Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Euro 2012

Polecane posty

Dokładnie. Polska piosenka jest żałosna. Ktoś tu się chyba Pietrka w "Ranczu" nasłuchał - bo muzyka jest w ten sam deseń. I niestety pasuje do całości naszych przygotowań do Euro - miało być lepiej a wyszło jak zwykle. A jaka jest oficjalna piosenka na Euro UEFY?? Co by nie mówić o Shakirze to "Waka waka" wpadało w ucho :). Dla mnie kuriozum też jest to, że zamyka się główne ulice stolicy bo budowana jest druga linia metra. W którym innym mieście tak się je buduje?? Że MOST trzeba zamykać?? Kto to widział?

Najgorsze w składzie jest to, że IMHO Smuda i tak będzie grać z tylko Lewandowskim na szpicy. A jak mamy wygrywać mecze jak tylko on będzie z przodu, a cała reszta nieskutecznie będzie usiłować się bronić? Ja chcę normalnego 4-4-2! A co do bramkarzy... Zabawne jest to, że jedzie Tytoń. Pochodzi spod Zamościa i chodził do klasy z moim bratem wiec ja będę miał ubaw. No i czy powołanie (Wp)Kuszczaka byłoby takim dobrym pomysłem??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że Żyry nie wziął. Dobrze, że przynajmniej Jelenia nie ma.

Piłkarze Żyro oraz Jeleń są w rezerwach. Ale nie widzę, żeby Jeleń był potrzebny jak zmarnował swój występ ostatni, ba miał okazję strzelić gola :ohmy: . Dobrze, że Smuda przynajmniej przychylił się do zawodników Legii :P . Przynajmniej wiadomo, że Legia ma dobrych zawodników, a Smuda to docenił.

Z jednego jestem bardzo niezadowolony, chociaż dobrze, że to rezerwy-bramkarz Sandomierski-po co?. Właściwie nic nie prezentuje takiego co by pomogło reprezentacji. Mógłby powołać Kuszczaka, co szkodzi? :dry: . Mam nadzieję, a to na pewno Smuda jeżeli przekombinuje z ustawieniem to będzie źle na Euro i wstyd dla nas :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czy powołanie (Wp)Kuszczaka byłoby takim dobrym pomysłem??

Na pewno dużo lepszym niż powołanie Fabiańskiego, bo Kuszczak teraz gra regularnie, a co najważniejsze zbiera bardzo fajne, pozytywne recenzje. Nie można patrzyć na danego zawodnika tylko przez pryzmat jego dawnych zasług, a mam wrażenie, że Fabian powołanie otrzymał tylko ze względu na swoją przeszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obu mam uraz, jeden udaje, że jest drugim Alvesem, tylko, że Polska to nie Barcelona i jak się jest obrońcą, trzeba grać w obronie a nie szarżować do przodu.

Sory Gregory, ale o ile Wojtkowiak też jest dla mnie zaskoczeniem in minus ... to jak możesz oceniać negatywnie Najlepszego obecnie lewego obrońcę ligi? Oglądasz może mecze Legii częściej niż raz na rok, czy może oceniasz Kubę tylko po tym, że miał niefart poślizgnąć się w meczu z Niemcami? Poza chyba Kiełbikiem nie ma u nas w lidze równie walecznego zawodnika na lewej obronie umiejącego i grać defensywnie i ofensywnie. Widać po Wawrzyniaku jedynie to że jest zmęczony, ale lepsze to niż stawianie na niepewnego Boenisha lub Dudkę :)

Ludzie zrobili to chyba tylko dla tzw. jaj.

Polecam Ci sprawdzić w jaki sposób został kiedyś wybrany Wiśniowiecki na króla Polski - szlachta wybrała go dla jaj, bo jakiś pijany magnat ze Śląska (chyba) krzyknął jego nazwisko ... a inni dla jaj podchwycili :laugh:

Dla mnie kuriozum też jest to, że zamyka się główne ulice stolicy bo budowana jest druga linia metra.

