Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Mam kolejny problem...Tym razem mój komputer włacza się i windows nie chce się uruchomic tzn.zatrzymuje się w momencie kiedy sie ładuje (jak jest ten napis Windows XP na niebieskim tle) i dalej nie rusza.Zauważyłem tez że jak się zawsze uruchamiał to były 2 pikniecia a teraz tylko jedno...Wiem że mógłbym go sformatowac i problem miałbym z głowy ale byc może jest łatwiejszy i szybszy sposób...Dzięki za pomoc (kolejny raz) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,płyta k5kpl-e z 1 gb ram (1 kość) działało świetnie, podkusiło mnie dokupiłem dzis 2 gb ram (ocz 800mhz, 2 kości dual chanel 4-5-4) po zamontowaniu w płycie bios wydaje z siebie 1 krótki oraz 2 długie piski (albo odwrotnie, chwilowo zwątpiłem) Po włożeniu strej konfiguracji wszystko działa płyta uruchami sie tylko z 1 gb ramu,(obojetnie jakiego) więc pytam ocb?

zapomniałem dodać ze według spisu pisków biosu jest to problem z karta graficzna... to karta graficzna raczej odpada, przełaczyłem na zintegrowaną i dalej to samo piszczy, aha biosa ubgrejdnołem do najnowszej wersji 3.xx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer-niestety wzięłem wczesniej opcje formatowania... :( i teraz za cholerę nie chce mi się Windows wgrać...Jak się instaluje to raz mi zamuliła instalacja na samym początku a drugim razem gdy trwało "instalowanie elementów menu start"a pozostało 19 minut do ukonczenia instalacji...kursor nie reaguje,nie czyta płytki itd.Nie wiem może mam rabnięty dysk twardy bo to kolejne kłopoty z tym kompem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem z komputerem.

Otóż po wpisaniu hasła w oknie logowania pojawa się tapeta i... nic. Żadne pliki, żaden pasek startu po prostu nic, tylko sama tapeta. I tak stoi zazwyczaj przez 5 minut, a potem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko się pojawia. Bardzo mnie to dziwi, ale też przeszkadza, bo rówież próba ZAMKNĘCIA systemu również kończy się takim zatrzymaniem.

POMOCY!!!

Jeszcze konfig mojego kompa

Processor: AMD Athlon 64 Processor 3500+, MMX, 3DNow, ~2.2GHz

Memory: 1024MB RAM

Hard Drive: 320 GB Total

Video Card: NVIDIA GeForce 7900 GT/GTO

Monitor: Panasonic PL70i(TX-D7S55)

Sound Card: Realtek HD Audio output

Operating System: Windows XP Home Edition (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk >> slaby zasilacz ??

mmarcin >> podobnie jak kolega wyzej.

Sprawdzic napiecia w Biosie.

Odlaczyc jakies zbedne urzadzenie (drugi dysk i naped optyczny, usb itp.) i zobaczyc czy problem znika.

mmarcin >> poza tym sprobowalbym inne sloty. Poczytaj w instrukcji, od plyty, jak wkladac kosci w dual channelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc. ostatnio zaczynają się dziać z moim kompem dziwne rzeczy. Przy starcie, gdy ekran "Zapraszamy" zniknie, na ekranie pojawiają się... jakieś krzaczory. No nic, eran robi się czarny i po chwili wszystko jest jak powinno, ale... po uruchomieniu jakiejkolwiek aplikacji ekran na sekundę robi się czarny. I tak sobie miga. Po kilku resetach, jak zwykle krzaczory, i wszystko wraca do normy. Byłoby w porządku, gdyby prędkość internetu nie była tak zadziwiająco szybka!! Forum CDA otwierało się z kilka minut jak nie lepiej. Nie wiem, może jakieś obciążenie, jutro najwyżej napiszę jak to jest z tym netem, ale powiedzcie, jaka może być przyczyna tych krzaczorów? Wątpię, że przegrzewanie bo komp nawet po kilku godzinach gdy nie jest włączony tak robi. Zauważyłem, że podniesienie wartości... eee, to co się zwiększa jak się procek podkręca, podwyższyłem o 1 i krzaczory nagle stały się jeszcze gorsze, więc może to wina procka? Muszę wiedzieć, czy to wina karty graficznej, czy procesora aby kupić to co trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz zasilacz. Odlacz zbedne urzadzenia (tak jak powyzej), ew. zmniejsz to cos co sie zmienia jak sie podkreca procka.

Sprawdz napiecia w biosie.

Mimo wszystko sprawdz czy cos sie nie grzeje.

Na przyszlosc, podaj dokladna konfiguracje kompa. Nikt z nas nie ma zdolnosci paranormalnych pozwalajacych odgadnac jaki masz procek, plyte, ram, dyski, napedy, zasilacze, chlodzenie, grafike, dzwiekowke, sieciowke, glosniki, pada, kierownice, drukarke, skaner itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, już załatwione. Wystarczyło zrobić format, to był jakiś chamski wirus, który poprostu robił z kompem takie rzeczy, jakie mogą się dziać po przegrzaniu. No ale i tak dzięki za pomoc :P

btw. po co konfiguracja w takim przypadku? xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co konfiguracja ??

