Skocz do zawartości
yojc

Telefony komórkowe - dyskusje ogólne

Polecane posty

@TvSUperStar

Jak dla mnie, patrzenie na SGS4 jako konkurenta iPhone'a to jedno wielkie nieporozumienie.

Wydadzą to pół roku po iPhonie i powiedzą "Patrzcie,a iPhone tego nie ma!" (a fanboje chórem powtórzą).

Równie dobrze, Xbox360 miażdży swojego konkurenta (Pegazusa) grafiką i realizmem gier.

Co do elastycznego ekranu - na pewno będzie się z niego super wygodnie korzystać... poza używaniem go w celach tak już dzisiaj nie popularnych, jak dzwonienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) lepiej jakieś etui kupić na sprzęt, wtedy się w ogóle nie rysuje (jak ma zamknięcie magnetyczne, (...).

O nie. Etui na zamknięcie magnetyczne jak paskudne, dziękuję za takie coś. Ja mam wsuwkę ze skóry dobrej jakości, może zajmuje tą sekundę jego wyjęcie, ale przynajmniej telefon nie wygląda jak dziwadło z przeszkadzającą, odstającą klapką... równie paskudne rozwiązanie, co kabura do paska.

Co do jakości materiałów - najwyraźniej więcej tu fanów Apple, bo mimo wszystko to właśnie konkurencja zdaje się produkować trwalsze materiały (albo nie wiem kurczę. coś mi się zdaje). Eh, niech zgadnę - to pewnie było wyreżyserowane (SGS3 miał niewidzialną poduszkę powietrzną :lol:). Zresztą podobne testy są w przypadku starszych modeli i jakoś dziwnym trafem zawsze iPhone obrywa bardziej. chytry_prosty.gif Rzeby nie było - to tylko subiektywna opinia, nikt nie musi się ze mną zgadzać. smile_prosty.gif

Równie dobrze, Xbox360 miażdży swojego konkurenta (Pegazusa) grafiką i realizmem gier.

Rozwaliłeś system tym porównaniem. tongue_prosty.gif Pół roku w przypadku telefonów = 20 lat w przypadku konsol (Pegasus = NES)? Aha. No ja rozumiem wprawdzie postęp, ale nie przesadzajmy. Już SGS3 jest IMHO lata świetlne przed iPh5.

Elastyczny ekran? Prototypy są już od dawna, jakichś 5-6 lat, pierwszym była chyba Nokia Morph, świetna rzecz. Największym problemem było "wpakowanie" w taki ekran elektroniki, ale to już się zmienia i z pewnością jest to przyszłość smartfonów, czy się to komuś podoba, czy nie.

EDIT: @ down - Call of Duty to najlepiej sprzedająca się marka growa na świecie - tyle tylko, że hula na ponad 10-letnim silniku i nie wprowadza od wielu lat żadnych nowości. Ja już dawno przestałem zwracać uwagę na wyniki sprzedaży. :)

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiemy przez jakość wykonania i materiały użyte do tego. Jeśli zamierzasz rzucać telefonem to ok, sgs3 wygra ( choć na testach które ja widziałem to iphone był trwalszy, ale to zależy od przeprowadzenia testu ), za to obcowanie ze szklano-metalowym iPhonem 4/4s a plastikowym Galaxy s3 to duża różnica na korzyść oczywiście produktu apple'a, i mówię to szczerze bo w domu mam obydwa modele.

Nie zmienia to faktu, że nawet jako fan jabłka uważam, że s3/htc one x pobił na głowę iPhone'a 5 ( jeśli chodzi o technologię, bo wygoda i przydatność użytkowania wyjdzie w praniu ) a faktycznie " przełomowe " rozwiązania w iPhone'ach zakończyły się na modelu czwartej generacji ( z małym naciągnięciem do 4s ), teraz apple już nie dyktuje standardów tylko próbuje nadgonić konkurencję. iPhone 5 i tak będzie najlepiej sprzedającym się iPhonem i telefonem na rynku ogólnie BTW, ale dlaczego to już nie sprawa technologii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że chciałbym sobie kupić smartfon/telefon komórkowy z dotykowym wyświetlaczem (jest jakaś różnica czy to to samo? tongue_prosty.gif).

- nie-aż-taki-drogi-że-zęby-bolą

- jakaś znośna rozdzielczość (pikselozę chcę tylko w Tibii)

- w miarę dostępny w sklepach RTV (nie chcę podpisywać cyrografów typy 100zł/mies. na 5 lat)

- najlepiej na Androidzie smile_prosty.gif

- WiFi ofc

- tyle pamięci operacyjnej (na komórkach to też RAM?) żeby pociągnął jakieś aplikacje (u kolegi Angry Birds się tną tongue_prosty.gif)

- coś, co się mieści w kieszeni (bez przesady z przekątną ekranu)

Możecie coś w ten deseń polecić ew. podpowiedzieć co by takiego mogło być, co by spełniało z grubsza te wymogi?

Edytowano przez kupciak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up - załóż temat tutaj, to z pewnością ktoś ci prędzej pomoże. Ten temat służy do ogólnej dyskusji (i to rada forumowicza). Najlepiej też, jak zarzucisz jakiś konkretny przedział kwotowy, bo dobrego smartfona można dostać już za 600 zł, ale wiele zależy od osobistych preferencji, tak więc są i tacy, którzy zadowolą się dopiero sprzętem z górnej półki (> 1500 zł).

