Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Wiec tak:

1. Dzieje się to tak od roku, próbowałem naprawdę dużo samemu szukałem grzebałem ale nic to nie dało. Czasem potrafi się zwiesić po 3, 4 razy pod rząd najczęściej jak siedzę na necie (niezależnie od przeglądarki).

2. nie mam

3. nie zerowałem

4. brak danych ;p

5. 300W CB

6. temperatura chyba mam czujniki [ciach] bo w biosie pokazuje 0C a w aida i everest też nic w speed fan 144C ale to raczej nie możliwe żeby taka była ;p

7. Widows XP professional (MSDN)

8. nie rozkręcałem procka dość dawno i zasilacza też ale pędzelkiem z wierzchu czyściłem każdą kartę i płytę główną.

Polecam lekturę regulaminu.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście pomóc mam taki problem że jak włączam kompa to jest ok ale jak uruchamiam jakąś aplikacje 3D nie koniecznie grę ale na przykład animacje też to idzie tak z 5-10 min i monitor się wyłącza a komputer zawiesza mój komputer to Fujitsu Siemens D1826-G procek Intel Celeron 3Ghz karta graficzna Nvidia GeForce 6600 i 512 DDR czasem chodzi normalnie przez jakiś czas i znowu zaczyna się zwieszać jak ktoś wie co zrobić albo ma jakieś rady to proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak:

1. Dzieje się to tak od roku, próbowałem naprawdę dużo samemu szukałem grzebałem ale nic to nie dało. Czasem potrafi się zwiesić po 3, 4 razy pod rząd najczęściej jak siedzę na necie (niezależnie od przeglądarki).

Mam podobnego grata. Też czasem zacina się bez przyczyny. Średnio raz na dzień. Myślę że problem tkwi gdzieś w podzespołach ale nie chce mi się tego wszystkiego po kolei sprawdzać i testować. Jeśli naprawdę ci zależy na poprawie to musisz wszystko oddzielnie sprawdzić, innej rady chyba nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem: Po dłuższym czasie grania w obojętnie którą grę komp zawiesza się(niebieski ekran). Muszę wtedy restartować kompa. Podkręcałem procesor jednak w Orthosie wytrzymuje 20min testu. Co może być przyczyną?? Procek podkręcony na 2.66 pamięci ustawione na 800mhz 5-5-5-15. Podniosłem napięcie i pamięci i proca(odpowiednio 1.8-2.1V i 1.15-1.30V) ale problem nadal występuje. Prosze o pomoc :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki problem mam, otóż ostatnio w burzę coś "strzyknęło" w moim kompie (brat grał), nie zastanawiając się długo wyłączyłem i oto, co następuje:

Włączam PC, nie ma obrazu, nie świeci się lampka od karty sieciowej, po chwili PC się wyłącza. Następnie - po ok. 3 sekundach - włącza się ponownie, automatycznie, wszystkie wentylatory na znacznie niższych obrotach. Oczywiście ekran czarny n stuff. Odłączałem niemal wszystkie podzespoły starając się odnaleść źródło awarii (grafa, napęd, sieciówka, kości RAM, resetowałem zworki CMOS), ale nic nie pomogło. Teraz pytanie: Co padło? Osobiście stawiam na zasilacz, chociaż martwię się o mobo. Glupio byloby kupic nowy zasilacz i zaliczyć tzw. Jana Zmazocha, bo nic się nie zmieni :(

Help pl0x.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, chodzi o to że komputer wyłącza się podczas niektórych czynności. Podczas gry, bez względu na to czy mam detalu ustawione na maxa czy na minimum, nawet jak gra chodzi gładko to po jakiejś chwili cały komputer się wyłącza. Ostatnio nawet siada podczas używania aplikacji flash, oglądania filmów przez siać ( coś jak YouTube ). Problem dotyczy dwóch komputerów, ale to z tym pierwszym ( słabszym ) jest najgorzej.

Oto dane komputera Nr 1.

Procesor AMD Athlon XP 1700+ o mocy 1,47 GHz

512 MB RAM

Karta Graficzna NVIDIA GeForce2 MX/MX 400

Płyta Głowna i zasilacz były u wymiany ( sfajczyły się już jakiś czas temu, nie z mojej winy ) więc nie mam szczegółowych danych o modelu.

40 GB na HDD

System Operacyjny Windows XP Professional

W czasie zakupu kosztował ( razem z monitorem CTX 17", głośnikami, klawiaturą, myszką ) około 3000 zł

Dane Komputera Nr 2.

