Skocz do zawartości
RoZy

Pełniaki dodawane do CDA

Polecane posty

Deux Ex:IW - niezła choć o wiele gorsza od pierwszego Deus Ex

Total Annihilation Kingdoms - nie grałem, gdyż nie interesuje się zbytnio strategiami (a po za tym wystraszyła mnie grafika na screenach)

Tactical Ops Wojna z Terrorem - całkiem fajna gierka. Jeśli nie masz kasy, by kupić Half Life, to Tactical Ops może ci zapewnić kilka godzin rozsądnej rozrywki. A więc do sklepu po CDA marsz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry dodawane do CDA w ogole mi nie przypadaja do gustu, jedyne co mi sie na coverku podoba to Bonusy. Ostatnia gra w ktora zagralem z CDA to Deus Ex z aktualnego numeru, zagralem tylko dlatego bo jestem w Niemczech i nie mam innych gierek na laptopie. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryzys Kubański

Kampania radziecka zakończona. Cheaty pomogły w zabugowanej misji w rozdziale 3. Druga misja też była zrąbana pod kątem przechodzenia jej.

Rozwiązanie turowe trochę takie niedopracowane. Po pierwszym rozdziale zdobywanie pozycji już nuży i idzie się naprzód do misji głównej, bo i tak kasy jest sporo.

Bardzo solidnie odwzorowane jednostki oraz ewolucja zbrojeń. Zaskoczyło mnie umieszczenie czołgu eksperymentalnego Obiekt 279. Najlepsza maszyna w tej grze.

Lotnictwo. Najlepsze były myśliwce bombardujące, a reszta mało przydatna. Dość przesadzona zdolność bojowa Ił 10.

Duża skuteczność starych dział w zestrzeliwaniu samolotów odrzutowych. :lol:

Grafa prosto z Blitzkriega ze wszystkimi szczegółami.

AI jak zawsze trochę drętwe, dające sobie zniszczyć czołgi za pomocą lotnictwa i artylerii i nie robiące żadnych manewrów. W zasadzie to jak się zbliżałem do jakiś pozycji to wtedy ruszali na mnie kupą wcześniej uśpionych czołgów.

Jedyna aktywność bezpośrednia AI to używanie cholernej artylerii.

Fabuła trochę durnowata z totalną rozwałką wielu miejsc na świecie, a kończącą się na uciecze na równik. Ciekawe gdzie się wszyscy ludzie pomieścili na tych pustyniach.

Epilog jest zabawny. W sumie co by się nie robiło i tak każde mocarstwo znajduje dla siebie miejsce.

Bardzo fajne są superunity. Mogliby zrobić grę o konflikcie we współczesnych czasach nawet na tym starym silniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi tylko i wyłącznie o "pełniaki" to ostatnio zauważyłem pogorszenie ich atrakcyjności na rzecz konkurencji. Tylko wspomnę : Neverwinter Nights, Joint Task Force, Alpha Prime, Delta Force, Toca 2, PoP, Full Spectrum Warrior, Juiced, to tytuły z ostatnich miesięcy które ukazały się u konkurencji. Ktoś może daną grę lubić lub nie ale nie powie mi tu,że są to gry nieznane.Coś jest nie tak z umiejętnościami ściągania dobrych tytułów do CD-Action(konkurencja jednak potrafi). Nikt tu nie liczy na "nówki",ale w "extra klasyce" jest sporo niezłych tytułów które podbiera wam(CD-Action) konkurencja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie patrzyć Play ostatnio zaliczył wpadkę. Gazetka, w której zamiast pełnej wersji dołączony był stary numer z pełną wersją. Tzw. "gra niespodzianka" mogła okazać się niezłym antykiem dodanym w nr. 4/2006 :P Ale wtopa !

A Cd-action póki co takich numerów nie odwala. "Kupcie Cd- action 9/2008, tam zamiast pełnej wersji będzie Cd-Action sprzed miesiąca."

Co do pełnych wersji:

Nie oszukujmy się. Cd action kupię zawsze. Inne? Gdy jest jakaś ciekawa pełna wersja. Zwykle procedura wygląda tak: Biorę 20 zeta, kupuje Cd-action, otwieram, płytki wrzucam do plecaka. Wsiadam do pociągu, zaczynam czytać i jadę na uczelnię. Wracam z uczelni, widzę czasopismo z grą (dostępnej zwykle w extra klasyce). Biorę resztę z 20 zeta, które przeznaczyłem na cd action i kupuje gazetkę z płytą. Płytę biorę do ręki i gazetkę zwykle wrzucam do śmietnika :P Serialnie. Artykuły i recenzje to totalne dno. Kiedyś próbowałem czytać takowe. Ale, że student ma mało czasu na głupoty- to idę na skróty.

