Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Pytania do redakcji cz. 6 [archiwum]

Polecane posty

,,Pierwsze słyszę. Dobrej gry nie zrobisz żadnym "kreatorem".''

Ale mi nie chodzi o to by zrobić coś na miarę Fear'a ja szukam podobnego programu by się pobawić. Lubię czasem pobawić się tego typu układankami.

Sorka za offtop... Jest darmowy (tak mi się wydaje...) programik RPG Maker. Poszukaj jeśli chcesz :smile:

A tu jest Game Maker 5.0 :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tu kilka postów, ale je usunąłem. Radzę poczytać FAQ, regulamin i parę innych przydatnych rzeczy. Pytania "jakie będą gry w następnym numerze?" nie mają sensu, gdyż redakcja ujawni to wtedy, gdy będzie chciała. I nie ma się co pytać. Poza tym było już wielokrotnie wyjaśniane, że na takie pytanie się nie odpowiada. Tak samo z pytaniami "kiedy będą przecieki?". Będą jak będą. A niektórym radzę, że jak im znika post, to niech się zastanowią dlaczego się tak stało, a nie ładują go ponownie na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Czy używanie programów typu ,,Dos Box'' (emulator do gier z dosa) jest legalne?

Jest tak, jak już napisał Blackhand, poza tym programy typu DOS Box są niezbędne do uruchomienia starszych gier pod nowszymi systemami operacyjnymi. Jeśli kupisz teraz w sklepie jaką serię gier z ich starszymi wersjami (np. seria The Settlers), to na płytce czasem wydawca dodaje tego typu programy, żebyś mógł jakoś uruchomić na swoim kompie zakupione gry. :thumbsup:

Takie coś nie jest w żadnym wypadku nielegalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem kupić 2nr/2009 jest jakaś możliwość zamówienia tego nr?? ;]
Takie rzeczy to przez dzial Prenumeraty, jak dobrze pamietam. Numery archiwalne zawsze byly trzymane przez rok, wiec nie powinno byc problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frycek42

,,Jest tak, jak już napisał Blackhand, poza tym programy typu DOS Box są niezbędne do uruchomienia starszych gier pod nowszymi systemami operacyjnymi. Jeśli kupisz teraz w sklepie jaką serię gier z ich starszymi wersjami (np. seria The Settlers), to na płytce czasem wydawca dodaje tego typu programy, żebyś mógł jakoś uruchomić na swoim kompie zakupione gry.

Takie coś nie jest w żadnym wypadku nielegalne.''

Aha bo po mi się pomieszało trochę po tym jak w AR przeczytałem kłótnie Smugglera z jakimś kolesiem i tam Smuggler pisał że emulatory i romy to piractwo i myślałem że takiego Dos Boxa też to dotyczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtopa, ale: emulatory i romy to piractwo, ale tylko wtedy kiedy tego roma ściągasz z internetu. Ale jeśli masz legalnie zakupioną produkcję, to producenta nie obchodzi czy uruchomisz ją z MS-DOS, Free Dos, czy DosBoxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie napisać, ale chyba tu trzeba.

Zapomniałem kupić 2nr/2009 jest jakaś możliwośćzamówienia tego nr?? ;]

W sklepach u mnie nigdzie nie ma.

beatajankowska@bauer.pl

Do Smugglera:

Którą z tych książek Dicka poleciłbyś bardziej:

- "Marsjański poślizg w czasie" czy

- "trzy stygmaty Palmera Eldritcha"

Trzy stygmaty bezwzglednie, ale obie ksiazki sa MOCNO pokrecone.

a bywa ze wychodzi sie rankiem dnia nastepnego, choc na szczescie nie zdarza sie to rzadko. W kazdym razie jak lubisz jesc obiady o tej samej porze i planowac z wyprzedzeniem, ze np. za dwa tygodnie o 16.40 pojdziesz do kina po pracy... to nie pracuj w CDA.

Tu, jak rozumiem, po prostu się pomyliłeś? Bo o masochizm cie nie podejrzewam;)

>>>Tak, milo byc "zdarza sie rzadko" ablo "nie zdarza sie czesto" i sie tak pokickalo. Ale wyjscia w okolicy polnocy niczym dziwnym nie sa...

