Skocz do zawartości
yojc

Telefony komórkowe - dyskusje ogólne

Polecane posty

Dostaniesz mnóstwo lepszych telefonów, podaj tylko wymagania, tzn. do czego będziesz używał telefonu. Wtedy będzie dużo łatwiej doradzić.

A z fizyczną qwerty w ciemno mogę polecić choćby Milestone, będzie 100x lepsza od N97, czy Xperii Mini Pro. A jak bez klawiatury, to może być Neo V

Edytowano przez koorchuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn chciałbym telefon bezawaryjny bez żadnych zwolniej systemu i błędów aparat 5.0 mnie zadowała na którym przyjemnie by sie pisało i bateria trzymała by co najmnie 2 dni myśle że neo V to w granicach 700 zł trzeba zapłacić myślałem też o milestone ale pierwszej wersji bo podobno 2 już ma swoje błędy

telefon do pisania sms i dzwonienia z dobrym mikro i głośnikeim dopiero na 3 miejscu są sprawy takie jak gry bo wiadomo jak sie idzie do lekarza czy do zusu trzeba czymś czas zająć ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na rynku dostane coś godnego uwagi do 550 zł coś lepszego od tych telefonów?

Ho ho kolego, za 550 zł śmiało sięgałbym za HTC 7 Mozart (WP7 moim zdaniem jest dobrym wyborem, a za 550 zł na allegro nówkę na pewno dostaniesz,) ewentualnie dołożył odrobinę i kupił Neo V (jeśli tylko chcesz Androida).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn chciałbym telefon bezawaryjny bez żadnych zwolniej systemu i błędów aparat 5.0 mnie zadowała na którym przyjemnie by sie pisało i bateria trzymała by co najmnie 2 dni myśle że neo V to w granicach 700 zł trzeba zapłacić

Posiadam Neo V od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Moim zdaniem, cena nie jest wcale taka wygórowana, a jakość co najmniej zadowalająca. Bateria trzyma długo, dobry aparat i bezawaryjny Android.

A nie pomyślałeś o jakimś abonamencie? Neo V, z tego co wiem, jest w abonamencie w Orange.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y

No co do jakości to szaleństwa nie ma- design taki sobie, ekran niby ciężko się rysuje ale jak upadnie w żwir to wiadomo.

Bateria długo? No nie wiem, WP7 jest mniej łapczywe na baterie.

Dobry aparat- proszę cię... w Mozarcie za mniejszą cenę ma lepszy.

Bez awaryjny android- nie, aż taki bezawaryjny. Powiem tak-jak go nie ruszasz, to się nie sypie. :D

No ale fakt mimo wszystko, Neo V uważana jest za lepszy smartphone niż seria HTC 7, a ja i tak Mozarta będę wielbić ponad SE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y

A tak z ciekawości zapytam, posiadasz/ałeś Neo V, czy opierasz się na opiniach innych/znajomych?

Ciężko się rysuje? W programach typu ?Paint? może i tak, ale poza nimi, ekran czuły i nie wymagający specjalnie mocnego nacisku. ?Jak upadnie na żwir?. To trzeba tak użytkować żeby nie upadł. smile_prosty2.gif

Albo może akurat tam będzie rosła gęsta trawa i nic się nie stanie? Chociaż? co racja to racja. Jak upuścisz go z 10 piętra na beton, to telefon do normalnego użytkowania też nadawać się nie będzie. Wypadł mi z rąk w domu i upadł na podłogę. Bogu dzięki nic się nie stało.

Bateria trzyma u mnie mniej więcej 4 dni. W kalibracji od Androida napisane jest, że stan jest: Dobry. Kalibruję za każdym razem, ale... nie wiem czy to coś w ogóle daje. Eksperymentalnie nie użytkowana Neo V (budzik, kilka SMS i kilka rozmów) wytrzymała tydzień. No, ale kto tak używa telefonu?

Aparat... słaby? Mi osobiście wystarcza. Nie wiem, czego będziesz robił zdjęcia, aby był Ci on potrzebny lepszy. W tej sytuacji polecam jakąś lustrzankę.

Bezawaryjność. Przyznam szczerze, przyciął mi się raz, gdyż nie mogłem odblokować klawiatury. (?) A poza tym wybrykiem na prawdę nie przycinał się.

Takie jest moje zdanie. Możesz sobie wielbić co tam chcesz, ale i tak Neo V bardzo polecam.cool_prosty.gif

Edytowano przez yojo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y

Nie hatuje tego telefonu, nie śmiałbym bo to kawał dobrej roboty, lecz mi po prostu nie przypadł do gustu.

Mówiąc o rysowaniu ekranu, miałem na myśli fizyczne rysowanie się szkła mineralnego (czy cokolwiek tam jest).

Co do baterii to nie wiem jak go używasz, bo wątpię, że 4 dni wytrzyma bateria przy graniu, słuchaniu muzyki etc. - do 48h max.

No i minusem (imho ofc) tego smartphona jest karta pamięci, trzeba przyznać, iż telefon z wbudowaną działa szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cross773

Wypadł mi z rąk w domu i upadł na podłogę. Bogu dzięki nic się nie stało.

Wytrzymały telefon? Kiedy trzeba się modlić, by po upadku w domu, działał?

To już iPhone jest lepiej wykonany, jak spadnie na "plecy" to tylko się zarysuje.

No, ale kto tak używa telefonu?

