Skocz do zawartości
yojc

Telefony komórkowe - dyskusje ogólne

Polecane posty

O obowiązkowym abonamencie wiedziałem, ale myślałem że to samo tyczy się pozostałych krajów. Nie wiedziałem że można kupić oficjalnie odblokowanego iphona prosto od Apple. W takim razie to tłumaczy cenę. Nie chce mi się przeliczać dokładnie, ale pewnie i tak jesteśmy trochę pokrzywdzeni, acz nie jest to aż 2000zł.

Swoją drogą wiesz może czym siię różni Ipod touch od iphona (poza możliwością dzwonienia i 3g oczywiscie)? Chodzi mi głównie o możliwości a nie "wnętrzności". Wifi jest, aparat, muzyka, filmy, gry także. Czy tylko możliwość wykonywania telefonów i 3g sprawia że iphone jest 2 razy droższy od ipoda? Od poprzedniej generacji aż 3 krotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o nowym iPhonie ? Spodziewaliście się tego czy jednak czegoś więcej ? Osobiście powiem, że gdy siadłem do relacji live z konferencji miałem małego banana na twarzy, ale z czasem mina mi rzedła ... Telefon wygląda jak wyglądał na przeciekach ( wszystko przeciekło :P ) więc nie jest źle ( jeśli ktoś lubi ogórki ), ale poprzednie modele zdaniem większości były ładniejsze. Aparat niezmieniony ( choć pewnie zdjecia będzie robić trochę lepsze ), ekran o takiej samej ilości punktów na cal ... za to jest większy ( o ile kogoś to cieszy ), szybszy ( widocznie, bo już jest pierwsze wideo z poza produkcji apple'a przedstawiające nowy produkt ) ze zmienionym dockiem i słuchawkami ... więc tak jak mówiłem, szału nie ma.

Rano jednak oglądałem ceny 4 i 4s które można kupić po " obniżce " ... 4 kosztuje tyle ile było mniej więcej spodziewane ( 1649 zł ), ale 4s ... 2399 zł ! Skandal według mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TvSuperStar

Wypowiem się jako fanboj i największy hejter tej firmy - niezbyt mi się podoba design, ciekaw co z dźwiękiem.

Rano jednak oglądałem ceny 4 i 4s które można kupić po " obniżce " ... 4 kosztuje tyle ile było mniej więcej spodziewane ( 1649 zł ), ale 4s ... 2399 zł ! Skandal według mnie.

Bo Apple ma "monopol", na dobra jakość dźwięku w smartfonach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że głównie na dźwięk patrzysz. Sam jestem ciekaw jak grać będzie nowy, amazing iphone 5 ( też jestem fanem tej firmy, ale podchodzę lekko z dystansem szczególnie po ostatnich paru tygodniach ) - na pewno źle nie będzie, ale czy lepiej, to już nie wiadomo. Podobna sprawa tyczy się nowego nano i toucha.

A za nim rozgrzmi dyskusja o " piątce " ( myślę, że wieczorem ) to miał ktoś do czynienia z Lg optimusem 4x HD ? Na allegro można go dostać za mnie niż 1600 zł co przy Tegrze 3 wydaje mi się fajną propozycją. Recenzje też całkiem niezłe choć chciałbym usłyszeć coś od jakiegoś niezależnego recenzenta. Można pominąć jakość dźwięku, bo mam nano 6g. Jeśli kupię iphone'a 4 to nano zamieni mi się na domowy odtwarzacz Wavów ... 8 gb pamięci na telefonie to trochę mało jeśli ma się zamiar słuchać czegoś w lepszej jakości niż mp3 ...

Edytowano przez TvSuperStar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś na temat tego kiedy wychodzi Samsung Galaxy SII Plus oprócz tego ,że wychodzi jeszcze w tym roku? Myślicie, że po wyjściu Samsung Galaxy SII Plus zwykły SGSII stanieje?

Jaki SII Plus?

Chyba Ci się coś pomyliło, taki telefon nie istnieje.

