Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

yojc

Karty graficzne

Polecane posty

Cena już spadła do 1599... co i tak jest grubą przesadą. Wersja 4GB to też chyba dowcip. Pozostaje poczekać na inne sklepy, albo sprowadzić z overclockers.uk

Co ciekawe, na morelach referent od Sapphire staniał do 1279 złotych. Co prawda status zmienił się także na produkt niedostępny, więc mogliby i sobie tam napisać 199 złotych, ale stawiam że to swoiste przygotowanie gruntu pod niereferenta i również pojawi się on tam w podobnych cenach co na X-komie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2016 o 20:26, Sevard napisał:

Wydajność konstrukcji Sapphire wygląda obiecująco, ale fajnie by było, żeby ktoś pobawił się tymi kartami poważniej.

Na PPC się pobawili i nie wyszło najlepiej - autorska konstrukcja od renomowanego partnera AMD a problemy podobne jak z referenatmi. Być może 470 czy 460 będą się lepiej kręciły (jak 1060 w porównaniu do wyższych modeli) ale 480 i zegary powyżej 1400 to będzie trzeba mieć szczęście żeby trafić IMHO.

Cytat

Ale karta bazowo ma wyższe zegary niż większość referencyjnych egzemplarzy po podstawowym OC, więc ci, którzy już obwieścili porażkę Radeona RX 480 w starciu z GTXem 1060 mogą czuć się rozczarowani. :D

To zabrzmiało jak swego czasu "ostatnia nadzieja białych".... a wyszło jak wyszło :/

Test na PPC podsuną mi jeszcze jedną myśl. Generalnie konstrukcje AiB czy to nV czy AMD są na "jedno kopyto" - bez oznaczeń ciężko odróżnić RX480 od GTX 1060 od MSI, ASUSA czy GB. Ciekawe więc byłoby porównanie ich na tych samych chłodzeniach.... ale na TechPowerUp są testy ASUS'a Strixa RX480 i.. GTX1080. Patrząc na wykresy okazuje się że przy tym samym chłodzeniu ustawionym na utrzymanie niskich temperatur pod obciążeniem Paskal który pobiera więcej prądu jest 6dB cichszy :icon_eek: Jeżeli podobne różnice utrzymały by się też przy innych konstrukcjach to... w zasadzie nie wiem nawet jak to ocenić - ręce opadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym 2015 na nVidię wszedł pozew za "wymijające specyfikacje GTXa 970" - chodzi o to że kupujący czuli się oszukani reklamami o 4 GB pamięci na GTX970, kiedy okazało się że ma 3.5 szybkiej i 0.5 GB wolnej.

Pozew w końcu doszedł do końca i nVidia powiedziała, że zapłaci każdemu właścicielowi GTX970 30 dolarów: https://topclassactions.com/lawsuit-settlements/lawsuit-news/340705-nvidia-settles-graphics-card-false-advertising-class-action/

Wg. mnie pozew był trochę nietrafiony, ale ci co kupili 970 na pewno się ucieszą.

Edit: Pozew był nie tylko o pamięć:

Cytat

In addition to the size of video access memory and its setup, the consumers also accused Nvidia of having 64 render output processors rather than the 56 that were advertised and of having smaller specialized memory cache than advertised.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nazywa się optymalizacja kosztów - lepiej oddać maks. kilkadziesiąt milionów dolarów niż zdać się na nieprzewidywalność procesu sądowego - koszty samej obsługi prawnej pozwów zbiorowych w USA bywają horrendalne. 

W większości jurysdykcji sądowych, powód musi udowodnić podniesioną stratę, zanim może się domagać odszkodowania, na dodatek pierwszą instancją jest rękojmia/niezgodność towaru z umową, przenosząca odpowiedzialność w stosunku do konsumenta na dystrybutora / sprzedawcę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/22/2016 o 20:46, RoZy napisał:

O ile jest dostępna to tak, ale na razie nie jest.

Do niedawna była, tylko nie w Polsce.

