Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Euro 2012

Polecane posty

W Warszawie mają dach, ale prognozy też mówią że we Wrocławiu ma lać wieczorem. Miejmy nadzieje, że murawa okaże się ok i nie będzie wyglądać, jak podczas meczów ligowych.

Po prostu nie wierzę, że to już jutro. Od dawna zastanawiałem się jak będzie wyglądał ten dzień i wszystko wskazuje na to, że niestety pogoda nie dopisze. Nie tak wyobrażałem sobie ostatni tydzień, ale przynajmniej czuję atmosferę tego piłkarskiego święta. Jestem pozytywnie nastawiony przed meczem Polaków. Presja jest ogromna, bo jeszcze nigdy nie dane nam było wyjść z grupy na Euro. Grecy już 'coś' osiągnęli. Ale to nie argument, mam nadzieję, że nasze Orły nie przejmują się za bardzo historią wink_prosty.gif

Ano też coś czuję w sobie, jakieś lekkie podniecenie, że to już jutro nasi wyjdą, by zrobić z Greków sałatkę. Grecką oczywiście. smile_prosty.gif

Presja jest rzeczywiście ogromna, a ja sam nigdy nie widziałem takiego nakręcenia wszystkich na mecze naszej reprezentacji. Nawet widziałem plakat reklamujący Madagaskar 3, w którym to Julian siedzi na piłce i trzyma flagę z napisem Go Poland smile_prosty.gif .

A tu dowód, że Tesco też potrafi coś fajnego zrobić z okazji EURO:

[media=]

PS: Lol patrzyłem na zakłady i według tego nasza reprezentacja jest...zdecydowanym faworytem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Też nie wierzę. Niech już się to wszystko zacznie, bo te emocje mnie zabijają.

Poczytajcie sobie jak redakcja żartowała i przewidywała wyniki naszych 6 lat temu smile_prosty.gif Wybija się szczególny "optymizm" CormaCa. SMG i Gem przewidują nasz "hymn" na tym turnieju tongue_prosty.gif. O tym, że "Niemce nas biją" też jest :). Po klęsce jaką był tamten Mundial, w 2008 roku już żadnych żartów w GW nie było sad_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam na razie to nie rusza :P Jutro przed meczem na pewno emocje będą, ale teraz pełny luzik. Nie napalam się na nic. Oby jutro wygrali, później z Rosją i Czechami, a będzie git :trollface: A tak na poważnie, to jutro nasi muszą, po prostu wygrać. Innej opcji nie ma. Ale jak przegrają, to trudno, jednak wtedy o wyjście z grupy będzie ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem do wyjścia z grupy jest dobre wejście w turniej, czyli z Grekami najlepiej byłoby wygrać. W przypadku porażki, a taką też trzeba brać pod uwagę nasze szanse zmaleją do minimum. Dlaczego? Bo nasi piłkarze kiepsko radzą sobie z presją wyniku, a poza tym Rosja to przynajmniej na papierze najsilniejszy zespół w grupie. Ciekawy jestem jak jutro piłkarze wypadną przed tak liczną publicznością, na tak ważnej imprezie, przy takich oczekiwaniach. Liczę, że doświadczeni piłkarze, tacy jak Szczęsny, Piszczek, Wasilewski, Błaszczykowski, Lewandowski, którzy w meczach o nie taką stawkę już grali pociągną cały zespół i zagramy przede wszystkim po swojemu. Grecy zapewne nastawią się na obronę i będą czyhać na kontry, dlatego jutro istotna będzie solidna gra obrony i linii pomocy. Rywal ostatnio nie zwykł przegrywać i tracić dużo bramek, ale eliminacje i mecze towarzyskie to co innego niż Euro. Tutaj poziom jest o wiele wyższy i margines błędu jest o wiele mniejszy. Gdybym miał typować, postawiłbym 2:0 dla Polski. Taki wynik dodałby naszym zawodnikom skrzydeł, bo nie oszukujmy się forma naszej reprezentacji to niewiadoma. Co ma być to będzie. Nasza kadra będzie albo dużym zaskoczeniem turnieju, badź po raz kolejny rozczarowaniem. Innego wyjścia nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to teraz, dziś, żeby potem nie twierdzić, że coś myślałem gdy już to będzie faktem. Nie jestem pesymistą, nie uprawiam czarnowidztwa, staram się tylko patrzeć na każdą sprawę realistycznie. I takie podejście każe mi stać na uboczu przy całym tym nakręcaniu się na Euro 2012. Uważam piłkę nożną za najlepszy sport, jestem wręcz jej fanatykiem, ale gdy przychodzi do rozgrywek międzynarodowych... Cóż, jeśli to co je różni od klubowych to patriotyzm, hymny, symbole narodowe (bo przecież nie skład narodowościowy - wystarczy spojrzeć na Niemców, Francuzów, nawet Polaków) to idą za tym również pewne antypatie i sympatie, polityka. Jej się od sportu oddzielić niestety nie da. To jeden aspekt "psujący" Euro. Mówię psujący, ponieważ gdy turniej odbywa się gdzieś daleko, nie we własnym kraju, tej polityki nie czuć tak bardzo. Nie czuć też przeinaczeń i przemilczeń mediów. A te, skupiają się tylko na pozytywnych aspektach turnieju, milcząc o negatywnych. Takie działanie byłoby usprawiedliwione, gdyby ci kibice przed telewizorami, mogli się znaleźć na stadionach. Tymczasem nie mogą, bo to impreza reglamentowana. Dla wybrańców.