Dla mnie jest to nawet logiczne - jeśli nie wiesz to głownie chodzi o bezpieczeństwo pracujących. Ziemia jak i sama wyższa linia metra pod stacją Świętokrzyska mają powiedzmy swoją wagę - dodając do tego ciągłe mikrodrgania spowodowane samochodami i tramwajami przeszkadzają lub nawet uniemożliwiają dokłądne dokonanie wierceń + jak sobie wyobrażasz aby taka powiedzmy ciężarówka raz na 30 minut zatrzymywała się w centrum prac pod jezdnią w godzinie szczytu? :)

***

Dla mnie z wczoraj największą wsią nie była oprawa tego "spektaklu" ale to co publika zrobiła w momencie zaproszenia na scenę pani prezyden Warszawy - buczenie i gwizdy. Cytując Nikosia Dyzmę "Wpuścić chamstwo na salony ... " :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2real4game - Kuszczaka atakujesz chyba tylko by bronić mającego związki z Legią Fabiańskiego. Tomek zagrał tylko 10 spotkań w reprezentacji, dwukrotnie mniej niż Fabian i uważasz, że się nie nadaje ? A wyjmij z tego ten mecz z Kolumbią czy mecz z Hiszpanami i będzie mniej takich w których mógł się wykazać. Bo jeden błąd, nawet duży, przydarzyć się może każdemu, a przeciwko Hiszpanii z naszą kadrą każdy by wpuścił dużo goli. Obecnie Kuszczak robi furorę w Championship, ma średnią ocen powyżej 8 punktów na 10 za mecz, jest doświadczony, w końcu zaliczył wiele lig i stopni rozgrywek. Fabiański zaś, wcale nie gra w Arsenalu, formy pewnie nie ma za grosz i przegrywa konkurencję ze Szczęsnym na każdym polu. A w drużynie musi być rywalizacja na każdej pozycji. Prawda jest taka, że Kuszczak i Boruc to dwaj bramkarze, którzy mogliby wywierać presję na Szczęsnym i rywalizować z nim o bluzę z numerem 1

nie widziałem wczorajszej transmisji, ale co do HGW na przykład FaceDancer mógłby się nie zgodzić, przypominając sprawę pieniędzy na stadion Legii z punktu widzenia kibica Polonii. No, ale ja w Warszawie nie siedzę, mogę z boku obserwować, że tak kryształowo "nie można nic zarzucić" to nie jest.

@alexiej - oceniam jego grę w kadrze. Polską ligę śledzę sporadycznie w tv (ostatnio Wisła-Cracovia) i czasami na stadionie Lechii. Interesuje mnie jak gra w kadrze, a to co widzę, zupełnie mnie nie przekonuje. Zarzucam mu grę bez pomyślunku i bezsensowne zapuszczanie się w okolice pola karnego przeciwnika, zaniedbując obowiązki obronne. A na powrót by zatrzymać akcję przeciwnika, jest po prostu za wolny. Może w Legii taka gra mu uchodzi i ma odpowiednie wsparcie kolegów, ale w reprezentacji ważniejsze jest by goli nie tracić. Patrząc realistycznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polską ligę śledzę sporadycznie w tv (ostatnio Wisła-Cracovia) i czasami na stadionie Lechii.

Dlatego apeluję o więcej obiektywności - ocnianie zawodnika tylko przez pryzmat gry raz na 3 miesiące w reprezentacji o ocenianie na tej podstawie jego formy jest błędne same w sobie - to tak jakbym oceniał Ciebie nie widząc się z Tobą kilka lat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski "hit" na Euro... taa uszy krwawią mi od 15 minut.

Byle by nie okazało się że "jaka piosenka, taka gra biało-czerwonych" Szkoda że nikt chyba jeszcze długo nie zbliży się do kultowej piosenki Łazuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta hmm piosenka to żart totalny...

