Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Aliven dostałeś masę informacji dlaczego Aatrox jest słaby;) Wnioski wyciągnij sam. Dodam tylko, że Aa ma chore koszty umiejek, które przez przez długi czas będą bardzo bolesne. Dlatego jak on idzie na wymiany to przegrywa. I co do Jayca, wyobraź sobie jak on się wbije z doskoku, z tą "tarczą" i odrzuci młotkiem Aa. Co ten drugi robi? Generalnie nic, jak odda to jeszcze straci kupe zdrowia. A takie wymiany z jaycem bolą. No i fakt, że jeszcze ma dobry zestaw ranged. Co jak co, ale z raz trafić kulką to nie taka wielka sztuka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trynda po Ap był troll pickiem. Trynda tak normalnie robiony na glass canona jest i był o wiele lepszy.

Nasus też był troll pickiem, a tym bardziej gdy był na jungli, co więcej, duża część championów zaczynała jako troll pick. Zresztą ciekawe, że potrzeba było troll picka by Trynda był wybierany w LCS i miał jedno z najwyższych jeśli nie najwyższe win ratio, co ciekawe na wiele lepszym AD glass canonie ta sztuka się nie udała. I AP Trynda przed nerfami był lepszy od AD, zwłaszcza na soloq i podobnych.

A czemu Aatrox ma być robiony jak papierek? BotRK, LasWhisper i Survi. Toć on co 3 atak trzaska po 200 + 100% ad jeżeli mu się zachce kogoś zburstować. A jak chce sobie powalczyć to się leczy jak głupi.

Czyli 2 godziny temu mówisz, że Aatrox ma dobre przeliczniki pod AD, a teraz, ok nvm, AS bruiser. Ja rozumiem, że można zmienić zdanie, ale bez przesady, że w 2 godziny.

Czyli 265 dmg co 3 autoatak ma mnie przekonać, że to będzie dobry champion? To ja już wolę Irelie i jej 225 true dmg w 3 autoataki, a w dodatku ma lepszy skillset by trzymać się przy przeciwniku, chyba że Aatrox jest w stanie jakimś cudem autoatakować wybrany cel nie będąc przy nim i jakimś cudem nikt tego nie odkrył. Nawet Trynda będzie lepiej trzymał się celu niż Aatrox...

Może by nawet spróbować robić go pod AS Bruisera i polegać na tym pasywie co 3 atak do zadawania mocnych obrażeń.

Polegać na cudzie by przeciwnik cię nie kitował chyba.

Dalej jednak by stanowił zagrożenie dla Carrych.

Nope. Chyba, że Aatroxowi da się Frozen Mallet, Randuin i żeby miał Thresha z 1000 speedu by mógł rzucić latarnie gdy będzie przy przeciwniku i Nautiliusa by był CC stun lock. Wtedy może.

Postać High Risk, High reward jak napisałeś nie opiera się na rzucie monetą i albo wygramy bank albo zabiją nam rodzinę. Polega na tym, że grana dobrze robi sieczkę ze wszystkiego. Nie sądzę aby taki był, raczej jest zbalansowany mniej więcej. Bardzo dobre lanning phase, dobry Roamer, dobre Ganki, takie se TF. Nie złe, ale gorsze od reszty jego działań w grze.

Zasadniczo w przypadku melee AD Carry to całkiem dobre porównanie. Albo wygrywasz sam, albo nic nie robisz, jakoś wybitnie nie widziałem "ok" postaci tego typu. Osobiście jestem ciekawy w którym miejscu Aatrox to dobry roamer i ganker, czyżby to było w champion select gdy go NIE wybieramy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirit of the Elder Lizard zadaje obrażenia z pasywu zawsze jak Ty zadajesz obrażenia, nie działa na single target doty. Dobry itemek dla fighterów w jungli.

@Aku230

Gdzie napisałem swoje zdanie o Aatoxie? Gdzie je zmieniłem? Można go zrobić jak tryndę, można go robić na inne sposoby.

Co trzeci Atak 265 obrażeń plus to co normalnie robi 3 atakami. Nie ma Ciebie przekonać. Jak slow i podrzut nie zatrzymają Tobie przeciwnika to przypuszczam, że i ze stuna Ci się zrywa...

@PanDywan

Oooo znowu dyskusja - a ja zrobię A, nie bo ja B, itd...

Odbiję piłeczkę - dostałeś masę informacji czemu Twoje wyobrażenie jest błędne :) Wnioski wyciągnij sam.

@Fioletowy

No tak, zapomniałem, że teraz Hecarim niszczy wszystko z Elder Lizardem. A i jest taki przekozacki, że sam wybija team, zainicjował, outhealuje wszystkie obrażenia.