Procesor AMD Athlon 64 3000+ o mocy 1,81 GHz

1 GB RAM

Karta Graficzna NVIDIA GeForce 7300 LE

Płyta Głowna i zasilacz ( nazwa modelu się zagubiła )

250 GB na HDD

System Operacyjny Windows XP Home Edition

Kupiony ponad rok czy dwa temu za około 2000 zł. ( gratis była bezprzewodowa mysz i klawiatura, do tej pory działa bez zarzutu tylko klawiatura )

Co musiałbym wymienić aby mieć pewność że będzie to działać bez zarzutu. Wydaje mi się że zasilacz, ale jaki wybrać aby móc często grać i aby nie było zbyt drogo ( różnica 100 zł to dla mnie duża różnica ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dane płyt głównych i zasilaczy. Nawet jeśli nie masz na papierku napisane, to sprawdź. Na płycie głównej zwykle jest podany model gdzieś na laminacie (zwykle okolice gniazd PCI), a zasilaczu jest nalepka z wszystkimi informacjami - podaj producenta, model i moc.

Nigdy nie ma pewności, do póki nie będzie jakichś testów. Ja bym się nie odważył powiedzieć "to na 200% zasilacz"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyta glowna imo, zasilacz jak by poszedl to bye nie startowal:]

Nie musimy zakladac, ze ktoras czesc padla calkowicie :) Może zasilacz zrąbał się częściowo, podłączyłem dzisiaj katodę do zasilacza - przez chwilę świeci normalnie, później miga... nadal mi to wygląda na zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek czy nie możesz po prostu przejść sie do jakiegoś kumpla czy gdzieś i sprawdzić ten zasilacz??

wątpię byśmy znaleźli jakąś lepszą metodę zdiagnozowania problemu. Ja stawiam na zasilacz, ale trzeba mieć pewność.

albo jak sie boisz ze twój zasilacz spali cos u kumpla to weź pożycz od kolegi zasiłke na 30 min, podłacz i zobacz czy dziala. Jak zadziała to masz pewnosc ze zasilacz trzeba zmieniac. Wcale sie nie zdziwie jak padł i zasilacz i płyta glówna. Widywałem juz takie przypadki.

CruentoLupus serio myślisz że ci padł zasilacz na dwóch kompach naraz, jednocześnie?? bo z twojego opisu wynika ze problem jest identyczny na dwóch kompach.

Moze masz coś z prądem w pokoju? Wiem że brzmi to dziwnie ale niekiedy to się zdarza. Jakies chwilowe spadki napiecia i komputer sie resetuje.

mistrz togo to co sie dzieje u ciebie to prawie na pewno przekręcone pamięci. Blue screeny w takich przypadkach to sytuacja normalna. wies.niak napisał co nalezy zrobic i proponuje sei zastosowac: wszystkie zegary sprowadzic do poziomu standardowego (przynajmniej narazie). Zreszta wnioskując po tym co piszesz, masz raczej mizerne doświadczenie w OC więc proponuje podchodzic do tego nieco rozważniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwalasz mu się wykonać, czy przerywasz? Jeśli przerywasz, to pozwól mu przeskanować wolumin. Jeśli mimo to skany ciągle się wykonują, to napisz, jaki to jest typ partycji. Jeśli FAT32 to polecam konwersję na ntfs (z linii poleceń convert /fs:ntfs).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć pod windows poleceniem

chkdsk /f

a na pytanie, czy odmontować daj "t". To powinno rozwiązać problem.

Jeśli nie, to odpal edytor rejestru, przejdź do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager

Tam znajdź wpis BootExecute - zawiera spis komend odpalanych w czasie odpalania systemu. Jego domyślna wartość to

autocheck autochk *

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ostatni czasy mam problemy z Offisem.. A także z photoshopem cs3.. Otóż.. Po pewnym czasie przestały mi działaś czcionki.. tzn np w wordzie, power Poincie gdy chciałem wybrać jakąś czcionke to program mi wieszał się.. i musziałem wyłaczać go przy pomocy alt ctrl delete.. a w photoshopie gdy chce otworzyć jakieś zdjęcie.. To program tak samo reaguje. .wiesza się i koniec.. Co może być tego przyczyną rejestry?

Posiadam servis packa 2

office 2003

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni system sie czasami nie wlacza(explorer.exe) nie wystartuje i pozostaje restart, a od 2 dni czasmi wyskakuje BS z treścia:

00000009c (0x00000004, 0x805461F0...)

I teraz tak podejrzewam, że wina to sprzętu bez apelacyjnie... I tu dziwna sprawa, 7600GT ma dwa wyjscia na monitor, na jednym chodzi na 2 nie, i co gorsza... Po starcie systemu wyskakuje mi opcja instalacji monitora:lol: Raz chcialem go zainstalować to zwis systemu ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...