Np. Parę dni temu słyszałem w radio o tym, że dziennikarz radiowy nie mógł znaleźć w internecie przystępnie podanych informacji o gwiazdach muzycznych grających w strefach kibica. Do tego dochodzi cała lista przedmiotów zabronionych. Ok, ja rozumiem, że używki i niebezpieczne przedmioty muszą być zakazane, ale aparaty fotograficzne ? I do tego ten podwójny system bramek - za drugą możesz wejść tylko za okazaniem specjalnej karty ze zdjęciem i danymi. Znowu, bezsens. Jeśli kibic jest obszukany dokładnie, bez zakazanych przedmiotów, to nawet jeśli ma zakaz stadionowy, czemu miałby nie wejść ? Atmosfera inna niż na stadionie i każdy powinien mieć dostęp do stref kibica. Ataków terrorystycznych i rozrób się nie boję, bądźmy realistami i nie twórzmy państwa policyjnego, zwłaszcza, że inne kraje już miały za sobą doświadczenia organizacji Euro. O takich sprawach jak to, że na Euro nie zarobimy tylko dopłacimy miliardy złotych, o tym, że Min. Finansów zwolnił z podatku wszystkie reprezentacje i piłkarzy, bo musiał, również zyski dla UEFA, tylko nie polską kadrę i sztab, też media nie mówią. No, ale to nie mój problem. Tym niemniej, chamstwo i nierówne traktowanie. Przykłady można mnożyć. Jednak mecze będę oglądał. Bo kocham ten sport. Ale po to mam oczy by widzieć różne rzeczy.

Co do wyników sportowych reprezentacji - też nie jestem takim hurra optymistą. Media i ludzie już sobie zaklepali 3 punkty z Grekami. Na jakiej podstawie ? To solidna drużyna i będzie się z nimi grało ciężko. Sądzę, że wyjdziemy z grupy z 2 miejsca,ale na więcej niż ćwierćfinał nie ma co liczyć - Niemcy lub Holandia pokażą nam miejsce w szeregu. Mój typ na pierwszy mecz - 1:1 na mecz Rosja- Czechy 2:1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie. Mam zamiar wrócić na weekendzie w rodzinne strony tuż przed sesją. I jak to powrót na rodzinne łono - torba z pustymi słoikami, gatkami do prania, dwoma zeszytami - studencki klasyk. Jestem niestety zmuszony jechać przez stolicę to i pomyślałem sobie, że korzystając z tego faktu może udałoby się wysiąść na Śródmieściu i zajść sobie na miasteczko kibica by zobaczyć jak to wygląda na żywo. I tutaj moje pytanie: Mogę wejść z taką torbą skoro są tu opisane takie problemy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a półgłówki z Krakowa pięknie powitały Holendrów na otwartym treningu na stadionie Wisły, naśladując małpy gdy przy piłce był któryś z czarnoskórych piłkarzy Oranje... Nie lubię małp...nie powinny być wpuszczane na trybuny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka wink_prosty.gif

Ależ oczywiście - mówię tylko o tych, którzy się tak zachowali - RIPi

Byłem na tym treningu i było to naprawdę skandaliczne zachowanie. Kraków czekał na przyjazd Holendrów, Włochów i Anglików a tu teraz idioci, bo kibicami tacy ludzie nigdy dla mnie nie będą, robią wstyd i wiochę dla mojego miasta na oczach prawie tysięcy ludzi. Pięknie zaczyna się Euro.

