Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Oddałem do naprawy i po sformatowaniu dysków gry zaczęły się zawieszać.

Niektórych "serwisantów" powinni zamykać w ciemnych piwnicach na resztę życia...

Zastanawia mnie to 50*C na chipsecie, trochę dużo.

Napisz jeszcze dokładnie, jaki masz zasilacz (producent, model, moc).

W miarę możliwości, podczas grania, spróbuj dotknąć radiatora na karcie graficznej i na dotyk oceń, czy bardzo jest ciepły.

Jeśli masz w domu jakiś większy wentylator, to ściągnij ściankę obudowy spróbuj ustawić go tak, by dmuchał na sprzęt. To powinno zbić temperaturę - jeśli ona jest winna, to się przekonasz.

agrest -> Przetestuj pamięć komputera programem memtest86. Musisz pobrać obraz płyty, wypalić i uruchomić komputer z tej płyty.

gracz.pl -> A co z nieoczekiwanymi resetami, które pominąłeś, a o których pisałeś w zamkniętym temacie?

Błąd z obrazka sugeruje problem z napędem optycznym. Spróbuj skopiować płytę na dysk i z dysku zainstalować. Sprawdź też na innym napędzie jeśli masz od kogo pożyczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agrest

Prawdopodobnie masz nielegalny system.. I masz włączone automatyczne aktualizacje? Coś zrobiłeś z partycją systemową.. Miałem ten sam problem [ uszkodzone pliki na dysku c: ] Jedyne rozwiązanie? Format

wies.niak Nic więcej jedynie karte sieciową.. Przeinstalowałem i dalej nic..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalny, legalny system a z aktualizacjami to nie mam (chyba) automatycznego. A to może to też powodować sprzęt mój?? I też po zakupie sprzętu jeszcze nie formatowałem kompa i się też wyłaczał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że nastąpi ta chwila. Zatarł mi się, wręcz stopił wiatrak na Radeonie 9550 ;( Smrodu pełno i strachu bo początkowo nie wiadomo co to poszło. Sytuacja jest taka:Wiatrak do wymiany, karta niby nietknięta, nic się nie stopiło, to samo pozostałe części. Ja sam wyłączyłem kompa bo widziałem co się święci a nie sam mi rąbnął. Mam pytanka do was:

1. Czy karta grafiki jest dalej sprawna? I czy jak wymienię wentylator na nowy to będzie działac? Na procesorze jest pasta - muszę ją wymienic na nową przed instalacją nowego wentyla?

2. Czy mogło pójśc coś jeszcze? Nie wiem zasilacz czy coś, mocno czuc tą spalenizną z środka kompa, zwłaszcza okolice zasilacza.

3. Czy mogłem wykończy kartę/wentyl nowym monitem? Mam 19 calówkę, panoramę LG, kontrast 5000:1?

Pytanko poza tematem - czemu nie działa mi kombinacja Alt + c w celu wsatwienia 'Ci'? Wyłączyłem skróty klawiszowe w Catalyst... ale nic to nie dało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki . Na monitorze pojawiają się tak jakby paski (równe, regularne choć niewypełnione ).Są one od momentu gdy robiąc coś na komputerze coś takiego się pojawiło. Reset biosu nie pomaga.To nie dysk.Temp. karty graficznej jest normalna.System się nie włącza chyba że awaryjny.Przywracanie ustawień raz pomogło ale teraz nie działało (dziwna sprawa ;p).To nie wina napięcia .Więc co mam począć?Karta do wymiany ?Może płyta główna?

attachment.php?aid=7154

Amd 3500+ GF 7600gt Asus 1GB Kingston HyperX (i płyta gł. asusa )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, cały komp szczęśliwie działa, dokupiłem wentylator i zamontowano mi go na grafice. Wszystko działa, karta pewnie też bo nic się rozdziałka nie zmieniła, Everest oraz systemowe narzędzia pokazują że wsjo jest ok, ale jest jeden problem - nie kręci się ten nowy wentylator ;/ Zauważyłem, że oryginalnie kable biegły tak jak na tym zdjęciu -> http://www.ixbt.com/video2/images/sapphire...with-cooler.jpg zaś ten nowy podłączono mi odwrotnie (ale zgodnie z układem wtyczki). Czy nic się nie stanie jak sam przemienie tą wtyczkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój komputer

intel pentium D820

radeon X800

1GB ramu

płyta gigabyte

Kilka miesięcy, moja siostra weszła, do ustawień karty i pozmieniała ustawienia karty graficznej, nie mam screen, ale wyglądało to że ekran był przesunięty w prawo i w dół. Naprawiłem to, ale większość gier ekran dalej tak wygląda. teraz doszły problemy z grą MMO, w czasie gry na ekranie pojawiają się zakłucenia, obraz zanika, lub pojawiają się szare, poziome pasy. W innych grach w czasie włączania połowa ekranu jest zamazana. Dziś w czasie startu BIOSa pojawił się błąd (coś o OC).

wszystko inne działa dobrze, albo tak wygląda

Nie wiem, co robić??