Podpowiedź - Heca bez W składa się jak mokra chusteczka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fioletowy

No tak, zapomniałem, że teraz Hecarim niszczy wszystko z Elder Lizardem. A i jest taki przekozacki, że sam wybija team, zainicjował, outhealuje wszystkie obrażenia.

Podpowiedź - Heca bez W składa się jak mokra chusteczka.

Matko Boska, naucz się podawać argumenty czy tam weź kurs retoryki w jakiejś szkole policealnej bo nie umiesz nie umiesz nie umiesz (nie umiesz nie umiesz) nie umiesz dyskutować. Nic nie przytaczasz, żadnych przykładów, marny sarkazm itd. Skończ, wyjdź z tego tematu, uprzejmię proszę. :c

Uwaga, zaraz padną trudne słowa.

Hecarim to postać dla gracza z ogarnientym micro menagment, dzięki w, speedowi, knockbackowi i ulti może (i powinien) w dobrych rękach NIGDY nie ginąć bo jest tak sakrucko mobilny. Z standardtanky itemami to już w ogóle nie wyobrażam Sobie, by ktokolwiek, w równym meczu, mógł go ZABIĆ (wliczając chase, oczywiście) a co dopiero zburstować. To skończ, okej? :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanDywan

Oooo znowu dyskusja - a ja zrobię A, nie bo ja B, itd...

Odbiję piłeczkę - dostałeś masę informacji czemu Twoje wyobrażenie jest błędne smile_prosty.gif Wnioski wyciągnij sam.

Nie dostałem od Ciebie żadnego argumentu logicznego. Jestes jedyną osobą kóra broni tutaj Aatroxa, pomijając fakty jakie Ci przedstawiamy. Deal with it.

Co do Twojego komentarza o heca składającym się jak husteczka, to daruje sobie odpowiedź, leżącego się nie bije.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fioletowy

Ech, szkoda dyskusji z Tobą. Hecarim nigdy nie powinien ginąć? Popatrz taki OddOne nim ginie, nawet często mu się zdarza. Ale pewnie to słabiak, gdzie tam mu do Ciebie.

@PanDywan

A większość ma rację tak? Świetna argument. Jak reszta Twoich krzyków, że Aatrox sobie nie poradzi bo ja tak twierdzę. Jak ludzie nie widzę, że mając dasha z podrzutem, ranged aoe slow i do tego z ulti zwiększony zasięg AA on nie da rady np utrzymać się na celu i do niego dostać to wybacz. Szkoda marnować czas na próby wyjaśnienia czegoś ludziom.

Przypominają mi się czasy Cassio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aliven

ok, czyli piszesz o jego AD ratio tak, by coś jednak napisać? Czy jednak piszesz o AD ratio, żeby pokazać, że robienie go pod AD ma sens? Bo jeśli ja zakładam, że zrobię coś na tanka czy na AS bruiser to mnie AD ratio nie interesuje. Jeśli podajesz jakąś zaletę jako pierwszą i nie podajesz alternatyw dla niej to dla mnie jest to logiczne, że to jest sposób w jaki będziesz budował championa. Nadal nie wiem czemu uważasz, że ta gra jest taka jak symulacja w ask mr robot przeciwko target dummy. Czy ty oczekujesz, że przeciwnik będzie miał lag, że zdołasz trafić z Q, z E i mieć szanse atakować do woli? Q ma długi cast time, ma zasięg 650 czyli tyle ile przeciętny AD Carry ma zasięgu (cast range = autoatak range + ~100), podrzut ma niewielki obszar i jeśli AD ma cokolwiek do escapu to nie uda ci się podrzucić (prawdopodobnie jeśli ma myszkę i kliknie odpowiedni przycisk to też wyjdzie z tego kółka...) Tak więc po skillshotowym gap closerze, mamy równie skillshotowy slow. Już nie wspominając o wymogu autoatakowania. Czyli żeby Aatrox był skuteczny to:

-Musi przedrzeć się przez Tank line

-Trafić z Q

-Trafić z E

-Pozostać w rangu autoataków

-Autoatakować

i w dodatku przez cały czas nie dostać slowa, stuna, exhausta itp.

Good Luck with that.

Ale dobra, niech ci będzie, Aatrox jest przydatny i tak dalej... Udowodnij, czekam na replay albo, lepiej, na filmik na YT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A większość ma rację tak? Świetna argument. Jak reszta Twoich krzyków, że Aatrox sobie nie poradzi bo ja tak twierdzę. Jak ludzie nie widzę, że mając dasha z podrzutem, ranged aoe slow i do tego z ulti zwiększony zasięg AA on nie da rady np utrzymać się na celu i do niego dostać to wybacz. Szkoda marnować czas na próby wyjaśnienia czegoś ludziom.