O akcji z "Cracovia to stara k%#@@" i "F*** Euro" nie wspominam, bo to już był szczyt debilizmu. Przyjść na trening Oranje i zamanifestować jak to się głęboko w poważaniu ma PZPN, Platformę Obywatelską i Cracovię mija się z jakimkolwiek celem.

Wstyd mi za tych ludzi, bo są oni związani z Wisłą, której kibicuje a zhańbili ten klub.

Dziwnym trafem ja, moi znajomi i tysiące innych ludzi potrafili podziwiać kunszt Holendrów oraz odwdzięczyć im się brawami za pokaz czy moment, gdy pozdrawiali tych, którzy przybyli na R22.

Reasumując - nie wiem co ci debile mają w głowach, ale mózgiem to to nie jest na pewno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a półgłówki z Krakowa pięknie powitały Holendrów na otwartym treningu na stadionie Wisły, naśladując małpy gdy przy piłce był któryś z czarnoskórych piłkarzy Oranje... Nie lubię małp...nie powinny być wpuszczane na trybuny.

Polska to bardzo gościnny i przyjazny kraj. Wstyd mi za nich. Mam nadzieję, że nie będzie więcej takich wybryków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że poźniej nie będzie się mówić o tych 80% normalnych, fajnych kibiców, tylko o 20 % zwykłych skur...czybyków i głupców, którzy piękną wizytówkę sprezentują naszemu krajowi. Ale takie jest życie confused_prosty.gif. Mam nadzieję, że odpowiednie służby będą takie okazy tępić niczym gnidy, bo tacy ludzie się nie zmienią nigdy.

Z przejęcia nie napisałem nic o samym meczu Polska - Grecja wink_prosty.gif. Od wczoraj już bardzo się denerwują. Nie oczekuję zbyt wiele, bo też nie mogę - nasza repra nie zachwyciła mnie w żadnym z dotychczasowych spotkań i nie zanosi się aby dzisiaj dała popis piłkarskich umiejętności. Mam tylko nadzieję, że wstydu nie będzie i scenariusz 3O - Otwarcia, o wszystko, o honor - się nie sprawdzi. Wygraliśmy EURO w kontekście organizacji tej wielkiej imprezy, więc w pewien sposób wygrajmy je też sportowo. Nie mówię o finale, ale po prostu żeby odpaść bo dobrej grze, po walce, po emocjach, a nie bluzgach i ciągłym trzesięniu nogami w wykonaniu polskich kopaczy.

Zdenerwował mnie też Smuda, któy mówi, że przy stanie 0-0 w 70 minucie się nie odsłonimy... Możemy się od razu położyć na boisku. Mądrze zorganizowana drużyna w 70 minucie atakuje, ale umiejętnie się broni! A nie czeka na ostatni gwizdek. Przecież jak te słowa mają odebrać pilkarze? Trener im jasno daje do zrozumienia, że remis będzie OK. No ja bym nie powiedział, że będzie taki OK, skoro Grecja (i my, niestety) to w ogólnym przekonaniu najslaszbszy zespół w naszej grupie. Wiec jeśli zremisujemy z Grecją, to jakim sposobem chcemy wygrać z Czechami a tym bardziej z Rosjanami?

OK, koniec czarnego myślenia, wierzę w POLSKĘ! A na rozgrzanie proponuję

DO PRZODU POLSKO, DO BOJU POLSKO, NIE ZGINIESZ NIGDY, PÓKI O ZWYCIĘSTWO GRASZ!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam, czekam i staram się studzić optymizm. Ciągle biję się sam ze sobą - nie chcę się nakręcać, ale co chwile sam sobie podrzucam argumenty przemawiające za naszymi.

