Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

@BluRay2012

Dzięki za info

Będę musiał zanotować i czekam na jakieś szersze info od źródła

Jeśli chodzi o to czy wolę prequel czy sequel jako ME 4 to zdecydowanie sequel. Dlaczego już tłumaczę.

Jeśli umiejscowimy fabułę na przykład w czasach protean to choćbyśmy poznali na prawdę wybitne postaci to i tak historia zatoczy w którymś momencie koło i wrócimy do punktu Zero w tym przypadku wydarzeniem takim byłoby wyrżnięcie Protean przez Żniwiarzy i powrót do Ciemnej Przestrzeni - END of The CYCLE

Chcąc nie chcąc i tak coś takiego osiągniemy ewentualnie przez przypadek twórcom wyjdzie spinn-off czyli coś na boczku coś wniesie ale fabuły całości nie zmieni coś jak stosunek Omegii do zakończenia czyli jedno wielkie NIC SIĘ NIE STAŁO

Chyba, że waszym marzeniem jest stworzenie drugiego potwora jakim jest chociażby Star Wars The Clone Wars - czyli fajnie coś się dzieje ale ten bohater nie zginie bo będzie później i ten antybohater też nie.

W tej sytuacji lepszy byłby sequel aczkolwiek i on ma swoje wady chociażby narzucenie kanonu - zabija to faktyczny potencjał ME czyli własnej historii ale tego i tak nie unikniemy - z prostego względu ME 4 nie będzie importował naszych zapisów

Przykre to ale prawdziwe

Poza tym i tak seria ME jakiś tam kanon mniejszy większy ma o czym można się przekonać odpalając ME 2 bez zapisu i bez DLC Genesis.

Naprawdę współczuję posiadaczom WiiU, którzy do ME3 dostali dodatek Genesis 2 (Cóż to za potwór - nawet romans z 2 ustawiony na siłę BLE)

Podsumowując z dwojga złego wolę dalszą historię nawet z nowym bohaterem i narzuconym finałem niż bawić się we flashbacki, które i tak sprowadzą nas do Gadki z Dzieciaczkiem.

Reboot serii - Najgorsze Zło w szczególności w przypadku RPGów to jest nic innego jak wyparcie się swoich poprzednich prac i powiedzenie "Ależ nie to nie tak było"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reboot serii - Najgorsze Zło w szczególności w przypadku RPGów to jest nic innego jak wyparcie się swoich poprzednich prac i powiedzenie "Ależ nie to nie tak było"

Czy coś takiego już się nie zdarzyło? Twórcy zmienili przecież zakończenie.

Edytowano przez Mysquff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PaVel1224:

Wg mnie mogliby dać możliwość zaimportowania zapisu z poprzednich serii, lecz ograniczałoby się to jedynie zapewne do kilku dialogów, w których np. kroganie wspominaliby Sheparda, który to wyleczył ich z genofagium.

Jeśli ME4 będzie sequelem, wiadomą rzeczą jest, iż jedno z zakończeń zostanie wybrane jako kanoniczne. Stawiam na zniszczenie żniwiarzy, ponieważ daje one największe pole do popisu, a w dodatku Shepard przeżywa (bierze oddech wśród gruzów). Możliwości jest wiele. Jedną z nich może być taka wersja - akcja mogłaby mieć miejsce kilkanaście lat po wydarzeniach z ME3, a syntetyki próbowałyby unicestwić rasy organiczne, o czym wspominał Katalizator.

Ogólnie rzecz ujmując - obawiam się o kolejną część ME, iż będzie robiona na siłę, a nowe studio nie podoła wyzwaniu. Obym się mylił.

@Up:

Twórcy nie zmienili zakończenia, a rozwinęli je i wyjaśnili, zostając w dalszym ciągu przy głównych założeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - A jakie były zmiany (na czym polegało to rozwinięcie)? Bo grałem dopiero w wersję Extended Cut.

A co myślicie o tym, żeby po ME6, kiedy już wyczerpią fabułę, stworzyć zupełnie nową grę w uniwersum ME. Z otwartym światem, własną postacią, własną załogą i własnym statkiem. Coś jak Skyrim, masz do dyspozycji całą Galaktykę, wykonujesz zadania, w tle jakaś lekka mało ważna fabuła. Wszystko po to, żeby nie tworzyć już naciąganej historii, a jednak stworzyć coś przy czym fani uniwersum będą mieli sporo radości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: Extended-cut wprowadza nowe przerywniki filmowe, rozmowa z

Katalizatorem

została bardziej rozbudowana oraz wprowadzono także nowe zakończenie, w którym to

Tygiel nie zostaje aktywowany, dzięki czemu Żniwiarze zwyciężają.