Przypominają mi się czasy Cassio.

Człowieku Ty nie masz argumentów! Każdy Twój "argument" został obalony, ale Ty twardo twierdzisz, że masz racje, jeszcze podając "z pupy" hecarima na dowód w sumie nie wiadomo czego. Że Aatrox ma lepsze przeliczniki:?

Zrozum Aatrox ma mizerne szanse na dostanie się do ADC! Jego Q to jest nic! Jak kupisz sobie butki, to będziesz prędzej przy ADC, niż dzieki temu q z dluuuugim castowaniem. Do tego masz linie bruiserów, ale oni na pewno Cie zostawią w spokoju. Rozumiem gdybyś mówił o Vi czy Nocu, ale Aatrox? To Q to jest porażka, w sumie nie wiem do czego przydatna, chyba jedynie jako flash przez przeszkodę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aku230

I własnie wlazłeś na to co ja nie lubię czyli czynnik ludzki. Można grać źle a można grać jak młody bóg. Nie da się tego ocenić, zakładam w miarę dobre granie na swoim poziomie. Można chybić, można trafić. Jakby tak było jak piszesz nikt by Ezem nie grał bo ma same skillshoty i aby być skuteczny musi trafić 90% z nich. I auto atakować.

Nie oceniaj człowieka ale postać, postać ma potencjał. To jak się go wykorzysta zależy od gracza nie od postaci.

Nie czekaj - nie mam zamiaru nigdy wrzucać jakiegokolwiek filmika aby coś udowodnić bo to nic nie udowadnia. Jedynie to jak ja gram.

Ale co tam, skoro linkami się tutaj cokolwiek udowadnia to proszę http://www.lolking.n...10#ranked-stats ktoś tam z Diamonda (pewnie jakiś noob) ma prawie 80% win ratio nim. Pewnie noob i team go carruje. Ech... Aha i gra z warzywami, a to nic nie udowadnia, Aatrox to up szajs i już...

BTW wszystko co opisałeś musi zrobić każdy kto chce się dostać do carrych a nie jest ranged. Zamień trafić Q i/lub trafić E na odpowiednie skilla a dostaniesz formułkę na dowolnego bruisera, tanka itp. I on tez może dostać stuna, slowa, exhausta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aliven

Skillshoty Ezreala nie castują się półgodziny i są szybsze... I wow JEDEN gościu ma 80% win ratio przy mniejszej ilości gier niż 50, ok, mam 75% win ratio na Ez przy podobnej ilości gier co on, czy to powoduje, że Ezreal jest lepszy? Gorszy? OP? Nope. Czyli jak ci znajdę kogoś z 10% win ratio to udowodnię jak beznadziejny jest Aatrox? Uważam, że Aatrox jest dobrym splitpusherem i tyle, w teamfightach jest słaby.

OK, jak się dostać do carry jako:

-Vi Wciśnij R

-Heca Wciśnij R+E i ppm

-Amumu Q-flash-R

-Naut R-flash-Auto/Q

-Maokai flash-W-Q

-J4 flash-R-EQ

-Rene E-E-W

i jakoś tych postaci nie boli, że dostaną exhasuta który spowolni movement speed i attack speed...

I jakoś nie muszą trafić okręgiem o 100 średnicy by zrobić jedyne hard CC na czymś...

I jakoś nikt nie oczekuje od nich wybitnego dmg, który wymagałby od nich ciągłego atakowania przeciwnika....

I przepraszam za wtrącenie czynnika ludzkiego do gry, w której gra 10 czynników ludzkich, myślałem, że nam pokażesz o co ci chodzi ale nie, zresztą wciąż czekam gdzie Aatrox jest dobrym roamerem czy gankerem.

Czyli mamy theory craftera, który ma już co najmniej 2 różne teorie, przy czym różnice są znane tylko theory crafterowi, w których czynnik ludzki tylko przeszkadza i zasadniczo powinniśmy mieć 5v5 bots only. Zaraz się dowiemy, że Aatrox to jungler only, a nie tak jak wszyscy myślimy top. Ogólnie nie będę zdziwiony, jeśli większość osób tu będzie uważała, że theory crafter nie gra w tą grę.

