Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

zaczne od mojej konfiguracji:

Procesor: Intel Core2Duo E6400 @ 2,14 Mhz

Karta graficzna: GeForce 8800GTX (gigabyte)

Płyta główna: Asus P5B-E Plus

Pamięć: 2GB

Dysk: Seagate 230GB

Zasilacz: Chieftec CFT-500-A12S 500W

Opis problemu: Po otwarciu jakiejkolwiek gry zawiesza mi się komputer. Nie zawsze dzieje się to od razu po włączeniu gry, czasami po godzinie, czasami po 5 minutach, jednym słowem różnie. Jedyną radą na zaistniałą sytuację jest reset. Zastanowiło mnie to co wywołuje takie zachowanie. Ściągnąłem program PC ALERT 4 i oto co mi się wyświetla:

95845316lb9.th.jpg

Wygląda na to, że na jakimś podzespole jest za małe napięcie. Ale nie wiem wynikową czego jest zaistniała sytuacja: czy awarii zasilacza czy czegokolwiek innego.

z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem - wlasciwie to nie problem (chyba) ;)

Otoz zmienilem obudowe na lepiej wentylowana - kupa wiatrakow i w ogole ;)

Zauwazylem dziwna rzecz - otoz wiatrak od procka czasami sie wylacza a z tego co podaje everest to obraca sie z rozna predkoscia. W Biosie sprawdzilem i powinien sie wyalczac przy temp. 25 st. a takiej to ja nie mam (chociaz fakt ze temp. spadly znacznie - teraz w systemie wg everesta mam 32-25 st. na procku).

Czy to normalne ze tak dziala wentyl (wylacza sie nawet czasami) czy moze cos nie tak z podlaczeniem zasilania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kompem zawiesza mi się podczas ładowania Windowsa.Pojawia mi się tapeta,ikony po czym wszystko staje.Obok kursora pojawia się klepsydra ale nie moge ruszać myszką.

Mój Konfig:

Athlon X2 5000+

Geforce 8600 GTS

2GB Ram

Płyta główna Gigabyte GA-M61P-S3

Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101

Tuner TV Winfast TV 2000XP Expert

Windows XP Profesional SP2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Otóż, po kilku minutach od wyłączenia systemu, monitor nagle zachowuje się, jakby komputer w ogóle nie był włączonym, tj. komunikat: "brak sygnału" oraz zmiana diodki z żółtej na pomarańczową. Reszta działa normalnie (muzyka gra z głośników etc), ale po chwili wszytko sie zawiesza i pomaga tylko 'reset'. Dodam jeszcze, że problemy zaczęły się pojawiać po najnowszym updacie od M$ ;)

AMD Athlon 3000+

GF 7900 GS TF

2 x 1GM RAM

Win XP Home z SP2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Otóż, po kilku minutach od wyłączenia systemu, monitor nagle zachowuje się,

To jest w 100% normalne...

Reszta działa normalnie (muzyka gra z głośników etc), ale po chwili wszytko sie zawiesza i pomaga tylko 'reset'.

BO pc sie wylacza...

Dodam jeszcze, że problemy zaczęły się pojawiać po najnowszym updacie od M$ wink.gif

A jakie te latki, i na pewno orygnalne masz te latki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w 100% normalne...

Co jest niby normalne? Że wyłącza się i całkowicie uniemożliwia użytkowanie?

A jakie te latki, i na pewno orygnalne masz te latki?

Aktualizator automatycznie ściągnął ją ze źródeł M$, więc zakładam, że są oryginalne :D Uprzedzając następne pytanie: tak, mam oryginalne Okienka ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: w różnych grach (WiC, BG&E, Tron 2.0) pojawiają się przekłamania w grafice (w WiC największe). Niedawno zmieniłem karte graficzna z GeForce FX 5200 na Radeona HD 2600 pro. Po zmianie karty i wystąpieniu przekłamań reinstalowałem system i aktualizowałem biosa. Sterowniki do karty mam najnowsze (chyba 8.4). Przekłamanioa występuja zaraz po właczeniu gry, nie po jakimś czasie. Karta była w wymieniana w sklepie, ale to nie pomogło. Nie jest to wina RAMu, memtest chodził z 10 godzin i żadnych błędów. Wszystkie gry chodziły na karcie GeForce FX 5200 bez problemu.