A zdarzają się akcje typu: "Allor, zostaw na razie tą grę i skocz na 5 minut gdzieś tam zanieść coś"? Czy zawsze macie od tego ludzi i nigdy nie zdarzają się sytuacje awaryjne, a jak się zdarzają to wynajdujecie kogoś innego niż redaktorzy?:)

Autorzy tekstow maja grac u pisac. Prezdzej naczelny wezmie paczke i skoczy niz autora oderwie w tym celu od pracy, szczegolnie gdy deadline blisko. No i od tego sa kurierzy...

Mnie zawsze zastanawia, jak wygląda w zasadzie wasz dzień pracy. Jak to wygląda z przerwami na ten przykład? Można w dowolnym momencie odejść od kompa by coś wrzucić na masę\wypić\wylać się czy macie bardziej ustalone godziny takich przerw? I czy przy waszym trybie pracy macie jeszcze czas po niej na jakąkolwiek inną aktywność? (kino, basen, cokolwiek). Ja osobiście nie wyobrażam sobie siedzieć przed kompem od 8 rano i skończyć na następny dzień o świcie (choć jakieś 5 lat temu kreowało mi się to jako robota-marzenie). Nie macie pod koniec dnia dosyć grania? Ja osobiście aktualnie wytrzymuję max 2h przy danym tytule (i to uwzględniając, że niedawno go kupiłem) i normalnie muszę zrobić przerwę, iść na spacer, cokolwiek (byle zamienić to jakąś aktywnością fizyczną)

Sie przychodzi teoretycznie na 8 (teoretycznie, bo niektorzy notorycznie sie spozniaja, bo zaspali itd.), po czym siedzi sie te 8 godzin (minimum). W tym trakcie kazdy sobie zasadniczo sam organizuje czas, nie ma stania z batem i wrzeszczenia "trzeci raz do toalety?! Zapomnij!" czy "nie wolno ci zjesc drugiego sniadania poki nie skonczysz pisac". Liczy sie efekt - jak obiecales tekst na wtorek rano, to rob co chcesz, ale tekst ma byc na wtorek rano, chocbyc mial siedziec w poniedzialek od rana do 3 nad ranem we wtorek, twoj problem. To znow teoria, bo w praktyce jak nie ma noza na gardle to jak tekst jest np. w poludnie to tez nikt nikogo nie stawia do pionu. W deadline to juz inna sprawa, tam sie ustala terminy nieraz z dokladnoscia do kwadransa.

,,Pierwsze słyszę. Dobrej gry nie zrobisz żadnym "kreatorem".''

Ale mi nie chodzi o to by zrobić coś na miarę Fear'a ja szukam podobnego programu by się pobawić.

>>>A, to co innego. Ale ja nie znam zadnego kreatora gier wartego polecenia.

mam jesze trzy pytania

1 Czy używanie programów typu ,,Dos Box'' (emulator do gier z dosa) jest legalne?

>>>Tak.

2 Czy trafił się kiedyś na łamach AR taki koleś który był na tyle chamski że go np. pozwaliście do sądu lub coś w tym stylu?

>>> Nie.

3 Czy jak ktoś np. pisze do AR list w którym się przechwala ile to on ma piratów itp. to czy zgłaszacie to jakiejś policji albo czy macie obowiązek to gdzieś zgłosić?

>>>Nie mamy, nie zglaszamy, nie drukujemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy skoro Ghost idzie dzisiaj do kina na "Watchmen", to pojawi się jego recenzja w tym numerze CD-a (04/2009, 13-lecie). Czekam na jego recenzję, gdyż chcę się przekonać, czy film jest rzeczywiście dobry. Wiele osób mówi, że przegadany, ale się naoglądali "marvelowskich" produkcji, to tak mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniac23

Mam jeszcze pytanie do redakcji: Czy jest możliwość aby jedna z recenzowanych gier na komórkę znalazła się na coverze w CDA?

A teraz drugie: ,,InDespair" to ,,W Desperacji" czy ,,W Depresji" ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie tego tematu.

Doskonale rozumiem "iż azaliż ponieważ" redakcja nie musi poświęcać nam całego swojego czasu, odpowiada w miarę swoich możliwości..

Natomiast co chwilę odczytuje odpowiedzi użytkowników i osób z redakcją nie mających praktycznie nic wspólnego.. A więc czy założenia pierwotne tego tematu zostały utrzymane? Rozumiem iż pojawiają się pytania czasem proste na które każdy z nas mógłby odpowiedzieć, ale czy nie którym z nas nie chodzi o to by osoby które poważamy i szanujemy zwróciły na nas swą skromną uwagę?

