Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Pełne wersje gier załączanych do CD-Action 11/2012

Polecane posty

Według mnie tu zawiniła Cenega bo kiedyś na innym forum dłużej rozmawialiśmy na temat wersji językowej na steam i wyszło że:

kupiona na GMG (amerykański serwis taki jak steam ale na gry steam dają klucze) rejestrowała się jako Retail (czyli pudełkowa) z USA i miała pl do wyboru a wersja kupiona na polskim steam'ie nie miała gdyż prawdopodobnie Cenega po blokowała by promocje ze steam nie robiły im konkurencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daveNWN

nie chodzi o to, czy jest trudny czy nie, chodzi o fakt, że CDA zapewniało, że K&L 2 jest w PL wersji, a u większości osób jest w angielskiej.

No właśnie, szczególnie, że na okładce jest jak wół napisane, że jest PL.

Wygląda na to, że IO Interactive/Square Enix/Eidos (bo na pewno nie Srenega) rzuciło CDA klucze przeznaczone na rynek zachodni (EFIS to najprawdopodobniej skrót od English, French, Italian, Spanish) myśląc, że i tak to nie zrobi nikomu różnicy. A w kraju grę spolszczyła Cenędza, a spolszczenie jest dostępne na rynek Europy Wschodniej, opisanej u nas jako bodajże RETAIL (dostępne do kupienia m.in. na GMG, mimo, że tam zaznaczają, iż jest only ENG to i tak jest dostępny PL).

Ewentualnie klucze mogą być wymieszane, trochę takich, trochę takich. deBug ma jakiegoś farta, ewentualnie przypadek, bo to niemożliwe, żeby mimo opisanej gry jako ENG, mieć PL.

Jak już mówiłem fail, ale tak to jest, jak się gry bierze nie od polskiego dystybutora.

Według mnie tu zawiniła Cenega bo kiedyś na innym forum dłużej rozmawialiśmy na temat wersji językowej na steam i wyszło że:

kupiona na GMG (amerykański serwis taki jak steam ale na gry steam dają klucze) rejestrowała się jako Retail (czyli pudełkowa) z USA i miała pl do wyboru a wersja kupiona na polskim steam'ie nie miała gdyż prawdopodobnie Cenega po blokowała by promocje ze steam nie robiły im konkurencji.

Akurat GMG jest BRYTYJSKI, nie amerykański, proszę nie mylić i nie wprowadzać pozostałych użytkowników w błąd, albo sprawdzać informacje.. Amerykański jest Amazon, i impulse bodajże, ale akurat GreenManGaming jest brytyjski.

Tak jak napisałem wcześniej wynika, że gra została kupiona bezpośrednio od deva/publishera na rynek zachodni. Jeżeli gra byłaby zakupiona od Cenegi, nie byłoby problemu z kluczami.

Identyczny myk jest z Darksiders od CDProjektu, mam polską, czeską, japońską i ruską wersję, nie mam nawet angielskiej, do tego nie wyświetla mi się na karcie produktu i nadal mogę ją kupić w sklepie Steama, mimo iż normalnie wyświetla się w bibliotece. Paranoja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głównym katalogu gry mam takie pliki i foldery:

post-13-0-13395800-1348580626_thumb.jpg

Sprawdźcie czy Wasze się różnią? Patrzcie też na wielkości.

to samo tylko plik pl za eng podmieniony

@daveNWN

nie chodzi o to, czy jest trudny czy nie, chodzi o fakt, że CDA zapewniało, że K&L 2 jest w PL wersji, a u większości osób jest w angielskiej.

No właśnie, szczególnie, że na okładce jest jak wół napisane, że jest PL.

Wygląda na to, że IO Interactive/Square Enix/Eidos (bo na pewno nie Srenega) rzuciło CDA klucze przeznaczone na rynek zachodni (EFIS to najprawdopodobniej skrót od English, French, Italian, Spanish) myśląc, że i tak to nie zrobi nikomu różnicy. A w kraju grę spolszczyła Cenędza, a spolszczenie jest dostępne na rynek Europy Wschodniej, opisanej u nas jako bodajże RETAIL (dostępne do kupienia m.in. na GMG, mimo, że tam zaznaczają, iż jest only ENG to i tak jest dostępny PL).

Ewentualnie klucze mogą być wymieszane, trochę takich, trochę takich. deBug ma jakiegoś farta, ewentualnie przypadek, bo to niemożliwe, żeby mimo opisanej gry jako ENG, mieć PL.

Jak już mówiłem fail, ale tak to jest, jak się gry bierze nie od polskiego dystybutora.

Może w tych kluczach jest problem. Na DVD jest wersja PL a steam ma to gdzieś i aktywuje eng :/ sam już nie wiem ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daveNWN

nie chodzi o to, czy jest trudny czy nie, chodzi o fakt, że CDA zapewniało, że K&L 2 jest w PL wersji, a u większości osób jest w angielskiej.

Jak już mówiłem fail, ale tak to jest, jak się gry bierze nie od polskiego dystybutora.