Mój sprzęt:

Procesor: Celeron 2.4 GHz

Płuta główna: Asus P4V800-X

Ram:640 MB

Zasilacz: Feel 400 W

Co mam robić aby nie było prezekłamań?!

post-46150-1210790004_thumb.jpg

post-46150-1210790016_thumb.jpg

post-46150-1210790031_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem - wlasciwie to nie problem (chyba) ;)

Otoz zmienilem obudowe na lepiej wentylowana - kupa wiatrakow i w ogole ;)

Zauwazylem dziwna rzecz - otoz wiatrak od procka czasami sie wylacza a z tego co podaje everest to obraca sie z rozna predkoscia. W Biosie sprawdzilem i powinien sie wyalczac przy temp. 25 st. a takiej to ja nie mam (chociaz fakt ze temp. spadly znacznie - teraz w systemie wg everesta mam 32-25 st. na procku).

Czy to normalne ze tak dziala wentyl (wylacza sie nawet czasami) czy moze cos nie tak z podlaczeniem zasilania?

To jest normalne. Wentylator jest regulowany w zależności od temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wyjasnic nastepujacą sprawe. W spoczynku temp na karcie graf (GF7600GT) mam 50 stopni. Podczas grania temp osiaga ok 70 stopni. Grajac np w Obliviona na full detalach po niedlugim czasie gra zawiesza sie. Pomaga jedynie ctrl+alt+delete... Po wylaczeniu w ten sposob zacietej gry pojawia sie komunikat. Naciskam NIE WYSYŁAJ. Nie wiem czy to wina przegrzewania sie karty. Zauwazylem jeszcze ze napięcie na +5V waha się od ok 2-6V. Mam płyte główna GIGABYTE`a, słyszałem ze takie odczyty są na tych plytach normalne, gdyz nie maja one odpowiednich czujnikow (czy jakos tak). Mój zasilacz to TRACER 450V Hellfire. O co może chodzi??? Nie wiem co robic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cpt. Zero_PL

Mozesz podmienić zasilacz, temp karty jest ok;>

Co jest niby normalne? Że wyłącza się i całkowicie uniemożliwia użytkowanie?

No, jak wyłączysz PC, to odcinasz go od prądu, a uradzenia elektryczne lepiej działają pod prądem;>

Przeczytaj swoj post:)

Zrob screen, z dodaj usun programy, tam gdzie sa aktualizacje, daj log z hijack, daj temp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notaras, powodem tych przekłamań może być to, że karta się przegrzewa, albo ten beznadziejny zasilacz, który moim zdaniem w ogóle nie powinien tam w tym Twoim komputerze się znajdować, a już na pewno nie z tym radeonem. Więc bez względu na to co tam się na ekranie dzieje to i tak bym go zmienił, żeby komp dłużej pochodził :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak wyłączysz PC, to odcinasz go od prądu, a uradzenia elektryczne lepiej działają pod prądem;>

Przeczytaj swoj post:)

Hahaha, dobra. Literówka się wkradła. Chodziło mi oczywiście o włączenie :D

Otóż, po kilku minutach od włączenia systemu

Zrob screen, z dodaj usun programy, tam gdzie sa aktualizacje, daj log z hijack, daj temp.

Dobra, już po problemie :D Przywróciłem system do stanu z dzisiejszego poranka i już wszystko cacy działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu przy mojej konfiguracji zacinają się gry?

Zacina się TES III: Morrowind, Total Overdose...a Hitman: Kontrakty chodzi bez zacięcia ze wszystkimi detalami na full.

