Skocz do zawartości
Bethezer

Watch Dogs

Polecane posty

Ciekawostka

Jedną z czołowych (szczególnie w Stanach) firm dostarczających rozwiązania dla służb publicznych (od dedykowanych radyjek i smartphonów po całe systemy monitoringu) jest Motorola Soltuions. Firma, która ma siedzibę w (uwaga) Schaumburgu, czyli miejscowości, która jest praktycznie dzielnicą Chicago. Nie zdziwiłbym się, gdyby Chicago było pod tym względem mocno rozwinięte. Ciekawe czy to przypadek. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monotonne czy nie- normalnego sandboxa w tym stylu na PC dawno nie było. Serii Saints Row nie lubię,a jeśli GTA V będzie na pc to pewnie dopiero w okolicy kolejnych świąt. Mam nadzieję że samo robijanie się po mieście da mi trochę radości.

A nie wierzę w te ich wymagania- to dalej wychodzi na stare konsole więc nie powinno być źle. Te 3 czy 2gb na karcie to raczej do czegoś więcej niż full hd. Chyba że w idiotyczny sposób ograniczą ustawianie detali- pamiętacie GTA IV przed kilkoma patchami i ograniczenia w ustawianiu detali w zależności od ilości pamięci grafiki? Dało się je w banalny sposób wyłączyć i okazywało się że gra wcale od tej pamięci uzależniona nie była(przeszedłem na średnich z kartą z 256 mb pamięci mimo że gra mi nie pozwalała ustawić czegoś ponad minimum) a problem z optymalizacją był gdzie indziej.

Edytowano przez Pewker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maszyn Wiedźmin w lutym, matura w kwietniu więc od połowy maja masz już wakacje i przy okazji czas na ogranie W3. No chyba, zę masz inne plany. :P

@Pewker Te wymagania są jakie są, wiadomo zawyżone trochę muszą być, ale tylko ze względu na to żeby mieć zapas na wykorzystanie komputera. Druga sprawa to nowy silnik specjalnie do WD a z doświadczenia z AC3 wiem, że Ubi ma problemy z optymalizacją nowych silników. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie poltorej miesiaca po premierze :)

Jeszcze przeprowadzka do wiekszego miasta + robota, wiec bedzie malo czasu na zagranie w jakas gierke, ale mus to mus, przeciez nie bede sie ciagle na pensji rodzicow utrzymywac.

W sumie jakby popatrzec na to z perspektywy GTA 4 to w sumie racja i można spojrzeć na battlefield 4. Do czasu gdy nie mialem kompa nowego (1 tydzien go mam dopiero) to gralem na kompie z przed 6 lat na karcie 1gb , 4gb ramu i amd x4 2,8 ghz na wysokich co prawda 10-20 fpsow, ale i tak nie moglem w ogole osiagnac tych 40-60 fpsow wiec co za roznica :)

Mozliwe, ze nawet i5 nie bedzie potrzebne . Wkurza mnie to, ze teraz jest wyscig na grafike, a nie na lepsza kampanie i kiedys mozna bylo grac tygodniami w gre 700mb a teraz gra 40gb i gra sie 8godz (glupota) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale zawsze się znajdzie gdzieś z godzinka na przyjemność jaką jest granie. ;)

A co do grafiki to się zgodzę, sam kupując BFa 3 nastawiałem się na długą grę z ładną grafiką. Co się okazało ? Gra jak dla mnie to klapa graficznie może ładna ale za to kampanie można przejść w jeden dzień. Za takie gry powinno się płacić połowę ceny jak nie mniej bo to po prostu zwykłe naciągactwo. Na szczęście są jeszcze gry, które i ładnie wyglądają i są długie a zarazem rozbudowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie :)

Masz rację, bo ja sam kupiłem BF4 i BF3 i każdy poprzedni z myślą o multi, ale uważam, że Battlefield to już tak znana gra, że studio powinno się postarać robiąc kampanie. Ale przecież jest dużo gier, które stawiają tylko na grafike a grywalność schodzi na drugi plan. Obecnie kampania to 6-10 h z hakiem. Moim zdaniem twórcą gier brakuje kreatywności, pomysłowości i sąto przeważnie jednorazowe sukcesy. Co do Watch Dogs sam DLC daje 1h dodatkowej zabawy tak samo jak to było z Assasin's Creed Black Flag. Fajnie jakby była opcja kupna wersji multiplayer i singiel osobno to wtedy ludzie, którzy nie chce multi beda mogli kupic singla i odwrotnie. A zaglebiajac sie to mozna nawet przypuscic, ze spadlby odsetek piractwa, bo sama kampania bylaby o wiele tansza, a z piraceniem gry dla multi trzeba sie pomeczyc, a czesto sie nawet nie da, wiec wzrosla by sprzedasz i pobyt bylby wiekszy, ale takie jest tylko moje zdanie i ja jako maly czlowieczek nie mam nic do powiedzenia w tym temacie, bo obecnie jestem nikim w tej branży :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że Ubi znowu wydało średniaka. Z czego się bardzo cieszę, bo przewidziałem to po pierwszych fragmentach gameplaya i dlatego strasznie wkurzał mnie hype wokół tej gry. W ciemno obstawiałem beznadziejny model jazdy i słabą optymalizację na PC i się sprawdziło.

