Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Witam. Moja konfiguracja to Athlon 3000+ GeForce N6800GT 1GB RAM-u, na płycie asusa k8n4e deluxe. Problem wygląda następująco, pewnego razu grałem w Frets on Fire i po jakimś czasie grafika się wykrzaczyła... tzn. sama gra się nie zacięła, szło dalej tylko wszystko sie zniekształciło i pogmatwało na ekranie. Problem przeniósł się na wszystkie inne gry jakie posiadam, no HoM&M 3 mi chodzi. Pierwsze co zrobiłem to przeinstalowałem DirectX, co nie poskutkowało, więc odinstalowałem sterowniki karty graficznej, uruchomiłem ponownie kompa, zainstalowałem jeszcze raz i... też nic nie pomogło. Żeby nie było że jakieś wodotryski chcę odpalać te "inne" gry to NWN i Scarface. Aaa no i posiadam najnowsze sterowniki do mojej karty jakie wydała nVidia, a taki problem nigdy wcześniej się nie pojawiał, mimo że już od jakiegoś czasu na nich grałem. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(celeron d 2,66 GhZ, 2 GB ram i radeon 9550) Mam problem, po wymianie ramu, komputer wyprawia cuda w grach. Dam przykład: CS idę prosto , potem nie mogę nic robic bo postac idzie sama, chodzi w bok itp itd. tak samo mam z crysisem, i ICE TOWEREM, jakby klawiatura nie odpowiadała. A jest to niemożliwe iż sprawdzałem kable, a klawiatura nowa jest. Może przyczyną tego jest to że moja płyta główna obsługuje max DDR 2 667 MhZ a ja zamontowałem 800 ;> Ale nie było innych problemów z tym ramem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.Po nieudanej próbie sformatowania kompa,komputer nie "widzi"moich napędów CD-RW i DVD-Rom...Kieszen sie wysuwa normalnie ale płytek nie czyta...nawet w "Moim komputerze" nie ma ikonek napędów...Proszę o pomoc i dziekuje jeśli ktoś pofatyguje się mi pomóc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wysuwa tacki to znaczy że zailanie działa prawidłowo :)

Sprawdź połączenia. Jak nie pomoże odłacz napędy, zrób restart. Potem podłącz no jednym na raz i zobacz czy je system wykryje.

Poza tym jak masz je spięte - na jednym kanale czt na dwóch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzęki wielkie za pomoc...Okazało się że taśma od płyty głównej była poluzowana... ;) Aha mam jeszcze jedno pytanko.Czasami mi net zamula tak że nie moge z gg wyslac wiadomości ani zmienic statusu na dostępny a jak chce wejśc na neta to pojawia sie komunikat "Nie mozna znaleźc sieci".Przy próbie zamnkiecia systemu komp zawiesza sie i musze go zresetowac.Chodzi mi o to czy to wina kompa czy neta?Dzieki jeszcze raz... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względy nie są wiadome.

Problem pojawia się często? Jeśli tak, to odłącz net (najlepiej fizycznie), zrestartuj komputer i zobacz, czy bez netu też będzie problem.

Masz jakieś antywirusy, firewalle? Ciągle pytanie: jaki system?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows XP Proffesional.A te probelmy pojawiaja sie róznie(przeważnie co 2-3dni).Antywirusa mam(komputer jest niby czysty).Jeszcze dzisiaj sformatowałem kompa i problem sie pojawił więc mysle ze to wina neta...Dizęki za pomoc... ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zainstaluj firewall (comodo firewall pro, albo sunbelt personal firewall) - zobaczysz co Ci po necie chodzi - co obce, to wytniesz.

2. Wklej log z programu trend micro hijack this (obejmij go znacznikami [ codebox][ /codebox]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Kupilem sobie gre FEAR z Extra Klasyka i mam pewien problem. W pierszy dzien grałem z 6h i wszystko było git. Dzisiaj gdy gram to co rowne 10 min gra mi sie zwiesza i komputer sie uruchamia ponownie.... Jaki moze byc tego powod?? Gdy gram Multi dzieje sie tak samo...