Np. ja, bo od tego, jest - może jesteś za młody i nie pamiętasz czasów kiedy telefon służył do dzwonienia - telefon.

iPhone'a jeszcze do muzyki, w jakimkolwiek telefonie z Anderoidem (chociaż pierwszy SGS nawet nieźle grał, choć do iPhone'a mu było daleko) słuchanie muzyki mija się z celem.

@Sauroner

Największą wadą telefonów z WP7, jest WP7.

A dokładniej, to co M$ wyprawia np. w sklepie z aplikacjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomsto100

WP7 Też dobry system, dla Ciebie może być wadą WP7 najpewniej dlatego że kierujesz się wypowiedziami z internetu. I dlatego też najpewniej że nie miałeś nigdy np. Mozarta w ręku. Osobiście uważam że Mozart to bardzo dobry telefon, boli trochę brak trybu pamięci masowej ale można przeżyć, aparat robi zdjęcia w b. dobrej jakości i nie przycina W OGÓLE a w takiej Neo V (testowałem) czasami potrafi przyciąć na 1-2 sek ale to rzadkość. Gry na Mozarcie (odblokowanym specjalnie do testu) działają bardzo płynnie, Assassin's Creed super działa. Podobnie jest z NFS Undercover i Angry Birds która na Galaxy Mini ma tendencję do ścinania się na niektórych levelach. Uważam że Mozart może się równać z taką Xperią Neo V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nowy czy używany?

@tomsto100

Co masz na myśli?

@Cross773

Wybacz, zapomniałem dopisać. Kieruję się własnymi doświadczeniami. Ojciec dostał Neo V przy przedłużaniu abonamentu.

@RAZOR026

Fakt, brak pamięci czasem boli, ale brak czekania na pliki cieszy.

WP7 jest skierowany pod profilem bardziej profesjonalnym, podczas gdy androida nie długo zobaczymy w pralkach... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sauroner

WP7 jest skierowany pod profilem bardziej profesjonalnym

I tu się mylisz.

Dla profesjonalistów*, przeznaczony jest Windows Mobile 6.5, WP7, to system dla mas, widać to po chociażby interfejsie, czy wsparciu profesjonalnych aplikacji.

podczas gdy androida nie długo zobaczymy w pralkach... smile_prosty.gif

To tylko czyste spekulacje, dziecinne pomysły, powstające ze względu na otwarte źródła Androida.

Co masz na myśli?

Akurat, przykładu przytoczyć nie mogę, jak jednak na M$ przystało, przykładów nie brakuje, starczy poszukać.

Choćby, nowa EULA micro$oftu - zabranianie składania pozwów zbiorowych.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*WP7, mógłby być co najwyżej skierowany do biznesmenów - tak samo, jak iOS, czy Android na droższych urządzeniach (SGSIII)

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Nokii Lumia 610? Po pierwsze - potrzebuję wziąć coś w mixie Orange (max na 36 mcy i do 40 zł / mc) dla osoby, która w 95% korzystać będzie z dwóch podstawowych funkcji telefonu, ale ważna jest wygoda użytkowania, ekran, aparat i "dobry" system (więc wszelakie Nokie oparta na Symbianie odpadają). Co to znaczy "dobry" system? Po prostu - stabilny i przystępny, a przy tym bez problemów z dostępnością aplikacji. Jakiby zły WP7 nie był, do możliwości tej osoby starczy aż nadto. Czytałem o tym, że ten model ma tylko 256MB RAMu i niektóre aplikacje nie ruszą, ale to akurat nie jest problem.

w jakimkolwiek telefonie z Anderoidem (chociaż pierwszy SGS nawet nieźle grał, choć do iPhone'a mu było daleko) słuchanie muzyki mija się z celem.

A to dlaczego? Chodzi o jakość dźwięku, czy baterię? Nie jestem wprawdzie audiofilem, ale jakość sobie cenię, niemniej jednak SGS gra całkiem w porządku. Chociaż i tak myślę nad zakupem osobnego odtwarzacza, bo bateria w jakimkolwiek smartfonie to najsłabszy z elementów. Szkoda, że iPod nano jest taki drogi, a Shuffle odpada z racji braku wyświetlacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hakken

Co macie na myśli mówiąc "system dla profesjonalistów" ?

System, pod który projektowane są specjalistyczne (często na potrzeby jednej firmy) aplikacje, który umożliwia ich projektowanie i łatwą dystrybucje, bez udostępniania jej publicznie. System, na którym jest dużo takich aplikacji, system, którego często poszukują klienci wymagający takich aplikacji.

Bardzo fajny argument.

Przytoczyłem przykład obok.

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak system dobry to pozwy zbiorowe niepotrzebne.

Jak się projektuje aplikacje na potrzeby jedej firmy, to znaczy, że firma ta płaci, a wtedy to na dowolną platformę napiszą.

Projektowanie na wszystkie popularne aktualnie systemy jest równie łatwe, bez znaczenia iOS, andorid czy WP7.

Już minęła era dominacji blackberry w biznesie, kiedy to jako jedyny telefon miał dostęp do e-mail itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hakken

Ja tu akurat nie pisze, o telefonach dla biznesmenów, tylko do specjalistów. Różnica jest ;)

A co, jeśli aplikacja jest już zaprojektowana, a to korporacja - w korporacjach modernizacje powinny być sprowadzane do minimum, ze względu na rozmiar i koszty takich operacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to daj przykład takiego telefonu dla specjalistów. Przykład takiej aplikacji.

Co takiego specjalistycznego miał Windows Mobile 6.5 ?

Jakoś wątpie, czy pan Miecio, specjalista od kładzenia kafelków, ma smartphone z aplikacją i systemem specjalnie dla tego typu działań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...