Co do kadry to.... po jakiego diabła Smudzie potrzebne były te super sparingi i mecze ćwierć oficjalne??? Skoro na koniec i tak powoływał tak jakby grał w ruletkę, po co przez te 2 lata opowiadał, że Głowacki to będzie jego lider defensywy a jak przyszło co do czego to go nie powołał, fajnie, że wziął młodych tylko pytanie dlaczego przez te 2 lata wybierał cały czas tych samych graczy a na koniec powołał kilku ludzi, którzy nie grali u niego wcale albo bardzo niewiele? Kompletnym żartem jest powołanie Brożka, Boenischa i Fabiańskiego. Powiem szczerze nie wierzę w tą drużynę, Smuda robi co chce i tak na prawdę ta kadra jest chyba zlepiana na ostatnią chwilę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem wczorajszej transmisji, ale co do HGW na przykład FaceDancer mógłby się nie zgodzić, przypominając sprawę pieniędzy na stadion Legii z punktu widzenia kibica Polonii. No, ale ja w Warszawie nie siedzę, mogę z boku obserwować, że tak kryształowo "nie można nic zarzucić" to nie jest.

Może i tak, ale wg mnie takie gwizdanie jest nie na miejscu. Czyżby na widowni siedzieli sami kibice Polonii? :tongue: Znacznie gorzej wspominam poprzedniego prezydenta stolicy, który ciął mi połączenia autobusowe, tak że nie mogłem się dostać do stolicy. Teraz przynajmniej coś się buduje, rozwija się kolej podmiejska, stawiają wiadukty. Wszystko w mojej okolicy. Można powiedzieć, że sytuacja cały czas się poprawia, jeśli chodzi o infrastrukturę. Koniec offtopa.

Zgadzam się z tym, że Smuda stosuje podwójne standardy w kadrze. Z jednej strony Kuszczak "nie gra od pięciu lat", a ile spotkań w ciągu ostatnich kilku lat rozegrał Fabiański? Smuda go bierze, bo nie chce mieć żadnych "kwasów". Boruc i Kuszczak to ludzie, którzy nie dają sobie w kaszę dmuchać i na pewno nie siedzieliby uśmiechnięci na ławce. Łukasz to raczej typ grzecznego gościa, który będzie się cieszył z miejsca za linią boczną. Zgadzam się z Rorschachem w kwestii Wawrzyniaka. Za każdym razem jak oglądałem go w meczach reprezentacji, to potykał się o własne nogi, tracił piłki, a jego straty często skutkowały bramkami dla przeciwników. Wawrzyniak wyróżnia się w lidze, ale nie powiedziałbym o nim, że jest gwiazdą. Ligowa solidność, to coś czego szukamy? Pytanie jakie trzeba postawić, to czy mamy kogoś lepszego na tej pozycji. Boenisch na pewno jest w stanie zagrać lepiej od niego, ale czy zasłużył na powołanie? Tutaj po raz kolejny Franz powołuje gościa, który nie gra od lat w klubie. Cieszę się, że nie będzie w reprezentacji koszykarza Chicago Bulls Żewłakowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę słów na temat naszego kawałka na Euro... Nie wiem, co mam zrobić, czy śmiać się, czy płakać. Z jednej strony to fajnie, że te wszystkie pseudo-gwiazdki z Rodowicz na czele, dostały ostrego pstryczka w nos od telewidzów, a z drugiej bardziej obciachowego numeru (jeśli tak to można nazwać) nie dało się wybrać. Ludzie zrobili to chyba tylko dla tzw. jaj.

wiesz...szczerze to słyszałem skróty wszystkich i przy każdym z dziesięciu wyborów bym się zapłakał nad totalną beznadzieją tych tworów... to coś, co wygrało, przynajmniej w ucho wpada, bo pozostałe nawet tego za bardzo nie robiły i gdybym miał rozpatrywać to w kategoriach wstydu, to za żadną piosenkę z pozostałej dziewiątki nie wstydziłbym się mniej :P

