Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Z tą dyskietką jest tak, że przy zapisie BIOSu pozostaje pewien niezmieniony obszar ratunkowy. Jeśli płyta nie może się podnieść, kod z tego ratunkowego fragmentu szuka flopa w stacji dyskietek. O pendrive możesz zapomnieć, ten kawałek kodu obsługuje tylko tyle, by odratować sprzęt, choć karty graficzne na PCI, z tego co pamiętam, obsługuje. No, ale to własnie kwestia, czy Twoja plyta główna w ogóle na takie coś pozwala.

Żeby kość zaprogramować, trzeba się do niej jakoś dopiąć, więc opcja bez odlutowywania (przynajmniej w sklepie) IMO odpada. Wydaje mi się, że w zwykłym sklepie możesz oddać taką płytę, tyle że oni pewnie pchną ją dalej, czyli własnie do autoryzowanego serwisu, jeśli uznają, że sami tego nie ugryzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centauri: Zasilacz jest odpowiedni. Sprawdź czy ten procek ma rdzeń presscot czy noortwoth, następnie sprawdź, który typ obsługuje twoja płyta. Może się tak zdarzyć, że oba, ale wtedy nie wiem co może nie grać...

wies.niak: jest taki program, który formatuje pendrive tak by był odczytywany jak dyskietka.. Nawet chyba w ostatnim PCformacie był, może wtedy podziała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma te funkcje czyli Express bios recovery ale chyba tylko na papierze. Czytałem, że na dysku twardym jest gdzies ukryta kopia dobrego biosu i w razie awarii doczytuje go sobie. Mi nawet stacji dyskietek nie widzi, po prostu NIC. Trza oddac do naprawy. Nieraz sie biosem bawiłem i takich jaj nie miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, nie ma kopii ukrytej na dysku, natomiast BIOS próbuje wyszukać plik na różnych nośnikach (tu przepraszam odnośnie pendrive'a - miałem stare informacje) i z tego co widziałem, może to potrwać kilka minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centauri: Zasilacz jest odpowiedni. Sprawdź czy ten procek ma rdzeń presscot czy noortwoth, następnie sprawdź, który typ obsługuje twoja płyta. Może się tak zdarzyć, że oba, ale wtedy nie wiem co może nie grać...

Płyta obsługuje i presscot'y i northwood'y (także proce z HT). Najgorsze, że nie mam jak sprawdzić czy procesor jest sprawny, bo komputer z którego został wyjęty już nie istnieje. W każdym razie dziękuję. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj problem wyglada nastepujaco:

Gram w dowolna z 3 gier "nowej generacji" jakie obecnie posiadam, sa to : Crysis, Assassin's Creed i Call of duty 4. w zupelnie przypadkowym momencie gra sie scina i

a)ekran sobie miga z wysoka czestotliwoscia pare razy, wciskam ctrl+alt+del, chwile mysli minimalizuje gre -->"przelacz na" i smiga dalej

b)miga(tak jak wyzej) minimalizuje sie ale trzeba zakonczyc program tzw "brute"

c) jak wyzej miga, ale nie dziala ctrl+alt+del i trzeba restartowac system

Zazwyczaj wystepuje opcja "a", lecz zdazaja sie tez pozostale dwie...

Komputer :

GF 9800 GTX 512 Mb

intel core 2 duo E8400 3 Ghz

plyta glowna, gigabyte Ga-P35 DS3R

Geil 2x1024Mb/800 DDR2, CL4

HDD 500Gb Seagate

zasilacz chieftec 650W

monitor mam w rozdzielczosci max. 1680x1050

Windows XP najnowszy, najnowsze sterowniki, komp tez w sumie nowy, niedawno kupiony ^^

Ustawienia w Grach:

przewaznie mam max. rozdzielczosc, w crysis'ie najwyzsze ustawienia na windows XP, w zadnej z gier nie uzywam anty-aliasa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem...Posiadam 2 komputery i próbowałem podłączyc drugi twardy dysk do kompa i nie udało się...Zrezygnowałem z tego pomysłu...Chodzi mi jednak o to że teraz to komputer nie chce mi sie włączyc.Wszystko ładnie chodzi(wentylatorki,napęd itp.)tylko ani Bios ani Windows nie chce się uruchomic...Monitor w ogóle nie reaguje...Dzięki za pomoc....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamyk: Podkręcałeś ostatnio kartę?;) U mnie takie kwiatki wyskakiwały, jak przesadziłem z OC...;)

Nie, nie podkręcałem, ale podejrzewam, że sprawa jest innego typu. Może chodzi o najnowsze sterowniki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diacon -> Zapoznaj się z regulaminem tego działu. Mamy zgadywać jaki masz sprzęt, jak wszystko jest skonfigurowane? Piszesz, że komputer nie chce się włączyć, a dalej piszesz, że wentylatorki chodzą - czyli jednak się włącza. Doprecyzuj, co się dzieje, czy coś się pojawia, czy coś piszczy... cokolwiek.