Do tego zostały podsumowane losy poszczególnych ras oraz Sheparda, a także jego wybory, których gracz dokonał w trylogii. Oprócz tego wartość wymiernej siły bojowej w celu odblokowania najlepszego zakończenia została zmniejszona.

Myślę, że wyczerpanie fabuły w uniwersium Mass Effect będzie naprawdę ciężkie, ponieważ jest one głębokie etc., więc przy odrobinie kreatywności można narzucić ciekawy temat - każda z ras ma swoją historię, swoje problemy, swoich wrogów itd. Nie zapominaj o tym, iż można przenieść akcję o kilkaset lub nawet kilka tysięcy lat w przyszłość, od wydarzeń mających miejsce w ME3, gdzie mielibyśmy okazję poznać rasy, które nie rozwinęły się, rozwijające się, czy te już wystarczająco rozwinięte technologicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dayux

Pewnie że mogliby tylko tego nie zrobią o czym przekonała mnie decyzja BioWare'u w stosunku do Dragon Age III - kolejna trylogia, która nie zamknie się tak jak chcemy (Wybory w DA) bo zapisu nie przeniesiemy ( Frostbite sad_prosty.gif )

Poza tym ME 4 to już na bank będzie kolejna generacja konsol (co jak co ale ME był przewidziany jako exclusive Xboxa 360) a wątpię żeby ktoś stworzył genialny system, który przeniesie zapisy z 360 na przykładowego 720 - byłoby to nieopłacalne.

Pchanie fabuły nie wiadomo ile lat do przodu - pomysł fajny tylko kto miałby być teraz zagrożeniem

Żniwiarze - odpadają z wiadomych względów (no bo ileż można).

Wbrew pozorom to czwarte zakończenie nie jest aż tak do końca złe

Shepard i spółka faktycznie giną ale jak mówi Astronomka - (nie nie pomyliłem się) kobieta jest w tym zakończeniu) mówi, że dzięki danym z kapsuły udało się powstrzymać konflikt - coś co pewnie by stało się już w cyklu Sheparda gdyby tylko ktoś mu uwierzył :(

@Mysquff

To co mówisz miałoby miejsce tylko wtedy gdyby BioWare zatwierdził fanowską Teorię Indoktrynacji - ale tego nie zrobili.

W sumie to masz szczęście, że nie poznałeś z bliska oryginalnego zakończenia.

Poza tym EA to chytre dranie nie stworzą czegoś co się nie sprzeda (lepiej lub gorzej) i są teraz sporo pod kreską po klęsce z SW TOR

Edytowano przez PaVel1224
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up:

W sumie masz rację. Nie pomyślałem o tym, że przez zmianę silnika przeniesienie zapisu będzie niemożliwe.

Co do pchnięcia akcji x lat do przodu. Zagrożeniem nie muszą być istoty, chcące uśmiercić wszystkie istot organiczne, a jakiś konflikt między poszczególnymi rasami (wzorem salarian oraz krogan). Inną opcją jest wynalezienie sposobu do podróżowania między najbliższymi galaktykami - dajmy na to te większe oraz aby nie było ich wiele, więc dwie, tj. WIelki Obłok Magellana i Wielka Mgławica Andromedy. Żyjące tam istoty nie mają technologii opartej na pierwiastku zero, a zupełnie czymś innym i są dość wysoko rozwinięte. Mogłoby to stanowić tło do ME4.

Dla mnie dobrze się stało, że teoria indoktrynacji nie okazała się prawdą - nie chciałbym, aby to wszystko co widziałem w epilogu ME3 było fikcją. Byłoby to nieco nonsensowne, w moim mniemaniu, iż nie zobaczyłbym prawdziwego zakończenia w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie kumam co ma zmiana silnika gry do możliwości importowania save'a. Może mi to ktoś jasno wytłumaczyć? Bo nawet jeśli tak będzie to co za problem zrobić dodatkowy ekran w grze pod tytułem "Weź se wybierz jakich wyborów dokonałeś w ME1, 2, 3"?

