Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Może to być też problem softwarowy. Najlepiej jest usunąć sterowniki do grafy.

Potem zainstaluj nowe. Z tym drugim złączem na karcie to różnie może być.

Pewnie w panelu sterowania sterownika karty ustawia się tryb 2 monitorów

i wtedy drugie złącze działa. Niektóre kodeki też mogą powodować problemy.

Na xp miałem raz problem z moim monitorem iiyamy jeśli nie włączyłem go

przy starcie systemy to go nie wykrywało i był ustawiony jako "domyślny"

z odświeżaniem 60Hz i musiałem tedy robić restart systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na początku to witam po dość długiej przerwie.(owacje na stojąco poprosze)

No a teraz to tak: spróbuj odpalić Linuxa z jakiegoś Live Cd i zobaczyć co on z tym zrobi. Jeśli odpali się bez zarzutu to oznaczało by to ,że prawdopodobnie

masz wirusa w systemie i wtedy to wiadome- wormat

Jest to narazie jedyna myśl sensowna która przychodzi mi na mysl. Choć nie. Spróbuj zkołować od kogos inną karte i tez sprawdź swoją u kogoś albo kogoś

u Ciebie. Chyba jedyne rozsądne wyjście.

A tak swoją drogą. To chyba M$ mógłby zrobić Windows Live Cd do odpalania z płyty. Ale kto na to tam wpadnie. :blink:

Odpal google i wpisz BartPE. [wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpialem 2 dysk i gra gitara... o dziwo juz mialem tydzien temu, ale wywalilem avasta,zone a, firefox'a i bylo ok przez 7-10 dni.. a teraz sie nie moge dostac do sys, w trybie awaryjnym, a normalnie po 10 minutach wejdzie ale i takmuli ze nie moge nic usunac nawet... Nie mam sily juz do tego ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje. Antyvirus powinien być cały czas włączony.

Lepiej mieć dodatkowy firewall. A firefox najlepiej z noscriptem i adblockiem.

Po za tym aktualizacje do systemu, antyvirusa przeglądarki i playerów do mediów

w internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Proszę o pilną pomoc bo już niewiem co mam robić :(

a mianiowicie w wielu grach (nie wszystkich ale większości) zanikaja mi tekstury, migotają zmieniają kolory

nie które gry strasznie chodzą jakbym miał kompa zasłabego...

myślałem że to wina karty graficznej, więc wysłałem ją do sklepu gdzie ją kupiłem, oni wysłali ją do producenta, tamci zaś sprawdzili ją i w testach wyszło że wszystko jest OK... i powiedzieli że to wina mojego zasilacza.

czy to może być tak??

mój sprzęt:

AMD Athlon 6000+

4GB RAM Geil 800Mhz

Seagate 320 GB dysk

M2N-E SLI ASUS płyta główna

GeForce 8800 GTX Extreme Edition 768 MB 384 BIT (o tą kartę mi chodzi)

zasilacz Pentagram 620 Watt

producent testował ja na zasilaczu 850 Watt

czy jest wogule możliwość że to przez zasilacz tekstury mi znikają???

błagam was o pomoc

moje GG 1452009

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dość wkurzający problem. Czesto zostawiam kompa włączonego na noc (muszę ), ale kiedy rano włączam monitor to wyskakuje mi tylko niebieskie pole NO SIGNAL które po chwili znika a monitor przechodzi w stan spoczynku i jestem zmuszony resetować kompa. Nie mam nawet ustawionego wyłączania monitora po okreslonym czasie. Plus czasami monitor działa rano normalnie. Help.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy tak jest? Podaj to o co jest prośba przy tego typu problemach...

hmmm mam tak od samego początku czyli jak złożyłem nowego kompa to jest listopad 07 myśleliśmy ze znajomym informatykiem że może trzeba poczekać na nowsze stery do grafy ale to nic nie pomogło, a teraz do tego że niby zasilacz za słaby? mi się wydaje że zasilacz niema z tym nic wspólnego bo jeśli by miał to by się karta raczej nie odpaliła wcale a co dopiero tekstury znikały(ale tak ja myśle ale się nie bardzo na tym znam) kumpel mówił też że może płyta główna niewyrabiać pod tą kartę graficzną