A w 2012 wydali taki dobry trailer...

https://www.youtube.com/watch?v=1U8KsQPIrY0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do modelu nie mam zastrzeżeń (z tego, co widzę na trailerach). Nie chodzi tu o symulację wyścigów (a na NFS narzekacie?), a jedynie umożliwienie szybszego poruszania się po Chicago. Zresztą i tak większość "śpiesznych" będzie korzystać z szybkiej podróży...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dalej oceniają grę na podstawie grafiki z PS3 i xBoxa 360? XD Śmiech na sali. Jak czytam jeszcze "opinie" na zagranicznych forach, to już ręce załamuję.

Ja nahajpowany nie jestem, ale na grę czekam, Zapowiada sie bardzo fajny, GTA podobny tytuł. Kolekcjonerki już zamówione, więc czekać tylko do wtorku. Oby mi tylko PC to udźwignął. A jeśli nie, to poczeka. Mi się nigdzie nie śpieszy.

@DOWN

Napisz to jeszcze raz ale po polsku. Proszę. Nie zrozumiałem z tego nic a nic :(

Edytowano przez Lucciver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to nie GTA tytuł a raczej standardowy projekt Ubisoftu, taki Assassin Creed w nowych szatach i nic więcej.

To jest moje wydaje mi się ale wstrzymuję się z opinią do czasu przeczytania paru recenzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak zamówiłem Kolekcjonerskie wydanie i czekam do wtorku, co do kompa to na full detalach w full hd bez problemu mi udżwignie.

Co do grafiki ja bym nie sugerował się grafiką, która była pokazana na PS3/XBOX.

Co prawda zniechęca mnie ten sposób prowadzenia pojazdów i pare innych rzeczy, ale jak zagram to zobacze sam czy było warto :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już chwilę grałem, przyszła mi wersja na płycie z preorderu już w sobotę (na PC). I powiem Wam, że gra jest rozczarowująca. Przede wszystkim jest zabugowana. Model jazdy jest rzeczywiście okropny a uszkodzenia samochodów są na chybił trafił.

Przykład z wczoraj - jadę moim bujającym się na wszystkie strony samochodem, uderzam w drewniane/plastikowe barierki "zakaz wjazdu" - co się dzieje? W jednej sekundzie odkształca mi się cały tył samochodu biggrin_prosty.gif Jadę dalej, uderzam z metalowy płot, tył samochodu nagle z powrotem się odkształca do stanu sprzed pierwszego zderzenia... Zderzenia z latarniami itp nie powodują większych problemów i uszkodzeń samochodu, sygnalizacja świetlna po uderzeniu w słup po jednej stronie cała sypie się w kompletnie niezrozumiały sposób, ale są przeszkody nie do przejścia, na których samochód całkowicie się zatrzymuje - barierki przy wodzie, wysokie żywopłoty i drzewa. Uszkodzenia samochodów są duże, czasem zbyt duże. Moja pierwsza jazda samochodem skończyła się nagłą i zupełnie niezrozumiałą utratą wszystkich opon - jechałem sobie potem po mieście na samych metalowych kołach z osi, iskrząc niby jakis rydwan ognia. Przy okazji straciłem nie mal wszystkie drzwi i dużą część maski. Ale można było jechać, jak gdyby nigdy nic. Jest fajna perspektywa pierwszej osoby z samochodu, tylko co z tego, skoro nie można oglądac się na boki i generalnie nie widać, co się wokół dzieje. Porażka na całej linii w tym względzie.

Trudno mi powiedzieć więcej o historii, ponieważ skończyłem dopiero pierwszą misje aktu I, ale generalnie na razie jest gorzej niż myslałem. Boję się też, ze szybko się przejedzą misje poboczne. UBI miało świetny pomysł, by do hakowania przypisać przycisk Q. Podczas pościgów, wymagających uzycia przycisku W i SHIFT baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo wygodne jest naciskanie tego przycisku, ale może da się przebindować. Na razie tego nie zrobiłem, ponieważ nie chcę zastąpić innego potrzebnego przycisku. Aha, czy mówiłem, że bohater w ogóle nie męczy się po ostrym sprincie? Albo że zaatakowanie "przestępcy" na środku ulicy nie powoduje przyjazdu policji. Albo że wystrzelanie całego oddziału ochroniarzy w budynku z dostępem do magistrali głównej Big Brothera zarzdzającego systemem kontroli również nie powoduje przyjazdu policji ani innej reakcji. W mieście, w którym informatyczny system centralny monitoringu służy m.in. do wykrywania przestępstw? Albo ze mamy polować na niejakich Fixerów, ale w zasadzie nie wiadomo po co i dlaczego (czyli - jedna z paru już śmiesznych luk fabularnych). Albo że nasz bohater zaczyna historię (tzn to jest w zasadzie intro-cutscenka)

od elektronicznego napadu na bank, a potem ma wielkie wąty, że ktoś mu w ramach zemsty coś zrobił, juz nie będę pisał co. Albo że odwiedzamy kogoś z rodziny, obrażeni od nich wychodzimy i chociaz do nas dzwonią, by wrócić, takiej możliwości gra już nie daje.

