Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Alan Wake

Polecane posty

Wczoraj również rozpocząłem swoją przygodę z Alanem i cały urok niemal od wejścia zniszczyły....zielone kropki.

Nie wiem, czy to tylko i wyłącznie mój problem, ale na pierwszym, tutorialowym poziomie, na krawędziach ekranu (mniej więcej tam, gdzie spowijała go ciemna mgła robiąca za klimat koszmaru) zobaczyć można było mnóstwo małych, zielonych kropek. Gdybym chciał zażartować to powiedziałbym, że to jakiś wbudowany noktowizor Alana, któremu brak zasilania bądź który się zepsuł. W pierwszej chwili pomyślałem, że problem związany jest z moim kablem hdmi - kosztował mnie co prawda 30 dychy. Ale z drugiej strony- gram na nim od prawie dwóch lat na PS3 i ani razu czegoś takiego nie widziałem (bądź jakiegokolwiek innego uszczerbku na grafice). Czy ktoś ma może pomysł, jak się tego pozbyć, bądź chociażby jaka jest geneza tego....czegoś? Dodam, że kiedy Alan się już obudził, znaleźliśmy się na promie a słońce wisiało wysoko na niebie problem zniknął- a więc to jedynie kwestia etapów nocnych (co żadnym pocieszeniem w sumie nie jest....)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jest pewnego rodzaju sequel na razie tylko na XBLA jeśli dobrze pamiętam, ale za to Remedy zapowiedziało pierwszą część na PCty :D Cierpliwość popłaciła, bo po dwóch latach produkcja pierwotnie, kiedyś zapowiedziana na blaszaki w końcu do nich dotrze... Od siebie dodam tylko, żeby nie schrzanili konwersji (optymalizacja, sterowanie przykładowo) a będzie naprawdę zacnie ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze naprawdę super wiadomość ;] Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego... Grałem na 360 ale mam zamiar zagrać jeszcze raz na blaszaku, warto kupić ponieważ dorzucają do tego DLC w które nie grałem, zresztą grafa na pewno będzie lepsza :D

Oby tylko gra nie została za bardzo spiracona bo to były wielki cios dla twórców. Taki prezencik dla pecetowców a tu klapa wyszła. Alan Wake to gra warta każdej wydanej złotówki ;] Oczywiście dobra wiadomość jest też taka że AW pojawi się bardzo niedługo myślę że gdzieś pod koniec Lutego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niektórzy fanboje xboxa ten port Alana uznają ze świetny powód do płaczu i wrzucania na PCtowców. Witamy w Polsce gdzie nieważne jak ty masz dobrze, ale jak twój sąsiad ma źle...

Ciekawi mnie jak im ten port wyjdzie, lepiej żeby się trochę przyłożyli. Z xboxa to teoretycznie bardzo niewiele roboty, ale chyba wszyscy znamy twórców i ich dziwne skłonności do partolenia teoretycznie nieskomplikowanych portów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niektórzy fanboje xboxa ten port Alana uznają ze świetny powód do płaczu i wrzucania na PCtowców. Witamy w Polsce gdzie nieważne jak ty masz dobrze, ale jak twój sąsiad ma źle...

Na praktycznie każdym forum internetowym poświęconym grom znajdą się takie jednostki, które dalej mają jedną platformę (lololo) i bronią swoich gier bardziej zaciekle niż wolności. Tak było w przypadku Crysisa, L.A. Noire, teraz sytuacja powtarza się z Alanem. Należy olać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno przeszedłem na XBOX 360 ale to jedna z takich gier które warto mieć na półce, napewno kupię i przejdę jeszcze raz. Do tego wydanie z wszystkimi DLC, modle się tylko żeby nie popsuli konwersji i wymagań a będzie zacnie, naprawdę bardzo fajna wiadomość :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką teorię spiskową - zrobią jak z Gearsami, Halo i początkowo Fable, zachęcą pecetowców pierwszą (świetną) częścią, a potem następne polecą tylko na Xboksa. Alan Wake 2 to pewnie będzie tytuł startowy nowego Xboksa, jeśli faktycznie zostanie on ujawniony na E3 2012.