Kiedyś były w pewnej gazecie takie recenzje: "No gra boska i w ogóle, ale nie dla małych dzieci. Dlatego ocenka 2/6" Domyślacie się, co to za gazetka? (Podpowiedź: na pewno nie miałem na jej punkcie kota

Mój prywatny Cd-action ranking:

- Deus ex 10/10

- Roddick 9/10

- Vampire : Redeption : 9/10 (ta fabuła!)

- Gun metal 8/10 (pełen wypas)

- Hitman 2 8/10 (przecież to hitman)

- CT: Special forces 8/10

- Snowblind 7/10 (Deus ex 3 to to na pewno nie był)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playem nie ma co się przejmować - wiadomo, kto jest najlepszy!

Najlepsze pełne wersje (według mnie) dodane do CDA:

Hitman 1, 2, 3

Ballance

Another World 2006

Bad Day LA

Warcraft 2

i wiele innych :P

Jeśli chodzi o obecny numer - gram w Gumboy Crazy Adventures i poświęcę jej trochę swojego cennego czasu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z najlepszych pełniaków na pewno:

SWAT 3

Bloodrayne

Fallouty obydwa (mam je teraz chyba w trzech wersjach - z CD-A, w zestawie z FT:BoS (premierowa) i niedawno w wyborczej było, to też kupiłem, bo kiedyś zabraknie tych Falloutów i co będzie...;) )

na pewno SHOGO: Mobile Armor Division (szkoda że nie był kolejnej części bo sterowanie raz mechem a raz człowiekiem było przyjemne)

Kroniki Riddicka: UzBB (niesamowity i chyba niedoceniony przez graczy FPS)

Seria Hitman (czekam aż będzie w CD-A czwóreczka:> )

Tony Hawk 2 (najlepsza część, przynajmniej jak dla mnie. niesamowita muzyka, grywalność, pomysły, sam cud, miód i orzeszki)

Splinter Cell (za całokształt, jak w przypadku hitmana czekam na kolejne części w CD-A)

Trylogia Thiefa (jak wyżej)

Flashpoint (gdybym był wierzący to bym się modlił, żeby Bohemia nie spieprzyła sequela, a tak mogę tylko mieć nadzieję)

Tribes: Zemsta - fantastyczny single i zalagowany multiplayer skłądają się na jeden z fajnieszych FPSów danych w Akszonach

Soldier of Fortune - soczysta jatka, krwista rzeźnia, odstrzeliwane nogi i głowy - ech, gdzie te czasy, kiedy na trupami można było poznęcać się przy pomocy strzelby (słyszycie EA-pałki od Crysisa!! słyszycie??!!)

do tego całe mnóstwo gier fajnych jak na przykład INSTINCT (zaraz posypią się komentarze że to chłam, syf, etc, ale ja się przy tym nieźle bawiłem), Shellshock Nam'67, Bad DAy L.A., Snowblind, ta gra z VolksWagenami w roli głównej.

ogólnie sporo tego i choć konkurencja nie śpi (co by nie mówić czy C***L czy P**Y mają też swoje niezłe miesiące) to jednak najczęściej w pełniach miesiące w moim osobistym rankingu wygrywa CD-A i dobrze (bo może kiedyś dadzą to Diabolo czy co tam ludzie chco;P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą "Cd-action" to dla Nas - graczy taki exclusive. Dla niektórych (wierzcie mi - znam z autopsji) jest to czytadło niemal "święte".

A to niestety zobowiązuje. Zobowiązuje do ciekawych, jeszcze gorących materiałów, fajnych wywiadów, kącików i oczywiście wypasionych pełniaków.

Wg mnie Cd-action ma swój styl, jeśli chodzi o pełne wersje gier. Na pewno ludzie tworzący cover dvd starają się nam zaserwować "coś innego". Coś, czego nie znajdziemy w tanich seriach, coś co nas zaskoczy. Niestety czasem zdarzają się rozczarowania. Czasem po prostu coś nie wyjdzie. Nie trafi się w gust części graczy - takie jest życie. Jeszcze się nie urodził, co by każdemu dogodził. Każdy sie zgodzi, że "lepsze byle jaka gierka pełna", "niż byle jakie demo". Jednak niekiedy polityka cd action jest niezrozumiała. Np gnioty typu "Adrenaline extreme show", "Bunt robotów", czy "Instinct". Jestem pewien, że część z tych tytułów od razu trafiłaby do kaszanki. "Korea zapomniany konflikt", "Frater" też pozostawiają mieszane wrażenia.

Recenzenci sami wiedza, jak bardzo bolą rozczarowania.

Do dziś pamiętam moje spotkanie ze wspomniana wcześniej grą "Adrenaline". Ruski Underground - zobaczymy. Pomyślałem. I wiecie co ? To bolało.

Czasami gra jest tak marna, że aż boli. auuuaaaa.

Zdarzają się jednak i miłe rozczarowania. Choćby obecny cover - nr specjalny 2008. Runaway - przygodówek nie lubię, wiec bylem wściekły. Platformówek też. A jednak - gierki dają rade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż teraz nie należy spodziewać sie ze strony CD -ACTION jakiś nowości. Można to wywnioskować po polityce CD projectu. Sprzedają gry nowe za 20 zł i CD ACTION raczej nie ma szans opublikowac teraz nowych gier. Może kiedys...