Smuda Smudą - specem od taktyki nie jestem, ale za jedno go lubię - zawsze potrafił motywować swoje drużyny do walki do samego końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to bardzo gościnny i przyjazny kraj. Wstyd mi za nich. Mam nadzieję, że nie będzie więcej takich wybryków.

Nie bardzo rozumiem, normalnie to napisałeś czy to była ironia? Bo jak nie to ja nie wiem gdzie ty żyjesz skoro masz Polske za gościnny i przyjazny kraj

Ja też, uważam że Polska to gościnny kraj, który przywitał radośnie wszystkie reprezentacje i nie można generalizować zachowania Polaków z tą bandą prymitywów, która przyszła sobie na trening Holandii, bo im się nudziło i chcieli, by było o nich głośno. We Wrocławiu jest na przykład akcja powitajmy Czechów otwartymi oknami, a na ich trening przyszło dużo ludzi i było fajnie i tak samo było z powitaniem Czechów na peronie we Wrocławiu.

Zostało już tylko 5 godzin, ja idę na strefę kibica, ale nic tam nie kupię, bo drogo w cholerę (ceny dla Rosjan tam zrobili). Polacy wygrają 3:1, a dzisiaj kibicuje także Czechom i to nie tylko dlatego, że mieszkam blisko granicy polsko-czeskiej, ale chce zobaczyć kwaśną minę Putina, gdy z trybun we Wrocku (tak, przylatuje) będzie patrzył, jak jego reprezentacja dostaje baty od naszych czeskich sąsiadów smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to bardzo gościnny i przyjazny kraj. Wstyd mi za nich. Mam nadzieję, że nie będzie więcej takich wybryków.

Nie bardzo rozumiem, normalnie to napisałeś czy to była ironia? Bo jak nie to ja nie wiem gdzie ty żyjesz skoro masz Polske za gościnny i przyjazny kraj

Raczej pisałem to z ironią, cytując wypowiedź czarnoskórego polityka J. Goodsona (czy jakoś tak). Chociaż oczywiście Ci nieprzyjaźni ludzie to tylko wyjątki, dlatego moją wypowiedź można potraktować jako półironię, półprawdę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem tylko na to, aż ktoś poruszy temat domniemanego rasizmu na treningu Holendrów. Oczywiście wszyscy, zamiast zweryfikować wydarzenia ze środy i poznać fakty, popadają w święte oburzenie, bo jakaś holenderska bulwarówka wymyśliła bezczelne kłamstwo.

Mówię pierwszy i ostatni raz - nie było żadnego udawania odgłosów małp czy dżungli. Po prostu nie było i tyle! Potwierdzają to chociażby te linki: klik, klik, klik. Było f*** Euro, było f*** UEFA, było dopingowanie Wisły i obrażanie Cracovii, był Mazurek Dąbrowskiego, ale nie obrażano żadnych czarnoskórych zawodników.

Liczę, że słowa o półgłówkach z Krakowa zostaną ładnie wycofane.

@daveNWN

Ciekawe, że byłeś na treningu (ja też) i słyszałeś odgłosy, których nie było. Aż tak łatwo Ci coś wmówić?

Najbardziej zabawne jest to, że Holendrzy potraktowali kibiców Wisły jak ostatnie śmieci, zamykając ich na placu bez możliwości kupienia czegokolwiek do picia czy jedzenia na dobrych kilka godzin. Nawet toalet nie było, a za załatwianie potrzeb fizjologicznych wlepiali grube mandaty. A teraz? Smarują bezczelne kłamstwa i puszczają na całą Europę. Oni nas chyba naprawdę nie lubią.

Wyborcza też fajna - jestem święcie przekonany, że chociaż jeden reporter z tej gazety był na treningu i doskonale wie, że żadnych rasistowskich odgłosów nie wydawano - co nie przeszkodziło w wysmarowaniu artykułu na ten temat. Może niektórzy przejrzą na oczy (chociaż w ciężko mi to uwierzyć), że ten szmatławiec nie pisze o faktach, tylko o tym co jest zgodne z ideologią Michnika i redaktorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Byłem, ale czy naprawdę były to "odgłosy małp" w sumie już sam nie wiem? Wmawiać mi nie ma co, ale nieprzychylność w stosunku do jednego z Holendrów była - jakieś buczenia były. A jeśli PAP dementuje "plotkę", to może faktycznie były tylko buczenia. Siedziałem na sektorze E po środku, więc nie wszystko było dokładnie słychać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę, że słowa o półgłówkach z Krakowa zostaną ładnie wycofane.

