Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Alan Wake

Polecane posty

Dzięki za założenie tematu ;]

Cóż, jeżeli za grę zabierają się ludzie odpowiedzialni za markę jaka jest Max Payne musi powstać coś wielkiego...

Graficznie gra prezentuje się znakomicie, o wymaganiach nic jeszcze nie wiadomo, ale jasne jest ze za niski to one nie będą ;] Prócz wersji na PC są szykowane na PS3 i X360.

jednak na pewno największym plusem tej produkcji będzie klimat, na GOL-u piszą, że inspirowane jest dość bardzo Miasteczkiem Twin Peaks- czyli genialnym serialem/filmem z typowym Lynch'owskim klimatem... :arrow: :D nawet na jednym z filmików pokazana jest pusta autostrada(??) nocą ;] czyli rozpoznawczy znak filmów Lynch'a ;]

http://www.alanwake.com/movies/movie.php?m...ke_video_lowres

http://www.alanwake.com/movies/movie.php?m...anWake_1500kbps

Oglądajcie i podziwiajcie ;]

Zapowiada się HIT :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania są, jak na dzień dzisiejszy, bardzo wysokie, bo AW jest ekskluzywny dla Windowsa Visty i wymaga dwurdzeniowego procesora. Trochę mi się nie podoba ta konieczność posiadania Visty, chociaż gra pewnie nie pojawi się przed końcem 2007 (według PCJeux), więc do tego czasu i Vista będzie bliżej przeciętnego gracza.

Klimat jest wszystkim na co liczę, bo nie lubię gier TPP (dobija mnie fakt, że większość gier w klimacie horroru jest właśnie w TPP), jedynym wyjątkiem jest o dziwo Max Payne 2 (jedyna gra z tego gatunku, która mi się podobała).

Zobaczymy, co się ugotuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AW nie jest exclusive tylko do Visty ;]. Fakt o ile się nie mylę, podstawową platformą dla AW był PC, jednak również gra ta zawita na X360 i PS3...zaraz chwila, Alan nie zawita na konsoli Sony...na GOL-u pisze, że prace zostały wstrzymane, a na oficjalnej stronie pisze, że jest to exclusive dla visty i X360..

http://www.alanwake.com/screenshots/screen...n_Wake_2006_020

http://www.alanwake.com/screenshots/screen...n_Wake_2006_017

Na tych screenach widać fragment interfejsu...jeżeli jest to finalna wersja, to jest dość ubogi, ale to świadczyć może o "klimacie" vide Call of Cthulhu...

A czy dla TAKICH widoczków warto zainwestować w nowego kompa/X360 ;D . Taniej chyba zresztą będzie chyba zainwestować w 'iksa' ;]

EDIT:

Jak ci się spodobał Max to i pewnie AW przypadnie ci do gustu. Smile

Czego i sobie życzę.

Pff niezupełnie: Max był miłą rzezią z mrocznym klimatem, czarnym humorem, ciekawymi postaciami, wspaniałą fabułą, ale to był naj(nie)zwyklejszy shooter...a Alan Wake proszę Pana jest wysublimowana grą, z mrocznym ciężkim klimatem, przy której trzeba będzie mysleć ;]. AW bliżej do Silent Hilla niż do Maxa ..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania są, jak na dzień dzisiejszy, bardzo wysokie, bo AW jest ekskluzywny dla Windowsa Visty i wymaga dwurdzeniowego procesora. Trochę mi się nie podoba ta konieczność posiadania Visty, chociaż gra pewnie nie pojawi się przed końcem 2007 (według PCJeux), więc do tego czasu i Vista będzie bliżej przeciętnego gracza.

Visty...czyli wszystkich czeka upgrade kompa bo narazie żadna karta graficzna nie obsługuje D10.

PS.

Jeśli gra nie pojawi się przed końcem 2007 - będziemy mieli więcej czasu na zrobienie ww. ulepszenia kompa.

Klimat jest wszystkim na co liczę, bo nie lubię gier TPP (dobija mnie fakt, że większość gier w klimacie horroru jest właśnie w TPP), jedynym wyjątkiem jest o dziwo Max Payne 2 (jedyna gra z tego gatunku, która mi się podobała).

Zobaczymy, co się ugotuje.

Jak ci się spodobał Max to i pewnie AW przypadnie ci do gustu. :)

Czego i sobie życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik oczywiście świetny graficznie, szczególnie światła i cienie robią wrażenie, ale w końcu na nich będzie się opierała gra więc nie ma się co dziwić.WG mnie raczej Alan nie podzieli losu DOOMA 3 boooooo , no nie wiem dlaczego, ale mój instynkt tak mi podpowiada więc tak powinno być i zresztą Remedy nie wypaliło się tak jak id a i Alan to zupełnie nowy temat, i nie wypalony jak to miało miejsce z Doomem 3 i jego światem. Zastanawia mnie fakt czy naprawdę będą się pojawiały podczas gry tornada, bo jak tak to świetnie i wyglądają one bosko dzięki fizyce, i co mnie zaciekawiło? Otóż AW nie cięło się na sprzęcie dostępnym podczas tegorocznych E3 (bo chba wtedy to było nagrywane) więc wymagania nie powinny być aż takie potężne :roll: ...oby :wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie będzie to gra nowej generacji graficznej. Do swojego gatunku wielu rzeczy raczej nie wprowadzi oprócz wspomnianej już grafiki. Wymagania będą potężne,bo Alan Wakepotrafi wykorzystywać moc dwurdzeniówek. Na razie wygląda jak nisko budżetówka :P Kajko i Kokosz z pixel shaderami 3.0 :P

Och bracie...Jakby tak wyglądały gry budżetowe, to - wierz mi - kupowałbym jak najbardziej :D W każdym razie poczekamy-zobaczymy (a przynajmniej do marca przyszłego roku...)

