Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pzkw VIb

Euro 2012

Polecane posty

Gość RaxusV

Co do sprawy sierpa i młota - można nosić ten symbol, o ile nie zaczniemy propagować komunizmu. Spójrzcie na herb Austrii lub logo Aerofłotu - obydwa zawierają sierp i młot i mogą, bo nie odnoszą się do komunizmu.

Myślałem, że Andorze strzelimy powyżej pięciu bramek chociaż :dry: . Ale nie jest źle :smile: . Piąty mecz bez straty gola, to według mnie ogromny sukces naszej reprezentacji. Mam nadzieję, że Lewandowski takie bramki będzie na Euro walił :wink: , bo to co zrobił w meczu z Andorą było co najmniej niesamowite. Pozostaje tylko czkać .

PS . Polska górą , a w słuchawkach rozbrzmiewa Endless Summer :smile:

Edytowano przez asasyn101

Jeśli wyjdziemy z grupy to chciałbym, aby Polska trafiła na reprezentację Holandii, której oczywiście kibicuje i mam nadzieję, że będą mieli łatwą drogę do finału i zwycięstwa w całym turnieju. Z jednej strony Oranje będzie łatwiej niż w starciu ze Sborną, a z drugiej Polacy odpadną w pojedynku z ciekawszą i świetnie dtsponowaną drużyną i przynajmniej nie będzie smętów w mediach i wśród opinii publicznej po przegranej 1-0 z Niemcami, że było tak blisko, że gdyby Lewandowski strzelił w pierwszej minucie (tak jak Krzynio w starciu z właśnie kadrą Niemiec na bodaj Euro 2008) to mogłoby być inaczej. A w potencjalnym pojedynku z Holandią nie skończy się na 1:0 dla gości :)

Hmm czy tylko ja uważam, że za podcieranie tyłka koszulką reprezentacji powinno się wylecieć z kadry?

@UP

To była francuska koszulka, więc niech oni tam miedzy sobą to rozstrzygają. Dla mnie jest to tylko kawałek ubrania. Inna sprawa by była jakby to była polska koszulka reprezentacji, ale tak... Ja patrzę z boku.

Absolutnie się nie zgadzam z daweNWN. Póki nasza reprezentacja jest w turnieju, reszta stawki/kalkulacji absolutnie się nie liczy. My mamy być łatwym łupem dla Holandii czy Niemiec?? Niedoczekanie! "Zabijeeemmyy ichh!" (by Cezary Cezary :)). I ciągle nie rozumiem podejścia większości do awansu z grupy B. Czy nie ma nikogo kto kibicowałby jeszcze (oprócz naszym) Portugalii??

Stop! Widzę, że nawet na tym forum się to wdarło. Dlaczego jeśli Polska trafi na Holandię czy Niemcy ma odpaść. Zero patriotyzmu normalnie, pamiętać trzeba, że nie kibicujemy tylko tym facetom w przepoconych gaciach :tongue: . Ale orzełkowi, fladze, całemu państwu. Ja jestem dumny, że jestem polakiem i wierzę, że Polska wygra tyle meczy ile się da. Wszystkie ?

Ps. Nic nikomu nie zarzucam.

Ps2. Jeśli nie wiecie co zrobiła Dania, chyba w 92 to radzę szybko sprawdzić :wink: .

Hmm czy tylko ja uważam, że za podcieranie tyłka koszulką reprezentacji powinno się wylecieć z kadry?

Zapowiada się drugi z rzędu turniej, na którym u Trójkolorowych panować będzie wspaniała atmosfera:D