Sterowniki instalowałem już kilka razy, komputer jest po kilku formatach,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer:

Windows XP SP2

Anthlon XP 2000+

nVidia nForce K7N2

512MB RAM

Radeon 9100 Series

Od jakichś dwóch tygodni mam kłopot z wyświetlaniem ekranu. Mianowicie u góry ekranu jest mniej więcej 2cm listwa, która wygląda jakby kilkanaście warstw ekranu było na siebie nałożone (wygląda jakby monitor wchodził w nadprzestrzeń). Oczywiście skutecznie komplikuje prace na komputerze, nie mówiąc już o graniu. W ostatnich dniach problem jeszcze się nasilił: wcześniej defekt znikał po kilku sekundach, potem trzeba było wyłączyć komputer na kilka minut, a teraz w ogóle nic nie działa. Nie wyskakują żadne komunikaty o błędach, jedynie obraz wygląda jak wygląda. Teraz nie mam pojęcia co zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer:

[...] Nie wyskakują żadne komunikaty o błędach, jedynie obraz wygląda jak wygląda. Teraz nie mam pojęcia co zrobić.

Prawdopodobnie uszkodzenie monitora -> sprawdź na innym. To stary monitor typu CRT, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam monitor CRT. Nie sprawdzę jednak na innym... bo dosłownie przed minutą problem zniknął. Listwa się nie pojawia i mam nadzieje, że tak już pozostanie.

Nie zostanie. Jest przerwa ("zimny lut") w układzie odchylania pionowego, usterka będzie się powtarzać -> serwis albo zaprzyjaźniony masterkowicz-elektronik (raczej zaawansowany, chociaż NA RAZIE wystarczy lutownica i cyna żeby to naprawić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z kompem. Podczas grania w gry, po kilku minutach monitor gasnie, (czasem przed tym na calym ekranie pojawiaja sie wypelnione kolorem pionowe paski), wydaje mi sie ze komputer sie nie zawiesza, lampka monitora miga tak jak po wlaczeniu listwy i monitora, ale bez wlaczenia kompa, pomaga tylko restart. Pierwszy raz stalo sie to podczas grania w crysisa na high detalach (na medium wszystko bylo ok), pozniej w motoGP 07 podczas ogladania powtorki wyscigu. Problem wystepuje tylko podczas grania w gry, kiedy przegladam strony www, albo korzystam ze standardowych aplikacji wszystko jest ok.

Niedawno wymienilem wiekszosc czesci komputera, na starych podzespolach nie mialem takich problemow.

Moj sprzet:

procesor: pentium dual core e2160

plyta glowna: GIGABYTE GA-N650SLI-DS4L

pamiec: geil dual ultra 2x1Gb 800MHz

karta gaficzna: sapphire radeon hd3850 512MB

dysk twardy: WD 120 Gb (zostal ze starego kompa)

zasilacz: chieftec 450 W

Domyslam sie ze moj poblem moze byc spowodowany zbyt wysoka temperatura karty graficznej, poniewaz naklejka z radiatora karty sie odkleiła (czytalem jednak ze w tym modelu czesto sie to zdarza). Po zdjeciu jednej sciany obudowy bylo lepiej (podczas grania w moto gp wszystko bylo ok, w tym czasie z zamknieta obudowa problem powtorzylby sie 2 razy). Jednak nastepnego dnia problem sie powtorzyl (z otwarta obudowa), chociaz chyba po troche dluzszym niz zwykle czasie. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SimonSays

W jakich grach masz problemy. Moim zdaniem to wina sterwoników jakie zainstalowałeś? Proponuję same sterowniki bez panelu ATI najnowsze mają wersję 8.2. TA karta graficzna zintegrowana w twoim laptopie jest na poziomie Radeon x300 ale korzysta z pamięci system owej więc jest nawet jeszcze wolniejsza. Doom 3 quake 3 powinny działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok problem z grafą rozwiązany tak jak myślałem na początku - trzeba było zmienić kolejność kabli, wiązało się to z wypiłowaniem gniazda na grafie ale warto było.

Mam inne pytanko: brat zakupił sobie monitor 19 calowy marki Belinea. Jednak wyraźnie widać, że od góry do doły przechodzą takie jasne pasy. Niby nie przeszkadza to w niczym ale jak się człowiek przypatrzy to widać, a najbardziej wychodzi to przy ciemnych tłach. Co jest tego przyczyną? Stery + kalibracja monitu wykonane. Monitor podczepiony jest pod Ge Forcea 4 MX 440 pod gniazdo D-SUB, czy może więc przyczyna mrugania jest słaba karta grafiki? Czy problem rozwiążę zakup karty lepszej, np Radeona 9250 ze złączem DVI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu chciałbym poruszyć problem, który kiedyś opisałem na tym forum ale nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi, mianowicie:

Mój znajomy zakupił "zestaw komputerowy" (bez jakiejkolwiek konsultacji zemną czy z kimś innym) w szacownym media kicie tylko dla idiotów.Miał to być prezent na mikołaja dla dzieciaków, więc sobie troszkę poleżał (akurat tak długo że minął okres do, którego można zwrócić sprzęt do sklepu).