Wyszedł SII, wyjdzie Note II, ale po cholerę Samsung miałby sobie robić konkurencje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung Galaxy S2 Plus podąży za trendem utrzymywanym przez większość producentów. Najpopularniejsze modele doczekują się nieco usprawnionych wersji, które podnoszą sprzedaż starzejącego się urządzenia.

Nowy smartfon powstały w oparciu o poprzednią wersję Galaxy S2 otrzymał mocniejszy procesor oraz większy ekran. Całość dopełniła aktualizacja systemu operacyjnego. Mimo nieco starszej konstrukcji mamy do czynienia z bardzo dobrym smartfonem, który docenią osoby poszukujące urządzenia mocnego, wydajnego i tańszego od Galaxy S3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie mogę doczytać nigdzie, że "Samsung zaprezentował" - czyli wątpliwej jakości przecieki...

Na dwóch portalach tego nie ma, dalej nie mam ochoty szukać.

A po wpisaniu odpowiedniej frazy w google, też nic.

Tego typu przecieki pojawiają się nadzwyczaj często.

No, chyba, że dziennikarstwo już tak nisko upadło, że nie informuje, co jest plotką, a co prawdą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee ? Trochę bez sensu, jeśli ten telefon byłby " trochę droższą i lepszą " wersją S2 to trzeba by dać za niego ok 1700-1800 zł ... Ktoś by dodał 200 zł i miał S3, albo rozejrzał się za innymi, tańszymi czterordzeniowcami więc telefon byłby kompletną klapą. Poza tym Samsung Galaxy S Advanced to właśnie takie coś więc rozumiesz ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung oficjalnie SII Plus nie zaprezentował, ale jest trochę dowodów z których wynika, że taki model pojawi się za jakiś czas na rynku. Pytanie tylko do kogo trafi, bo Galaxy S Advance choć jest fajnym telefonem, to ze względu na stary system i brak reklamy, co przekłada się na niską popularność i brak wsparcia ze strony poszczególnych grup, nie zawojował zbytnio rynku... Ale niech sobie wydają takie ulepszone wersje, im większy wybór, tym lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nano kupiłem wcześniej, używam go w domu, z superluxami ( w których przecież nie wychodzę :) ) i piosenkami w jakości WAV i kompletnej ciszy gdzie mogę cieszyć się jazzem, klasyką ale również rockiem i rock'n'rollem w pełnej krasie. A na to niestety 8gb pamięci ( a raczej ok. 6.5 w rzeczywistości ) którą muszę współdzielić z aplikacjami, zdjęciami itd. Czemu akurat nano ? Głównie dlatego, że szufelka ma za mało pamięci, touch mnie odstraszył ( szczególnie, że już wtedy myślałem o iP4 ), a Classic za duży, bo z ipodem biegam również. Wybór padł na większego ( GB ) nano, i jestem bardzo zadowolony. Kolejny przedmiot do mojej kolekcji apple BTW :D

Wracając do tematu, miałem przyjemność bawić się dzisiaj iPhonem 5 w katowickim iSpocie. Nie wiem jak się ma do innych telefonów, ale mam jako takie porównanie do mojej " czwórki ". Ogółem telefon dość wygodny, nie jest dużo większy, gdyż lepiej zagospodarowano powierzchnię telefonu. Materiały mi się mnie spodobały, ale za to jest lżejszy jeśli ktoś to lubi. W samej szybkości działania nie ma specjalnej różnicy, większość " codziennych " aplikacji włączała się w takim samym czasie, choć na pewno aparat i szybkość działania w aplikacjach robi różnice. Nie miałem tego jak sprawdzić, bo inni też sie chcieli dopchać do nowego produktu jabłuszka. Moim zdaniem cena jak zwykle przegięta, ale do ludzi którzy kupują apple'a to chyba bez różnicy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiały mi się mnie spodobały,

A wracając do wykonania - pewnie znowu, trzeba będzie w jakimś pokrowcu nosić go, no ale cóż...