dla porównania za ta płytę dałem 300 zł ale wszyscy doradzali mi płytę Abit Fatal1ty (nie pamiętam dokładnie jaka to była)za 700 zł... nie wiem czy może tak być że płyta jest za słaba (dodam też że niemam żadnych sterowników do niej na płycie są tylko pod XP ale pisze że Vista Driver Inside) ale żadnych sterów pod vistę niema, aha i mój system operacyjny to Windows Vista Ultimate 64x (nie potrafiłem XP dobrze skonfigurować żeby wszystko wykrywał jak należy)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakiś konflikt sprzętowy, jeśli sterowniki nie pomagają a karta jest sprawna. Zasilacz 620 wat chyba jest wystarczający dla twojego sprzętu. Mi podobny zestaw tylko z geforcem 8600 GT działa na 400 watach bez zarzutu. Od kupna komputer mi się ani razu nie zaciął!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam mały problem z moim komputerem.

Od dłuższego czasu do niego nie zaglądałem,więc postanowiłem dzisiaj do niego zajrzeć i go wyczyścić.

Rozłozyłem każdy komponent wszystko ładnie wysczyściłem i ponownie złożyłem,ale temperatura w evereście wzrosła zamiast zmaleć!!

Przed czyszczeniem miałem około 50 stopni w spoczynku naomiast po wyczyszceniu miałem ponad 60 stopni,więc pomyślałem ,że to stara pasta na CPU jest izolatorem więc jeszcze raz rozłożyłem komputer i wyczyściłem CPU i zostawiłem cieniutką warstwę pasty.Wyczyściłem CMOS i włączyłem komputer.

W biosie chciłem zmienić szyne ze 100 na nominalne 133Mhz i nagle komputer sie sam zresetował(jak tylko wszedłem do biosu,jeszcze nic nie zdążyłem zmienić!)

Po restarcie monitor komputer normalnie pracował,ale monitor go nie widział.

Kasowałem cmos chyba ze sto razy i z 3 razy sprawdzałem czy wszystko jest dobrze zamontowane i dalej monitor nie widzi komputera.

Czy ktos może miał taki problem???

Ktos wie czego to może byc przyczyna?

Ktos wie jak to naprawić???

Poniżej konfig komputera:

Płyta:Shuttle AK31 na chipsecie kt266a

Athlon 1600+ Palomino 1400MHZ

2x 256 RAm 133MHZ

Geforce 2 Titanium

dysk 40GB maxtor

Karta dzwiękowa Creative soundblaster Audigy

Zasilacz megabajt 350Wat

Komputer mam od lutego 2002 roku

Proszę o pomoc i dziękuje za odpowiedźi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z moim laptopem: gdy odłączam go od akumulatorka i działa na baterii to w ostatnim czasie ekran sam z siebie czernieje (albo szarzeje, lub zielenieje, bo też tak się zdarzało). Wszystko jednak wciąż działa, a obraz wraca gdy przełączam lapka w stan gotowości i znowu się loguję. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje... może to wina nowych sterowników do karty graficznej? A może chłodzenie siada?

Moja konfiguracja to:

procesor Intel Core Duo T2450 @2,00Ghz

karta graficzna Mobile Intel 945 Express Chipset Family 128mb RAM

pamięci RAM ogółem mam 1024MB

Ta sytuacja nie zdarzyła mi się jeszcze, gdy laptop jest podłączony do gniazdka i spokojnie ciągnie prąd(aczkolwiek te problemy zaczęły się dopiero wczoraj, więc dopuszczam, że wszystko jest możliwe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dj Moon >> Zasilacz wydaje mi sie dosyc potezny, z drugiej strony AMD i GF 8800, 4 kosci ramu. Do tego pewnie jeszcze masz nagrywarke, byc moze drugi dysk, kilka urzadzen usb, sieciowka, jakas wypasiona obudowe. No i faktycznie mocy moze troche brakowac. Niemniej raczej spodziewalbym sie niestabilnej pracy, problemow z uruchomieniem kompa itp, niz bledow w grafice.

Artefakty to z reguly wina przegrzewania sie, lub uszkodzenia sprzetu. Sprawdz temperature grafiki w stresie. Jezeli jest przyjmowalna, to pewnie sprzet jest uszkodzony. Ja bym go oddal. Stery tez moga byc winne, ale jezeli przez pol roku nic sie nie zmienia, no coz, wiara powinna miec granice.

Szmitu >> Nie chce sie wypowiadac za kogokolwiek, ale mi sie widzi, ze Dzban sugerowal, ze zasilacz jest za slaby, a nie uszkodzony.