Cytat

Hehe jak brakuje Polarisów to dlatego, że się świetnie sprzedają. Jak brakuje Paskali to dlatego są "problemy z dostępnością"  Paskali od dnia premiery nie brakowało... tyle, że w wersji FE. Swojego Gigabyta G1 kupiłem bez większych problemów 21 czerwca. Tak samo mogłem wybrać MSI, jedynie Strix od ASUSa był nieosiągalny (wcześniej wszyły 1070). Na niereferencyjnego RX480 trzeba jeszcze czekać do drugiej połowy sierpnia. Ja rozumiem Twoją sympatię do AMD ale tego nie da się obronić stwierdzeniem "referenty tak dobrze schodzą, że brakuje chipów dla AiB"

Kilka zachodnich sklepów prowadzi statystyki ile danych produktów sprzedali lub ile kart mają na stanie i można było obserwować kiedy jakich kart zaczynało brakować. W Polsce może i problemu nie było, ale na zachodzie był i to dosyć poważny. Jeśli ktoś chciał kartę od jakiejś porządniejszej firmy typu EVGA lub Zotac, to w ogóle dorwanie karty graniczyło z cudem.

Co do niereferencyjnych RXów 480, to niektórzy już je mają, bo Overclockers.co.uk pierwszą partię kart od Sapphire dostało i wysłało do klientów zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, więc na te karty nie trzeba czekać tak długo - wystarczy tylko wiedzieć gdzie szukać.

A - i ja tego nie bronię i nie zamierzam bronić w ten sposób. Najpewniej AMD na kartach referencyjnych zarabia więcej niż na kartach niereferencyjnych i to jest rozwiązanie zagadki - nie zmienia to jednak faktu, że na zachodzie karty referencyjne schodzą i ich nie brakuje.

Poza tym pisałem wiele razy i widzę, że nie dotarło - to nie jest sympatia do AMD, to jest antypatia do NVIDII. Nie będę po raz kolejny tłumaczył skąd się ona bierze, po prostu mam nadzieję, że w maju przyszłego sam to zrozumiesz.

Cytat

Do tego nV wyczekało* "nieoczekiwaną" premierę 1060 i potencjalny klient ma taki obraz w sklepie: RX480 vs GTX1060

Linki nie działają, ale zakładam, że chodziło o dostępność. Obraz był (i jest) ciekawy, bo większosć GTXów rzeczywiście była i jest dostępna, ale jako preoredy lub w bardzo małej ilości (na tyle małej, że po paru godzinach były wyprzedane). Tylko z dwoma sensownymi kartami nie było problemu jeśli chodzi o dostępność, czyli w przypadku modelów od ASUSa i MSI, tylko ich ceny jakoś do mnie nie przemawiają, w momencie, kiedy w tej samej cenie jest R9 Fury od Sapphire.

Cytat

Ale bierzesz pod uwagę różnicę w obecności na rynku?

Tydzień po premierze GTX 1060 zbliża się do 2000 sztuk. Za dwa tygodnie sprawdzę znowu i wtedy porównam to z wynikami Radeona po tym samym czasie (czyli tych 8000, o których pisałem wcześniej).

Cytat

Zapomnieli dodać AotS 

Każda redakcja wybiera takie tytuły do testów jakie chce. Widać nie dodali AotS, bo nie uważali, że to potrzebne. I w sumie szkoda, bo jakaś strategia by się przydała, no ale nie można mieć wszystkiego. Jak rozumiem sugerujesz jednak, że test nie jest rzetelny, zobaczmy więc:

- DOOM w Vulkanie - oficjalnie gra nie była robiona ani we współpracy z AMD, ani z NVIDIĄ. AMD coś tam pomagało przy implementacji Vulkana, więc powiedzmy, że jest jednak inaczej niż jest i gra jest z gatunku - robiona pod AMD.

- Hitman - tu nie ma wątpliwości - gra robiona pod AMD.

- RotR - tu również nie ma wątpliwości gra robiona pod NVIDIĘ (i to zarówno w wersji DX11, jak i DX12, czyli dwa testy).

- Wiedźmin 3 - gra oficjalnie robiona we współpracy z NVIDIĄ. Jak silnik jest nieźle zoptymalizowany, tak jednak w przypadku niektórych użytych bibliotek był zakaz optymalizacji pod karty AMD.

Czyli mamy 3 testy w tytułach, w których NVIDIA ma przewagę i dwa, w których to karty AMD mają przewagę. Masz więc rację - test nie jest rzetelny, tylko, że nawet to nie pomogło.