O otwartym świecie sam osobiście pisałem - chciałbym MMO, ale pewnie twórcy na to nie pójdą a szkoda. Chętnie pośmigałbym inną rasą i przekonał się, że oprócz świata z trylogii jest jeszcze więcej galaktyk/układów planet to przeczesania.

I miałem coś jeszcze pisać, ale wyleciało mi z głowy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@crowmaster - Przecież (jeśli by to przewidzieli) to jest łatwizna. Wstawiają na końcu pliku zapisu np.:


miranda=0 //0 oznacza, że nie przeżyła, 1 że tak.
mordin=1 //to samo co wyżej
genophage_cure=1 //0 - nie wyleczone, 1 - wyleczone
chosen_ending=3 //każde zakończenie ma przypisany numer

Też tak mieliście, że nawet jeśli w jedynce wskazaliście jako radnego Andersona (miałem go dwójce), to w trójce był Udina?

Tak odchodząc od tematu, jaki pakiet najczęściej kupujecie w multi? Mój brat się pytał.

Edytowano przez Mysquff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mysquff

Nawet, jeżeli na Radnego rasy ludzkiej wybierzesz Andersona, po jakimś czasie zrzeknie się on tej funkcji na rzecz Udiny. Powód? Oczywiście wojskowy nie odnajduje się w politycznym światku i postanawia przekazać pełnię władzy w "odpowiedniejsze" ręce.

Kupuję oczywiście Ulepszone Pakiety Widma. Krótko po ich wprowadzeniu kupowałem także paczki z postaciami, ale mam już Getha żołnierza i więcej mi nie trzeba :) Tak więc szybko wróciłem do UPW - potrzebuję mocniejszych pasywnych elementów ekwipunku. Do tego czasem kupuję paczkę za 33 tysiące (zaopatrzenie), jeżeli czuję oddech małej ilości żelu na plecach.

@ Prequel vs Sequel

Chociaż oczywiście z chęcią dowiedziałbym się co stanie się dalej, to równie wielkie zainteresowanie budzą u mnie wątki już minione. Chociażby większe konflikty zbrojne: Wojna Pierwszego Kontaktu, Wojna o Poranku, Inwazje Raknii i Krogan. Każdy z nich miałby sporo do zaoferowania, gdyby odejść od konwencji RPG... Nie krzyczcie! Oczywiście, jeżeli Bio nadaje się do jakiegoś gatunku, to właśnie do RPG, ale uniwersum ma potencjał także na ciekawego RTSa czy FPSa. Największym problemem dla gier, które chciano by osadzić przed trylogią, to... brak liudzi we wspólnocie galaktycznej. Z udziałem naszej rasy można cofnąć się jedynie do WPK, a bez niej ograniczamy target - nie każdy będzie chciał grać przedstawicielem obcych. W końcu niemal każda produkcja, w której mamy możliwość wyboru gatunku, którym pokierujemy daje do wyboru także ludzi. Bez tego wiele osób czuje się chyba nieswojo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ryfterek

Właśnie. Choć najbardziej lubię RPG, to jednak uniwersum ME jest tak obszerne i ciekawe, że można by zlecić jakiejś innej firmie stworzenie tego przykładowego RTS-a (lub może coś w stylu Total War). Odpadają wtedy problemy z wiedzą o tym, co stanie się później. Przecież nie o fabułę chodzi w strategiach. A zabawę można mieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W strategii owszem nie chodzi o fabułę i nie każdego ona bawi (na samą myśl o Hearts of Iron II robi mi się zimno)

Ja jako fan uniwersum chciałbym dostać historię, która je poszerzy a nie nudne klikadło (być może jestem uprzedzony do strategii bo nie grałem w żadną która by mnie wciągnęła)

@Mysquff

To się tylko tak wydaje, że to jest takie proste - ME ma od groma i trochę zmiennych (po tym jak mały użytek został z nich zrobiony w ME 3 wyraźnie pokazuje, że nawet BioWare to już przerosło.