NIe jest to pierwsz gra, z ktora mam takie problemy, dlatego uwazam iz to nie wina plyty.... :angry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie posiadam laptopa Lenovo R61i, który ma taką karte graficzną: Intel X3100, chipset 965 Express.

Problem polega na tym, iż gra Call of Duty 4 (demo) nie chce się właczyć mimo, iż komputer spełnia wymagania sprzętowe.

Próba zainstalowania nowych sterowników zakończyła się fiaskiem :rolleyes:

Błąd przedstawiam poniżej:

post-33581-1209990905_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam już kiedyś pisałem o moim problemie:

Mam problem mianowicie po wymianie karty graficznej z Radeon X550 na GeForce 8600GE grając w gry np Colin McRae:Dirt po 10,20,30 min za każdym razem czas jest inny gra zawiesza się i albo komp sie restartuje albo wychodzi do Windowsa i pojawia się błąd w .exe gry. Dzieje się tak we wszystkich grach ale grając np w FIFE 08 obraz się zacina ale po naciśnięciu Ctrl+Alt+Del włączam menadżera zadań i nic nie zamykam poprostu włączam i wyłączam menadżera i wchodzę z powrotem do FIFY i gram normalnie dalej. Mój sprzęt to: Intel Pentium D 915 2.8 GHz, 2x512 MB 533 MHz Kingmax, WD 160GB,FEEL 350W,ASUS P5VDC-TVM/SE, GeForce 8600 GE 256MB. Temperatura w stresie to: karty graficznej:52C, procesora: nie przekracza 50C. A wymieniałem też chłodzenie ba procku z orginalnego na Petagram nXC-100AlCu.

Pisano mi żebym wymienił zasilacz, wymieniłem na Chieftec'a 450W. Lecz to nie był zasilacz. Pisano żebym zrobił testy pamięci zrobiłem wszystko dobrze. Wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie. Przeinstalowałem system z Windows XP Professional na Windows Vista HP i wszystko ładnie działa. Już się nie zacina tak jak przedtem. Teraz gra tam gdzie się zawieszała na chwilę się zacina i zaraz mogę grać dalej. Po wyjściu z gry widnieje taki komunikat:

Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać,ale odzyskał sprawność.

Myślę, że to wina sterowników tylko teraz mam najnowsze sterowniki ze strony www.nvidia.pl lecz to nic nie pomaga. Karty nie ma na stronie nVIDI. Wie ktoś może co zrobić. Może ktoś ma taką kartę jak ja i nie ma tego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek pasuje jak ulał do tego tematu. A mianowicie, bawiłem sie we wgrywanie biosa i wgrałem prawdopodobnie nie tego co trzeba. Moja płyta Gigabyte 945P-DS3 rev.3. Aktualizacji dokonywałem z poziomu windows, programem z płyty producenta @BIOS. Sciągłem za pierwszym razem BIOS najnowszy F6e i było dobrze z jednym małym wyjatkiem. Bios sie wieszał jak wchodziłem w opcje podkręcania ale system działał normalnie. Postanowiłem sciągnąc inny bios, "lepszy". Program znalazł mi tym razem sam jakiś bios i było wyraźnie napisane GA 945P-DS3 i rev.2.0, wiec sflashowałem. Robie restart i nic, po prostu nic, czarny ekran, monitor sie nie włacza. Wyczysciłem BIOS wyjmujac baterie i dalej nic(bateria była wyjęta ponad minute, nawet wiecej bo na czas palenia fajki, po która musiąłem siegnąc). Teraz moje pytanie, czy z mojej strony jest jeszcze cos do zdziałania czy płyte prosto do serwisu???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misieckis -> Wyciąganie baterii, czy użycie zworki Clear CMOS (jak nazwa wskazuje) kasuje wprowadzone ustawienia biosu, przywraca domyślne, ale w żadnym razie nie kasuje BIOSu.

Musisz poszukać informacji, czy Twoją płytę główną można uratować za pomocą spreparowanej dyskietki - przy odpaleniu komputer czyta ze specjalnie przygotowanej dyskietki z odpowiednim BIOSem, po czym nadpisuje niedziałający BIOS tym z dyskietki (oczywiście na ekranie będzie ciemność, BIOS nie obsłuży złącza PCI-E).