I tak, w smartfonach też jest pamięć RAM. Obecnie nie ma sensu brać sprzętu z mniejszą ilością niż 512MB RAM, bo typowe aplikacje czy nawet proste gry mogą działać ślamazarnie / wcale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prometheus

Rynek smartphonów rozwija się dużo szybciej niż konsol... chociaż porównanie było przesadą, taki był też mój zamiar.

Jak dla mnie, iPhone wygrywa pod wieloma względami - a dla Ciebie, pod wieloma przegrywa.

Szczerze, gdybym miał kupić telefon, który nie byłby iPhone'em, była by to Nokia Lumia 900 (ew. 800) - znudziły mi się zabawy z Androidem.

Pewnie, jak ktoś chce co miesiąc zmieniać ROM, bo poprzedni tak zaczął zmulać, że zadzwonić się nie dało, to gratuluje samozaparcia i nadmiaru czasu. Zresztą... jeśli na zwykłym romie, w Galaxy Tabie zawiesza się menu, to coś jest nie tak.

@TvSuperStar

Jeśli zamierzasz rzucać telefonem to ok, sgs3 wygra

A ja nie wiem, skąd ten mit o "niezniszczalności" tego telefonu.

W końcu najzwyczajniej plastik pęknie.

A co do testów...

Wynik jest zależny od tego, kto przeprowadza test - fanboj Apple'a, czy fanboj Samsunga.

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak. Jednak mimo wszystko plastiku w połączeniu ze szkłem są trochę trwalsze niż konstrukcja iPhonea. Ja wspomniałem jednak, ze sgs3 jest kruchy i tutaj nie ma co się zastanawiać. Mimo mojego uwielbienia do producenta z cupertino staram się w tym temacie być po prostu obiektywny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One x jest najlepszy co nie powinno dziwić, potem one s itd. HTC ma też wprowadzić jakieś potworki na wina 8 więc moze będzie ciekawie. Ogółem HTC robi dobre telefony i to za niewielką cenę zwykle, ale wśród wysokiej półki cenowej nie jest tak często brane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oliee0

Co kto lubi - na iOS nie wgrasz custom ROMu i masy badziewi.

No i - chcesz tethering WiFi?

Jedyne wyjście to pożegnanie się z gwarancją (jailbreak).

A na Andku, po prostu ściąga się aplikacje, wchodzi w ustawienia i konfiguruje rzeczy typu SSID, hasło itp.

A sporo osób będzie uważało że WP7 to najlepszy system - prosty w obsłudze, a dobre telefony z nim można kupić taniej niż iPhone'a.

Jeszcze inni będą wynosili pod niebiosa MeeGo (naprawdę fajny system, szkoda że Nokia go porzuciła).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że na 4.0 jest fabrycznie, ja jednak na Galaxy Tabie musiałem instalowac aplikacje (która sdama w sobie jest totalnym badziewiem, ale daje protokół odpowiedni - mimo, że w niej się da tylko proxy ustawić, to w ustawieniach systemowych mogę ustawiać SSID, hasło itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, w związku z pojawieniem się galaxy s3 Samsung pokaże za 2 dni również galaxy mini 3, ma mieć większy ekran ... skojarzenia z iP5 ? biggrin_prosty.gif Nie, ale tak na serio ... jak myślicie w co go wyposażą, jak potoczy się rynek tańszych smartfonów ? Jak na razie ace 2 i tańsze soniacze pokazują, że za nieduże pieniądze można mieć potężną maszyne. Czy za niedługo półka do 1000 zł dogoni takiego topowegp galaxy we wszystkim oprócz zbędnych bajerów ? Przerzucilibyście się na takiego Samsunga za 1000 zł niż np. SGS4 jeśli nie oferowałby nic więcej oprócz bajerów ?

A, co sądziecie o Bondowej Sony Xperii T ?

Edytowano przez TvSuperStar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do Galaxy S i9000 można podpiąć pada od X360 bez roota itp.? Tzn., żeby działał w grach (przynajmniej niektórych) - logiczne. Widziałem filmiki z przejściówką USB - micro USB i działało toto, ale czy obeszłoby się bez przeróbek w systemie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru HTC evo 3d i Sony xperia arc s. Mam nadzieję że pomożecie w wyborze. Telefon służy mi zazwyczaj do oglądania filmów jako konsola do gier i lubię też jakieś zdjęcia nim porobić. Który waszym zdaniem będzie najlepszy ?

Edytowano przez Onyks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz HTC. Większy ekran, dwa razy więcej RAM i tylko troszeczkę słabszy procesor. Niby ma też trochę gorszą matrycę (5 Mpix vs 8 mpix), ale tak naprawdę to aparaty są dwa, co umożliwia robienie zdjęć i kręcenie filmów w 3D.

...no i nie ma śmiesznie małej pamęci wbudowanej (1 GB vs 322 MB).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy państwo, jaki telefon radzilibyście mi kupić? Taką domniemaną cenę umieściłbym w okolicach 1500, ale byłbym gotowy sypnąć trochę więcej. Samsung Galaxy S3? A może wciąż warto S2? A może jeszcze warto rozpatrzeć Xperie, albo na przykład iPhone'a 5/4S/4. Mam z tym twardy orzech do zgryzienia i liczę na waszą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...