Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Euro 2012

Polecane posty

Mamy już oficjalną kadrę na EURO i tak jak było "przewidywane" nie pojadą Glik, Kucharczyk i Jodłowiec.

Jedenastka na mecz z Grecją wg. Elesshara: Szczęsny, Piszczek, Wasyl, Perquis, Wawrzyniak (jeśli się wykuruje), Dudka, Murawski, Obraniak, Błaszczykowski, Rybus i Lewandowski. Prawie taka sama jedenastka, jaka wyszła na mecz wczorajszy ze Słowacją, ale zamiast Eugeniusz wolę Dudkę i zamiast Boenischa, Wawrzyniaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zamiast Eugeniusz wolę Dudkę i zamiast Boenischa, Wawrzyniaka.

A ja zamiast Rybusa Grosickiego. To co robi nasz zawodnik ostatnio to prawdziwa klasa. Nie bez kozery łączony z Galatą. Rybusa z jego młodą głową i wielką werwą trzymałbym jako naszego pierwszego Jokera. Bynajmniej lepszego od Brożka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też może być :) Co jak co, ale o atak to my się martwić nie powinniśmy, bo mamy tam naprawdę niezłych zawodników.

Co do Brożka, to nie mam pojęcia po co on jedzie. Chłopak w ogóle nie gra, brak mu ogrania i nagle na Euro miałby zacząć gra jak natchniony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, tak rozprawiacie o tych sparingach, ale dla mnie to mogliby się skompromitować w tych wszystkich próbach żeby tylko na EURO zagrali przyzwoicie. Niestety sparingi nei są w ogóle miarodajne, choć w przypadku naszej repry to ciężko mówić o jakichś przewidywaniach. Na EURO będzie albo przyzwoicie albo tragicznie. Tyle.

Co do Kuchara i Jodłowca - macham im na pożegnanie, ale Glik zasłużył chociaż na sprawdzenie w którymś ze sparingów. W ogóle SMuda mnie zasmuca swoimi decyzjami i nie mogę się nadziwić, że to vox populi wyniósł go na selekcjonera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed EURO 2004 Grecja w meczu sparingowym przegrała z Polską, więc... sparing to tylko sparing - zarówno dla piłkarzy, jak i sztabu szkoleniowego lepsze to po prostu niż trening czy gra wewnętrzna.

A co do Smudy - swego czasu rzeczywiście był on najlepszym i najpopularniejszym polskim trenerem. Mi wydaje się jednak, że o ile w klubie, gdzie ma określoną ilość jakichś tam graczy, pracuje dobrze. Za to z selekcją ma trochę problemów, bo to bardzo trudna rzecz. Mam nadzieję, że Franek obroni się swoimi decyzjami (które możemy oceniać tylko z zewnątrz i o czymś ważnym możemy, a najprawdopodobniej po prostu nie wiemy i się nie dowiemy) i po 16 czerwca będę miał jeszcze okazję oglądać naszą reprezentację w jakimś meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obalonynadwa

Twierdzenie, że xx wygra nie ma większego sensu. Jak wszyscy wiemy, zadecydować może przypadek, także poczekamy, a zobaczymy co się stanie.

@Elesshar - z tym zgodzę się w 100%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Też pewnie w domu. Ale jakby ktoś z dużym tv zapraszał na wspólne oglądanie, to bym nie pogardził :):tongue: .

Dziś BBC wyemituje film o tym jacy straszni są kibole w Polsce i na Ukrainie. I bezczelnie rozciągają obraz mniejszości na większość kibiców. A przecież Mundial 2006 i Euro 2008 pokazało, że kibice przychodzący na mecze z drogimi biletami to mili i sympatyczni ludzie, kulturalnie i gorąco dopingujący swoją reprezentację. To nie są chuligani tacy jak ci demolujący w zeszłym roku stadion Zawiszy Bydgoszcz albo kopiący kamerzystów albo bijący piłkarzy. Ale IMHO znowu rozchodzi się o kasę. Puszcza to akurat brytjska tv bo kalkulują sobie, że jeśli mniej kibiców przyjedzie do nas, to będzie więcej u nich na Olimpiadzie i tam wydadzą więcej kasy. Typowe. Bo np. w niemieckiej, hiszpańskiej czy francuskiej tv czegoś takiego nie ma. A najbardziej wkurzył mnie Sol Cambel który nawołuje kibiców by nie przyjeżdżali do nas. Sam już jest za stary na reprezentację więc takie głupoty wygaduje. Jakby grał, to inaczej by śpiewał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja Sol'a jak i BBC jest z gatunku tych ..... powiedzmy że idiotycznych i zawistnych ;)