Nie jak się bierze nie od polskiego dystrybutora tylko jak dystrybutor blokuję wersję pl na steam w obawie że ludzie kupią na steam w promocji a nie w pudełku 2-3 razy drożej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny, znowu macie problemy z CDA. Dobrze, że kod jest czytelny. Ale to dziwi- pełno ludzi ma ang, a ledwie garstka polską wersję gry. CDA, what's up?co.gif Niedługo dostanę kręćka na widok komentów typu "oszukaliście, to angielska wersja, a nie polska".krecka_dostal.gif Są rady, jak zrobić polską wersję. A że w redakcji gra jest po polsku są trzy teorie :

1.coś robicie żle i zrzucacie winę na CDA

2. olewacie rady i próbujecie to naprawić po swojemu, klikając na chybił trafił na foldery (żartujętrollface.gif )

3.robicie wszystko dobrze, a i tak nic się nie dzieje- tu zawiniła płytka lub Steam (- trzeba kupić lepszy komp trollface.gif )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialbym raczej, ze jak ktos ma polska to nie marudzi, a ci z angielska sie ciskaja - w redakcji WSZYSTKIE gry zainstalowane z plyty sa po polsku. Zatem mozna mniemac, ze problem dotyczy raczej niewielkiej czesci userow. Ale wiadomo, ze jak kogos boli, to krzyczy, a jak krzyczy, to go slychac.

Postaramy sie sprawic, zeby wszyscy z wersja ang. mieli mozliwosc pogrania po polsku, co jednak moze troszke potrwac, bo na razie tak naprawde to nie wiemy czemu oni nie maja po polsku, choc powinni.

Cierpliwosci.

BTW: Swoja droga w strzelaninie za wiele gadac/rozumiec nie trzeba, wiec nawet po angielsku mozna sobie poradzic...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smugg, @Ghost

Jeżeli okaże się że wina leży po stronie kluczy z innego regionu to jest szansa na to że uda wam się zdziałać coś w kierunku spolszczenia, czy raczej musimy się pogodzić z graniem po angielsku?

Ps.

Mam prośbę do osób którym gra działa po polsku, moglibyście sprawdzić czy wersja waszej gry jest faktycznie inna niż EFIS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialbym raczej, ze jak ktos ma polska to nie marudzi, a ci z angielska sie ciskaja - w redakcji WSZYSTKIE gry zainstalowane z plyty sa po polsku. Zatem mozna mniemac, ze problem dotyczy raczej niewielkiej czesci userow. Ale wiadomo, ze jak kogos boli, to krzyczy, a jak krzyczy, to go slychac.

Postaramy sie sprawic, zeby wszyscy z wersja ang. mieli mozliwosc pogrania po polsku, co jednak moze troszke potrwac, bo na razie tak naprawde to nie wiemy czemu oni nie maja po polsku, choc powinni.

Cierpliwosci.

BTW: Swoja droga w strzelaninie za wiele gadac/rozumiec nie trzeba, wiec nawet po angielsku mozna sobie poradzic...

Ciskamy się ? Raczej domagam treści która kupiłem czyli gry w wersji PL i nie jest to "ciskanie się" tylko płace więc ma śmigać na takich warunkach jakie kupiłem czytaj wersja PL.

Co do tego ile osób ma ten problem to twoje domysły ponieważ nie każdy jest zarejestrowany na forum i nie każdy pisze posty tylko np: czeka na rozwiązanie problemu którego nie powinno być.

W pac man'ie też wersja PL jest zbędna ale jak kupuje PL to chce dostać PL a nie JAP [Pozdro dla mr jedi :P]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś sprawdzi wieczorem chyba będę w domu to pokombinuje dlaczego mi działa a wam nie :D

Odinstalować grę, usuńcie pozostałości po grze jakie pozostaną ręcznie

jeśli ktoś ma ustawione udział w betatestach stem niech dezaktywuje tą pocie

wyłączyć steam

proszę usunąć te pliki clientregistry.blob oraz SteamUI.dll są w katalogu steam

odpalić steam

wejść na płytkę i odpalić instalator gry wybrać PL

czy macie w grze plik language.txt ( zdaje się wer na stem to nie dotyczy ) na razie nie jestem wstanie spr u siebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zeczywiście moze być problem ze cenaga dała [beeep] i dała część błędnych kluczy czyt inne wer biggrin_prosty.gif już kiedyś z ta gra był problem ze ludzie nie mogli PL zainstalować ( część z nich ) i dopiero po kilku dniach gdy steam zrobił up dostali PL do wyboru

wygrałem kolejną grę na steamgift jak tu nie kochać steama :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturzyn12 jest moim idolem. Nie masz gry po polsku? Kup nowy komputer, problem rozwiązany ;)

Anyway, z ciekawości zainstalowałem grę i u mnie jest wszystko po angielsku. Instalowałem z płyty. Nie przeszkadza mi to specjalnie, zwracam tylko na to uwagę, że jednak jest taki problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...