Jak na razie ta gra to porażka na bardzo wielu frontach. Zamiast tak ładować w marketing, mogli zająć się szlifowaniem produkcji. Jak na razie, na tym etapie, czuję niesmak sad_prosty.gif

Edytowano przez JerichoHorn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, gra według mnie dobra, takie gta 4 z możliwością hakowania, które się mocno czuje. Prawie każdą misje (na razie przeszedłem może z 6 z głównego wątku;)) można przejść na 2-3 sposoby (brutal force, skradanie się + hakowanie albo czasem korzystając tylko z kamerek). Bardzo fajny motyw związany z wyłapywaniem randomowych złoczyńców albo ogólnie zdobywaniem informacji o każdym przechodniu - na forach jest sporo zabawnym screenów z przechodniami pokroju : Sprawca ataków DDoS, nałogowy oglądacz Hentai, wierzy w kosmitów etc.

Model jazdy samochodem jest w porządku. Dobry ręczny hamulec i można robić zakręty 90 stopni. W gta 4 było z tym troszkę gorzej, znaczy się trudniej tutaj jest łatwiej. DUŻY PLUS za widok zza kierownicy, tego zawsze brakuje w city sanboxach.

Bardzo fajne pościgi z policją z możliwością hakowania świateł albo blokad. Jest też możliwość zatrzymania pojazdu, wyłączenia silnika i przeczekanie pościgu (choć jest ciężko, trzeba znaleźć dobry zaułek).

W miarę realistyczny model postrzałów. Mój ulubiony styl to skradanie się i strzał w głowę z pistoletu z tłumikiem. Każdy headshot to trup a sam Aiden jak dostanie serie to pada. Nie ma terminatorów wśród NPC jak i gracza.

W grze jest sporo miejsc do zdobywania i sporo kombinowania jak dojść np do węzła komunikacyjnego, a to przy pomocy kamerek i hakowaniu bramek etc.

A i jeszcze bardzo fajny interface podobny do tego w Dead Space, większość czasu go nie widać i tylko jak jest potrzebny to się pokazuje (nie licząc pokazujących się non stop miejsc do hakowania).

Miałem też styczność z tą całym hakowaniem online - to jakoś mi się nie spodobało taka zabawa w kotka i myszkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra może być naprawdę fajna, ale oburzeniem napawa mnie fakt, że grafika jest tak paskudna w porównaniu z tym, co obiecywano. Next geny, next geny, a poziom szczegółowości w zasadzie nie różni się od current genowych tytułów. Jest to skandal, bo nawet na PC trudno nazwać tę grę piękną, a co dopiero na konsolach, gdzie jest downscale'owana i jeszcze ma ogranicznik klatek. Pod tym względem ręce opadają.

Nie zmienia to faktu, że mechanika i historia mogą wymiatać, więc czekam z niecierpliwością.

@Up

"Ciocia w UK"? Coś mi się w te szybkie preordery wierzyć nie chce, a premiera dopiero jutro...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy taki shitposting - patrzę na te wszystkie zdjęcia i gejmpleje i nijak nie przypomina to słynnego trailera z 2012. Tłumaczenie - że to było w nocy, a tera jest dzień, że to było na PC, a tamto na PS3 - chciałbym, żeby ktoś nagrał dokładnie ten sam fragment na wysokich ustawieniach na PC AD 2014 z gotowej gry i wtedy porównamy - bo sorry, może jestem uprzedzony, może nie potrafię patrzeć, ale gra dla mnie spaskudniła się przez te dwa lata o cały rząd jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lubro, bullshoty to i ja umiem wrzucać - mówię o grze w ruchu, gdzie kiepskie nieraz tekstury i błędy w ich dogrywaniu są widoczne i to bardzo:

No ale to jest wypaśny PC, co nie zmienia faktu, że "nextgenowe" konsole będą miały i tak niższą jakość.

I podkreślam - gra nie przedstawia sobą tego, co obiecywano w bullshotach. Poza tym jak dla mnie jest spoko. Mam tylko dość marketingowych bzdur, bo gdyby od razu ją tak reklamowano, nikt by słowem nie pisnął i byłby zachwyt nad jakością grafiki.

Więc żaden shitposting, mój Drogi, bo na samą grę czekam z dużym zainteresowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...