Zanosi się na to, że grupa D może się okazać potencjalnie najciekawsza. Z grupy A stawiam na awans Rosjan i chyba mimo wszystko Polaków kosztem Czech. Z grupy B, mimo uznania dla klasy Danii i Portugalii to jakoś nie widzę tego by dwie z trzech najlepszych drużyn Mistrzostw Świata w RPA nie wyszły z grupy, zatem grupa B - Holandia i Niemcy. Grupa C ma zdecydowanego faworyta w postaci Hiszpanii a o drugie miejsce z sukcesem powinni powalczyć Włosi - mimo mojej sympatii do Chorwatów to Włochy są drużyną typowo turniejową i w wyjściu z grupy przeszkodzić im mogą tylko sprawy związane ze śledztwem w sprawie korupcji. Zatem grupa D, z silnymi Francją i Anglią, solidną Szwecją i współgospodarzami, Ukrainą, zapowiada się najciekawiej jeśli chodzi o awans. Ponieważ jeśli chodzi o atrakcyjność dla oka kibica to niewątpliwie grupa B z technicznie grającymi Portugalią i Holandią oraz ofensywnie usposobionymi Niemcami. Z grupy D typuję awans mimo wszystko Francji i Anglii, po ciężkich bojach. Francja ma sporo indywidualności mogących przesądzić o zwycięstwie nawet przy kiepskiej atmosferze w szatni, więcej niż starzejący się skład Szwecji. Ukraińcy są wprawdzie gospodarzami, ale ich najlepsi zawodnicy też swoje lata na karku mają i nie wiem czy Tymoszczuk jest w stanie poprowadzić ich do zwycięstw. Anglia zaś, mimo totalnej mizerii, problemów kadrowych itd. ma tradycję wychodzenia z grupy i doświadczenie bardzo dobrych przecież graczy. I nawet jeśli odpadną w ćwierćfinale, wyjść z grupy, wyjdą. Problemy jakie trapią Anglię to nietrafione powołania "z czapki" Hodgsona, przeciętny trener oraz wyraźne preferowanie w kadrze graczy Chelsea czy Liverpoolu. Gdzie Carrick, gdzie Ferdinand ? Z City też by się przydało więcej wziąć, podobnie z Tottenhamu. Dlatego tym razem nie będę kibicował Anglii, ale ... Irlandii ( a co mi tam :tongue: ) oraz chyba Holendrom... Hiszpanom na pewno nie, niech sytuacja gdy nikt nie obronił tytułu EURO, zostanie jak jest :wink:

Pierwszy oficjalny otwarty trening wicemistrzów świata obejrzała grupa prawie 25 tysięcy fanów, którzy zjawili się na obiekcie przy Reymonta, aby na własne oczy przyjrzeć się umiejętnościom piłkarzy Berta van Marwijka. Była to największa sesja treningowa w historii europejskich rozgrywek organizowanych przez UEFA.

Polska! smile_prosty.gif. Tylko tutaj treningi cieszą się większym zainteresowaniem niż mecze swojego ulubionego zespołu. Oczywiście szacunek wink_prosty.gif Euro i atmosfera coraz bardziej odczuwalne dla oka. Obczajcie sobie za dwa dni jaka będzie na ulicach cisza wink_prosty.gif

To jest smutne ze na trening Holendrow przyszło wiecej kibiców niz normalnie na mecze Wisły. Niestety, ale mało kto bierze pod uwagę, że Polska to kraj sukcesu i tu kibicuje się tylko tym co wygrywają. Biorę pod uwagę jeszcze fakt, że jak nasi wyjdą z grupy to krytycy przestaną rozpamiętywać wywalenie Boruca czy Żewłakowa albo, że nasz kraj reprezentują obcokrajowcy którzy grają dla nas tylko dlatego, że w mają siły by grać dla Francji lub Niemiec.

Edytowano przez krzychu20000

To jest smutne ze na trening Holendrow przyszło wiecej kibiców niz normalnie na mecze Wisły. Niestety, ale mało kto bierze pod uwagę, że Polska to kraj sukcesu i tu kibicuje się tylko tym co wygrywają.

A co ma jedno z drugim wspólnego? Holandia to Holandia, Polska to Polska. Jeśli już, to frekwencję można porównać do tej z meczów naszej reprezentacji, a tam nie można narzekać. Holandia to wicemistrzowie świata. W zespole gra wielu znanych piłkarzy, stąd tak dużo ludzi przyszło obejrzeć ich trening ;)

Biorę pod uwagę jeszcze fakt, że jak nasi wyjdą z grupy to krytycy przestaną rozpamiętywać wywalenie Boruca czy Żewłakowa albo, że nasz kraj reprezentują obcokrajowcy którzy grają dla nas tylko dlatego, że w mają siły by grać dla Francji lub Niemiec.

To weź pod uwagę też to, że w przypadku odpadnięcia na etapie grupowym, krytycy będą winę zwalać na Smudę, który nie powołał Boruca i innych... Będzie tak nawet jeśli wyjdziemy z grupy i odpadniemy np. w ćwierćfinale.

