Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Muszę się zgodzić że skin Udyra mógłby być po prostu jego reworkiem, daleko temu do ultimate skina jest dopracowany i to widać ale niczym szczególnie nie zaskakuje. Nie wydałbym na taki skin nawet jakbym grał sporo Udyrem, jako fan to i może bo wtedy chce się wyróżniać względem innych Udyrów tongue_prosty.gif . Spodziewałem się lepszego pomysłu, mówi się trudno może następne skórki do innych postaci będą lepsze.

No własnie, brak pomyslu boli:( ktoś rzucił pomysł, żeby Udyra zrobić na zasadzie prehistorii (pterodaktyl, tygrys szablozębny itd.). To by było cos! A tak to się nie jaram i czekam na rework mojego chosen Yi;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2real4game

Moim zdaniem Udyr nie jest kiepską postacią(49.47% win rate to dobry wynik) ale na pewno nie jest też postacią popularną. Tu nie chodzi jedynie o to by Riot się wzbogacił dzięki danej postaci, tylko o uzupełnianie luk Udyr potrzebował dobrej skórki bo jakby nie patrzeć reszta jego skórek jest mało interesująca. Riot nie patrzy tylko pod względem zarobkowym ale również patrzy czy dana postać potrzebuje reworka lub nowej skórki. Ale rzeczywiście mogliby, odczekać i stworzyć jakiś lepszy projekt, a w tym czasie zająć się innymi projektami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP mi raczej chodziło że postać bliska 50% jest raczej postacią dobrą której balans jest dobry. Wynik Udyra nie jest jakiś zły i nie można go nazwać raczej kiepską postacią(przynajmniej dla mnie). Jeśli ktoś tak uważa nic mi do tego i nie zamierzam bronić swojej opinii bo każdy ma swoje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho nowy motyw jest troszkę tandetny i- mimo, iż pierwotnie był inny plan- nie mam zamiaru jej zakupić. Nie będę płacić za wizualny rework postaci. Ponadto uważam, iż trzyma dużo niższy poziom niż poprzedni do Eza. Jedyne co fajnie wygląda to ikonka przywoływacza bear stance.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też śnie o takiej:P Raziel pasuje idealnie! Teraz krążą plotki o kontynuacji serii, Riot mógłby się dogadać ze studiem od LoK i zrobić taką w ramach promowania gry:P Takiego Ultimate to bym kupił!

Albo skórka a'la Kain do Vlada = Boner :D

Udyr sam mi się średni wydaje, w early jest bardzo dobry, counter jungle ma boską, do tego dobra pasywka i ma spory DMG gdy buduje się do pod full tanka z Feniksa, ale mam wrażenie, że w późnym late znacznie słabnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak dla mnie ten skin dla Udyra jest jak najbardziej udany. Może musiałbym go zobaczyć w akcji, ale widać, że to nie jest zwykły wizualny rework, bo włożono w niego bardzo dużo pracy (Riot mówi, że ponad 9 miesięcy). Zawiera kilka modeli, zestawów efektów, odzywek itd. Podstawowy Udyr ma to w dużo mniejszym stopniu i gdyby tak właśnie robili zwykłe skiny, to nikt już by nie kupował nic za RP :P Ponadto ze skinami Udyra jest ten problem, że tak naprawdę ciężko wymyślić coś rzeczywiście sensownego, bo jest mocno specyficzny. Ten pomysł z prehistorycznymi zwierzętami jest niby dobry, ale dlaczego pterodaktyl? Przecież to nie ma nic wspólnego z płomieniami. No i co dałbyś zamiast niedźwiedzia? Zresztą tygrys szablozęby to tygrys z dłuższymi kłami, więc cały ten skin tak czy inaczej wyglądałby bardzo podobnie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Udyrowi wiele brakuje. Tzn. nie jest jakąs tragiczną postacią ale skillset to taki ni to offtank, ni to tank. Jungle czyści chyba całkiem dobrze, nie pamiętam szczerze powiedziawszy bo dawno nim ni grałem, ale już np. przyspiesznie do ganku i 1sekundowy stun to trochę mało... Dość średnia inicjacja w porównaniu do junglerów, którzy mogą łatwo dostać się do przeciwnika jednym skillem. Później jest jeszcze gorzej, bo w tfach biegnący udyr to też słaby inicjator. Jak jungle czyscimy feniksem, to znowu nie bardzo to się przyda w tfach. W sumie tygrys tez:P Generalnie nie bardzo widzę miejsca Udyra w teamie. Nie wiem też co powinno się zmienić, żeby był bardziej przydatny. Może z niedzwiatka zrobić jakiś doskok? Od razu zaznaczam, że oczywiście można coś ugrać Udyrem, można carrować, można mieć z tego fun, ale jednak dla mnie to nudna postać i dość średnia w porównaniu do nowych junglerów i paru starych, którzy i tak już rządzili;)