Niezależne od tego i tak bede nadal kupował to wspaniałe czasopismo. DO końca... o ile taki nastąpi xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie patrzyć Play ostatnio zaliczył wpadkę. Gazetka, w której zamiast pełnej wersji dołączony był stary numer z pełną wersją. Tzw. "gra niespodzianka" mogła okazać się niezłym antykiem dodanym w nr. 4/2006 :P Ale wtopa !

Taki numer to chyba nie po raz pierwszy... Ale w tym miesiącu znów ostro!;]

Ja na temat pełniaków z najnowszego numeru. Pewnie za chwilę rzuca się na mnie hordy miłośników przygodówek, platformówek czy po prostu fanatycy CDA, ale (moim, i tylko moim zdaniem;]) dawno już pod względem zawartości płyty CD-Action nie wypadło tak słabo. Gigantyczny pełniak numeru (Runaway) kompletnie mnie nie interesuje, na dźwięk słów "kosmos" i "strategia" wypowiadanych razem dostaje gęsiej skórki, a Gumboy, mimo usilnych prób, odrzucił mnie po jakichś 15 minutach (naprawde nie wiem, co w nim zasługuje na 10/10). Do tego praktycznie brak dem. Nie znalazłem kompletnie nic dla siebie (prócz Action Maga)...

I jeszcze jedno. Skoro jedna pełna wersja zajmuje aż 6 GB, to może zamiast "upychać" kolanem wszystko, co się tylko na płytce zmieści, warto by już pomyśleć nad dołączeniem drugiego krążka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie mocno zainteresował ten GUMBOY. Fajna, dość oryginalna, grywalna i z takim ciekawym, zakręconym klimatem gierka.

W każdym razie : moim zdaniem najlepsza gra dodana do pisma w ciągu ostatnich paru miesięcy (jakoś mi nic innego nie podchodziło albo już to miałem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się spodobał Runaway 2 : Sen żółwia, gierka z fajnymi zagadkami (które czasami zmusiły mnie do sięgnięcia po solucję xD), fajnym klimatem i w ogóle, zabawna jest, no i fajne postacie, grafika też niczego sobie. Chciałbym jakiegoś RPG'a fantasy, ale te gierki co na razie są też mi podchodzą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumboy Crazy Adventures?! Super! Dowód, że dwuwymiar nie oznacza brzydkiej grafiki (te obłędne shadery i efekty...), że w platformówkach liczy się przede wszystkim pomysł! LocoRoco na PSP się nie umywa do kopii. "Uczeń przerósł mistrza". 10/10! PS. Ja w to grałem już rok temu w pełnej, polskiej wersji, w pewnym pisemku konkurencji dostarczającym co kwartał zapas programów do systemu i trochę gier. Ale drugi egzemplarz nie zaszkodzi, zwłaszcza że tu nie trzeba podawać kodu seryjnego. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówicie ze lipne pełniki były w tym numerze.Według mnie całkiem dobre gry zwłaszcza GUMBOY fajna gierka wciągająca, nie przypuszczałem ze będę miał radochę z jakieś kulki fajna gierka.Runway 2 dla mnie może być ale ja nie lubię przygodówek ale są wyjątki>Space Rangers 2 całkiem dobra kosmiczna gierka, ale przy Nexusie si umywa, no i demko Penumbry dobra gra całkiem dobra oprawa graficzna.W maju proszę o RPG ale coś jak SpellForce.

Pozdro dla Redakcji Cd-Action

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne gry czasem dają np Crashday , Deus ex, ale PROSZĘ :rolleyes: dajcie jakiś symulator Formuły 1, oto lista

Grand Prix 3 lub 4

Grand Prix Legends

f1 racing championship

Jak Znajdę jeszcze jakieś to dam znać, a tych z EA Sports nie dałem bo już wiem czemu. Nie tylko dla mnie ale dla Kubicomaniaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, oby tak dalej :). Tylko delikatnie sugeruję, przeczytajcie może post RoZy'ego (pierwszy w temacie), bo będzie potem płacz i zgrzytanie zębów :D.

BTW, fajnie by było, gdyby tamtego posta dało się przypiąć, mogłoby to ograniczyć "koncerty życzeń".

A co do pełniaków - ja tam ostatnio przechodzę Total Annihilation (nie Kingdoms!) na Hard i póki co nic nie jest w stanie mnie oderwać od tej gry :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem kampanię chińską w KK.

W sumie była taka sobie w porównaniu z radziecką.

Ogólnie da się w tą gierę szpilać, ale czasem są momenty irytujące- jak bugi czy głupie warunki zaliczenia misji oraz pewne odkształcenia realizmu.

Irytujące i nudne było odpieranie ciągłych ataków wroga na pozycjach strategicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...