Cytat

Tylko jeżeli uda się trafić w taką promocję jak podlinkowałeś - inaczej to cenowo konkuruje z 1070, a wydajnościowo już nie. Co do sprowadzania kart z zachodu (UE jak już bo z poza UE dojdzie VAT na granicy) to trzeba dobrze policzyć. O ile się nie ma i nie płaci w Euro to przeliczanie wg kursu NBP może być zwodnicze. Z własnego doświadczenia wiem, że trzeba doliczyć około 15gr do kursu. Kurs sprzedaży kantorowej chyba najbezpieczniej przyjąć żeby się nie rozczarować.

Można łatwiej - wystarczy mieć konto walutowe lub konto w banku, który sensownie przelicza waluty (a kilka takich jest). Ewentualnie znaleźć wśród znajomych kogoś, kto ma takie konto. Jeśli o kursy chodzi, to zdziwić się można w obie strony i trzeba na tym uważać, ale sprawdzenie obecnego kursu w banku raczej nie powinno być problematyczne.

Cytat

Na PPC były testy RX480 vs GTX970 i za dobrze dla tego pierwszego nie wypadły. Zakładam, że Paskal nie jest w tym względzie gorszy od Maxwella.

Coby nie być posądzonym o stronniczość, to link z tego samego testu do wyników z RoTR. Jedynie GTX 970 istotnie traci na przejściu z i5 na i3. I to do tego stopnia, że jak na lepszych prockach cały czas jest szybszy od RXa 480, tak po przejściu na i3 nagle spada na sam dół.

Na nieco innych ustawieniach GTX 1060 notuje spory spadek minimalnego FPSa przy przejściu na i3. Na inne karty nie ma to jakiegoś dużego wpływu. Co gorsza w przypadku GTA V przy przejściu na gorsze procki procentowo więcej traci GTX 1060 niż RX 480

Cytat

Test na PPC podsuną mi jeszcze jedną myśl. Generalnie konstrukcje AiB czy to nV czy AMD są na "jedno kopyto" - bez oznaczeń ciężko odróżnić RX480 od GTX 1060 od MSI, ASUSA czy GB. Ciekawe więc byłoby porównanie ich na tych samych chłodzeniach.... ale na TechPowerUp są testy ASUS'a Strixa RX480 i.. GTX1080. Patrząc na wykresy okazuje się że przy tym samym chłodzeniu ustawionym na utrzymanie niskich temperatur pod obciążeniem Paskal który pobiera więcej prądu jest 6dB cichszy Jeżeli podobne różnice utrzymały by się też przy innych konstrukcjach to... w zasadzie nie wiem nawet jak to ocenić - ręce opadają.

Miałem do tego nie wracać, ale widać muszę. To nie są te same chłodzenia. Efektywność wentylatorów i radiatorów to nie wszystko. Ciepło trzeba najpierw odprowadzić z rdzenia, a tu powierzchnia ma bardzo duże znaczenie. Zakładając, że dwa rdzenie wydzielają tyle samo ciepła, to łatwiej schłodzić ten większy ze względu na większą powierzchnię. To jest problem, który powraca przy każdym przejściu na niższy proces technologiczny - zmniejsza się ilość wydzielanego ciepła, ale również powierzchnia, przez co ciepła jest mniej, ale trudniej je odprowadzić.

2 godziny temu, emqi napisał:

Zwrot kasy dotyczy tylko USA, to że resztę świata też oszukali nie jest jak widać ważne.

Amerykańskie prawo działa tylko w USA, więc jest to jak najbardziej zrozumiałe, że oddają kasę tylko tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji rocznicowej aktualizacj MS przemycił jeszcze jedną miłą niespodziankę - Shader Model 6.0. Dokumentacja jest tutaj. Skupiono się na lepszym wykorzystaniu równoległej natury kart graficznych. Wsparcie dla nowego SM dodano do wymagań Feature Levelu 12.0, więc obecne karty w mniejszym lub większym stopniu powinny wspierać nowy SM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam sobie recenzje RXa 470 i w sumie wychodzi na to, że to przede wszystkim na tę kartę warto było czekać. W swoim przedziale cenowym nie ma konkurencji (po OC potrafi dogonić RXa 480 w wersji 4GB). Jest dostępna od premiery (w Polsce chyba tylko na Alternate.pl ma ją na stanie, więc jest kiepsko, ale na zachodzie wygląda to lepiej, choć premiera była o 15-tej, a nasze sklepy o tej godzinie już niespecjalnie pracują, więc zobaczy się jutro). Ba, nawet PCLab nie był w stanie znaleźć minusów tej karty, a to w przypadku PCLaba i produktów AMD jest dziwne, bo wcześniej jak nie mogli niczego znaleźć, to wymyślali na siłę. I w sumie co najfajniejsze - nie ma konstrukcji referencyjnych, dzięki czemu od razu powinniśmy mieć na rynku sporo niereferentów, bo AMD nie odkładało GPU dla siebie.