@UP

wiesz kombinacji jest dużo. W normalnym udyrze masz 3 zwierzęta i jedno mityczne. Mamy rówież kriofeniksa w lolu, więc czemu nie ognisty pterodaktyl? Albo po prostu uderzający wiatrem albo coś:P Tygrysa można na velociratpora zamienić, a jego szpony/kły na charakterystyczno szpon jakim dysonował ten dinozaur. Niedzwiedziem może być tyranozaur, albo nawet mamut. Bo w sumie nie bardzo ograniam czemu niedzwiedz daje przyspieszenie i stuna:P A dla Zółwia masz triceratopsa. I już masz ciekawy i wyróżniający się skin. Wiesz, nie twierdzę, że skin jest źle wykonany. Wprawdzie te zmaini między ewolucjami mogły być wieksze, bo ledwo je widać, ale sama skórka jest wykonana starannie. Brakło tylko ciekawego pomysłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jest do pewnego stopnia prawda. Ten skin jest "ultimate" dlatego, że wprowadza zmiany praktycznie w każdym aspekcie postaci, ale nie odbiegają one prawie w ogóle od podstawowego motywu. Możliwe, że zabrakło pomysłów, albo po prostu nie chcieli kombinować lub nawet może troszkę eksperymentowali z silnikiem gry przy jakichś efektach (kto ich tam wie :P), ale mi się podoba samo wykonanie. Zresztą już podstawowy Udyr jest na tyle dobrze wymyślony jak dla mnie (w sensie ogólnego motywu i stylu gry), że nie trzeba go usprawniać. Na pewno nie prehistorią, którą nigdy się nie jarałem specjalnie :P

Bo w sumie nie bardzo ograniam czemu niedzwiedz daje przyspieszenie i stuna

No... niedźwiedź, wielka łapa, jeszcze większa siła? Ponadto potrafią być zadziwiająco szybkie, z tego co kojarzę. Na pewno nie mają problemów z dogonieniem człowieka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Udyrowi wiele brakuje. Tzn. nie jest jakąs tragiczną postacią ale skillset to taki ni to offtank, ni to tank.

Bo Jungler w obecnej mecie to Jungler właśnie. Nie offtank, nie tank, tylko jungler. Glasscanon junglerów widuje się już tylko na normalach z win ratio 1:1000. Teraz każdy jungler jest tanky i targetuje w support aniżeli grabienie killi. Oczywiście nadal szalenie różnorodna. Ale to po prostu oddzielna subrola.

Co do tankowatości udyra, to lekki śmiech. Mało jest takich manmode champów jak on. Przeżyje wszystko, chyba najszybszy cdr na shielda w grze, ucieknie każdemu, stunuje, tańczy, przejdzie na niedźwiedziu przez cały teamfight zatrzymując wszystko Co się rusza. Ponadto wygrywa trejdy z 80% championów do 5 lvla. A junglę ma jedną z najszybszych.

Dość średnia inicjacja w porównaniu do junglerów, którzy mogą łatwo dostać się do przeciwnika jednym skillem.