Nie wiem co myśleć o tym Euro nie wierzę w naszych chłopaków choć jak chyba każdy obejrzę mecz otwarcia z Grecją i byłbym mile zaskoczony gdybyśmy wygrali z Mistrzami Europy z 2004 roku :)

Po prostu nie wierzę, że to już jutro. Od dawna zastanawiałem się jak będzie wyglądał ten dzień i wszystko wskazuje na to, że niestety pogoda nie dopisze. Nie tak wyobrażałem sobie ostatni tydzień, ale przynajmniej czuję atmosferę tego piłkarskiego święta. Jestem pozytywnie nastawiony przed meczem Polaków. Presja jest ogromna, bo jeszcze nigdy nie dane nam było wyjść z grupy na Euro. Grecy już 'coś' osiągnęli. Ale to nie argument, mam nadzieję, że nasze Orły nie przejmują się za bardzo historią ;)

wszystko wskazuje na to, że niestety pogoda nie dopisze.

To nic - UEFA postanowiła, że jeśli Stadion Narodowy ma rozsuwany dach to należy z niego skorzystać. I dzięki takiej decyzji, każdy mecz na Narodowym będzie rozgrywany pod dachem. Podczas ulew może być to przydatne, ale bez jaj - jeśli na polu będzie 30st. Celsjusza i piłkarze wraz z ponad 50 tys. kibiców będą się gnieździć w zamkniętym pomieszczeniu to zazdroszczę im wszystkim duchoty, smrodu i temperatury podczas spotkania. Dobrze, że przynajmniej w domu mogę okna pootwierać i wentylator włączyć :D

W Warszawie mają dach, ale prognozy też mówią że we Wrocławiu ma lać wieczorem. Miejmy nadzieje, że murawa okaże się ok i nie będzie wyglądać, jak podczas meczów ligowych.

Po prostu nie wierzę, że to już jutro. Od dawna zastanawiałem się jak będzie wyglądał ten dzień i wszystko wskazuje na to, że niestety pogoda nie dopisze. Nie tak wyobrażałem sobie ostatni tydzień, ale przynajmniej czuję atmosferę tego piłkarskiego święta. Jestem pozytywnie nastawiony przed meczem Polaków. Presja jest ogromna, bo jeszcze nigdy nie dane nam było wyjść z grupy na Euro. Grecy już 'coś' osiągnęli. Ale to nie argument, mam nadzieję, że nasze Orły nie przejmują się za bardzo historią wink_prosty.gif

Ano też coś czuję w sobie, jakieś lekkie podniecenie, że to już jutro nasi wyjdą, by zrobić z Greków sałatkę. Grecką oczywiście. smile_prosty.gif

Presja jest rzeczywiście ogromna, a ja sam nigdy nie widziałem takiego nakręcenia wszystkich na mecze naszej reprezentacji. Nawet widziałem plakat reklamujący Madagaskar 3, w którym to Julian siedzi na piłce i trzyma flagę z napisem Go Poland smile_prosty.gif .

A tu dowód, że Tesco też potrafi coś fajnego zrobić z okazji EURO:

[media=]

PS: Lol patrzyłem na zakłady i według tego nasza reprezentacja jest...zdecydowanym faworytem :)

Edytowano przez scorpix

@UP

Też nie wierzę. Niech już się to wszystko zacznie, bo te emocje mnie zabijają.

Poczytajcie sobie jak redakcja żartowała i przewidywała wyniki naszych 6 lat temu smile_prosty.gif Wybija się szczególny "optymizm" CormaCa. SMG i Gem przewidują nasz "hymn" na tym turnieju tongue_prosty.gif. O tym, że "Niemce nas biją" też jest :). Po klęsce jaką był tamten Mundial, w 2008 roku już żadnych żartów w GW nie było sad_prosty.gif.

Edytowano przez 8azyliszek

Mnie tam na razie to nie rusza :P Jutro przed meczem na pewno emocje będą, ale teraz pełny luzik. Nie napalam się na nic. Oby jutro wygrali, później z Rosją i Czechami, a będzie git :trollface: A tak na poważnie, to jutro nasi muszą, po prostu wygrać. Innej opcji nie ma. Ale jak przegrają, to trudno, jednak wtedy o wyjście z grupy będzie ciężko.