A skład na Euro w sumie jak dla mnie to jako taka jedenastka, a dalej już tylko mizeria i brak sensownych zmienników. Naprawdę...jeśli mamy Boruca, czy Franka (czy on deklarował, że już nie będzie grał w reprze?), to się ich bierze, a nie chapie jakiegoś Fabiańskiego, który dla mnie nigdy żadnym bramkarskim cudem nie był i raczej nigdy nie będzie... Lewego kto zastąpi? Gdybym był na miejscu Smudy, prędzej bym w przypadku jego kontuzji przesunął Błaszcza na szpicę, niż wystawiał kogoś z wybranej trójki zastępców :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Szybko co do Stadionu Legii. Chodzi o to, że czynsz jaki ich właściciel (ITI) płaci miastu i przez 10 lat nie zwróci kosztów olbrzymiej dotacji na jego remont (tych 460 mln zł). I każdy może być wkurzony, nie tylko kibice Polonii. Bo po co wkładać takie pieniądze w Stadion miejski skoro obok za kolejne ciężkie pieniądze buduje się Stadion narodowy i tam Legia mogłaby grać. A jeśli nie chce, niech jej właściciel sam wykłada kasę na remont stadionu.

Szeroko pojęta infrastruktura chyba też się mieści w temacie Euro 2012. I niestety władze miasta strasznie zaspały. Decyzja o organizacji zapadła w 2007 r. I jakby się sprężyły to budowa 2 lini metra mogłaby się rozpocząć od 2008 i teraz się już kończyć a nie trwać w najlepsze. no i skoro już nie zdążono i tak, to 4 tygodnie opóźnienia można uwzględnić a nie korkować całe miasto w trakcie takiej imprezy. No i szkoda, że nie zbudowano planowanej kładki dla pieszych przez Wisłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@repta2

Co masz do Brożka? W zeszłym roku strzelił 3 bramki (wg wikipedii) dla reprezentacji. Znajdź drugiego takiego napastnika poza Lewandowskim. Po prostu jeśli chodzi o napastników to nie ma dużego wyboru. Smuda miał powołać tylko jednego napastnik, bo reszta się nie nadaje?

Ja do Brożka nic nie mam ale sam Smuda opowiadał, że będzie powoływał ludzi, którzy grają w klubach a Brozinho w Celticu się naaagrał... ale generalnie to wolę Brożka niż Jelonka więc generalnie "Jak się nie ma, co się lubi - to się lubi, co się ma" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kuszczak? W ManU nawet na ławce rezerwowych nie siedział. Poza tym skąd wiesz jak piłkarze prezentują się na treningach?

A co ma jedno z drugim wspólnego? Kuszczak nie siedział na ławie, bo był skonfliktowany z Fergusonem, a na treningach musiał spisywać się dobrze, skoro po wypożyczeniu do Watford zaczął znowu świetnie grać. Fabiański w reprezentacji był do przewidzenia, ale nadal twierdzę, że Kuszczak to absolutna konieczność na ławce na Euro. Tak samo Boruc, ale to już inna historia i nie ja się będę tłumaczył kibicom, kiedy trzeba będzie zastąpić Szczęsnego (wierzę, że nie) jakimś Tytoniem.

Odnośnie hymnu Euro - jeśli ktoś na to głosował, to chyba był głuchy, bo takie coś po prostu nie mogło spodobać się większości. Od groma jest fajnych idealnie pasujących do Polski piosenek, które na pewno spodobałyby się kibicom...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piosenki na Euro to przecież decydował o niej vox populi. Ja głosowałem na "Idziemy na mecz" Wilków. Fajny text z nawiązaniami do Orłów Górskiego, wpadający w ucho motyw przewodni - poczciwy pop-rockowy kawałek. A oficjalna piosenka Euro jest wykonywana przez Oceanne.

Co do dream teamu to jestem przeciwny Obraniakowi, Polanskiemu, Matuszczykowi, Perquisowi i Boenishowi. I tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kadra na Euro może być. Pozbyłbym się tylko dwóch piłkarzy : Matuszczyka i Kucharczyka. Zamiast nich wziąłbym młodych: Cezarego Wilka z Wisły Kraków i Arkadiusza Piecha z Ruchu Chorzów. Wiem, że są to młodzi piłkarze i jak na razie tylko "własnego podwórka",ale ograliby się i poczuli atmosferę dużej imprezy jaką jest Euro, nawet w Polsce.