Most Wanted też chodzi dobrze.

Chcę uruchomić na swoim kompie wiedźmina, czy Unreal Tournament III.

I nie wiem.

Co powoduje ze mi sie duzo gier zacina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie to znowu ja ^_^ mam problem który już wcześniej opisałem "Sprawa wygląda tak:Naciskam Power,wszystko wygląda tak jak w normalnie az do momentu kiedy powinien uruchomic się Bios a później Windows.Monitor nie reaguje(jak komp byłby wyłączony).Nic się nie pojawia...wczesniej cały czas piszczał ale jak sprawdzałem czy wszystkie kabelki są dobrze po podłączane to przestał piszczec no i dalej się nie uruchamia.(Jeśli bedzie to przydatne to podaje konfiguracje kompa:procesor Duron 1Ghz,128MB Ram,grafika Geforce 2 MX400,dysk był formatowany tego samego dnia)

Aha system XP professional.Po formacie działał bez zarzutu do czasu feralnej próby podłączenia drugiego twardego dysku"No i wyciągnełem RAM i włożyłem w to samo miejsce komputer się włączył pojawiaja się te informacje jakie napędy wyczytał itp no i na koncu pojawia się komunikat "Floopy(s) disk fail (40)" i dalej sie już nic nie uruchamia.Co mam zrobic aby komputer włączył się poprawnie?Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być powodem skaczącego ekranu monitora LG L207? Włączam dzisiaj kompa i zauważyłem niepokojące "skoki" ekranu, próbowałem coś zmienić oprogramowaniem ale albo się nie znam albo nie tędy droga. Czy może mieć to jakiś związek z kartą graficzną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam następujący problem: Gdy gram lub mam kilka stron internetowych otwartych, to komputer nagle staje. Nic nie pomaga klawiatura i myszka jakby nie działały. Gdy robię reset to komputer jakby nie włącza biosu, po prostu chodzi i czarny monitor oczywiście. Gdy go zupełnie wyłącze muszę go kilka razy włączać i wyłączać aż BIOS zaskoczy i włączy cały komputer. Config:

Pentium IV 3 GHZ, 2046 MB Kingston HyperX, Płyta ASUS P4PE2-X, grafika Radeon X1950 XTX AGP 512 MB, zasilacz Pentagram 500W. Błąd ten mam od kilku dni, w trakcie których nic nowego nie instalowałem ani nie zmieniałem ustawień.

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem nie jestem pewiem czy to z winy dysku jednakże od jakiegoś czasu zaczynają się problemy z sprzętem ( prawidłowy zapis nie powiódł sie .... ) z opisu wynika że to wina sprzętu lub sieci ( zakupiłem kartę graficzną radeon asus 3650 z dużym wiatrakiem który zamontowany jest nad kartą sieciową i niewiem czy to z tego wynika problem ) natomiast w dniu dzisiejszym po włączeniu r6 vegas nagle gra się zatrzymała a po restarcie komputera niepotrafił wykryc dysku ( jakiś problem i prośba wcziśniecie alt ctrl del) jedynie pomogło wyłączenie sprżetu i dociśnięcie kabla z dysku

niestety w chwili obecnej co chwilę wyskakuje błąd z nieprawidłowym wpisem oraz wszystko się zacina zn pokazuje się klepsydra

stąd me pyt czy to wina dysku ( znajomy wspominał że dyski te szybko sie psują czy bardziej wina leży po stronie karty sieciowej )

ostatnio miałem problem z formatowaniem dysku zn że po formacie chciał na kazdej partycjii zainstalowac system udało się dopiero partition magik ( również z zamianą fat32 na ntfs )

mój sprzęt:

płyta główna alive nf6p-vsta

windows z service pack 2

dysk twardy wdc wd 80 ojd - 00lsa5 scsi ( to chyba sata 2 ma mniejszy kabel zasilający taki czerwony )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...