Wolę rysujące się szkło, niż tani plastik (aluzja do SGSIII).

No bo, chyba nikt nie powie, że plastik z obudów śmieci Logica, jest lepszy od szczotkowanego alu Lian-Li, bo ono się zbiera odciski palców łatwo...

Kolejny przedmiot do mojej kolekcji apple BTW biggrin_prosty.gif

Ja wolę nie kupować żadnego przedmiotu od Apple mimo wszystko, bo miałbym

kolejny przedmiot do mojego cmentarzyska Apple

:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę rysujące się szkło, niż tani plastik (aluzja do SGSIII).

Ile ja się naoglądałem filmików Samsung Galaxy ... vs iPhone ... - test "upadkowy" zawsze ukazywał słabą naturę iSprzętu... eh, nie ma to jak pancerne szkło.

Swoją drogą nie rozumiem narzekań na brudzące / rysujące się wyświetlacze. Ja mam folię którą wymieniam co kilka miesięcy, wiadomo, że odejmuje te 10% od komfortu, ale chyba można się poświęcić i cieszyć w 100% niezarysowanym wyświetlaczem, a w razie czego nie ma kłopotu, bo samej szybki wymienić się nie da, zaś nowa, solidna folia to koszt 10 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone może się zbić i przy pierwszym upadku i w ogóle, mojemu bratu nie raz, nie dwa spadał iPhone (4) na panele, beton i jak na razie ma malutki odbrysk z tyłu obudowy (przy krawędzi) właśnie od upadku na beton, a w testach od razu pęka. Myślę, że każdy kto kupuje iphona zdaje sobie sprawę, że ekran i tylny panel (w 4, 4s bo w 5 jest z alu) jest narażony na rozbicie. Ja w przypadku 5tki kupił bym taką obudowę co idzie na około telefonu przez co ekran i tylny panel są "schowane", a grubość by była podobna jak w 4 z użyciem obudowy. Wujkowi zbił się ekran w htc cha cha (chyba) przy pierwszym upadku (nie bezpośrednio na ekran) i co w związku z tym, też jest do d*(y pod tym względem tak jak iphone?

A co do tego pancernego szkła z tego co wiem ma zabezpieczać przed rysami, nie przed zbiciem choć oczywiście nie umożliwi on tego w 100%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą nie rozumiem narzekań na brudzące / rysujące się wyświetlacze. Ja mam folię którą wymieniam co kilka miesięcy, wiadomo, że odejmuje te 10% od komfortu, ale chyba można się poświęcić i cieszyć w 100% niezarysowanym wyświetlaczem, a w razie czego nie ma kłopotu, bo samej szybki wymienić się nie da, zaś nowa, solidna folia to koszt 10 zł.

Wg. mnie lepiej niż kupować tą folię, lepiej jakieś etui kupić na sprzęt, wtedy się w ogóle nie rysuje (jak ma zamknięcie magnetyczne, to po prostu odchylamy, kiedy chcemy skorzystać z telefonu i zamykamy kiedy chowamy do kieszeni - zero rys nawet po długim czasie użytkowania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomsto No niby tak, ale często gdy ktoś kupuje iPhone'a patrzy również na jego wygląd. Wprawdzie taki bumper nic nie psuje, ale ja mimo wszystko zostawiam go w naturalnym stanie rzeczy oblepiając go tylko foliami i myślę, że wiele osób ma takie podejście.

iPhone 5 bije oczywiście rekordy sprzedaży ( reklama robi swoje :D ), choć są ogromne spowolnienia w dostawach ( z oryginalnego apple store'a 3-4 tygodnie ), spowodowane głównie przez producentów nowych, większych ekranów którzy nie nadążają z produkcją.

Wyszedł iPhone 5 ... a już chodzą plotki o Samsungu Galaxy s4 w którym największym " przełomem " ma być elastyczny ekran - co wy na to ? Dołożylibyście 700-800 zł za taki bajer ( nie wiadomo czym się jeszcze będzie różnił ) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...