Co do Pawła Brożka, bo widziałem, że o nim też była dyskusja. Brożek może i nie gra w klubie i choć nie jestem jego zwolennikiem, a nawet można powiedzieć, że przeciwnikiem to w kadrze prawie zawsze jak grał/gra to coś robi. Albo strzeli bramkę albo przynajmniej zamieszanie zrobi w polu karnym :P Myślę ,że jest to lepszy wybór niż Ireneusz Jeleń.

Jeszcze jedno: Sebastian Boenisch. Nie mogę przeboleć tego gościa... To chyba przez Smudę i jego gadaninę, bo piłkarzem jest na pewno jak na Polską kadrę niezłym. Tylko, że on nie grał i nie trenował przez prawie półtora roku! To nie jest okres, który można nadrobić 1 czy 2 miesiące przed Euro...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja dziękuję Piech-27 lat, Wilk-26 lat, młodzi jak nie wiem... jeszcze trochę to będziemy mówić, że Frankowski jest perspektywicznym napastnikiem, ludzie.... jak już chcecie młodych to zdecydowanie lepiej powołać Żyrę czy właśnie Matuszczyka, który jest młodszy od Wilka.

@DOWN

Ok, Matuszczyk za wiele nie gra ale jest o te 3 lata młodszy od Wilka czyli teoretycznie jest bardziej perspektywiczny ;) Ale co do Wilka to zgadzam się, że to byłby raczej lepszy wybór od Matuszczyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Kurczę... Coś mi się z wiekiem Piecha pogrzało xD Pomyiłem wiek Piecha z wiekiem Jankowskiego. Ale jest on na pewno skuteczniejszy od Kucharczyka :P Wilka i tak bym wziął zamiast Matuszczyka :P Chociażby z tego względu,że gra on w klubie i jest w nim kapitanem. Zawsze jak oglądam mecze Wisły to podoba mi się jego gra. Nie odpuszcza w środku, a i czasami w ofensywie coś rozegra. A Matuszczyka nie mam jak oglądać bo w Fortunie i tak i tak nie gra,chociaż 2. Bundesligę oglądam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego apeluję o więcej obiektywności - ocnianie zawodnika tylko przez pryzmat gry raz na 3 miesiące w reprezentacji o ocenianie na tej podstawie jego formy jest błędne same w sobie - to tak jakbym oceniał Ciebie nie widząc się z Tobą kilka lat :)

Staram się być obiektywny. Wawrzyniaka oceniam za grę w kadrze, ponieważ mam takie prawo. W klubach gra się z różnymi piłkarzami, różnymi taktykami, ustawieniem itd. więc nawet jak ktoś błyszczy w zestawieniu 4-5-1, gdy kadra gra 4-3-3 może już nie dawać rady (tylko przykład). Zatem jeśli Wawrzyniak gra w Legii dobrze czy nawet bardzo dobrze, tym lepiej dla niego. Ale w kadrze sobie nie radzi i dlatego ja go w kadrze wolałbym nie oglądać.

@Rorschach

Mówisz żeby oceniać Kuszczaka po grze w Watford, to dlaczego nie robisz tego samego z Wawrzyniakiem?

Jak to już zostało powiedziane, co ma piernik do wiatraka ? Wawrzyniak rozegrał 25 spotkań w kadrze, Kuszczak 10 - jest różnica ? Zresztą, nawet nie ta sama pozycja na boisku, więc porównywać ciężko. Jednak gdybyśmy spróbowali - Wawrzyniak może i w Legii gra nieźle, ale w reprezentacji partoli wiele akcji i w obronie zachować się nie umie. Tym niemniej, dostaje ciągle szanse od Smudy. Kuszczak ma charakter i jako bramkarz kierowałby trochę blokiem obronnym (nie mówię, że Szczęsny tego nie robi, ale Wawrzyniak na pewno nie) - gra w lepszej lidze, zbiera świetne recenzje i nie dostaje szans od selekcjonera.

