Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Mam proeblem... z Winampem:) Niektore filmy sa odtwarzane z pierdzacym dzwiekiem, a inne nie:/

Wczesnej przed formatem wszystko bylo ok, nie mam nic p oza divx'em.

Na WMP wszystko ok;)

EDIT:

Zainstalowalem ffdshow i chodzi:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem - ostatnio podczas gry w CoD4 i TDU wyświetlają mi się artefakty ,a karta graficzna ATI Radeon 1900XT nie jest kręcona. Przy TDU potrafi nawet się zawiesić z potrzebą resetu kompa. Temperatura też jest w najlepszym porządku. Problemy pojawiły się po zainstalowaniu najnowszych sterowników - tak mi się zdaje... Co począć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem.

Oto na moim kompie(podpis) nie chodzi płynnie nawet Total Overdose na najniższych detalach. Zacina się i nie wiem czemu.

Na jednej z moich poprzednich konfiguracji działała płynnie:

(Jedna z moich poprzednich konfiguracji:

- PIII 1,1 ghz coppermine

- 256 ram sdr

- Radeon 9250)

Dokupiłem drugie 512 ram i nic. Tylko wynik w 3dmarku 03 lepszy 0 ok. 100 pkt (z 8941 na 9045)

Może to wina sterowników do grafy: mam najnowsze ze strony nvidii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu - wychodzi na to ,że problemem nie są sterowniki od ATi. Zauważyłem ,że gry się nie wywalają jeśli przejdę w tryb np. DX7. Ściągam teraz najnowszego DirectX z marca i zobaczę ,co się będzie dziać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O swoim problemie pisałem kilka stron wcześniej http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...st&p=642553.

Sprawdziłem czy karta sie przegrzewa, temperatura utrzymywała się koło 50'C w stresie podskakiwała do ponad 60'C.

Po nałożeniu pasty termoprzewodzącej, temperatura waha się od 46'C do 50'C kilku w stresie.

Dodatkowo zamieszczam screeny z gier (Assassin's Creed i FEAR) jak wygląda błąd:

ac1ci3.th.jpg

ac2sy0.th.jpg

fearkr9.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :) mam nadzieję, że ktoś może podsunie mi rozwiązanie mojego problemu...

a otóż jest on następujący- gdy mam podłączony czytnik dvd, włożę płytę, objętnie, cd, dvd, bez różnicy, to w momencie gdy tacka napędu wjedzie do środka, komputer bez żadnego ostrzeżenia wyłacza sie :/

problem drugi- podczas gry w JAKĄKOLWIEK grę, można pograć tak z 10 minut i komp też się wyłacza :/

nie jestem żadnym specem,kiedyś wiem że wystarczyło wyczyścić z kurzu bebechy kompa ;p ale teraz to nic nie daje...

a ze względu na to, że nie działają czytniki, nie mogę zrobić formata :(

specyfikacja kompa jest następująca-

procek- AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+

pamięć RAM - 2048 MB (PC3200 DDR SDRAM)

karta graficzna - Radeon X1300 Series Secondary (256 MB)

płyta główna - GA-K8NMF-9

nie wiem co jeszcze mam podać...

będę wdzięczny za jakieś sugestie rozwiązania tych problemów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy współczucia... produkt zasilaczopodobny.

Jeśli masz miernik (ktoś znajomy ma, albo w rodzinie) to zmierz napięcia na liniach +5V i +12V.

Druga możliwość, to pożycz od kogoś zasilacz (najlepiej, żeby był firmowy) i zobacz, czy na innym zasilaczu problem będzie dalej występował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu - rozwiązałem go - przyczyną takich samych artefaktów były stare biblioteki DX9.0c ,które widocznie krzaczyły się z najnowszymi sterami od karty.

Wszystko teraz chodzi idealnie i bez problemów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zaliczyłem zwis, a tuż po nim pojawił się niebieski ekran wypełniony zdaniami(o tym w obrazku poniżej). Po restarcie spybot zapytał o zmianę w rejestrze czegoś co nazywało się "KernelFaultError". Czy to coś groźnego???