Pika jakos przy wlaczaniu ?? Wiatraki chodza ?? Zajrzyj do obudowy w czasie pracy i sprawdz czy kreci sie wiatrak na grafie.

Lunase >> W zasadzie, to samo co Dj Moon. Stery moga byc winne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Witam.

Mój procesor to Athlon 4200 + Dual core

Karte Graficzna Radeona X1050

Niestety nie wiem jaka mam płytę główna wiem tylko ze Gigabyte S Series cos tam

i mam taki problem, jeśli włączam komputer i jest podłączony internet [Osiedlówka LAN] komputer sie zacina i wyłącza (tuz po włączeniu Windowsa)

Jeśli odłacze internet poczekam aż komputer sie włączy i wtedy podłącze problemu nie ma a jest to dość męczące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź 1

Wypowiedź 2

Wypowiedź 3

Wypowiedź 4

Witam Ponownie i odrazu wielkie dzięki wszystkim za pomoc

moje pytanie jest też takie czy jest wogule taka możliwość że płyta główna ASUS M2N-E SLI może nie dawać sobie rady z tą kartą graficzną???

mój sprzęt:

AMD Athlon 6000+

4GB RAM Geil 800Mhz

Seagate 320 GB dysk

M2N-E SLI ASUS płyta główna

GeForce 8800 GTX Extreme Edition 768 MB 384 BIT (o tą kartę mi chodzi)

zasilacz Pentagram 620 Watt

Nagrywarka DVD Lite-On lightscribe

Obudowa Raidmax Katana z 3 świecącymi wentylatorami

klawiatura +mysz optyczna + LiveBox TP podpięte pod USB

i co najlepsze właśnie się dowiedziałem że musze 38 euro zapłacic za test tej karty graficznej ale będę się kłócił bo według mnie to obejmuje gwarancja...

pozdrawiam

Czy te cytaty były konieczne? Nie sądzę. Zostawiłem same linki do wypowiedzi.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzban

moim zdaniem to jednak zasilacz jeśli jest tak stary jak reszta komputera czyli 6 lat

to raczej już nie daje prawidłowych napięć itd.

Ale wczoraj jeszcze raz wszystko sprawdzałem i zasilacz jako taki chodzi-wiatraczki na CPU i GPU chodzą,więc nie koniecznie musi to być zasilacz :)

Nie chce kupować w ciemno zasilacza,by się potem przekonać ,że to nie przez niego monitor nie widzi kompa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmitu miałem podobny problem i uwierz mi - to był zasilacz. Mimo, że wszystko chodziło (wentylatory itp.) komp notorycznie mi się restartował. Nawet czasami do BIOS'u nie mogłem wejśc...:/

Moim zdaniem zainwestuj szybko w nowy, zanim stary zasilacz coś Ci spaprze w podzespołach i będziesz miał jeszcze większy wydatek...;)

Aha, sprawdź jeszcze dokładnie mocowanie coolera procka - ostatnio też czyściłem kompa i po złożeniu cuda się z nim działy (zawieszał się, a później nie chciał się uruchomić). Okazało się, że przy składaniu źle zamocowałem cooler (jeden zatrzask nie zaskoczył) i temperatura procka znacznie podskoczyła. Sprawdź to, zanim zdecydujesz się na wymianę zasilacza...;)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmitu miałem podobny problem i uwierz mi - to był zasilacz. Mimo, że wszystko chodziło (wentylatory itp.) komp notorycznie mi się restartował. Nawet czasami do BIOS'u nie mogłem wejśc...:/

Moim zdaniem zainwestuj szybko w nowy, zanim stary zasilacz coś Ci spaprze w podzespołach i będziesz miał jeszcze większy wydatek...;)

Aha, sprawdź jeszcze dokładnie mocowanie coolera procka - ostatnio też czyściłem kompa i po złożeniu cuda się z nim działy (zawieszał się, a później nie chciał się uruchomić). Okazało się, że przy składaniu źle zamocowałem cooler (jeden zatrzask nie zaskoczył) i temperatura procka znacznie podskoczyła. Sprawdź to, zanim zdecydujesz się na wymianę zasilacza...;)

Pozdrawiam!

Mocowanie procka jest OK.

Więc mówisz ,że wymieniłeś zasilacz i wszystko sprawnie chodziło????

Tzn.Monitor po wymianie zasilacza zaczął "widzieć" komputer???

Lepiej się upewnić :) I dzięki za odpowiedź i też pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...