I mówisz, że Fabiański przegrywa na każdym kroku rywalizację ze Szczęsnym. Masz rację, kontuzja Łukasza spowodowała, że Wojtek zaczął grać i wywalczył sobie pozycję bramkarza nr 1 (cóż, Szczęsny ma "ostrzejszy" charakter), lecz Fabiański wygrywa chociażby z takim Manuelem Almunią. A Kuszczak? W ManU nawet na ławce rezerwowych nie siedział. Poza tym skąd wiesz jak piłkarze prezentują się na treningach?

A Smuda powołując chociażby Fabiańskiego na euro tylko się ośmieszył. Tak przecież zapowiadał, że zawodnicy, którzy nie grają w klubie na euro powołani nie zostaną.

Po pierwsze, nie "ManU", tylko MU lub Man. Utd. Po drugie, Kuszczak siedział na ławce dopiero w ostatnim okresie, wcześniej grywał i miał trochę pecha. Pecha, że SAF dawał szanse też Benowi Fosterowi, który i tak został skreślony jako słabszy, oraz, że rywalizował ze świetnym i doświadczonym Van der Sarem. Potem popadł w konflikt z trenerem. A jak poszedł do Watford na wypożyczenie, gra świetnie i ma oferty z mocnych europejskich klubów, Premiership, Bundesligi. I masz rację, nie wiem jak się gracze na treningach prezentują. Sęk w tym, że Smuda też nie wie, ponieważ Kuszczaka na zgrupowania nie powołuje. Fabiański nie ma porównania - przegrał rywalizację ze Szczęsnym tak jak na starcie przegrywał z Almunią i nic z tym nie robi, tylko ławę grzeje. To ma być zmiennik w reprezentacji ? Kpina.

Stadion Legii - stadion Polonii. Czy to wina Gronkiewicz-Waltz, że włodarze Polonii są kiepscy? Poza tym Legia to większy klub mający więcej kibiców, więc to chyba nic dziwnego (choć gdyby przy Konwiktorskiej też stanął porządny stadion to nie byłoby źle).

Władze miasta i samorząd pod względem stosunku do obywateli mają być apolityczne. Nawet jeśli wyborca PiS czy SLD czy PSL nie głosował na PO i ich nie wybrał, muszą traktować go tak samo jak tego, który ich wybrał. Nawet gdyby ogłaszał wszem i wobec, jakie ma preferencje polityczne. Więc dlaczego dzielą ludzi na "tych" i "tamtych" tylko ze względu na upodobania sportowe ? I Legia to klub warszawski i Polonia klub warszawski. Nie ma znaczenia czy jeden "większy" czy "mniejszy". U mnie w Gdańsku to by było trochę co innego, bo klub piłkarski liczący się, jest tylko jeden i całe miasto za Lechią, zresztą Lechia to także sekcje innych sportów, na przykład rugby, więc gdyby miasto dawało jakieś pieniądze, nikogo by to nie dziwiło.

@repta2

Co masz do Brożka? W zeszłym roku strzelił 3 bramki (wg wikipedii) dla reprezentacji. Znajdź drugiego takiego napastnika poza Lewandowskim. Po prostu jeśli chodzi o napastników to nie ma dużego wyboru. Smuda miał powołać tylko jednego napastnik, bo reszta się nie nadaje?

Już zostało napisane. Brożek nie gra ani w Celticu ani Trabzonsporze i założę się, że formę ma beznadziejną, skoro nawet na wypożyczeniu go nie chcą wpuszczać na boisko. Widocznie na treningach licho.