Udyr na ghostcie toczący się na niedźwiadku z 600 ms to średnia inicjacja? Proszę Cię. Są lepsze, wiadomo, ale udyr nadal ma niezłą. Udyrem się robi playsy. Udyrem wychodzi się z teamfightu na 2 hp po Ace. Bez dobrego micro nie ma co podchodzić do Udyra, więc nie dziwota, że każdy woli combochamps w stylu Jarvana na soloq. W rękach ogarniętego gracza jest bestią. I wcale nie odstaje od god1tier junglerów w stylu J4 czy Nuniaka. Po prostu jest mało pickowany bo wymaga odpowiedniego stylu gry i dobrej znajomości postaci jak mało która postać właśnie.

udyrbaws.jpg Gry z tego dnia, Diamencik II.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aiden

To nie jest tak ze Riot pracował tylko i wyłącznie nad tą skórką przez 9 miesięcy w tym samym czasie ten sam zespół zajmował się innymi skórkami. To że prace nad skórką zaczęły się 9 miesięcy temu nic nie znaczy, bo w między czasie ten sam zespół mógł sobie zrobić przerwę nad tym projektem i zająć się innymi.

Dobra skin jest dopracowany i jest najlepszy ze wszystkich skinów Udyra ale to nie zmienia faktu że to mógłby być nawet rework, bo pomysł raczej średni, taki odświeżony Udyr nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... niedźwiedź, wielka łapa, jeszcze większa siła? Ponadto potrafią być zadziwiająco szybkie, z tego co kojarzę. Na pewno nie mają problemów z dogonieniem człowieka.

Tylko wiesz, tygrys jest szybszy od niedźwiedzia:p jakby tak się zastanowić, to i feniks pewnie też byłby szybszy:P I ten life steal z żółwia;)

Co do tankowatości udyra, to lekki śmiech. Mało jest takich manmode champów jak on. Przeżyje wszystko, chyba najszybszy cdr na shielda w grze, ucieknie każdemu, stunuje, tańczy, przejdzie na niedźwiedziu przez cały teamfight zatrzymując wszystko Co się rusza. Ponadto wygrywa trejdy z 80% championów do 5 lvla. A junglę ma jedną z najszybszych.

A czemu lekki smiech? W sensie, że to do mnie? Bo ja nic o tankowości nie pisałem.

Udyr na ghostcie toczący się na niedźwiadku z 600 ms to średnia inicjacja? Proszę Cię. Są lepsze, wiadomo, ale udyr nadal ma niezłą. Udyrem się robi playsy. Udyrem wychodzi się z teamfightu na 2 hp po Ace. Bez dobrego micro nie ma co podchodzić do Udyra, więc nie dziwota, że każdy woli combochamps w stylu Jarvana na soloq. W rękach ogarniętego gracza jest bestią. I wcale nie odstaje od god1tier junglerów w stylu J4 czy Nuniaka. Po prostu jest mało pickowany bo wymaga odpowiedniego stylu gry i dobrej znajomości postaci jak mało która postać właśnie.

Tak, nadal uważam, że to średnia inicjacja. A Heca z ghostem to już w ogóle! No i jeszcze ma ulti. Jak pisałem nie uważam Udyra za słabego, co najwyżej słabeszego od innych junglerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NieMy

Ja wiem, że to nie jest tak, że cały Riot pracował nad jednym skinem 9 miesięcy, ale nawet jeśli robiła to wydzielona grupa i to z przerwami, to ciągle pokazuje ile było z tym roboty. Niektórzy czempioni powstawali mniej czasu tongue_prosty.gif

Tylko wiesz, tygrys jest szybszy od niedźwiedzia

To już prawie czyste zgadywanie, ale tygrysy atakują raczej z zaskoczenia i tak naprawdę nie gonią swojej ofiary. Chyba. Zresztą takie gadanie jest bez sensu, bo tu nie chodzi o rzeczywiste zwierzęta, lecz symbole i motywy. Tygrys to straszliwy drapieżnik rozszarpujący ofiarę (DPS), a niedźwiedź nieustępliwy siłacz okładający ofiarę jak worek treningowy (stun i MS). Żółw to ogólna wytrzymałość, nie tylko w postaci tarczy, ale ogólnego niewyczerpywaniu zasobów. Co do feniksa to chyba nikt nie ma wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już prawie czyste zgadywanie, ale tygrysy atakują raczej z zaskoczenia i tak naprawdę nie gonią swojej ofiary.