Jak budżetówka ?? pfff ale byłoby fajnie gdyby wszystkie budżetówki TAK wyglądały xD. a co do premiery: na GOL-u pisze, że 2007 na świecie, tymczasem na stronce: http://www.gamesforwindows.com podana jest następująca data premiery: January 2007 ;]. Gra na razie nie ma wydawcy w Polsce, ale dam sobie rękę odciąć, że będzie to CDP ;]- w końcu kto tu wydaje gry z gamesforwindows ;]. Oby gra była schizowana w takim(lub większym )stopniu ja MP... ;] Zresztą nasz bohater rusza się dość podobnie zauważyliście :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra najpierw zapowiedizana na X360, po czasie (jak ostatnio większość excluesivów billa) zapowiedziano konwersję na pc.

Jak ci się spodobał Max to i pewnie AW przypadnie ci do gustu. Smile

jestem ciekaw gdzie kolega widzi podobieństwa między tymi grami o_O

studio developerskie dobrze wróży przysżlości tej produkcji, jeżeli naprawde zobaczymy przygodówkę, a nie jakąś grę akcji z klimatycznymi fmv'ami.

nacisk będzie na fabułę, miejmy nadzieję że piekielnie dobrą, i schizy spowodowane bezsennością Alana... pisarz którego wizje stają się rzeczywistością hmm czyli jest co psuć :wink: oby remedy podolało temu pomysłowi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało miła informacja:

Gra o tytule Alan Wake od firmy developerskiej Remedy, znanej między innymi z Max Payne'a, prawdopodobnie pojawi się dopiero w roku 2008. Nie jest to dobra wieść dla Graczy, którzy żywili nadzieję na pogranie Alanem jeszcze gdzieś w 2007 roku.

Taką złowieszczą datę, rok 2008, ogłosił amerykański Official Xbox Magazine. Panowie (i panie) z Remedy mają jeszcze wiele pracy przed sobą. Tak wiele, że wystarczy im jeszcze przez prawie dwa lata tworzenia gry łączącej w sobie thriller, akcję i psychologiczne wątki.

Tytułowy bohater umieszczony w niezwykle realistycznym i dynamicznym świecie za zadanie ma walkę ze stworzeniami mroku. Alan Wake ma pojawić się zarówno na Xboksa 360 jak i na PC. Za niecałe dwa lata przedstawiona w grze grafika nie będzie już tak zachwycać jak robi to teraz. W interesie Remedy jest, aby śpieszyć się z zakończeniem prac nad pozycją.

wp.pl

:x Ja tu specjalnie kupuje GF 7900 by w to pograć a tu takie coś :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc twórcy muszą byc bardzo pewni swojego projektu, aby przenosic go aż na rok 2008. Dzisiaj AW prezentuje się świetnie, ale - tak na dobra sprawę - nie genialnie. Przez AD 2007 wyjdzie jeszcze tyle gier, że AW po prostu się zestarzeje...

Może po prostu nastapic "ulepszanie silnika gry/samej grafiki", aby podobało się szerszej publice, a wtedy może nam się z tego zrobic STALKER albo nawet DN Forever, a tego nikt by nie chciał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy z forum najlepszego pisma na świecie o grach komputerowych a wracając do AW wg mnie ta gra ma wielki potencjał a jeśli chodzi o grafike to dla mnie tylko tylko trzy tytuły mogo konkurowac z najnowszym dziełem twórców MP-

1-Crysis

2-Mass Efecct

3-Haze

I to tyle czekam na odpowiedzi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tobo chociarz we wcześniejszej swojej wypowiedzi chciałem sie zajac tylko grafo a teraz o fabule i innych cechach-masz racje co nam z produktu o wspanialej grafice jesli nie m,a tego czego co by nas przykuwało do monitora gra musi miec przede wszystkim klimat ktory sprawi ze nie bedziemy ogli od tej gry odejsc dlatego sie ze wszystkim z tobo zgadzam

PS- czy modelatorzy mogli by utworzyć temat o ET-QW please

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie nastąpił jakiś mały przełom, bo wygląda na to, że grę która zapowiada się naprawdę ciekawie i klimatycznie w końcu zostanie wydana po 4 latach produkcji ;) Fajnie, że CDA dała zapowiedź. Myślałem że AW już umarł i gra nigdy nie zawita na dyski twarde pecetowców :P Oby już niedługo można było sprawdzić jak autorom poszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwi mnie że do uruchomienia gry będzie potrzebny windows vista widząc popularność tego systemu mam nadzieję e autorzy poświęcą się i stworzą grę dostępną pod direct 9 oraz 10 ( podobnie jak w crysisie który aż tak źle nie wyglądał)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...