I tak na boku - do ludzi kupujących GTXy 1060 wycinek z recenzji RXa 470 z PCLaba:

Cytat

W tym miejscu kilka uwag. Na wykresie opłacalności nie mogliśmy umieścić RX-a 480 w wersji 4-gigabajtowej, bo jak wspominaliśmy, nie jest on dostępny w Polsce. Zabrakło też kosztującego niecałe 1300 zł GeForce'a GTX-a 1060, a powód jest prosty: jego dostępność jest czysto wirtualna (nasz redakcyjny kolega zamówił kartę mniej więcej wtedy, gdy oficjalnie trafiła na rynek, i... wciąż czeka). Nasze obliczenia uwzględniają zatem tylko te karty, które sąfaktycznie dostępne na polskim rynku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie planowałem swojego GTX660 jeszcze jakiś czas wymieniać, ale ten RX-470 wygląda naprawdę ciekawie... Rozsądna cena, spory przeskok wydajnościowy, no i wreszcie pobawiłbym się FreeSyncem. Trzeba to będzie przemyśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale na początku cena była wspomina 150 dolarów, jest 179 dolarów, ale i tak udana premiera. Trochę szkoda, że jednak w referantach (który był na purepc testowany) nie ma złącza DVI, ale producenci o tym nie zapominają.

Ja i tak czekam na RX 460, który jeśli jednak będzie kosztował 100 dolarów, to na złotówki ~350 zł plus wszystkie koszta czyli do 500 zł dojdzie, mimo, że im nizsza cena tym lepiej.

Szkoda, że jednak w tym segmencie jest najmniejszy ruch i do 500 zł to przeważnie używki, które i tak dają radę tak jak mój GTX 465 (o dziwo trzyma się, ale jednak referent w dodatku Fermi daje się we znaki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma referentów. To co testowało PurePC to jedna z konstrukcji Sapphire wzorowana na referencie RX 480. Większość normalnych niereferentów ma pełen zestaw złączy, a akurat ta karta od Sapphire jest tak średnio opłacalna ze względu na kiepskie chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2016 o 13:02, Sevard napisał:

Do niedawna była, tylko nie w Polsce.

Patrząc na testy RX470 to wydaje mi się że dalej pozostanie niedostępna :)

Cytat

Poza tym pisałem wiele razy i widzę, że nie dotarło - to nie jest sympatia do AMD, to jest antypatia do NVIDII. Nie będę po raz kolejny tłumaczył skąd się ona bierze, po prostu mam nadzieję, że w maju przyszłego sam to zrozumiesz.

 

 Ja mam z kolei nadzieję, że się na mały zakładzik zdecydujesz - nie chciałeś odnośnie GTX1080 to może GTX1060 vs RX480 Cię skusi skoro jesteś taki pewien własnych racji :) Obstawiam że za rok nadal GTX1060 będzie bardziej wydajny w większości nowo wydanych gier niż RX480. Skrzynka piwa czeka na Twoją decyzję :D

Cytat

Linki nie działają, ale zakładam, że chodziło o dostępność. Obraz był (i jest) ciekawy, bo większosć GTXów rzeczywiście była i jest dostępna, ale jako preoredy lub w bardzo małej ilości (na tyle małej, że po paru godzinach były wyprzedane). Tylko z dwoma sensownymi kartami nie było problemu jeśli chodzi o dostępność, czyli w przypadku modelów od ASUSa i MSI, tylko ich ceny jakoś do mnie nie przemawiają, w momencie, kiedy w tej samej cenie jest R9 Fury od Sapphire.

Porównując ofertę zarówno u nas jak i w Niemczech nadal nic się nie zmieniło. Nawet na amerykańskim Newegg'u jest tylko 3 niereferenty RX480 (żaden od ręki) vs 14 (w tym 5 na stanie) GTX1060. Skoro kart nie ma nawet w preoderach to jak można mówić i jakiejkolwiek dostępności?