Nikt z nas nie ma zdolnosci paranormalnych pozwalajacych odgadnac jaki masz ...
Jak mozemy stwierdzic czy zasilacz nie jest za slaby, procek przekrecony itd. , jezeli nie wiemy z czym mamy doczynienia.

Jezeli tutaj piszesz to z reguly oznacza, ze sam sobie nie mozesz poradzic z problemem. Czyli brak Ci odpowiedniej wiedzy, a skoro jej nie posiadasz, to nie wiesz jakie informacje moga sie okazac niezbedne. A konfiguracja to najbardziej podstawowy zestaw danych o sprzecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk >> slaby zasilacz ??

Sprawdzic napiecia w Biosie.

Odlaczyc jakies zbedne urzadzenie (drugi dysk i naped optyczny, usb itp.) i zobaczyc czy problem znika.

Sprawdzałem, jest ok, więc pytam dalej - w czym problem z moim kompem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk > zrob skan dysku. Na poczatek chkdsk windowsowym. Jezeli nic nie da, skan narzedziami diagnostycznymi od producenta dysku. Do pobrania ze stronki, wypalic na plyte i odpalic kompa z niej.

Poza tym zrob skan HiJackiem. Moze masz poprostu zasyfiony system. Jesli nie co jest potrzebne, a co nie, skorzystaj z googli, jak nie pomoze, to wrzuc log do odpowiedniego topicu na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów mam bardzo poważny problem :(

Komputer sobie działał, i zachciało mi się aktualizować stery do płyty głównej używając LiveUpdate 3. No i była jakaś aktualizacja biosu, zacząłem aktualizować, a tu zonk - komputer się wyłączył. No to włączam i.. nic. Czarny ekran, i słychać piski...

Krótki, Krótki -przerwa- krótki krótki krótki krótki krótki

bios AMI a moja płyta główna to MSI 945P Neo3 a dokładnie to

http://www.msi-polska.pl/index.php?func=pr...amp;cat2_no=170

ten model. Zdjęcie jest identyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virusmaxi -> Poszukaj, czy Twoja płyta nie posiada czasem "trybu ratunkowego" na taką sytuację. Działa to na zasadzie wsadzenia dyskietki (lub innego nośnika przy nowszyxh płytach) z odpowiednim plikiem BIOSu. Płyta sobie znajduje ten plik i zapisuje BIOS jego zawartością.

Jeśli dobrze widzę na zdjęciu, to kość BIOSu jest wsadzona w podstawkę - to dobrze. Jeśli numer z dyskietką nie przejdzie, musiałbyś poszukać jakiegoś serwisu komputerowego lub elektronicznego, w którym będą posiadać programator z odpowiednią podstawką. Jeśli taki znajdziesz, to oni za odpowiednią opłatą nagrają Ci na scalaka plik BIOSu, który im dostarczysz.

Kamyk -> Użyj programu Hijack This albo Combofix i wrzuć log z któregoś programu (najlepiej w formie załącznika).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BAMsE -> żeś mnie nastraszył...

wies.niak -> dzięki za pomoc... ale już za późno, sam znalazłem metodę, wystarczyło ściągnąć biosa, nagrać go na płytkę jako AMIBOOT.ROM, wcisnąć CTRL+Home i samo się naprawiło :) Ale i tak dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem że komputer strasznie zwolnił a mianowicie gry które wcześniej ładowały sie szybko teraz trwa to 3-4 razy dłużej. Wszystko zaczęło się po tym jak pewnego dnia podczas włączania komputera wyskoczył błąd ze nie można znaleźć pliku w windows/system32/config/system, zrobiłem format kilka dni było dobrze, nagle podczas próby włączenie komputera wyskoczył błąd "Błąd odczytu z dysku naciśnij crtl+alt+del aby zrestartować jedyne co pomogło to format no i niestety od tego momentu gry zamulają czasami sie zdarza nawet ze podczas przeglądania netu komputer też łapie ściny i jeszcze takie dziwne pykanie dysku podczas ładowania np gry. Czy mógłby ktoś pomoc ponieważ jest to strasznie denerwujące i nie pozwala na płynna gre.

Konfiguracja kompa

procek - Core 2 Duo E6420

płyta gł. - Gigabyte P35 DS3R

dysk - samsung T166S HD321KJ

grafa - asus 8800 gts

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A Twój komputer to...? Ludzie, ludzie... czytajcie regulamin działu - po to on jest, by nie wypytywać o 20 rzeczy, tylko szybciej móc coś doradzić...

2. Sprawdź dysk programem od producenta dysku - na jego stronie będzie do pobrania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy uruchamianiu komp wydaje jakies piski ?

Czy komp sie w ogole uruchamia, czy tylko zaskoczy i momentalnie gasnie ?

Mozliwe przyczyn (przyklady :) ) :

padla grafika

padla plyta

padl zasilacz

padl procesor

Takie sobie poogladanie elementow kompa, raczej za duzo Ci nie powie. No chyba, ze cos sie spali/eksploduje/sie nie kreci/nie miga.

EDIT, hmm, gdzie sie podzial post do ktorego to byla odpowiedz ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...