Jeśli Twoja płyta takiej opcji nie ma, to musisz sprawdzić, czy kostkę BIOSu da się wyciągnąć z płyty. Jeśli tak, to szukasz sklepu / serwisu komputerowego, w którym posiadają programator i zaprogramują Ci kostkę odpowiednim BIOSem.

Jeśli nie ma możliwości wyciągnięcia scalaka z BIOSem, to pozostaje serwis u producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem wygląda następująco:

Posiadam kartę graficzną Geforce 7900 GT. Czasami miewam dziwne rzeczy z grafiką w grach - pojawiają się:

-Różnokolorowe kreski, kropki

-Dziwne, grube, poziome i pionowe linie o różnej grubości

-Różnokolorowe kształty (figury geometryczne?)

-A poza tym mnóstwo innych dziwnych rzeczy, które dzieją się na ekranie.

Czasem, gdy gram kilka godzin, nie mam żadnych problemów, a czasem są od razu po uruchomieniu gry. Nie mam pojęcia jaka jest tego przyczyna i od czego zależne jest pojawianie się owych błędów. Raz mi się zdarzyło, że w grze Deus Ex Invisible War (z covera) było tyle tych dziwnych problemów, że spodowały wyraźne spowolnienie gry! (Mocny spadek liczby FPS na sekundę) Zapewne oscylowały wtedy gdzieś tak koło 4-5 FPS.

Dlatego teraz proszę Was o pomoc. Co z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem przy wymianie procesora (z Celerona 2,53GHz na P4 3,00GHz). Po wsadzeniu nowego proca i wciśnięciu włącznika pokazuje mi się napis, że komputer "widzi" P4 3,00, "robi" się memory test i nagle komputer się wyłącza. Za każdym razem, zaraz po uruchomieniu. Kiedy włożyłem stary procesor komp "chodzi" bez problemu. Co to może powodować? Pentium był wyjmowany z innego całkiem sprawnego komputera, a może jednak się uszkodził? Zasilacz za słaby? Proszę o pomoc.

Płyta główna: Gigabyte GA-8IPE1000-G (socket 478)

pamięć: 1,5 Dual

grafika: 7600GS

zaslacz: 400 Chieftec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Musisz poszukać informacji, czy Twoją płytę główną można uratować za pomocą spreparowanej dyskietki - przy odpaleniu komputer czyta ze specjalnie przygotowanej dyskietki z odpowiednim BIOSem, po czym nadpisuje niedziałający BIOS tym z dyskietki (oczywiście na ekranie będzie ciemność, BIOS nie obsłuży złącza PCI-E).

Tak, płyta ma taką funkcje Virtual Dual BIOS( (Xpress BIOS Rescue). Probowałem zrobic tak z preparowaną dyskietką startową ale nic sie nie dzieje. Wczesniej nie miałem napedu FDD, podpiąłem go teraz z przymusu, w dodatku w opcjach biosu nie miałem ustawionego bootowania na FDD tylko na HDD i 2xcdrom(w takim wypadku bios chyba nawet nie "ruszy" stacja dyskietek i wtedy nici z "cudowanej" dyskietki). Próbowałem tez nagrac bios na pendriva. Nagrałem bios.bin, flashera i w autoexec dodałem linie awdflash 945pds3.f5.bin(nazwa biosu chyba dobrego) /py/sn/f/cc/r. Tak przynajmniej było w tej instrukcji ale tez zero efektów.

Jeśli Twoja płyta takiej opcji nie ma, to musisz sprawdzić, czy kostkę BIOSu da się wyciągnąć z płyty. Jeśli tak, to szukasz sklepu / serwisu komputerowego, w którym posiadają programator i zaprogramują Ci kostkę odpowiednim BIOSem.

Niestety kostka jest wlutowana w płyte, nie ma mozliwosci wyjecia.

Jeśli nie ma możliwości wyciągnięcia scalaka z BIOSem, to pozostaje serwis u producenta.

U producenta??? Tzn, ze w zwykłym sklepie komputerowym mi tego nie zrobią?! Cholercia gdzie ja znajde serwis gigabyta u siebie??? A nie ma mozliwości zaprogramowania np. jesli sie da cała płyte, czy programowanie jest mozliwe tylko samej kostki bios/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...