Naprawdę wierzyć mi się nie chce, że za wyrżnięcie całego systemu pełnego batarian Shepard został jedynie umieszczony w celi (PFU w Apartamencie niczym Breavik )

@Crowmaster

Nie jestem ci w stanie wytłumaczyć dlaczego tak jest technologicznie - biorąc pod uwagę PC

dlatego odwołam się do najważniejszego faktu ME 4 to będzie gra nowej generacji konsol - chcąc nie chcąc

i nie ma szans aby ktoś kto będzie tworzył nowy soft będzie się bawił specjalnie w obsługę starych zapisów bo jeden jednością ME tego wymaga - NIE jest to opłacalne

Tak samo jak nikt póki co nie jest w stanie stworzyć sprawnego systemu do grania między platformami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kazda profesja w ME1 ma 4 bronie na plecach skoro wiekszosc nie moze sie specjalizowac w tym co nosi, jak to zdjac? Np. biore adepta i dziwie sie ze jest obladowany gunami jak zolnierz

ps. jednak polska wersja jest niezla pare glosow jest wrecz identycznych (jak oni ich dobrali?) ale co ciekawsze zauwazylem ze chyba zmienione sa teksty (nie jest to doslowne tlumaczenie tylko z grubsza zarys tego o co chodzi postaciom) czy ktos z Was to dostrzegl?

Edytowano przez koval321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koval321, nie da się zdjąć broni, musisz nosić komplet. Jeśli nie chcesz się motać przy zamianach ustaw sobie dwie najczęściej używane i potem zmieniaj przyciskiem "poprzednia broń". Pewnie jest coś takiego.

O głosach - grałeś już w dwójkę? Właśnie przez dubbing z ME2 (bo to od tej części zaczęła się moja przygoda z serią) nie gram facetem bo nie cierpię Łukasza Nowickiego. Gdy przechodziłem całość jakiś czas temu próbowałem grać Jackiem z angielskimi głosami, ale coś się rypało z DLC i wolałem znów przejść na granie Jane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koval321

Zdjąć się nie da ale używać już można - z mojego doświadczenia a grałem ostatnio strażnikiem to wszystkie klasy potrafią posługiwać się pistoletem - z karabinu strzelać też można ale nie zrobisz dokładnego celowania

Nie pamiętam całego systemu rozwoju w ME 1 ale na pewno było coś jak szkolenie w zakresie strzelb i innych broni

@Co do polskich głosów

Moje zdanie jest takie usłyszeć polskiego Wrexa trzeba koniecznie chociaż raz w życiu. Co prawda tłumacze zrobili z niego płytkiego najemnika, który musi rzucać mięsem w miejscu przecinka. W drugiej części było już lepiej.

Dwójka miała niestety to nieszczęście, że przez chytrość prezesów EA miała rażące problemy jakie odbiły się na polskich graczach.

Ja po prostu mam takie przyzwyczajenie, że jak słyszę jakąś postać i w kolejnej części dubbinguje ją ktoś inny - po prostu szlag mnie trafia. Dlatego przerzuciłem się na trylogię ME z dubbingiem oryginalnym i polskimi napisami - jest najlepiej.

Mimo to uważam, że dubbing chociaż ma swoje wady w tym przypadku warto się z nim zapoznać

Edytowano przez PaVel1224
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mysquff

Nawet, jeżeli na Radnego rasy ludzkiej wybierzesz Andersona, po jakimś czasie zrzeknie się on tej funkcji na rzecz Udiny. Powód? Oczywiście wojskowy nie odnajduje się w politycznym światku i postanawia przekazać pełnię władzy w "odpowiedniejsze" ręce.

Co ma bardzo dużo sensu odkąd dał nawet mu po gębie plus było pokazane kilka razy, że Udinę zajmuje bardziej polityka niż często moralne postępowanie etc.

Oczywiście, jeżeli Bio nadaje się do jakiegoś gatunku, to właśnie do RPG

Kiepsko to ostatnimi czasami pokazywało jakoś. Albo coś mnie ominęło.

Edytowano przez Lavos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowalo mnie tlumaczenie w Mass Effect 1 przyjrzalem sie temu blizej. Badania

przeprowadzilem na filmikach youtube skad skopiowalem teksty. Jak sie okazuje dubbing jest

zdecydowanie INNYm, bardziej pikantnym tlumaczeniem. Nie jest to zle, wrecz przeciwnie bardzo

dobre ale zwlaszcza dla graczy stylem renegat bo do tego calosc pasuje najbardziej (akurat mi

pasuje do postaci zolnierz demolka) Ale ok ok oto wyniki moich obserwacji:

Oryginalna anglojezyczna wersja Mass Effect 1

Joker: You remember to zip up your jumpsuit on the way out of the bathroom? That's good I just

jumped halfway across the galaxy and hit a target size of pinhead. So that's incredible!

