Skocz do zawartości
yojc

Telefony komórkowe - dyskusje ogólne

Polecane posty

poradził by mi ktoś w sprawie firefox OS? bo chętnie bym się na niego przesiadł, tylko czekam na jakiś model z średniej/wyższej półki. bo na razie mój stary (Ace 2) wydaje się lepszy od tych nowych z tym OS-em a w sumie z chęcią bym spróbował firefoxa na telefon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ogromną chcicę, ale szkoda mi pieniążków na strzał w ciemno. Jeszcze nie jestem bogatym dzieckiem wiatru.

Bebechy są gorsze od Ace 2, baza aplikacji kuleje. Nie ma się co pchać - zresztą system, jeśli wierzyć prasie, jest wycelowany w sektor niskobudżetowy. Krwi ma to napsuć głównie Nokii (Asha) i tanim Androidom, więc słuchawki wyższej klasy, jeśli w ogóle, to pojawią się dopiero za jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granicą te telefony nazywają się LG Optimus L9, ale w Polsce marka Optimus jest zajęta, stąd zmiana na Swift. A że dużo z tym bajzlu, to jakoś utarło się, nawet u producentów, że to po prostu LG L9, tak jak o Samsungach mówi się Samsung Note, Samsung S4, chociaż to Samsung Galaxy Note i Samsung Galaxy S4.

A po co sprzedają? Żeby żyło Ci się lepiej!

Jasne, że dla kasy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się. Microsoft przejmie (jeśli zgodzą się akcjonariusze Nokii) dział zajmujący się produkcją telefonów komórkowych Nokii - http://pclab.pl/news54703.html. Ciekawe jak teraz będzie wyglądał kolejny ruch MS - zostawi markę Nokia przy życiu czy zafunduje nam produkty opatrzone logiem MS.

Moim zdaniem szkoda byłoby zaprzepaścić tak rozpoznawalną markę jak Nokia.

Edytowano przez kropa94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim blogasku opisałem, w jaki sposób doszło do tego przejęcia.

http://forum.cdactio...showentry=42667

MS wykazał się wielkim sprytem posyłając Elopa do Finlandii. Stosunkowo szybko, bo w dwa lata, kret zniszczył wszystkie projekty Nokii, zaprzepaścił ich potęgę i uzależnił od amerykańskiego koncernu. Osłabiona i tańsza Nokia nie ma dużego wyboru - albo się sprzeda, albo kopnie MS w dupsko i zacznie od początku. Szkoda tylko, że na taki zapewne zabraknie pieniędzy i jaj... W sumie bardziej jaj, bo powrót do MeeGo byłby stosunkowo tani, a klientów na taką zabawkę nie braknie. O ile to możliwe, Ballmer wpompował w Nokię spore pieniądze, nawet on nie jest tak głupi, żeby swoich interesów jakoś nie zabezpieczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się mówiło o Key Lime Pie jako następcy Jelly Bean'a a tu takie dziwa się dzieją: http://www.android.com/kitkat/

Tego się nie spodziewałem.

Ponadto Google napisało: "It's our goal with Android KitKat to make an amazing Android experience available for everybody."

Android 4.4 dla starszych telefonów?klaszcze.gif

Pożyjemy, zobaczymy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nadzieja pozostaje. Już teraz pojawiają się domysły, że razem z Nokią Microsoft kupił sobie nowego szefa w postaci Stephena Elopa. Jest on znany z odważnych posunięć - wystarczy wspomnieć kontrowersyjną decyzję o zamordowaniu systemu MeeGo, rezygnacji z Symbiana i przejściu Nokii na Windows Phone. Wcześniej fińska firma mogła posuwać się tylko w jednym kierunku - w dół. Kontrowersyjne decyzje Elopa sprawiły, że Nokia wciąż jest istotnym graczem na rynku mobilnym. Miejmy tylko nadzieję, że w korporacyjnych strukturach Microsoftu wciąż będzie miejsce na odważne ruchy.