Tygrys biega szybciej, to fakt;) Poza tym niedźwiedź nie biega za ofiarą (tzn. biega, ale nie przesadzajmy, nie jest to jego jakaś mocna strona), bo to nie jest typowy drapieżnik. Łatwiej zdobyć inny pokarm niż ganiać za królikami:P No i tygrys jest dużo zwinniejszy i skoczniejszy - ms i stun (atak z zaskoczenia) pasuje dużo bardziej do tygrysa imo;) Ale nie o to mi chodziło. Chodziło o to, że pterodaktyl nie jest takim pomysłem z kosmosu w porównanie do tego jak ponaginali inne zwierzory przy udyrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym Ultimate Skinem byłby jakby on się zmieniał w te zwierzęta. Nawet jako duchowe odpowiedniki (niebieskie, półprzezroczyste), które by rosły w siłę wraz z wydawanymi na nie punktami. Albo inaczej - z każdym wydanym punktem nasz Udyrek by coraz bardziej przypominał te zwierze w tym stancie aż do pełnej przemiany przy 5 punktach. Ten drugi pomysł chyba lepsiejszy.

EDIT: Ba, pewnie by nawet można było zrobić, że przywołuje odpowiednie wierzchowce i na nich jeździ. Ale to takie nasz gdybanie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanDywan

To fakt że tygrys jest szybszy od niedźwiedzia bo rozwija prędkość do 80 km/h i potrafi gonić ofiarę przez kilka km. Ale niedźwiedź też nie należy do leniwych tym bardziej jak ktoś zagraża jego potomstwu, 60-70 km/h to też niezły wynik na dodatek potrafi za oprawcą swoich młodych uganiać się nawet dłużej niż tygrys. To że wygląda jak beczka sadła to tylko pozory, bez problemu radzi sobie z ludzką głową jednym uderzeniem łapy.(za dużo oglądam AP itp. :P) Ale muszę przyznać że pozamieniali kolejność względem tygrysa i niedźwiedzia. Mam pytanie przy następnej nowej postaci zostanie obniżona cena Riven?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz jest Riven w kolejce do obniżenia ceny.

Następni : Xerath, Graves, Shyvana (na której się ten temat zaczął ), Fizz, Volibear, Ahri....

Co do skina Udyra to trochę mi się podoba, trochę nie. Najbardziej jednak boli w samej postaci to, że zabrali mu odnawianie many na żółwiu.

No ale szkoda też, że na trygrysie nie ma już tego dźwięku jak się bije, to jest świetne na klasycznym skinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Biorąc pod uwagę że nowe postacie wychodzą co 3-4 tygodnie można teoretycznie obliczyć, że cena Fizza zostanie obniżona za 5 miesięcy a cena Ahri za 7 miesięcy. No chyba że Riot zmieni zasady lub całkowicie zrezygnuje z tego planu albo zacznie wydawać wolniej lub szybciej postacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dokładnie obniża ceny ahri i fizza? Dwie postaci które na pewno che mieć więc to dla mnie istotne biggrin_prosty.gif.

Biorąc pod uwagę to, że teraz postacie wychodzą mniej więcej raz na miesiąc (albo i nawet półtora miesiąca było między Lissandrą a Aatroxem); miesiąc przed Lissadnrą wszedł Zac; 28 dni przed Zaciem weszła Quinn...

To licząc mniej więcej za jakieś 2-3 tygodnie potanieje Riven,

kolejny miesiąc minie - tanieje Xerath (sierpień),

Graves we wrześniu,

Shyvana - październik

FIZZ - listopad

Volibear - grudzień

AHRI - styczeń 2014.