Moje pytania z przed kilku stron (Dokładnie Ta) uzyskały odpowiedź.. ale nie popartą słowami osób które mają na pewno większy wpływ na to co znajdzie się w CDA i jak się tam znajdzie niż zwykły szaraczek jak Ja..

Więc gdzie mam znaleźć swoją pewność? Muszę zadręczyć jeszcze raz któregoś z panów/pań (o ile takowe są) z redakcji i wybłagać odpowiedź?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj post dotyczyl zagadnien prawnych, a członkowie redakcji nie muszą być prawnikami. Skoro nie dostales od redakcji odpowiedzi, może to znaczyć, że albo nie znali odpowiedzi na nie, albo te odpowiedzi, które dostałeś od użytkowników wyczerpywały temat.

Moim zdaniem załozenia tematu nie są utrzymywane od dawien dawna, bo skoro temat nazywa się :pytania do redakcji: to pytania powinny dotyczyć pracy w redakcji, związany być z pismem, wydawnictwem, czy redaktorami. Wg. mnie Twoj post także nie spełnia założeń tematu. Chyba, że chodzi ci o Edita samego. Ale skoro nie otrzymałeś odpowiedzi to męczenie nic nie da. Sam kiedyś napisałem posta z pytaniami, wg. mnie bardzo ważnymi i nie dostałem na niego odpowiedzi. Dostałem za to opiernicz, że domagam sie odpowiedzi w kolejnym poście :P Ale jakoś świat mi się nie zawalił. Po prostu musisz się przyzwyczaić, że redaktorzy nie odpowiadają na pytania jeśli w danym momencie nie mają czasu, lub pytanie ich nie zainteresuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pytalem czy jesli dlugo nie bede aktywny na forum to moje konto zostanie skasowane. Teraz pytam jak dlugo musze byc nieaktywny by tak sie stalo? I jezeli wchodze na forum i nie pisze postow a tylko przegladam tematy to moze sie tak stac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, nie kasujemy kont po jakimś czasie nieaktywności (nie ma takich. Wchodzenie na forum jest jednoznaczne z aktywnością Twojego konta, a nie mamy narzuconych zasad "co najmniej 1 post w miesiącu" czy coś podobnego :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz w złym temacie, ale trudno :tongue:. Sprostuję wypowiedź wieś.niaka - nie ma żadnych reguł dotyczących kasowania nieaktywnych kont, ale raz na jakiś (długi) czas administracja przeprowadza wielkie czyszczenie forum, kiedy faktycznie są kasowane nieaktywne konta. Nie masz się jednak czego obawiać - musiałbyś przez naprawdę bardzo długi czas w ogóle nie logować się, aby twoje konto zostało skasowane. Nie masz się więc czego obawiać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupujecie lepsze gry do CDA? Na jakieś święta/pory roku :]? Bo dobra gra trafi się od czasu do czasu (mi to i tak nie robi różnicy, bo kupuję CDA do czytania, a nie dla "taniej gry"), lecz czasami jak się trafi taka fajna perełka to, aż miło ;) (np. Loki, Legend: Hand of God, Fable: Zapomniane opowieści).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest następujące, czy rozważacie możliwość wprowadzenia drugiej płytki DVD? Bo patrząc po ostatnich numerach to widać wyraźnie, że najwięcej miejsca zajmują pełniaki, zaś na dema zazwyczaj nie starcza miejsca. A jak już są, to jest ich bardzo mało. W każdym razie dema gier są coraz większe, dlatego zadaję to pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie od całej redakcji. Chyba trochę spóźnione, ale zawsze :)

-Na jakim sprzęcie testowaliście recenzowane GTA IV?

- I czy było ono spatchowane ?

edit: jeszcze coś się nasunęło:

- Czy jeśli chodzi o recenzje gier, jak się dzielicie, czy np. redaktor X bierze grę Y i już, czy po prostu losujecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące tej ankiety co jest/była na stronce, jest/było tam pytanie czy zgodziłbyś sie na dodanie 2 płyty DVD kosztem iluś tam złoty(chyba 2-3zł) i czy moglibyście podać ile mniej więcej(procentowo) osób było za wprowadzeniem 2 płyty, a jeśli wystarczająco dużo, to czy można sie tego spodziewać za np. 2-3 miesiące, bliżej gwiazdki czy może dopiero 2010. Mam nadzieje, że to pytanie nie zakrawa na tajemnice służbową, a jeśli tak to sorry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...