego niestety nie ma. Po zakoczeniu opuszczamy stację i do widzenia...

Jak na "największe DLC w historii" to wg mnie mocny średniak 6/10.

Dodatkowo mam pytanie:

Misje poboczne z bunkra Arii. Hakerka jakiś tam gośc i Harrod. Udał się komuś je wykonać ? Ja grałem przeszykiwałem każdy kąt i tylko jeden terminal odnalazłem dla hakerki. Pozostałe takie jak kanapa Arii i tam coś jeszcze niestety nie odnalazłem... Wie ktoś gdzie tego szukać ?

Edytowano przez daverox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up ale niestety wiele osób tego nie rozumie, wiec stąd takie niskie oceny.

A w ten weekend mamy operacje detonator, czyli 20000 pkt. przy użyciu eksplozji biotycznych. Operacja jak zwykle (od 18 - 19 h nie pamiętam) do poniedziałku po południu (chyba do 18 h).

@Edit

Aha, jeszcze jedno: punkty zdobywamy tylko jeśli przeciwnik zostanie zabity eksplozją (np. walniemy kogoś eksplozją i dobijemy bronią, itp. to nam nie zaliczą, to samo tyczy się asyst).

Edytowano przez BluRay2012
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już jestem po Omedze. Podobały mi się lokacje (blaszane korytarze, to wielkie urządzenie wiercące i cała ta przestrzeń), podobała mi się

Nyreen - z charakteru żeński Garrus, jak siostra

. Całość jednak trochę krótka. Też daję 6-7/10, było bez wielkich uniesień emocjonalnych za to sporo walki. Teraz zagram jako brutal i pozostaje czekać na ostatnie DLC :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bluray2012

Fajnie by było gdyby batariański adept miał pancerz z ostrzami. Zamiast niego będzie posiadał granaty odłamkowe. Kompletnie przez to nie podoba mi się jego zestaw umiejętności- bicz jest do [beeep], służy jedynie do miotania mięsem i ściągania tarcz stróży (stróżów?), a na większych przeciwnikach wysiada. Do granatów kasetowych nie mam szczęścia (podobnie jak i do przylepnych), a odkształcenie jest dobrą umiejętnością, ale ostatnio coś dużo postaci ją posiada (nie tak powszechna jak spalenie, ale jednak. Chyba najczęściej pojawiająca się moc biotyczna). Jedyny build jaki przychodzi mi do głowy to odkształcenie+granaty, co da nam przyzwoite biotyczne eksplozje. Bicz...jeżeli ktoś lubi hatesurfing bądź umie go używać to niech używa. A u quarianina podobają mi się umiejętności- strzelec wyborowy pozwoli na korzystanie z broni, która jest w miarę dobra i nie posiada stukniętego odrzutu (czyli w sumie Błotniak...albo Szabla), taktyczny skan jest w miarę porządną zdolnością debuffującą, szczególnie z ulepszeniem zasięgu, a sabotaż...hej, jeżeli zdarzą się ciasne grupy losowych brzydali, to wyłączenie im uzbrojenia potrafi uratować tyłek. Na gethy również ciekawa umiejętność (wiadomo czemu) i Cerbera (okradanie wieżyczek+wyłączenie Atlasa i irytującego ataku zasięgowego Duchów). Z postaci liczę również na Volusa szturmowca- lekki acz mocny pistolet (Kat bądź Akolita, jak ktoś ma to Szpon na wysokim poziomie albo paladyn) połączony z kulkami biotycznymi nastawionymi na szybkość ładowania mocy da nam non-stop szarżującą biotyczną kulę armatnią, która w razie paskudniej sytuacji może wzmocnić swoje tarcze. Turiański sabotażysta będzie na moje oko inżynieryjnym odpowiednikiem wspomnianego batarianina, z tym że zamiast odkształcenia i odłamków ma sabotaż i granaty samonaprowadzające. Dreffiltrator...raczej będzie kolejnym mocnym szpiegiem

A teraz czas wyciągnąć Walkirię, Furię i Szamana i wykonać weekendowe wyzwanie.