• Upvote 1

Kluczem do wyjścia z grupy jest dobre wejście w turniej, czyli z Grekami najlepiej byłoby wygrać. W przypadku porażki, a taką też trzeba brać pod uwagę nasze szanse zmaleją do minimum. Dlaczego? Bo nasi piłkarze kiepsko radzą sobie z presją wyniku, a poza tym Rosja to przynajmniej na papierze najsilniejszy zespół w grupie. Ciekawy jestem jak jutro piłkarze wypadną przed tak liczną publicznością, na tak ważnej imprezie, przy takich oczekiwaniach. Liczę, że doświadczeni piłkarze, tacy jak Szczęsny, Piszczek, Wasilewski, Błaszczykowski, Lewandowski, którzy w meczach o nie taką stawkę już grali pociągną cały zespół i zagramy przede wszystkim po swojemu. Grecy zapewne nastawią się na obronę i będą czyhać na kontry, dlatego jutro istotna będzie solidna gra obrony i linii pomocy. Rywal ostatnio nie zwykł przegrywać i tracić dużo bramek, ale eliminacje i mecze towarzyskie to co innego niż Euro. Tutaj poziom jest o wiele wyższy i margines błędu jest o wiele mniejszy. Gdybym miał typować, postawiłbym 2:0 dla Polski. Taki wynik dodałby naszym zawodnikom skrzydeł, bo nie oszukujmy się forma naszej reprezentacji to niewiadoma. Co ma być to będzie. Nasza kadra będzie albo dużym zaskoczeniem turnieju, badź po raz kolejny rozczarowaniem. Innego wyjścia nie ma.

Napiszę to teraz, dziś, żeby potem nie twierdzić, że coś myślałem gdy już to będzie faktem. Nie jestem pesymistą, nie uprawiam czarnowidztwa, staram się tylko patrzeć na każdą sprawę realistycznie. I takie podejście każe mi stać na uboczu przy całym tym nakręcaniu się na Euro 2012. Uważam piłkę nożną za najlepszy sport, jestem wręcz jej fanatykiem, ale gdy przychodzi do rozgrywek międzynarodowych... Cóż, jeśli to co je różni od klubowych to patriotyzm, hymny, symbole narodowe (bo przecież nie skład narodowościowy - wystarczy spojrzeć na Niemców, Francuzów, nawet Polaków) to idą za tym również pewne antypatie i sympatie, polityka. Jej się od sportu oddzielić niestety nie da. To jeden aspekt "psujący" Euro. Mówię psujący, ponieważ gdy turniej odbywa się gdzieś daleko, nie we własnym kraju, tej polityki nie czuć tak bardzo. Nie czuć też przeinaczeń i przemilczeń mediów. A te, skupiają się tylko na pozytywnych aspektach turnieju, milcząc o negatywnych. Takie działanie byłoby usprawiedliwione, gdyby ci kibice przed telewizorami, mogli się znaleźć na stadionach. Tymczasem nie mogą, bo to impreza reglamentowana. Dla wybrańców.

Np. Parę dni temu słyszałem w radio o tym, że dziennikarz radiowy nie mógł znaleźć w internecie przystępnie podanych informacji o gwiazdach muzycznych grających w strefach kibica. Do tego dochodzi cała lista przedmiotów zabronionych. Ok, ja rozumiem, że używki i niebezpieczne przedmioty muszą być zakazane, ale aparaty fotograficzne ? I do tego ten podwójny system bramek - za drugą możesz wejść tylko za okazaniem specjalnej karty ze zdjęciem i danymi. Znowu, bezsens. Jeśli kibic jest obszukany dokładnie, bez zakazanych przedmiotów, to nawet jeśli ma zakaz stadionowy, czemu miałby nie wejść ? Atmosfera inna niż na stadionie i każdy powinien mieć dostęp do stref kibica. Ataków terrorystycznych i rozrób się nie boję, bądźmy realistami i nie twórzmy państwa policyjnego, zwłaszcza, że inne kraje już miały za sobą doświadczenia organizacji Euro. O takich sprawach jak to, że na Euro nie zarobimy tylko dopłacimy miliardy złotych, o tym, że Min. Finansów zwolnił z podatku wszystkie reprezentacje i piłkarzy, bo musiał, również zyski dla UEFA, tylko nie polską kadrę i sztab, też media nie mówią. No, ale to nie mój problem. Tym niemniej, chamstwo i nierówne traktowanie. Przykłady można mnożyć. Jednak mecze będę oglądał. Bo kocham ten sport. Ale po to mam oczy by widzieć różne rzeczy.