Tak czy owak - fajnie, przynajmniej będzie więcej osób, z którymi będzie można podyskutować o zawiłej, niejednoznacznej i inteligentnej fabule tej fantastycznej gry. :) Ja tymczasem czekam na Alan Wake: American Nightmare.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria dobra, ale ja się bardziej skłaniam ku wyciągnięciu dodatkowych pieniędzy z gry, która nie tak dobrze się sprzedała na macierzystej platfomie. Na wszystkim dobrze wyszli PC-towcy, co się ceni. Microsoft to nie Sony i są bardziej skłonni do uwolnienia swoich exów na środowisko (również ich) Windowsa. Teraz istotnym znakiem zapytania jest jedynie optymalizacja, poza tym jest na co czekać, bo ta świetna gra zostanie wydana ze wszystkimi DLC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ta świetna gra zostanie wydana ze wszystkimi DLC.

Akurat DLC do Alana w stosunku cena/jakość wypadają świetnie i jeśli ktoś ma X360 to nie widzę powodu, żeby czekał na wersję PC. Ile oba epizody teraz stoją? 560MSP za sztukę?? W porównaniu do krótkiego i rozczarowującego DLC do Gears 3 - RAAM's Shadow, za które policzono sobie 1200 punktów jest naprawdę w porządku. Karty z punktami można znaleźć w promocji wszędzie i 2100MSP idzie dostać już za 50-60zł. Wystarczy na oba DLC i Fusion: Genesis, które jest obecnie chyba największą i najlepszą grą na Xbox Live.

Ja ogrywam Alana ponownie, bo w obliczu zbliżającej się premiery na PC zechcę szybko sprzedać swoją kopię zanim będzie ją można kupić za 20-30zł. Utwierdzam się w przekonaniu, że ŻADNA gra nie miała jeszcze tak świetnego nieoryginalnego soundtracku. Fenomenalnie dobrane, klimatyczne kawałki. Poezja.

Tak swoją drogą, co sądzicie o American Nightmare? Nie wydaje mi się, żeby gra była fabularnie związana z pierwszym Alanem. Może fabuła kręci się wokól jednej z nowel Wake'a? A może po prostu Microsoft zażądał shootera (@pistolet maszynowy z trailera) i flaguje go tylko znaną już marką? Ciekawe jak scenarzyści poradzą sobie z formą niewielkiej gry wydanej w dystrybucji cyfrowej. Może to spowodować albo narobienie miliona dziur w historii, albo zrezygnowanie z dość skomplikowanego przedstawienia fabuły z czego pierwszy Alan zasłynął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie American Nightmare jest powiązany z pierwszym Alanem Wake'iem, w końcu pod koniec jedynki jest scena

kiedy pojawia się Mr Scratch, który wg pierwszego trailera ma być nemesis w AN. Wygląda na to, że w jakiś sposób rozwinięty zostanie motyw z DLC walki ze swoją "złą stroną".

Swoją drogą fajnie, bo właśnie ta scena w zakończeniu podstawki Alana mi nie pasowała i może American Nightmare pozwoli jej nabrać więcej sensu.

Co nie zmienia faktu, że wciąż czekam na pełnoprawny "Return". W sumie jeśli to będzie startowy tytuł X720 to szału dostanę, bo na konsolę przy starcie generacji mnie nie stać, ale będę miał przeogromną ochotę w AW2 zagrać.

Utwierdzam się w przekonaniu, że ŻADNA gra nie miała jeszcze tak świetnego nieoryginalnego soundtracku. Fenomenalnie dobrane, klimatyczne kawałki.

