Skocz do zawartości

Pełniaki dodawane do CDA


Polecane posty

Kroniki Ridicka - przeszedłem po raz drugi (pierwszy raz ze dwa lata temu) i z tą samą przyjemnością co kiedyś

Shadowgrounds - przeszedłem, bardzo pozytywne zaskoczenie.

Runaway 2 - jestem w trakcie gry (przerabiam głowę łosia na niedzwiedzia :P) i dawno podczas grania się tak nie uśmiałem. Świetne dialogi, bardzo ładna grafika i ciekawe zagadki :) Dziękuje ABC... tfu Dziękuję CDA!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo CBA...

Shadowgrounds - na razie 2 levele za mną i dość dobra rzeźnia. Grafa całkiem niezła i nawet widok izometryczny (?) nie psuje klimatu, bo w pierwszej misji takie dupereli jak pękające żarówki podnosiły napięcie. Do tego dochodzą modyfikacje broni i chyba nawet czeka mnie dość duża ich ilość.

A jak to jest z tymi respawnami? Bo one są jakoś ograniczone... Przypadają na level czy są na całą grę... Savy są jedynie na startach misji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... to może tak na odmianę zamiast dodać jakąś gierkę to może by tak jakiś nie skomplikowany silnik np: torque engine wraz z narzędziami a potem mały konkurs na najlepszą gierkę zrobioną w tym programie :). Wygraną gierkę wrzucić na płytke do działu freeware :). Ja tam już się na jarałem na Death Space choć i tak nie wiem gdzie to odpalę... ale i tak muszę to mieć! :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie, że za jakieś dw... yy.. pięć lat to na coverku Crisisa zobaczymy i się będą ludziska ciskać, że grafa kiepska, że już przestarzała... :P Czekam na Runaway 3. Super gierka przeszedłem całą i ani razu...hmn... no dobra raz użyłem solucji

(i tak mi nie pomogła i na forum się wypłakać musiałem). A ja to mam takiego pecha, że jak CBA...znaczy CDA daje strzelankę

to albo kiepska albo mi nie chodzi(nie dziwcie się - procek 1,6 grafika 64 mb 256 RAMu) Mucha nie siada B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie na miejscu... Po pierwsze to temat odnośnie gier które już były, a nie które ktoś chce. Po drugie jak określić gry "ktore naprawde moga byc wydane" ??

I żeby nie było, że sam offtop wycieka z moje, postu top 3 najlepszych pełniaków w cda (IMO oczywiście):

1) Fallout 1/2

2)Gothic 1/2

3) Kroniki Riddicka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa tematu nie swiadczy o tym, ze pisze sie tu tylko o grach dodanych. Jesli takie jest zamierzenie to przepraszam.

Zobacz pierwszy post w temacie, w którym RoZy pisze do jakich dyskusji jest ten topik.

Wracając do meritum: zacząłem grać w Runaway 2 i stwierdzam, że całkiem przyjemna gierka. Przede wszystkim ma sporą dozę humoru. Lemur pod podestem na plaży rządzi. Jak na razie gra nie sprawiła mi większych kłopotów, ale znalazłem parę denerwujących baboli. 1 - momentami jest zbyt wiele opcji dialogowych. Rozmowa z dziewczyną w barze jest zbyt długa i zaczyna po prostu nudzić. 2 - Nie rozumiem dlaczego pewne przedmioty pojawiają się dopiero po pewnym czasie, że opcje dialogowe, to normalne, dopiero na pewnym etapie wie się jakie pytanie zadać. Ale przedmioty? Przykładowo spray mozna znaleźć w schowku samolotu dopiero po próbie wspięcia się na skałę? Dlaczego? Wcześniej tam nie leżał, ktoś go podrzucił? Nielogiczne. 3 - znalazłem też wyjatkowo denerwującą wpadkę językową. Bohater mówi, że musi "ubrać rakiety". OMG, ubiera to się choinkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz pierwszy post w temacie, w którym RoZy pisze do jakich dyskusji jest ten topik.

Wracając do meritum: zacząłem grać w Runaway 2 i stwierdzam, że całkiem przyjemna gierka. Przede wszystkim ma sporą dozę humoru. Lemur pod podestem na plaży rządzi. Jak na razie gra nie sprawiła mi większych kłopotów, ale znalazłem parę denerwujących baboli. 1 - momentami jest zbyt wiele opcji dialogowych. Rozmowa z dziewczyną w barze jest zbyt długa i zaczyna po prostu nudzić. 2 - Nie rozumiem dlaczego pewne przedmioty pojawiają się dopiero po pewnym czasie, że opcje dialogowe, to normalne, dopiero na pewnym etapie wie się jakie pytanie zadać. Ale przedmioty? Przykładowo spray mozna znaleźć w schowku samolotu dopiero po próbie wspięcia się na skałę? Dlaczego? Wcześniej tam nie leżał, ktoś go podrzucił? Nielogiczne. 3 - znalazłem też wyjatkowo denerwującą wpadkę językową. Bohater mówi, że musi "ubrać rakiety". OMG, ubiera to się choinkę.