Rzekła Wyborcza... Jak można pisać takie pierdoły? o.O Symbiana postanowiono przesunąć do tanich urządzeń/zlikwidować przed Elopem, a MeeGo był dla Nokii rakietą na księżyc. Stephen postanowił się tam dostać skacząc z huśtawki... Zaiste, ocalił tę firmę od zapomnienia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale poziom internetowych artykułów w Polsce stoi na bardzo niskim poziomie, a bierze się to między innymi ze słabej znajomości języka angielskiego oraz tematu, który dla autora tego tekstu był bardzo odległy - dlatego w Polsce powstaje bardzo dużo kwiatków. Czytając wczoraj kilka tekstów na ten temat miałem wrażenie, że każdy tekst prezentuje inną wersją tego przejęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, że takie rzeczy stały się z Nokią. Dla mnie idealną ścieżką dla firmy powinno być pracowanie nad MeeGo + porzucenie Symbiana i wprowadzenie Androida. Nokia ze swoimi świetnymi aparatami, dedykowanymi aplikacjami i długim wsparciem podbiłaby rynek Androida, któremu tych rzeczy bardzo brakuję. Ja bardzo długo siedziałem na N8 właśnie przez aparat i nawigację. W końcu przesiadłem się na Anroida, ale dalej mi tych rzeczy brakuję. Gdyby powstała N8 z Anroidem od razu bym się na nią przesiadł. Masa osób również. Ale wszystko blokował Windows Phone, bo jeśli chcę system bez aplikacji to wolę zostać na Symbianie. Po cichu liczyłem, że jednak kurs dla firmy się zmieni. Teraz już nie ma nadziei - fajne rzeczy starej Nokii zostaną przemianowane na Microsoft i zamknięte w Windows Phone. A ja na to swoich pieniędzy na pewno nie wydam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odnotować tutaj pojawienie się LG Nexus 5 na rynku, na razie tylko światowym o ile mi wiadomo. Opinie oczywiście pojawią się pewnie z czasem, ale tyle, co mogę powiedzieć, to że w USA kosztuje on 349$$ a u nas ~1700zł. I to mnie boli, bo w przeliczeniu dolarów na złotówki powinien kosztować najwyżej 1200 :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaj się, Akron, zarabiasz mniej i płacisz więcej żeby... Hmm... No z pewnością jest jakiś sensowny powód ^^"

Ale zamiast tłuc nowe słuchawki mogliby zoptymalizować system - czysty Android bez żadnych śmieciowych nakładek, szybszy niż moje wszystkie urządzenia (z pralką włącznie) razem a i tak da się słyszeć narzekania na szybkość działania. Coś tu jest nie halo. No i ta nazwa kodowa KitKat... Nie rozumiem tego, nie rajcuje mnie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za The Verge:

"Szybkość przewijania ekranu zawsze była problemem w Androidzie. Szczególnie jeśli chodzi o Chrome. Z przykrością stwierdzamy, że w przypadku Nexusa 5 sytuacja nie wygląda lepiej. Ekran wciąż zdaje się nie nadążać za ruchem twego palca".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupno Samsunga Galaxy Ace II na tę chwile jest dobrym wyborem?

Dostałem propozycję od brata, że mogę kupić od niego wymieniony u góry model telefonu za 50zł. Oczywiście sprawdziłem stan telefonu, wydaje się dobry i nie jest jeszcze tak stary (ma chyba z rok, czy tam półtora).

Mógłby ktoś obeznany w tym fachu opisać zalety i wady tego telefonu, a ja dokonałbym konfrontacji czy takowe wadu utrudniałby mi korzystanie z tego telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50 złotych bierz i całuj w pierścień. Nie jest to arcydzieło techniki, ale przyzwoity średniak, na którym spokojnie pograsz, pooglądasz filmy, poczytasz internety, posłuchasz muzyki, odpalisz nawigacją etc. Wsparcie społeczności też jest niezłe.

Jak nie chcesz, to ja chętnie wezmę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki za odpowiedź, ja po prostu przyznam się szczerze nie znam się na telefonach jednak myślę, że sprosta moim wymaganiom między innymi: szybki dostęp do portali społecznościowych (wiadomo FB) czy także umożliwi komfortowe oglądanie filmów z YT i słuchanie muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam az bedzie w playu, wtedy sprzedam swojego leciwego HTC One S i wezme w Formule 4.0 za 69zl miesiecznie. + pewnie bede musial z 700zl dac za telefon

A kiedy ma się pojawić w playu? Jak myślisz? Też biorę dokładnie tą taryfę i jeśli do 2 miesięcy miałbym poczekać to chętnie poczekam. Wiem ze nikt nie poda dokładnej daty, ale bazując na innych topowych modelach telefonów, jak szybko były dostępne w playu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...