Nie wiem jak dużo czasu poświęcasz na LoLa, ale raczej nie ma zbytnio sensu czekać aż potanieją i kupić ich za 6300.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irelia była kilka razy nerfiona, ale myślę, że dalej jest za silna. Nie zrobili jej prawdziwego nerfa polegającego na reworku. Ma doskok do celu, stun, slow, true damage z leczeniem. To trochę za dużo jak na 1 championa i coś mogliby jej zabrać. To jest mój następny zakup. Nauczę się tym dobrze grać i będę kosił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Tak. Następna w kolejności będzie Riven (http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/List_of_champions)

Jesli mi się nie myli tygrysy są szybsze od niedźwiedzi, ale dużo krócej mogą utrzymać swoją maksymalną prędkość. Co do siły to kiedyś oglądałem program, w którym niedźwiadek powalił średniej wielkości drzewo (bardziej wykorzystując swoje 500 kilo, ale to już inna sprawa).

Udyr imho nie nleży do najlepszych junglerów, bo:

-jego ganki pozostawiają sporo do życzenia. Wystarczyłby jakiś pokonywacz przestrzeni lepszy od busta do prędkości ruchu i byłoby lepiej. Większośc czołowych junglerów posiada dash (Xin, Sejuani, Maokai, J4)

-cc jest stanowczo zbyt krótkie. Średnia długość ogłuszenia w lolu to bodajże coś koło 1,25s. (Najdłuższe posiadają Ashe- do 3,5s, Brand-2s i Annie- 1,75s). No i tylko jedno źródło CC (Xin- slow+podrzucenie, Maokai- slow+snare, Sejuania- podrzucenie, slow, stun)

-w zasadzie to imho ciężko toto zbudować. Idziesz w tanka- w TF nie masz obrażeń i nic nie robisz oprócz ogłuszania przeciwników. Idziesz w AD po chwili jesteś martwy.

-Brak ulta. Nie oszukujmy się ale to duża wada. Jego umiejętnościom brakuje troszkę, żeby nadrobić ten brak.

-pasyw. Imho to jeden z 3 (które najbardziej tego potrzebują, pozostałe 2 to Zilean- potem całkowicie useless- i TF), które powinny być zmienione. Od momentu kiedy stracił szansę na dodge'a chyba nic się w nim nie zmieniło (ale tutaj pewności nie mam). 15 ms i 30% AS to imho niewiele.

To są największe wady WEDŁUG MNIE. Macie prawo się z nimi nie zgadzać. Udyr był dobry, kiedy mało która postać mogła czyścić bezpiecznie busz i nie było tych wszystkich gap closer'ów. Teraz jest troszkę przez to pokrzywdzony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zoologia

To wszystko bardzo fajnie, ale, tak jak mówiłem, to należy rozpatrzyć z punktu widzenia sztuk walki. Tygrys jest drapieżnikiem z wielkimi pazurami, którymi rozszarpuje tętnice i przetrąca karki, więc styl (stance) się na nim wzorujący skupia się na obrażeniach, a ten od niedźwiedzia używa potężnych ciosów pięścią lub otwartą dłonią i ogłusza. Tyle :P

Co do tego, jak bardzo Udyr jest UP, to czort z tym, i tak poważnie się zastanawiam nad kupnem nowej skórki :D Z możliwych poprawek nie wydłużałbym mu stuna, bo jednak teoretycznie może zestunować całą wrogą drużynę po kolei (w idealnych warunkach, ale jednak). Zamiast tego może jakiś slow po stunie? Albo krwawienie na tygrysie? I zastosowałbym mechanizm podobny do tego, który ma Syndra, tzn. wzmocnienie danego stance'a po osiągnięciu 5 poziomu umiejętności. Wynagrodziłoby mu to brak ulti, ale z drugiej strony Syndra byłaby chyba trochę poszkodowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...