INB4 Aatrox AP będzie tak dobry, że go znerfią

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aku230

Nie przepraszaj, widać nie wiesz, że się nie ocenia człowieka a jedynie postać. Uwierz mi, że czynnik ludzki jedynie przeszkadza, jest zmienny, słaby gracz uwali mecz mega przegięta postacią a pros wygra mecz tym co dla nas jest 100% troll pickiem. Dlatego się go nie ocenia, nie bierze pod uwagę. To w żaden sposób nie decyduje i nie wystawia świadectwa tej postaci a jedynie jej graczowi. Mam nadzieję, że wyjaśniłem.

Jest dobrym gankerem ponieważ na doskok, slowa i podrzut. Ale dla Ciebie się to nie liczy ponieważ Aatroxy nie trafiają (za to amumu Q trafia zawsze, podobnie Nautilus kotwicą). Strach pomyśleć, że część z nich potrzebuje jeszcze summoner spella wg Ciebie aby zainicjować. Raz na 3 minuty, nieźle.

Jeżeli ta osoba miałaby 10% win ratio Aatroxem bym się zainteresował, że faktycznie coś z tą postacią jest nie tak. Poza tym to jest Diamond, gra z równymi sobie, ludźmi, którzy przypuszczam są lepsi od większości z nas, zarówno jak theorycrafterzy jak i zwyczajni gracze. Daję radę wygrywać, wątpię aby był objawionym mesjaszem, raczej jest zwykłym kolesiem (jak na tą dywizję), który odkrył potencjał w Aatroxie. Jedynym sensownym wytłumaczeniem jeśli przyjmiemy, że Aatox jest Up, jest to, że był wyccarowany przez team lub trafił na słabszą drużynę. Tak czy siak musiałby mieć nieziemskie szczęście aby to mu zapewniło tak wysoki win rate. Patrząc jednak gdzie jest myślę, że dałby radę utrzymać swoją wartość na pozycji jaką zajmie.

I tak Ez jest bardzo mocnym pickiem jak na AD carrego.

Teorii mogę wymyślić jeszcze więcej, junglera bym jednak musiał osobiście przetestować ponieważ tam się liczy co innego. Np Evka jest świetnym junglerem a ciężko niby powinna mieć jako melee ap assassin (teoretycznie). Z kolei Rengar, jako bruiserek jest dosłownie tragiczny. Stąd staram się co najwyżej oceniać potencjał gankowania champa a nie jego skuteczność w jungli. Aatrox miałby silne ganki, nie najsilniejsze ale bardzo mocne. Nocturne, Fiddle dalej byliby mocniejsi od niego po 6, mozliwe, że i wcześniej. Ciężko mi porównać, musiałbym nim zagrać.

Widzisz to wszystko wydaje się proste jak napisałeś i tak jest w teorii. Tak na prawdę jedynie Vi ma taki skill jak wypuść i zapomnij a Ci na pewno nie przerwą w swoim R. Resztę można spokojnie zatrzymać, podobnie jak Aatroxa. A nie, jeszcze Maokaia ciężko zatrzymać, jak już wciśnie W to nie ma zmiłuj, doleci i unieruchomi. Resztę kontruję dokładnie to samo co Darkina, stun, slow, exhaust. Zresztą to żaden argument, to kontruje KAŻDEGO champa, niezależnie od jego roli i pozycji.

Czemu Aatrox AP miałby być dobry? Ma przelicznik jedynie na E i R. 0.6 i 1.0 odpowiednio. No tak, ale ludzie dalej sądzą, że Trynda pod AP kładł Tryndę pod AD na głowę bo go spopularyzował ktoś.

I ostatnia sprawa - żądałeś JEDNEJ gry abym Ci udowodnił jaki to Aatrox jest OP. Dałem Ci JEDEN link gościa, który nim najwidoczniej Owni. Czemu to pierwsze miałoby mieć większą wartość merytoryczną od drugiego?

Tak na serio jedyna argumentacja za tym, że Aatox się nie nadaje jest to, że ma skillshota na CC, gdy jest budowany full dmg jest papierem (a któryś champ nie jest? ;P) i wtedy jak inicjuje to ginie w sekundę. Jak go nie zbudujemy na full trynda ad mode to nie zadaje nawet promila obrażeń i może być zignorowany przez wszystko i wszystkich. Co do pierwszej części czyli skill jest to zwykłe Learn to Play. Co do drugiej to pewnie go ludzie źle budują, stąd podałem kilka wariacji buildów aby był tankowany a dalej miał silne obrażenia. Nie chcę Ciebie drażnić @Aku230 ale można by go zbudować opierając się jak na największym lifestealu jak BotRK, Hydra i BT. Jednak to jest jedynie theory crafting, ktoś z wyższej półki musiałby to przetestować. Nie chcę serio Ciebie drażnić ale wydajesz się nie pojmować idei wielu buildów dla jednej postaci. Na Topie np to norma, junglerzy czesto mają ze 2-3 warianty swoich buildów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nie dawno Aatroxa, mam dość mieszane uczucia, ale do UP mu daleko, jak na razie najlepsze efekty są na buildzie offtankowym, który wcale tak mało nie robi. Co prawda jak na razie ucze się nim grać i słabo idzie + jak gram Aatroxem na topie to permaganki (ten champ działa jak global taunt) ale linie przegrać to wyczyn imo, można nie wygrać ale przegrać to trzeba się postarać.