A niby czemu? Przecież to dość łagodne określenie na baranów, którzy przyszli na trening obcej reprezentacji skandować jakieś kretyńskie hasła. "Ole, ole, ole, euro p*******" - faktycznie, szczyt inteligencji... Wytłumacz mi co trzeba mieć w głowie, żeby przyjść na trening obcej reprezentacji tylko po to, żeby demonstrować swoje "przywiązanie" do klubu (gdyby tylko...)?

Co do rasizmu, zgoda. Też nie wierzę w to, co pisze ta holenderska gazeta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, uważam że Polska to gościnny kraj, który przywitał radośnie wszystkie reprezentacje i nie można generalizować zachowania Polaków z tą bandą prymitywów, która przyszła sobie na trening Holandii, bo im się nudziło i chcieli, by było o nich głośno. We Wrocławiu jest na przykład akcja powitajmy Czechów otwartymi oknami, a na ich trening przyszło dużo ludzi i było fajnie i tak samo było z powitaniem Czechów na peronie we Wrocławiu.

Nie mogę w to uwierzyć. Wy chyba ślepi jesteście albo źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o to jak kto kogo wita w kraju bo co mieli piłkarzy zwyzywać czy coś na przywitaniu? Chodzi mi o ogół narodu, i jak ktoś pisze że polska to gościnny kraj to aż śmiać mi sie chce. Ślepi jesteście albo nie dopuszczacie do siebie innej możliwości. Nie bede sie wypowiadał bo mam warny i może przekroczę regulamin...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi co trzeba mieć w głowie, żeby przyjść na trening obcej reprezentacji tylko po to, żeby demonstrować swoje "przywiązanie" do klubu

Na pewno trochę więcej niż przeciętny internauta siedzący przed kompem, który zajmuje się rozprawianiem nad tematami o których ma blade pojęcie. Nie mam zamiaru się dziwić osobom, które te z kolei dziwią się "kibolom" i ich zachowaniom na temat bojkotu Euro i tym podobnym. Nikt z was nigdy nie przejechał setki kilometrów za swoją drużyną i barwami, aby na przywitanie bezprawnie i bezzasadnie zostać potraktowanym pałką po głowie od służb prewencyjnych. Ja osobiście nie mam dziś zamiaru nawet swojego czasu poświęcać na oglądanie Euro-cyrku i wolę pozostawić sobie na deser płacz i lament tysięcy ludzi, który zapewne będzie raczył me oczy już za parę godzin w internecie smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Breados

Tak, wmawiaj nam dalej, że to wszystko są biedni, niewinni chłopcy, a jak jakiś stadion jest zdewastowany, dziennikarka oberwie z kopa, "kibice", którzy ponoć tak jak Ty mają "euro-cyrk" gdzieś, przychodzą na trening jednej z reprezentacji, która w turnieju bierze udział i manifestują coś, co nikogo na stadionie nie interesuje...mów nam dalej, że to wszystko jest elita inteligencji, która zachowuje się nad wyraz godnie i logicznie, tylko media i paru internetowych yntelygentów rozprawia o czymś, o czym nie ma pojęcia. Po kiego grzyba pchają się gdzieś, gdzie ich poglądy nikogo nie interesują, a ich samych ponoć turniej nie interesuje?

A określenia nie wycofam, bo takie mam zdanie o takich ludziach.

i nie muszę się opierać tylko na informacjach prasowych, skoro nawet jeśli nie było udawania małp...może i nie było choć średnio wierzę, że piłkarze ot tak sobie wymyślają problemy, to nawet jeden z forumowiczów tutaj może potwierdzić, że zachowanie tych indywiduów godne nie było, więc...

PS. rano o tej sprawie pisał każdy portal, na jakim byłem - nie tylko gazeta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...