To wyglądało podobnie do tego(chyba nawet to samo)-> LINK, tyle, że oczywiście było po polsku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz sterowniki? Usuń je, uzyj driver cleaner, i zainstaluj od nowa. Swoja droga czym temp, sprawdzasz?

Robiłem już tak, tz. instalowałem różne wersje sterowników, i używałem driver cleanera. Temp sprawdzam oprogramowaniem dostarczonym przez Nvidie, czyli NVMonitor.

temperatury masz w porządku. Chyba karta padła. Jeśli masz ją na gwarancji to oddaj.

Karta powinna być jeszcze na gwarancji. Raczej tak zrobię.

Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś coś poradzić?

Otóż kiedy gram np. w Obliviona, Call of Duty 4, Faces of War to po pewnym czasie ( w przypadku Obka są to ok. 3-5 min, COD4 - raczej niespodziewanie ) dzieje się coś dziwnego.Wygląda to tak jakby komputer tracił połączenie z monitorem... Pojawia się komunikat w stylu "NO SIGNAL", czy coś takiego. Wszystkie kable są prawidłowo dopięte, nie ma żadnych luzów. Jedyne co pozostaje mi wtedy do zrobienia do reset kompa. Zdarza mi się to dość często zwłaszcza kiedy gram na full detalach albo w bardziej wymagające tytuły. Sprawdziłem, że w momencie utraty połączenia z monitorem karta graficzna osiągała temp. 73 stopni.

Mój komputer to:

AMD Athlon 3000+

1024 mb ram

geforce 7600gt 256mb

zasilacz TRACER 4Life 450 HellFire Silent

Tak więc w czym jest problem??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer mi się wyłacza jak włączam gre teraz działa. Ale boje się iż coś jest nie tak. Ale od początku. Moja płyta Asus P5K Se+2gb ram kingston ddrII 800mhz+Gf 9600gt 512 mb+Pentium Dual Core E2180 2 ghz zasilacz I-box 400W ( do tego nagrywarka dvd i dysk maxtore 250 gb).

Temperatury z speedfan:

System: 43C

CUP: 57C

AUX: 9C

Core0: 42C

Core1: 43C

Vcore: 1,16V

12V 11,4V

AVcc 3,22V

W biosie dochodzi nawet do 70C zaraz po włączeniu. :/

Chłodzenie boxowe. Co jest nie tak zasilacz nowz kupić czy chlodzenie. Odpiełem coole bo myślałem i z nie dociska procka ale jest stabilny i zatrzaski sa zapiete ok. Teraz w systemie pracując niby ok ale tem ciągle 51C. Właczyłem grę Medal of Honor Airborne to po 30 minutach obraz stanoł. I wszystko zgasło.Hmm jeszcze takie pytanie karta graficzna jest dwu slotowa a zaraz po nią jest karta dzwiekowa Sound Blaster Live! Może jest za blisko i też sie grzeje. Pomocy nie wiem juz co mam zrobić.

To jest z Everest:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika Winbond W83627DHG (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Nazwa płyty głównej Asus P5K SE

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury

Płyta główna 44 °C (111 °F)

Procesor 56 °C (133 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 48 °C (118 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 48 °C (118 °F)

Procesor graficzny 53 °C (127 °F)

Maxtor 6V250F0 43 °C (109 °F)

Wentylatory

Procesor 2033 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.16 V

+3.3 V 3.20 V

+5 V 5.09 V

+12 V 11.82 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.85 V

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po napięciu w biosie sugerowałbym się że to zasilacz 11,4 V zamiast 12V to dużo poniżej normy.

Poza tym dołóż wiatrak z przodu obudowy i jeden z tyłu. A dysk to jest maxtor bez E.

Poza tym odczyty z everesta też wskazują na to że zasilacz nie wyrabia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze napięcia. Niepokoi mnie jedna sprawa. Napięcie +5 nie jest u mnie stałe. Nie przyjmuję stałej wartości. Waha się od ok 3,5 V do mniej więcej 5,2 V. Napięcia 3,3+ oraz 12+ są w normie. Czy może to mieć związek z moim problemem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...