Gdy już obdarował swoje pociechy elektroniczną zabawką, okazało się że ma zainstalowaną vistę na której to większość programów działać nie chciała.Wtedy zadzwonił do mnie z propozycją przeinstalowania systemu na xp i co się okazało?Płyta albo była za stara albo nie wiem o co biegało ale w żaden sposób nie dało się nawet uruchomić instalatora gdyż xp nie widział dysku, ba nawet w biosie hdd nie był wykrywany (co mnie zdziwiło bo vista sobie śmigał jak talala).Po ręcznym wykryciu dysku i tak w żaden sposób nie dało się zainstalować xp.Podłączyłem swój dysk z systemem i nic, wziąłem jego dysk do siebie zainstalowałem xp, u mnie działał u nie go nie.Postanowiliśmy pojechać do sklepu, nóz, widelec może co z podzespołami?Okazało się ze płyta była lipna (ASUS),więc po dwóch tygodniach (tyle rzekomy "producent" sprawdzał kompa) kolega odebrał sprzęt.Powiem tylko tyle nic, a nic to nie pomogło, nadal jak hdd w biosie nie było widoczne tak nie jest, vista śmiga a xp nijak sie nie instaluje.PS.Uprzedzę pytanie o dyskietkę do sata, niema i nie było, po za tym oni mają czytnik.Jak ktoś wie o co kaman to niech mnie oświeci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało konkretów, piszesz co zrobiłeś, a nie piszesz jakie dokładnie efekty otrzymałeś.

Podłączyłem swój dysk z systemem i nic

Zdefiniuj "nic".

wziąłem jego dysk do siebie zainstalowałem xp, u mnie działał u nie go nie

Nie działał, czyli co się działo? Jakie objawy, komunikaty, cokolwiek?

Czy jesteś w stanie w ogóle zabootować z płytki, żeby włączył się sam instalator? Czy właśnie dostajesz komunikat o braku dysku?

Dyskietki nigdy nie ma, trzeba ją sobie zrobić. Jeśli w komputerze nie ma flopa, pozostaje integracja sterowników z płytką xp za pomocą programu typu nLite.

A tak w ogóle, o jakim komputerze mówimy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za tajemnicze problemy z programami na viście są?

Ja jakoś nie mam żadnych. Jak coś nie chce odpalić to trzeba zaznaczyć uruchom jako administrator i hula.

Nie róbmy tu wątku windows vista - jest odpowiedni temat w programach.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już przechodzi ludzkie pojęcie . Mam problemy z dźwiękiem na kompie . Czasami po prostu nie mam żadnych dźwięków , nie gra muza , w grach również cisza . Zauważyłem też takie zjawisko : Włączę gg i chcę włączyć muzę , ale nie pojawia się Winamp a muzyczka leci ... Jak wyłącze gg to muzyka też ucieka a jak potem muzykę włączę to już jest ok . Ale np. teraz ... mam włączone głośniki i wszystko i nic , zero dźwięków . Miałem tak od wczoraj ale nie były mi potrzebne więc wyłączyłem kompa w nadziei że na rano będzie oki ale pupa z tego wyszła , a wcześniej pomagało . Niewiem czy to wina głośników ( są na serio dość stare ) , wirusa czy jeszcze czegoś innego . Prosze o pomoc . Niewiem czy do tego mój sprzęt będzie potrzebne ale jakby co to podam .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żaden sposób nie dało się nawet uruchomić instalatora gdyż xp nie widział dysku, ba nawet w biosie hdd nie był wykrywany (co mnie zdziwiło bo vista sobie śmigał jak talala).Po ręcznym wykryciu dysku i tak w żaden sposób nie dało się zainstalować xp.Podłączyłem swój dysk z systemem i nic, wziąłem jego dysk do siebie zainstalowałem xp, u mnie działał u nie go nie.

To wina ustawień BIOS'u a nie sprzętu. Ja sam byłem całkiem niedawno w tej sprawie w serwisie i nie potrafili wtedy pomóc mózgowce. Musisz w BIOSIE odlaleźć opcję Sata mode i przestawić tam pozycję z AHCI na IDE. Możliwe, że inaczej się to w twoim BIOSie zwie ale na pewno tutaj szukaj przyczyny a nie w sprzęcie. Poczytaj topiki o Win Xp i Viscie. Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...