Kamyk -> Sterowniki - możliwe. Sprawdź z innymi. Sprawdź, czy Ci się karta graficzna nie przegrzewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że nie podaje takich informacji...ale nie wiem co mam dokładnie podac.Sprawa wygląda tak:Naciskam Power,wszystko wygląda tak jak w normalnie az do momentu kiedy powinien uruchomic się Bios a później Windows.Monitor nie reaguje(jak komp byłby wyłączony).Nic się nie pojawia...wczesniej cały czas piszczał ale jak sprawdzałem czy wszystkie kabelki są dobrze po podłączane to przestał piszczec no i dalej się nie uruchamia.(Jeśli bedzie to przydatne to podaje konfiguracje kompa:procesor Duron 1Ghz,128MB Ram,grafika Geforce 2 MX400,dysk był formatowany tego samego dnia)

Aha system XP professional.Po formacie działał bez zarzutu do czasu feralnej próby podłączenia drugiego twardego dysku. ^_^ Jeśli mam coś jeszcze podac to piszcie...Dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta posiada zapewne dwa złącza do podłączania dysków twardych i napędów optycznych. Napisz, jakie masz podpięte napędy do tych złącz i w jaki sposób (np dysk do pierwszego itd). Istotne jest rozróżnienie, które złącze jest primary (zwykle wyróżnia się kolorem i jest podpisane numerkiem 1), a które secondary.

Napisz, jak są zworki ustawione. Czy po włączeniu słychać pracę dysku, tzn chrobotanie charakretystyczne dla czytania i zapisywania danych - nie mam na myśli samego dźwięku wirowania talerzy. Sugeruję sprawdzić, czy karta graficzna dobrze siedzi - one lubią się wysuwać odrobinę. Zobacz, czy coś się zmieni jak wyciągniesz i wsadzisz pamięć operacyjną w te samo oraz w inne gniazdo (oczywiście przy wyłączonym komputerze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Parę miesięcy temu kupiłem nowy komputer. Jego skład to:

Athlon 64 X2 4000+, karta GF 8600GT Asus 256 MB DDR 3, płyta ASUS M2N nForce 430, zasilacz Tracer Proton 400 Eccono, 2x1 GB GoodRam, napęd LG Supermulti DVD +/- RW GSA-H55L, Windows XP SP2.

Problem polega na tym, że w czasie grania w dość nowe gierki (FarCry, TDU, Virtua Tennis 3 itp.) po kilku, kilkunastu minutach coś zaczyna się psuć. Obraz się zawiesza, pojawiają się białe, pionowe kreseczki i tęczowe kolory, nie działa Ctrl+alt+del jedynie restart. Poza tym zauważyłem, że u mnie gry instalują się ok. 2 razy wolniej niż u wujka, który komp kupił 2 lata temu, a jeśli mam jakąkolwiek płytę w napędzie to przy starcie systemu buczy i brzęczy :) (ten napęd oczywiście). Tak jest od zakupu. Co zrobić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie wlaczac :) nie bedzie ani bialych kreseczek, ani buczenia ;)

FarCry nowa gra ?? Czy my napewno mamy 2008 rok ?

A tak serio, pewnie sie bydle grzeje, to odnosnie tych artefaktow ekranie i zwiechy. Sprawdz temperature w stresie. Sa programy do jej logowania.

Byc moze grafika jest uszkodzona. Jezeli sie nie grzeje, to najprawdopodobniejsza wersja.

Poza tym, procesor moze byc za bardzo podkrecony i gluipeje przy duzym obciazeniu. Mozesz sprobowac, nieco go zwolnic.

O, wlasnie sie doczytalem, ze masz 400 W zasilacz. Hyhy, troche nie tam gdzie trzeba zaoszczedziles, moim zdaniem. To tez moze byc przyczyna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień sterowniki a co do wolnego instalowania gier to nie podałeś jaki masz dysk twardy.

Jeśli niczego nie podkręcasz to ten zasilacz wystarczy na razie radzę go zmienić przed upływem

roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy to WD Caviar SE-16 250 GB WD2500KS 16 MB SATA II

Wiem że FarCry nie jest nowy, ale jego grafika wyprzedziła trochę rok wydania :)

Nie podkręcałem procka, a jeśli to wina zasilacza to jaki najlepiej do tego zestawu ?

kiedys miałem GF FX5200 i też artefakty były (duuuużo częściej - bo "karta biurowa"), sterowniki najpierw miałem dołączone do karty,a teraz mam najnowsze od nvidii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość spory problem z komputerem. Brat przez jakiś link wpuścił trojana. Udało mi się go chyba wywalić choć ciężko było. Dopiero skan przy uruchamianiu kompa pomógł (Avast). Wszystko chodzi teraz ładnie tylko trojan pozostawił po sobie pewną pamiątkę... Mianowicie nie mogę sie dostać do moich dysków w klasyczny sposób. Przy próbie otwarcia C lub de pojawia mi się okienko z wyborem programu. Problemem są tylko te 2 dyski. Napędy, moje dokumenty i reszta działają normalnie, ale do danych zapisanych na D i C mogę sie dostać tylko przez wyszukiwarkę i wtedy wszystko działa ładnie. Jak mam przywrócić prawidłowe działanie dysków? Z góry dzięki

Daje screena

post-27021-1210286053_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razieel >> procki sa firmowo podkrecane. AMD zwyklo miewac jedna, dwie linie produkcyjne, na ktorych robia procki danego typu. Taki procesor po wyjechaniu z lini jest odpowiednio taktowany i w zaleznosci od GHz tego taktowania nakleja mu sie odpowiednia cene. No i AMD mialo juz w swojej historii kilka modeli ustawionych nieco za szybko.

Zasilacz, mocniejszy rzecz jasna. Jest, jak mi sie wydaje, temat w ktorym sie mozna o takie rzeczy pytac.

Ale przedewszystkim sprawdz temperatury. Grafiki i procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozi -> Na partycjach będą ukryte i systemowe pliki autorun.inf, których trzeba się pozbyć. Najlepiej wrzuć log z comboscan (jako załącznik do postu).

Co wrzucić??:D co to jest ten comboscan?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...