Co do jungli to ganki w 80% to minimum spalenie flasha, Q jest łatwo trafić bo cast jest dość szybki, a trafić e po q to już formalność, jednak dość późno tak naprawdę przydaje się teamowi jeśli nie wyrobi przewagi w early. Ale za to może łatwo robić objectives dzięki sustainowi :)

Rush BT pozwala mu może nie burstować ale po combie carry ma 40% hp albo mniej i te autosy łatwo dołożyć imo.

Rush Ruined oznacza infinite sustain na lane.

Rush tankowych itemków mi nie pasuje, mało robi wtedy, ale BT->Omen jest dość fajny :)

Jak na razie 6/10, ale dopiero go ogrywam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dokładnie, nie rozumiem osób które piszą, że Cast Q jest strasznie wolny, bo jest to najzwyczajniejsze w świecie kłamstwo, nawet nie subiektywna ocena tego skilla. Ja go osobiście robię pod Full AD (co jak dla mnie jest jedynym dopuszczalnym sposobem budowania postaci bazujących na auto atakach), a jedyny defensywny item, to jako trzeci Guardian Angel i niech mnie sobie focusują, nie mam nic przeciwko. Butki pod Magic Defa, cleasne i powodzenia w CC'kowaniu mnie w teamfightach. Zresztą, Aatrox jest solotoperem lub junglerem, czyli w momencie w którym otrzymujemy focus i miliardy CC w twarz(a mamy do tego 2 wskrzeszenia), APC i ADC mogą sobie na luzie robić damage.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też gram Aatroxem i albo on jest mocny ( wbrew temu co się tutaj słyszy) albo wszyscy moi przeciwnicy to totalne nooby. 2 ostatnie gry 10/1 na topie przeciw yorickowi. I 17/2, tutaj próbowałem mida. Jak ktoś go opanuje w przyzwoitym stopniu to jest nie do zatrzymania. A długi cast Q to bajka, wystarczy spojrzeć na Vi która musi dasha dość długo naładować, (oczywiście nie chodzi o jej ulti ) , on wbija sie odrazu nie jest to jakiś długi skok ale przydatny i podbija. E to slow + nawet niezły dmg w lane phase. Ja na niego jako 2 pierwsze itemy składam bt+botrk kolejność zależy co potrzebuje w danej sytuacji dalej robie Warmoga albo Randuin. Gry nim kończe przeważnie po złozeniu bt/botrk+survive jeszcze nie miałem gry która by doszła do late game zawsze wygrywałem lub przegrywalem przed 30 minutą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Aatroxie nie podoba się jego wygląd,nie dość ze nie proporcjonalny(ogromne ramiona,patykowate nogi

teraz własnie zobaczyłem jak wyglada w launcherze i jednak jest proporcjonaln,pamiec zaczyna mi szwankowacpokerglass.png ,to jeszcze inaczej sobie go wyobrażałem,coś jak Gatekeeper Galio confused_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cast Q jest długi i łatwy do uniknięcia i to jest fakt.

Nie, to nie jest fakt, jeżeli wyceluje nim prosto w ciebie to nie ma takiej możliwości, by udało ci się go uniknąć nie używając jakiegoś odskoku. Jak tak twierdzisz, to czekam na jakiś filmik od ciebie, w którym ci się to udało :)

A skin do Udyra jest zrobiony bardzo starannie, i jest po prostu ładny, ale mało ultimate w tym ultimate skinie, zaprzeczyć się nie da. Tak czy siak, instabuy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić że skin Udyra mógłby być po prostu jego reworkiem, daleko temu do ultimate skina jest dopracowany i to widać ale niczym szczególnie nie zaskakuje. Nie wydałbym na taki skin nawet jakbym grał sporo Udyrem, jako fan to i może bo wtedy chce się wyróżniać względem innych Udyrów :P . Spodziewałem się lepszego pomysłu, mówi się trudno może następne skórki do innych postaci będą lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...