Edytowano przez Szweider
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja zakończona sukcesem. Szybko coś poszło. No ale dobra. Volus strasznie śmieszny. Mam tego z przynętą i tą śmieszną latającą kuleczką. Zaskoczony byłem, że zamiast ataku wręcz ma kamuflaż. Krótko trwa, ale czasami przydatny. Ogólnie postać bez większego szału. Typowo do wspomagania przeznaczony. Ciekaw jestem adepta i tego, co te kulki biotyczne robią na dobrą sprawę. Dopiero co powróciłem sobie do multi i takie pytanie, co to za obrazki podczas tego spisu drużyny? Jeden ma obrazek z volusem, inny człowieczek jeszcze z czymś innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Volusa adepta i nie powiedziałbym że jestem zadowolony z tej postaci. Kule biotyczne bardziej sprawdzą się na szturmowcu ze swoją redukcją cooldownu. A te obrazki to bannery, które dostajesz za ukończenie wyzwań typu zabij wrogów z bronią itd. Spis jest w wyzwaniach, za wypełnienie grupy wyzwań dostajesz banner np. za Mistrzostwo biotyki dostaje się bodaj wspomnianego przez ciebie Volusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem dosyć długo to trwało ale w końcu ukończyłem Omegę (musiałem postawić cały zapis strażnika od nowa gdyż jak dotąd kampanii na kompie w 3 nie zaczynałem zbyt prędko gdyż znam fabułę kończyłem ją na konsoli).

Mniejsza o to -> przejdźmy do opinii:

Czy 1200 BWP to dobra cena? Otóż zdecydowanie nie gdyby DLC jeszcze trochę upiększyć to tak byłoby warto ale nie w tej formie.

Sorry BluRay ale 800 to jest akurat ciutkę za niska cena odnosząc się do pozostałych DLC, które były warte tyle samo (Tak piję do Lewiatana i Handlarza Cieni). Te dodatki się różnią co wielu błędnie dostrzega Omega jest nastawiona na wątek poboczny porównywalny do Nadzorcy ale i też nie zupełnie. Nadzorca jest dodatkiem, którego mogłoby równie dobrze nie być

bo czymże jest obecność braci Archerów w 3 - fakt urozmaicają przebieg ale nie są konieczni.

Omega taka nie jest - ona ma w sobie coś co miał Handlarz Cieni - o tym, że będzie wiedzieliśmy grając w kampanię

w 2 Liara poszukuje Handlarza Cieni ze względu na powody przedstawione w komiksie Odkupienie o inwazji Cerberusa na Omegę dowiadujemy się w komiksie Invasion (dołączonym do edycji kolekcjonerskiej 1 część bodajże) i od Arii w Czyśćcu. Pamiętne zdanie "Wyrwę Omegę z rąk Człowieka Iluzji "

Wielu narzeka na walkę ale niestety Mass Effect jest skupiony na walce już od 2 części kto sobie tego jeszcze nie uświadomił teraz odczuwa to jeszcze bardziej dotkliwie. To już nie ten RPG, którym była jedynka.

Omega daje nam historię, która dzieje się w jednym miejscu i jest liniowa. To może razić - Lewiatan nie narzucał kończenia całości od razu. Ma to swoje wady i zalety. Udowadnia, że odbicie Omegi nie jest procesem natychmiastowym i nie czyni z Sheparda Pseudo bożka (tak jak robi to LucasArts w grze SW TFU). Za to należy się duży plus dostajemy długą rozgrywkę w jednym miejscu i spójną.

Minus pojawia się przy zakończeniu - być może dlatego, że oczekiwałem czegoś więcej

Petrowski poddaje się zabieramy go do kicia, widzimy Arię tryumfującą powrót Shepa z Brayem i nic. Koniec Bajki jesteśmy na Normandii ni z tego ni z owego. Tak jakby nic się nie wydarzyło. Gdyby nie szachownica ktoś powiedziałby BZDURA to się nie wydarzyło. Oprócz wzmianki w zasobach wojennych nic nie zyskujemy a przecież można było dodać jeszcze jedną sekwencje na przykład Hacketta informującego Sheparda o postępach w przesłuchaniu generała, może nawet fragment przesłuchania na koniec już byłoby lepiej.

Nie tego nie dostałem co więcej wybrałem dosyć śmieszny moment na zabranie się na Omegę gdy ją kończyłem na Normandii pierwsze dialogi jakie usłyszałem to "Masz nową wiadomość komandorze" ale to standard i wypowiedź łączniczki Traynor o SZACHACH - cóż za ironia.

Podsumowując 1200 punktów to cena przesadna za fajną fabułę (którą można było rozwinąć) i bandę totalnie niepotrzebnych misji pobocznych

walczę o Omegę z okupantem, kręcę się po reaktorach szybach itp i w międzyczasie mam szukać KANAPY bo jakiś elkor chce spróbować starego dobrego wazeliniarstwa gdy zmienia się władza THIS IS INSANE

to lekka przesada. Co więcej dostajemy tylko 2 bronie - tyle samo co w przypadku tańszego Lewiatana.