Cytat

Czyli mamy 3 testy w tytułach, w których NVIDIA ma przewagę i dwa, w których to karty AMD mają przewagę. Masz więc rację - test nie jest rzetelny, tylko, że nawet to nie pomogło.

Zawsze są gry w których lepiej sobie radzą karty jednej z firm. Przeglądasz pewnie dużo testów i widzisz że stosunek nie wychodzi nijak jak 3 do 2 na korzyść nV, więc sugestia jaką zawarłeś na koniec jest niedojrzała emocjonalnie. Takie teksty bawią gdy się je czyta na PPC, a tutaj smucą. 

Cytat

Można łatwiej - wystarczy mieć konto walutowe lub konto w banku, który sensownie przelicza waluty (a kilka takich jest). Ewentualnie znaleźć wśród znajomych kogoś, kto ma takie konto. Jeśli o kursy chodzi, to zdziwić się można w obie strony i trzeba na tym uważać, ale sprawdzenie obecnego kursu w banku raczej nie powinno być problematyczne.

Widzisz ja akurat mam i uważam, że zakładanie go tylko po to żeby zaoszczędzić 200 czy 300 złotych jest co najmniej nierozsądne. Sensowne przeliczanie przy transakcjach 200-300 euro nie istnieje - brakuje co najmniej jednego zera żeby pogadać.

Cytat

Coby nie być posądzonym o stronniczość, to link z tego samego testu do wyników z RoTR. Jedynie GTX 970 istotnie traci na przejściu z i5 na i3. I to do tego stopnia, że jak na lepszych prockach cały czas jest szybszy od RXa 480, tak po przejściu na i3 nagle spada na sam dół.

Na nieco innych ustawieniach GTX 1060 notuje spory spadek minimalnego FPSa przy przejściu na i3. Na inne karty nie ma to jakiegoś dużego wpływu. Co gorsza w przypadku GTA V przy przejściu na gorsze procki procentowo więcej traci GTX 1060 niż RX 480

Hmmm.... czyli to GTX1060 ma większe problemy z narzutem niż RX480? OK... daje Ci wiarę na słowo. Spraw jeszcze by reszta "internetu" uwierzyła. Musisz tylko zadbać by było to regułą, a nie wyjątkiem od niej.

Dnia 29.07.2016 o 13:02, Sevard napisał:

Miałem do tego nie wracać, ale widać muszę. To nie są te same chłodzenia. Efektywność wentylatorów i radiatorów to nie wszystko. Ciepło trzeba najpierw odprowadzić z rdzenia, a tu powierzchnia ma bardzo duże znaczenie. Zakładając, że dwa rdzenie wydzielają tyle samo ciepła, to łatwiej schłodzić ten większy ze względu na większą powierzchnię. To jest problem, który powraca przy każdym przejściu na niższy proces technologiczny - zmniejsza się ilość wydzielanego ciepła, ale również powierzchnia, przez co ciepła jest mniej, ale trudniej je odprowadzić.

Po pierwsze chłodzenia są takie same, a po drugie - co mnie to obchodzi jako potencjalnego nabywcę? Już za rok nasze karty będą rządzić za do tego czasu umilą państwu oczekiwanie głośną pracą.

5 godzin temu, Sevard napisał:

I tak na boku - do ludzi kupujących GTXy 1060 wycinek z recenzji RXa 470 z PCLaba:

Poczekajmy z pompowaniem balonika. Zobaczmy jak będzie z dostępnością i cenami, a dopiero potem ekscytacja. Na obecną chwilę wygląda to o wiele lepiej niż w przypadku RX480 - tak jakby AMD (bądź partnerzy) stwierdziło, że lepiej na RX470 postawić i właśnie te karty ostro produkowali. Wątpię też w cenę na poziomie 900zł. Najtańszy Red Devil  będzie od 19.08 za 219Euro co przełoży się na 950-1000 u nas w najoptymistyczniejszym wypadku. Z kolei bardzo fajny w testach MSI to już 239 -> czyli ponad 1000 zł, ale kto tam wie kiedy będzie. Za tyle samo jest Nitro+... najdziwniejsze, że ten sam Nitro+ na RX480 jest tylko 10euro droższy i dostępny na początku września dopiero.