Z ciekawostek - kolejne Calcipoli się nam szykuje (pozdrawiamy Pawła ^_^), gdyż zatrzymano wczoraj kilkoro zawodników ekip z Italii, a także etatowego defensora Zenitu i Squadra Azzura - Domenico Cristito ;o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam Smuda, nie przeszkadza. Bo zbudował naprawdę solidną kadrę :wink: .

Może i jest solidna, ale mogłaby być lepsza gdyby nie te dziwne zasady pana Franciszka. Podstawa wiele by nie zyskała, ale na rezerwie mielibyśmy sporo piłkarzy godnych 1. składu.

Jak tam przygotowujecie się na Euro ? Gdzie będziecie mecze oglądać ?

Ja tam przed Tv w spokoju . Będę mógł sobie poprzeklinać i ponarzekać w spokoju. :laugh:

Zawsze chciałem wybrać się do jakiegoś baru, gdzie puszczają mecze i na ostatni grupowy z pewnością gdzieś pojadę. A pierwsze dwa mecze obejrzę wspólnie z rodziną na ogromnym telewizorze. Mam nadzieję, że nie puszczą mi nerwy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglicy. :-D

Przypadkiem to nie oni zaczęli już szukać wymówek w razie kompromitacji reprezentacji na Euro? Nie dający spać hejnał, domy publiczne w centrum Krakowa. Teraz rzekomo skala rasizmu w Polsce jest wyższa niż w innych krajach Europy. Boohoo. Mam trójkę znajomych na uczelni, którzy wyjątkowo są narażeni na przejawy rasizmu. Pakistańczyk, Marokańczyk i Egipcjanka. Po 3-4 latach mieszkania w Polsce są w stanie zliczyć na palcach jednej ręki nieprzyjemne sytuacje. W Lublinie. W Polsce B. 3 lata temu pracowałem w wakacje w Londynie. Mogę powiedzieć, że Brytyjczycy wobec białych imigrantów są bardziej nietolerancyjni niż Polacy wobec przyjezdnych z bardziej ''egzotycznych'' krajów. Z drugiej strony, materiał BBC ma się chyba skupiać na Ukrainie. Nie mam pojęcia dokładnie jak tam jest pod tym względem, ale to chyba nie pierwszy raz kiedy wizerunek Polski może ucierpieć przez poczynania naszych wschodnich sąsiadów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak donosi onet, trener włoskiej reprezentacji Cesare Prandelli zapowiedział, że jeśli okaże się to konieczne, Włosi mogą nie zagrać na Euro. Swoje słowa odniósł oczywiście do skandali korupcyjnych, jakie miały niedawno miejsce we włoskim futbolu. Tutaj macie więcej na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Mówić to sobie może. Już to widzę jak Włosi wycofują się z własnej nieprzymuszonej woli :). Za duże straty finansowe, za wiele interesów by to mogło się rozpaść. Szczerość ich intencji sprawdzi się dopiero po Euro. Przecież mówi się (ale tylko to) o zawieszeniu Serie A. To by był dopiero szok. Ale ja jestem przeciw odpowiedzialności zbiorowej. Niech wyśledzą winnych zawodników, piłkarzy, sędziów i ich degradują i zawieszają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prandelli chciał chyba dobrze zagrać swoją wypowiedzią, ale nie bardzo mu się to udało. Żadna drużyna się z EURO nie wycofa, a to ze sprawy oczywistej: ogromnych pieniędzy dla federacji.

Analogicznie z Serie A. Zawieszenie ligi spowodowałoby jej całkowity upadek. Chyba, że wyślą graczy do Chin i tam, ku uciesze tamtejszej ludności, będą sobie kopać do woli. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj słyszę o zamieszaniu ws sierpa i młota.