+1

Również utwory "piosenkowe" nagrane na potrzeby gry (te od Poets of the Fall, sygnowane jako Old Gods of Asgard - "The Poet & The Muse" i "Children of the Elder God") są absolutnie niesamowite. Zresztą sam "soundtrackowy" OST też jest dobry - uwielbiam "A Writer's Dream" i "Welcome To Bright Falls".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newsy o American Nightmare brzmią nadzwyczaj smakowicie. Otwarty świat i bardzo interesująca koncepcja fabularna (już wiadomo, że to normalny follow-up Alana - akcja dzieje się dwa lata po wydarzeniach w Bright Falls).

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=64595

Może to tylko popierdółka na XBLA, ale czekam na to równie mocno co na Mass Effect 3 czy BioShock Infinite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że Alan Wake trafi na PC. Bardzo sobie cenię poprzednie produkcje studia Remedy, czyli seria Max Payne. Nawiasem mówiąc ciekawe, czy Rockstar zachowa klimat tejze serii.

Ale wracając do Alana - dla mnie must have, pomimo głosów, że fabuła nie jest jakaś mega dobra i odkrywcza, to chętnię wcielę się w pisarza :). Mam również nadzieję, że gra nie będzie obsługiwała Live'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pewnie się nie rozczarujesz. Dzisiaj natrafiłem na newsa, że microsoft nie będzie miał nic wspólnego z konwersją gry na pc, to oznacza, że najpewniej live nie będzie zintegrowany z grą.

Żeby nie być gołosłownym: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,108...ke_a_na_PC.html

Swoją drogą, naprawdę ciekawe kto dostanie tłumaczenie i zajmie się dystrybucją. Byle nie partacze z cenegi.

@down

Napisałem, że się NIE rozczarujesz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abyss:

Nie rozumiem, dlaczego miałbym się rozczarować. Przecież jasno napisałem, że nie chcę live'a w Alanie Wake'u i przyniosleś dobrą nowinę :). Chyba za szybko czytałeś :).

Fajnie również, że od razu dostaniemy DLC, chociaż to już raczej standard w takich sytuacjach, gdy na kompach gra pojawia się później lub odwrotnie. Wiedźmin 2 też na xboksie 360 będzie miał wszystko to, co oferuje na PC :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym i to bardzo ujrzeć Alan Wake w wersji pudełkowej z dwoma DLC z XBOX 360 i tym nowym stworzonym z myślą o PC. Ale raczej tak nie wyjdzie chyba, że po jakimś czasie, bo boję się o cenę na STEAM może być drogo i to bardzo w dzień premiery :)

Grałem w Alana jeszcze jak miałem XBOX'a naprawdę jedna z lepszych gier których żałowałem, że nigdy nie wyszły na pc.

Fabuła zgrabnie poprowadzona niczym serial. Liczne nawiązania do twórczości Stephena Kinga, grafika, malownicze miasteczko i okolice przypominające mi Twin Peaks heh. Nie mogę się doczekać, naprawdę przejść jeszcze raz oby twórców nie poniosło i nie dali jakieś ceny kosmicznej bo od czasu premiery trochę minęło i uważam, że cena powinna być jakaś niska ale pożyjemy zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się komuś z American Nightmare chyba pomyliło. A AN nie będzie (póki co) na PC w ogóle, a już na pewno nie na wyłączność.

Swoją drogą, gameplay z Fight Till Dawn ( http://uk.ign.com/videos/2011/12/19/alan-w...oper-commentary ) wyraźnie wskazuje, że w American Nightmare nie będzie tego okropnego, psującego zabawę auto-aima. Super. Ma być też większe zróżnicowanie gameplayowe, zarówno jeśli idzie o arsenał, jak i o przeciwników.

Kampania fabularna ma trwać ok. 5h. Czyli jak połowa podstawki. Dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

Przerwę ci tutaj na moment kolego. Gra dostanie jeszcze jedno DLC na PC? Wyłącznie na PC?

Jej chyba, źle doczytałem chodziło mi o Alan Wake's American Nightmare ale to nie DLC tylko odrębna gra będzie. I tylko dostępna na XBOX LIVE, wybacz, że zrobiłem nadzieje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...