Co do dialogów to rzeczywiście nieco przydługawe. Bo rzeczywiście dziewczyna w barze długo gada, ale taka jest natura kobiet w rzeczywistości. Lubią gadać długo o sprawach przyziemnych :lol: A co do pojawiających się po pewnych czasie przedmiotach wbrew pozorom jest to całkiem logiczne. Już w pierwszym Runaway było tak samo, zresztą wystarczy postawić się nam miejscu bohatera. Czy my braliśmy by od razu sprej przeciwpoślizgowy nie wiedząc, że skała po której chcemy się wspinać jest śliska. Bo ja raczej od razu bym jej nie brał. A poza tym bohater gry po pierwszyzm przeszukaniu schowka mówi wyraźnie, że nie widzi na razie potrzebnych mu przedmiotów. Więc to nie jest, że przedmiot ktoś podrzucił, tylko nie można na raziezabrać. W każdym razie ma to spory związek z realizmem. W końcu w realu nie będziemy brać kurtki do wyjścia jeśli świeci słońce, bo robimy to tylko wtedy kiedy pada deszcz. A co do kwestii mówionych, rzeczywiście zdanie OMG, ubiera to się choinkę jest raczej mało sensownie przedstawione, ale kwestia, że bohater mówi musi "ubrać rakiety" jest też wbrew pozorom całkiem poprawna, b tak potocznie mówi się właśnie na sprzęt, którego używa, aby wyjść z wąwozu. Zapewnię wpływ miało też na to to, że kierowana przez nas postać to osoba z wiekiem nieco ponad 20 lat, a w dzisiejszych czasach ludzie młodzi używają mowy potocznej. Bo gdyby kwestie tłumaczono dla osoby starszej to wtedy można by się z tłumaczeniem nie zgadzać, bo ludzie bardziej dorośli powiedzieli by coś w tym stylu" Muszę użyć tego sprzętu, aby zejść z tego wąwozu" lub coś podobnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do pojawiających się po pewnych czasie przedmiotach wbrew pozorom jest to całkiem logiczne. Już w pierwszym Runaway było tak samo, zresztą wystarczy postawić się nam miejscu bohatera. Czy my braliśmy by od razu sprej przeciwpoślizgowy nie wiedząc, że skała po której chcemy się wspinać jest śliska. Bo ja raczej od razu bym jej nie brał. A poza tym bohater gry po pierwszyzm przeszukaniu schowka mówi wyraźnie, że nie widzi na razie potrzebnych mu przedmiotów. Więc to nie jest, że przedmiot ktoś podrzucił, tylko nie można na raziezabrać. W każdym razie ma to spory związek z realizmem. W końcu w realu nie będziemy brać kurtki do wyjścia jeśli świeci słońce, bo robimy to tylko wtedy kiedy pada deszcz.
Ale ten spray nawet nie jest zaznaczony. W przeciwieństwie np. do termosu w kabinie, który nie jest do niczego potrzebny. Można było przecież zrobić na zasadzie spray jest, ale bohater mówi ?na co mi on?? do momentu, gdy zachodzi potrzeba użycia go. Wtedy byłoby to naturalne, a tak wygląda jakby spadł z kosmosu. Jeśli to nie jest nielogiczne, to przynajmniej niekonsekwentne. Skoro inne przedmioty widać, to czemu tego nie?

A co do kwestii mówionych, rzeczywiście zdanie OMG, ubiera to się choinkę jest raczej mało sensownie przedstawione, ale kwestia, że bohater mówi musi "ubrać rakiety" jest też wbrew pozorom całkiem poprawna, b tak potocznie mówi się właśnie na sprzęt, którego używa, aby wyjść z wąwozu. Zapewnię wpływ miało też na to to, że kierowana przez nas postać to osoba z wiekiem nieco ponad 20 lat, a w dzisiejszych czasach ludzie młodzi używają mowy potocznej. Bo gdyby kwestie tłumaczono dla osoby starszej to wtedy można by się z tłumaczeniem nie zgadzać, bo ludzie bardziej dorośli powiedzieli by coś w tym stylu" Muszę użyć tego sprzętu, aby zejść z tego wąwozu" lub coś podobnego.
To zdanie nie jest poprawne, to błąd językowy. Wyrażenie ?ubierać coś? odnosi się do zakładania czegoś na dany przedmiot/osobę. Dlatego można ubrać choinkę w bombki, dziecko w rajtuzki, się w ubranie, natomiast nie można ubrać rakiet śnieżnych na nogi. Je się zakłada na nogi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio w CDA była jakaś przygodówka? (bez runawaya) Proszę podać tytuł który wam się najbardziej podobał. :D

Może sobie go załatwię bo po Runawayu jakos mi na nie ochota naszła ;)

PS: Jest tam w Runawayu taka kwestia "Weź samochód" po której bohater wsiada do niego :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kolekcji Larrego (chyba była prawda?) było kilka przygodówek w CDA, ale o zupełnie innym klimacie niż Runaway, mianowici w klimatach kryminalnych itp. ostatnio Undercover, niestety nie grałem w niego. Wcześniej m.in Black Mirror, Niburu. Ale najlepsze i tak były Wacki zamieszczone w CDA w 1999 roku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy dadzą w CDA runaway3. Jak dadzą to kiedy? (jak długo po premierze) Jakie będą wymagania sprzętowe?

(Bo mój komp to na razie ledwo wytrzymuje te które są np. Gothica II to maks w średnich detalach mogę włączyć a i tak

się wtedy czasem trochę tnie) Może R3 będzie 3D?

PS: Gothic 1/2 fajna gierka. Chciałem już już kupić sobie trzecią część ale przypomniały mi się wymagania sprzętowe :/

(ach ta moja pamięć) <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej do gustu przypadly gry:

Runaway 2

Gumboy

Kick Off 2002

Shadowgrounds

Space Rangers 2

A taki np Gothic 1/2? Grałeś? Albo nie czy zainstalowałeś chociaż? ;)

No to kup najpierw sprzęt...

Hmn... daj kasę to sę kupię ;)

Nie no zbieram kasiorę już od pół roku :D i już prawie mam :D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...