Co do piosenki - żenada. Nic nie mam do tych kobiet z zespołu Jarzębina, ale takie rymy to się mogły sprawdzać w podstawówce i trochę w innej sytuacji. A pierwsza reakcja jak zobaczyłem te panie - "o, rosyjskie babuszki". Ani nie kojarzą się z polską kulturą, ani nie prezentują wybitnego poziomu muzycznego, a słowa utworu to pisał chyba jakiś gimnazjalista po 15 filiżankach kawy i 100 godzinach oglądania MTV non-stop. Pomyślmy, jaki przekaz idzie do Europy i świata o Polsce ? Że Polacy to ludzie ze wsi, mężczyźni to wąsaci chłopi ze słomą w butach, a kobiety to przaśne babuszki w gustownych fartuszkach. Nic nie mam do tych pań, ale o tym też trzeba było pomyśleć. I nie mówię, że pozostałe utwory było o niebo lepsze, po prostu oceniam to co "dostałem". Dziękuję, rodacy ! Jeszcze jeden powód by te mistrzostwa coraz bardziej raczej odpychały niż przyciągały. Chociaż mecze i tak będę oglądał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle kiedy i gdzie wybierano utwór na hymn? Bo jakoś nie dane mi było głosować, ale słyszałem gdzieś w radio, że kandyduje m.in. Feel. Pomyślałem: "Eee, jak zwykle będzie wył". Sprawdzam piosnkę, która przegrała i serce mi krwawi, całkiem niezły kawałek, idealny na Euro. A tutaj jakieś baby wyjeżdżają z "koko koko, kij wam w oko". Cytując klasyk: "Żenada, po prostu żenujące..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, hymn Euro 2012 "Koko, Euro, spoko" jest żenujący. Dlaczego Euro 2012 ma się kojarzyć z babami, które wydają odgłosy kur (BTW - skąd te "koko")? Rozumiem, może jest to w jakimś stopniu sympatyczne, ale IMO ten hymn powinien być bardziej bojowy, zagrzewający do walki i motywujący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Według mnie to ludzie prawdopodobnie dla jaj zagłosowali na tą piosenkę. IMO to przez, że śpiewały jako pierwsze, a ludzie na to głosowali. Euro ma być radosne, dobrze zorganizowane oraz żadnej wpadki.

Smuda nawet myślał, że wygra zespół "Liber" , ale to już bez znaczenia(znaleźli się na podium), bo tak zagrzeją kibiców swoją piosenką "Czyste Szaleństwo" :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ktoś napisze, że "Koko Euro Spoko" to hymn Euro to mu nakopę w .... normalnie ;) Wkurza mnie takie pisanie, bo widzę, że mało komu się chce sprawdzić co jest naprawdę hymnem mistrzostw a jest nim piosenka Oceany "Endless Summer", która IMO jest rewelacyjna i będzie świetnie pasować do klimatu mistrzostw - szybka, żywiołowa, tekst łatwy przynajmniej w refrenie i naprawdę wpada w ucho -> z resztą posłuchajcie sami fragmentu

. Cały ten konkurs na polski hit Euro powinny wygrać IMO Wilki z niezłym kawałkiem "Idziemy na mecz" albo Liber z tymi góralami.

Tak samo jak "Waka Waka" Shakiry nie była hymnem Mundialu w RPA, tylko "Wavin' Flag" Khaana i Davida Guetty. A to, że Shakiry piosenka była bardziej popularna to już inna sprawa. Oby tym razem tak nie było :P

A tych przaśnych i obciachowych babach się nawet nie wypowiadam, bo szkoda klawiatury. Na pocieszenie - ten "hit" będzie puszczany tylko przed meczami polskiej kadry a nie przed każdym, więc może Anglicy, Niemcy go nie usłyszą :) Na szczęście z kadrą, którą powołał Smuda będą tylko 3 okazje do posłuchania tego badziewia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak "Waka Waka" Shakiry nie była hymnem Mundialu w RPA, tylko "Wavin' Flag" Khaana i Davida Guetty. A to, że Shakiry piosenka była bardziej popularna to już inna sprawa. Oby tym razem tak nie było :P

Żaden z tych śmisznych utworów, które wygrały nie mogą się równać z Wavin Flag. Ale pewnie będzie tak, że ludzie ogłoszą hymnem Euro właśnie piosenkę Wilków, bo jest świetna, albo Libera, bo wpada w ucho ;)

Na pocieszenie - ten "hit" będzie puszczany tylko przed meczami polskiej kadry a nie przed każdym, więc może Anglicy, Niemcy go nie usłyszą :)

Wierzysz w to? :) Już mają z tego niezłą bekę. Ale przynajmniej można się pośmiać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...