Myślę, że cena w przedziale 950-1000 BWP byłaby odpowiednia za trud jaki włożono w stworzenie tego DLC aczkolwiek zabrakło mi tutaj chociażby Dragonów Cerberusa, których dostaliśmy w trybie multi za darmo a szkoda było by to niewątpliwie ciekawsze wyzwanie

Omega to ciekawa przygoda dla tych, którzy są świadomi, że ME3 to nie RPG a gra akcji z elementami systemu RPG. Tu się coś dzieje a nie stoi i gada ( aczkolwiek dialogi również są).

Być może źle odczytałem wypowiedź Nyreen

chodzi mi o rzekomy jej romans z Arią. Dla mnie ich relacja to bardziej poszukiwanie przez turiankę ideału swojej osoby. Zwątpiła w siebie opuściła wojsko poznała Arię osobę bezwzględna zaimponowała jej urzekła ale jednocześnie stwierdziła "Nie chcę być taka - mogę być lepsza" odnalazła dawną siebie. Miała swoje ideały co więcej w pewnym momencie odniosłem wrażenie Kurczę nawet mój Shepard nie jest tak idealistyczny mógłby być lepszy. Jej śmierć piękna ale nie potrzebna ale to pewnie mój problem z postrzeganiem świata ME. Cytując Javika "Wciąż liczysz, że możesz wygrać tę wojnę z honorem ale To się nie uda" Wszystkich nie ocalisz

Także troszkę się rozpisałem. Jeśli chodzi o ocenę punktową no niestety nie jestem w stanie gdyż każdy dodatek coś do tego uniwersum wnosi rozdzielać je na gorsze i lepsze jest bez sensem to tak jakby powiedzieć Gwiezdne Wojny są beznadziejne bo widziało się tylko Mroczne Widmo jest to krzywdzące i niesprawiedliwe.

Jedno jest pewne ME 3 może się obyć bez Omegi ale to samo można powiedzieć o każdym innym dodatku. Jeśli razi was duża ilość walki a jesteście ciekawi obejrzycie let's play na youtube. Jeśli nie to zagrajcie sami i wyraźcie swoją opinię.

Moim zdaniem każde przjeście jakiejkolwiek części ME dla każdej osoby będzie inne i to jest piękne ( może nie będą to diametralne różnice o czym przekonało nas zakończenie) ale zawsze.

Edytowano przez PaVel1224
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że temat jakoś dziwnie zamarł postanowiłem podzielić się z wami pewnym odkryciem związanym z Omegą

Pewnie niektórzy już to znają ale

chodzi o dodatkową scenę klasową przy reaktorze - może ją otrzymać tylko inżynier - chociaż po komentarzach wyczytuję, że szpieg również aczkolwiek nie jest to udowodnione.

Jedno mogę powiedzieć na pewno Strażnik, który jest w połowie technikiem w połowie biotykiem tej sceny nie ma.

taka mała ciekawostka. Sorry, że Post pod postem ale nie chcę już dokładać tekstu do tamtej wypowiedzi - i tak jest już długa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wiedziałem już jakiś czas temu, jedna z fajniejszych rzeczy w tym średnim DLC...

A tymczasem multi zostało wzbogacone o quariańskiego sołdata, który z jakiegoś powodu ma mniej tarcz niż reszta jego ziomków...Chyba niestety przegrywa na każdej długości z gethem. Niedawno trafiła mi się łowczyni Asari i ona jest dość specyficzna- zamiast pompować w broń jak robi reszta infiltratorów ona skupia się na mocach. Jakoś nie mogę się do niej przekonać. Czyli teraz zostały 4 klasy- coś mi mówi że najpierw będzie turianin bądź batarianin(z naciskiem na tego pierwszego), potem biotic canonball aka Volus, a na samym końcu wyczekiwany przez BSN Drellfiltrator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o dodatkową scenę klasową przy reaktorze - może ją otrzymać tylko inżynier - chociaż po komentarzach wyczytuję, że szpieg również aczkolwiek nie jest to udowodnione.

Jedno mogę powiedzieć na pewno Strażnik, który jest w połowie technikiem w połowie biotykiem tej sceny nie ma.

Grałem szpiegiem, nie było. Ale tej class specific sceny w tej scenie mało...

ot, szybciej się uporała z przekierowaniem i Aria na nią nie nawrzeszczała, tylko pochwaliła.

Fajny motyw, ale tbh, takich rzeczy powinno być pełno w całej trylogii...

Co do samej Omegi - nudna, nijaka, jeden z najgorszych DLC do Mass Effectów. Szkoda, Leviathan był naprawdę rewelacyjny.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...