Polacy dawali do zrozumienia Rosjanom aby nie eksponowali symboli komunistycznych podczas kibicowania w Polsce. To ich tylko rozochociło. Ichni minister sportu powiedział, że sierp i młot w Rosji jest normalnym patriotycznym symbolem odwołującym się do potęgi ZSRR. I że przecież Armia Czerwona wyzwoliła pod tym symbolem Polskę od nazistowskich Niemiec, więc o co te pretensje. I dziś Jacek Cichocki szef naszego MSW już się wycofuje, mówi,że symbole komunistyczne nie są u nas zakazane.

Ja jestem przeciw. Jak Rosjanie chcą sobie wymachiwać symbolami ZSRR to niech robią to w Moskwie a nie znowu w Warszawie. I kiedy to Rosjanie nas "wyzwoliły"? W 1939 czy 1944? :ohmy::huh: Dobre sobie. To była tylko zamiana ciemiężyciela. IMHO szkoda, że sierp i młot nie są prawnie traktowane jak swastyka. Czym się różnił lagier od łagru?? A ktoś jeszcze ma na ten temat jakieś zdanie, czy tylko mnie denerwują zapowiedzi Rosjan?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj słyszę o zamieszaniu ws sierpa i młota.

Polacy dawali do zrozumienia Rosjanom aby nie eksponowali symboli komunistycznych podczas kibicowania w Polsce. To ich tylko rozochociło.

Założę się, że władze nic z tym nie zrobią, jak Rosjanie będą u nas łazić z tymi śmiesznymi koszuleczkami. Powinniśmy się w końcu postawić, bo nawet w takiej sytuacji boimy się powiedzieć wprost, co jest nie tak.

Ichni minister sportu powiedział, że sierp i młot w Rosji jest normalnym patriotycznym symbolem odwołującym się do potęgi ZSRR.

A kogo obchodzi co się dzieje w tym dzikim kraju. U siebie mogą robić, co chcą, ale w życiu nie pozwoliłbym na takie akcje, jak paradowanie w koszulce z zakazanym symbolem w po polskich ulicach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy się w końcu postawić

Poczekajmy do 12 czerwca na ich Marsz z okazji "Dnia Zwycięstwa". Jeśli przyjadą w rosyjsko-komunistycznych T-shirtach to nie wiem ilu z nich dotrze na stadion przed meczem Polska - Rosja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj usłyszałem dwie wiadomości: dobrą i złą :tongue:

Dobra jest taka, że Czechy przegrały z Węgrami 2:1. Czyli nawet Petr Czech nie pomoże jeśli obrona jest słaba. Może damy im radę we Wrocku.

Zła jest taka, że Rosja wygrała z Włochami aż 3:0 :/. To mi się zdecydowanie nie podoba. Pytanie: czy Rosja jest naprawdę taka mocna, że dla nas nieosiągalna? Czy to reprezentacja Włoch jest w rozsypce? No i mają kolejny skandal korupcyjny na karku. Znowu mi pozostaje tylko obgryzać nerwowo paznokcie 12 czerwca. Nawet pobicie rosyjskich kibiców w koszulkach z sierpem i młotem może nie pomóc :):laugh::tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęsny - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch - Polański, Murawski - Błaszczykowski, Obraniak, Rybus - Lewandowski

Na 99% taki skład zobaczymy już z Grecją, a dzisiaj to właśnie ta jedenastka zagra. Szkoda, że nie zobaczymy Grosickiego i Wolskiego w pierwszym kładzie bo na pewno zasługują na to żeby zagrać. Boenisch to był mit dzisiaj jest prawdziwy, to jest niesamowite, że będzie grał na Euro -.- Wawrzyniak dalej kontuzjowany? no cóż Smuda przynajmniej nie będzie wtedy faworyzował Boenischa :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz się jeszcze nie skończył, ale jako, że spora część podstawowych graczy z naszej 11 już zeszła z boiska, to się wypowiem, bo lepiej już raczej dzisiaj grać nie będą.

Pomimo dobrego wyniku to nie jestem kontenty. Gry kombinacyjnej nie widać, sporo jak na ten okres przygotowania niedokładnych podań, i szczerze mówiąc ofensywa bez polotu. Pierwsza bramka niby po dobrej akcji, ale nie liczmy, że Grecy czy Czesi dadzą sobie wejść naszym Orłom w pole karne jak nóż w masło. Druga bramka przepiękna, ale również nie sądzę, by Lewandowski miał z Grekami czy sąsiadami tyle swobody. Obrońca, który miał go pilnować ruszał się jak mucha w smole.