Chyba ceny GTX970 (o ile jeszcze nie wyprzedane) spadną ponownie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Komputroniku dostawy RX 470 są przewidziane od 12.08 - ceny 1049-1099 za wielką trójkę (4 GB).

Co do dostępności sprzętu komputerowego - istnieje spora szansa, że w ogóle będzie kiepska w najbliższych miesiącach, plotki branżowe mówią, że po wypowiedzeniu umowy o linii kredytowej dla Action przez HSBC, można się spodziewać problemów innych dystrybutorów (analitycy spodziewają się także wobec nich postępowań skarbowych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma produktów złych, są tylko źle wycenione - jeżeli będzie kosztować 400-450 zł, to przynajmniej będzie co polecać w budżetowych zestawach.

Prawdę mówiąc jestem trochę zawiedziony ... wysoką wydajnością RX 470 - AMD będzie mieć w ofercie bardzo dużą dziurę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja optymistyczna (plotki uwzględniając cenę brytyjską i różnicę w VAT): ~470-500 złotych za wersję 2 GB. Jeśli Nvidia obniży o 20 dolarów cenę GTX 950, to raczej nie widzę zbyt dobrej przyszłości (poza AIO) dla RX 460.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wykopie piszą, że w hurtowniach ceny są następujące: Gigabyte 2GB - 618zł z VAT, ASUS 2GB - 730zł z VAT. Mam nadzieję, że to tylko kiepski żart... oby się tylko nie okazało, że żarty z nas sobie stroi AMD, a nie wykopowicze :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

High PCIe Slot Power Draw Costs RX 480 PCI-SIG Integrator Listing

Cytat

AMD's design of the Radeon RX 480 graphics card, which draws over 75W of power from the PCI-Express x16 slot, has cost it a product listing on the PCI-SIG Integrators List. The list is compiled for hardware devices implementing the various PCI-Express specifications to the letter. The RX 480 is off-spec, in that it overdraws power from the slot, as the card needs more power than what the slot and the 6-pin PCIe power connector can provide while staying within specs. According to these specs, the slot can provide up to 75W of power, and the 6-pin connector another 75W. The RX 480 was tested to draw more than this 150W power budget.

What this means for AMD is that it cannot display the PCI-Express certification logo on the product or its marketing materials. This, however, may not affect AMD's add-in board (AIB) partners that are PCI-SIG members in their own right, and make graphics cards with their own sub-vendor IDs, provided their power-supply designs comply with PCIe specs. Custom-design cards with an 8-pin PCIe power connector, instead of 6-pin, may qualify as the combination of the 8-pin connector and the slot yields a power budget of 225W. AMD released a software fix to the issue of the cards overdrawing power from the slot, with the Radeon Software Crimson Edition 16.7.1 Beta.

Dlaczego nie podjęto podobnej akcji w przypadku GTXa 970?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, warto brać od razu pierwszego lepszego Laptopa z mobilnym GTX 10x0, czy może poczekać na ciekawsze oferty? Raczej ciężko, żeby wyszło coś ciekawszego niż ten http://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/547-msi-gs43vr-6re-015xpl-gtx1060-phantom-pro.html

chyba aktualnie nie ma na rynku nic lepszego względem cena/jakość.

Testy już jakieś były: http://www.notebookcheck.pl/GTX-1080-GTX-1070-GTX-1060-porownanie-wydajnosci-kart-grafiki-Nvidia-Pascal-do-laptopow.171640.0.html

Nie wiadomo czy sprawdzano akurat ten model, może i wypadałoby się dowiedzieć dokładnie o tym laptopie, ale udało mi się wykopać tylko tyle. Myślałem też o 1070, ale aktualne modele mają sporą odskocznię cenową względem 1060, nie wiem czy ten skok wydajności jest tego warty, a i tak miałem wydać ~6000 na laptopa, więc 1060 się idealnie wpasował. Do końca września chciałbym mieć już upolowanego laptopa, więc jeszcze sporo czasu, może i lepiej poczekać na modele Lenovo, czy innych producentów. Macie może jeszcze jakieś informacje o laptopach z tymi GTXami?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jak podmienisz NVMe 128 GB na takie o bardziej sensownej pojemności 256 GB - to już cena wygląda porównywalnie do takiej konfiguracji. Do końca września na rynku powinny być inne kadłubki, Asusy oraz Gigabyte'y (ale te ostatnie w Polsce są raczej bytem wirtualnym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...