(w dalszej czesci rozmowy)

Joker: Pff, Is it me or does the captain always sound a little pissed off?

Doslowne tlumaczenie (moje wlasne bo google translator robi smieszne "tlamuczenai")

Joker: Pamietasz zeby zapiac zamek od kombinezonu po wyjsciu z lazienki? To jest dobre, ja

wlasnie przeskoczylem pol galaktyki i trafile cel wielkosci glowki od szpilki. Wiec to jest

niesamowite!

Joker: Phi, czy mi sie wydaje albo kapitan zawsze brzmi nieco zdenerwowany (wersja wkurw.. jest

jedna zmozliwych ale nie koniecznie domyslna)

http://youtu.be/R3wAntZntGw

Polska wersja Mass Effect 1 dubbing CD Project

Joker: Umiesz trafic do wielkiego ucha podczas wizyty w kiblu, tak? I pewnie jestes z tego dumny?

Ja wlasnie przeskoczylem przez pol galaktyki i trafilem w cel wielkosci szpilki. To dopiero

osiagniecie!

(w dalszej czesci rozmowy)

Joker: Zauwazyles ze kapitan zawsze jest taki troche wkurw|@ny?

http://youtu.be/kSnpRr5hKto

Wersja ME1 PL CDProject, glosy angielskie, napisy polskie (chyba wybrana instalacja bez dubbiongu

z wlaczonymi napisami) tu widac inne, nieco bardziej doslowne tlumaczenie (choc moga tez byc

roznice) Przypuszczam ze jest to stary plik tekstowy powstaly duzo wczesniej przed dubbingiem ale

wlaczony do gry, uzyty po to zeby gracze nie mieli rozkojarzenia slyszac i czytajac dwie rozne

wersje (bylo by to zbyt widoczne dla kazdego kto zna przecietnie angielski)

Joker: pamietasz zeby zapiac kombinezon po wyjsciu z lazienki? To dobre. Wlasnie przeskoczylem

przez pol galaktyki i trafilem w cel wielkosci szpilki. To nazywam niesamowitym osiagnieciem!

Joker: To nie moja wina kapitan jest zawsze w zlym humorze

A na koncu moze od poczatku, dawniej gralem w serie Elder Scrolls i pochodne (Fallouty) a po ME

siegnalem pare dni temu z ciekawosci. Zaczalem od ME1PL zainstalowalem gre w wersji angielskiej

plus napisy, jednak nie nadazalem choc ang znam dosc biegle. Moja uwaga caly czas skupiala sie na

napisach i tylko katem oka widzialem sedno akcji. Pomimo ze mam uprzedzenia do dubbingu

zainstalowalem ponownie w tej wersji. Dostrzeglem dwie rzeczy, to ze glosy byly fajne aktorskie i

dobrane podobnej barwy jednak mam dobra pamiec i zaskoczylo mnie to ze teraz postacie mowily cos

innego .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jeżeli Bio nadaje się do jakiegoś gatunku, to właśnie do RPG

Kiepsko to ostatnimi czasami pokazywało jakoś. Albo coś mnie ominęło.

To niby w jakim gatunku czuje się lepiej? Myślę, że nie uważnie przeczytałeś post ryftereka. On nie stwierdził, że BioWare jest dobre w tworzeniu RPG. Napisał, że jeśli DO CZEGOŚ SIĘ NADAJE, to do RPG.

@koval321 - Ja nie miałem nic do dubbingu w części pierwszej. Sam z nim grałem i podobał mi się (Dorociński czasem nie pasował do renegackiego Sheparda, ale mniejsza z tym). Wstrząsnęło mną dopiero po obejrzeniu jakiegoś traileru dwójki, gdzie zorientowałem się, że podmieniono aktora dubbingującego Sheparda. Przebolałbym jeszcze Hacketa czy Andersona, ale głównego bohatera? Tego znieść nie mogłem.

A że grałem z napisami, to i tak widziałem tłumaczenie polskie.

Edytowano przez Mysquff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...