Zwłaszcza początek nie zachwycyał, kiedy to Polacy grali zwyczajnie słabo. Jednak później się trochę rozkręcili, ale mimo wszystko liczyłem na znacznie sprawniejsze ataki. Fakt, nie jesteśmy "Orłami" jeśli idzie o atak pozycyjny, ale jednak rywal to chłopcy do bicia, ogórki. Pamięta ktoś mecz Polska - San Marino kiedy to nasza Repra (oczywiście w znacznie innym składzie) dała lekcję futbolu rywalom, pokonując ich 8:0 bodajże? Tak to powinno wyglądać. A pomimo tego, że Andora się nie liczy, to jakoś Polacy w ataku się zwyczajnie męczą.

Co do personaliów: kiepski mecz w wykonaniu Błaszcza! Nie wiem co się z nim dzieje, ale kompletnie nie przypomina Kuby z finału Pucharu Niemiec. Kolejnym moim zdaniem słabym dzisiaj kopaczem był Murawski. Reszta grała poprawnie, co nie znaczy, że takiego występu oczekuję 8 czerwca.

Nie wiem, może zbyt krytycznie na to wszystko patrzę, ale po prostu to nie jest to co nam Smuda i sami kopacze obiecywali. A, i w pierwszym składzie widziałbym Grosickiego. Rybus pomimo śmiałości niewiele działa na boisku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z powyższymi słowami. Błaszczykowski chyba najgorzej spośród wszystkich w 1. połowie. Motał się, tracił piłki i chciał wielokrotnie zagrać zbyt efektownie. Ponadto tej dwustuprocentowej sytuacji nikt by mu nie wybaczył, gdyby miała ona miejsce podczas Euro. Wybiegł na boisko rozkojarzony i zagrał grubo poniżej swego poziomu.

Brama Lewandowskiego to najlepsza sytuacja w dzisiejszym meczu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że będzie gorzej, ale widać z kim graliśmy. Wynik kłamie Smuda nie poprawił naszej gry na tyle żeby się cieszyć ogórków trzeba rozwalać 10:0 kombinacji i styl brać z PlayStation, a tego niestety nie było. Najsilniejszy skład grał co najwyżej poprawie, ale muszą liczyć na szczęście i na spokój bo nie wykorzystali nie których sytuacji, a takie potrafią się zemścić niech idzie jako przykład 22 minuta taka młoda wyobraźnia...

Zmiennicy grali na pół gwizdka sorry prawie wszyscy, bo tylko Wolski pokazał, że mu zależy niezłe spotkanie tego chłopaka ma technikę pokazał kilka ciekawych zagrań, ale w podstawowej 11 go chyba nie zobaczymy bo skandowany Francuz według Smudy gra lepiej ;].

Dzisiaj widziałem pierwszy raz reklamę Biedronki z tą ostatnią akcją zakończoną bramką no powiem, że tylko to stało na wysokim poziomie (te pościgi i te wybuchy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zapominacie, że Andora nie zwykła przegrywać w dwucyfrowych rozmiarach ;) To nie San Marino. A poza tym, komu na sześć dni przed Euro, chciałoby się nadwyrężać siły i ryzykować kontuzję, jakąś niesamowicie efektowną grą? Poza tym naszym ewidentnie się nie chciało. Było to widać gołym okiem. Prawdziwy sprawdzian dopiero 8 czerwca z Grecją. Wtedy się przekonamy ile nasi są warci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to była Andora to taki mecz prawie nic nie dał. Inne drużyny miały przynajmniej poważne testy (niektóre aż za bardzo :)) a my tylko połechtaliśmy swoje ego. Niech już ten mecz z Grecją się zacznie i wygrajmy go, bo te emocje mnie zabiją :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grosicki dla mnie w tym meczu pokazał dobitnie że w pierwszym składzie ustępuję Rybusowi. Ten miał w pierwszej połowie kilka bardzo dobrych rajdów, a Grosik wbijał na pałę w 4 graczy Andory licząc na jakiś sukces...

Sam mecz,a właściwie wynik nic nadzwyczajnego. Choć liczę że już na Euro w sytuacji 2 na bramkarza(Błaszczykowski,Lewy) golę będą padały, bo w dzisiejszym meczu była to akcja bez konsekwencji, ale z innymi przeciwnikami mogą takie sytuację się mścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...