Co do wyników sportowych reprezentacji - też nie jestem takim hurra optymistą. Media i ludzie już sobie zaklepali 3 punkty z Grekami. Na jakiej podstawie ? To solidna drużyna i będzie się z nimi grało ciężko. Sądzę, że wyjdziemy z grupy z 2 miejsca,ale na więcej niż ćwierćfinał nie ma co liczyć - Niemcy lub Holandia pokażą nam miejsce w szeregu. Mój typ na pierwszy mecz - 1:1 na mecz Rosja- Czechy 2:1

To ja mam pytanie. Mam zamiar wrócić na weekendzie w rodzinne strony tuż przed sesją. I jak to powrót na rodzinne łono - torba z pustymi słoikami, gatkami do prania, dwoma zeszytami - studencki klasyk. Jestem niestety zmuszony jechać przez stolicę to i pomyślałem sobie, że korzystając z tego faktu może udałoby się wysiąść na Śródmieściu i zajść sobie na miasteczko kibica by zobaczyć jak to wygląda na żywo. I tutaj moje pytanie: Mogę wejść z taką torbą skoro są tu opisane takie problemy?

Po pierwsze polecam:

http://uefaeuro2012....ide_pol_www.pdf

Po drugie:

Wnosić aparaty wolno. Pod warunkiem, że nie są to aparaty profesjonalne. Czyli można wnosić aparaty cyfrowe mające nie więcej jak 5Mpix oraz kompaktowe. Oczywiście wszelaki lustrzanki odpadają. Zresztą takie przepisy są na każdej imprezie. Gdyby każdy mógł sobie wnieść aparat i kamerę jaka mu się podoba, to dla telewizji nie byłoby miejsca.

@ArturMilan

Gacie (o ile nie przesadnie śmierdzące) i zeszyty - ok. Lecz słoików na pewno nie wniesiesz.

Presja jest ogromna, bo jeszcze nigdy nie dane nam było wyjść z grupy na Euro.

:D Do tej pory tylko raz graliśmy na mistrzostwach europy 4 lata temu, czyli zbyt wielu okazji do wyjścia z grupy nie mieliśmy.

Edytowano przez 2real4game

Ja tam trzymam kciuki za Chorwatów. Liczę na podobny ich sukces jak na euro 2008 gdzie odpadli dość niefortunnie. Grupa nie jest ciężka obawiać się trzeba tylko Hiszpanów. Czas pokaże , za Polskę też trzymam kciuki ale nie sądze aby zagrali jakoś spektakularnie

Brzuch mnie boli od rana. Już czuję te emocje. Teraz dopiero widzę, że wyjście nie będzie takie proste i pokonanie Greków też nie. Mam nadzieję, że się nie zawiodę panowie. Polska górą! Wierzę w was, tylko proszę, nie naróbcie sobie wstyduno.gif .

a półgłówki z Krakowa pięknie powitały Holendrów na otwartym treningu na stadionie Wisły, naśladując małpy gdy przy piłce był któryś z czarnoskórych piłkarzy Oranje... Nie lubię małp...nie powinny być wpuszczane na trybuny.

@Up - Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka wink_prosty.gif

Ależ oczywiście - mówię tylko o tych, którzy się tak zachowali - RIPi

Byłem na tym treningu i było to naprawdę skandaliczne zachowanie. Kraków czekał na przyjazd Holendrów, Włochów i Anglików a tu teraz idioci, bo kibicami tacy ludzie nigdy dla mnie nie będą, robią wstyd i wiochę dla mojego miasta na oczach prawie tysięcy ludzi. Pięknie zaczyna się Euro.

O akcji z "Cracovia to stara k%#@@" i "F*** Euro" nie wspominam, bo to już był szczyt debilizmu. Przyjść na trening Oranje i zamanifestować jak to się głęboko w poważaniu ma PZPN, Platformę Obywatelską i Cracovię mija się z jakimkolwiek celem.

Wstyd mi za tych ludzi, bo są oni związani z Wisłą, której kibicuje a zhańbili ten klub.

Dziwnym trafem ja, moi znajomi i tysiące innych ludzi potrafili podziwiać kunszt Holendrów oraz odwdzięczyć im się brawami za pokaz czy moment, gdy pozdrawiali tych, którzy przybyli na R22.

Reasumując - nie wiem co ci debile mają w głowach, ale mózgiem to to nie jest na pewno.

• Upvote 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.