Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Ej właśnie ostatnio bawiłem się fiddlem w jungli i nawet nie zdawałem sobie sprawy jaki on jest... fajny! :P Cała jungla na full hp, do tego 4lvlu nie straciłem ani jednego piotionka. Gorzej z maną, blue na początku wystarczy zupełnie, spoko jak mamy manaless champa na midzie. Ale mając jedną grę z Lux zdążyłem poczuć ból braku blue:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i maczeta buduje się w 3 itemki, z których każdy jest genialny jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości (sam buduje spectral wraith na np. Vladzie, bo jest to jedyne sensowne ulepszenie revolvera dla postaci full ap).

Co do potów to nawet jak się nie traci hp na jungli można go stracić sporo na ganku, wtedy zawsze się przydają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jungluję ostatnio Vi. Efekt - 9 meczów, 9 zwycięstw. Pro nie jestem, wiec najwyraźniej mam absurdalne szczęście w doborze teammate'ów. Po kwalifikacji wyrzuciło mnie do Bronze I, błyskawicznie jestem w Silver V. Byłbym tam pewnie od razu, ale w jednym wygranym meczu pod sam koniec straciłem połączenie z netem... i zaliczyło mi to jako podwójną porażkę. Eh, pech to pech.

Też tak macie, że jak przegrywacie, to cały czas, a jak wygrywacie, to też serią? Ja tak mam prawie zawsze, np. na ostatnie 12 gier mam 11 zwycięstw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff...od maja w zasadzie kompletnie nie miałem czasu na grę, udało mi się rozegrać tylko kilka meczy. Teraz jednak wielkimi krokami nadchodzą wakacje, pracę zaczynam dopiero w sierpniu. Zamierzam więc przez najbliższy miesiąc pouzupełniać sobie braki w championach. Postanowiłem, że najbliższym zakupem będzie Nautilius. Zamierzam robić go na supporta (imo taki lepszy blitzcrank). Może czasem skoczę nim do jungli.

Następnie czas na Trundla - od jakichś trzech lat zwlekam z jego zakupem. :D Problem mam jednak z midem i topem. Ewidentnie potrzebuję jakiegoś bruisera. Nie wiem jednak, kogo mógłbym wybrać. Z champów na topa posiadam: Renektona, Nasusa, Siona, Jarvana, Cho Gatha, Warwicka, Irelię, Olafa, Poppy, Yoricka, Riven, Kha Zix Zastanawiałem się nad kimś z trójki: Pantheon, Zed, Talon. Kogo byście polecali? Szukam postaci użytecznej głównie na midzie, chodzi o kontrowanie ap'ków. Może Aatrox?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^

Jeżeli bierzesz pod uwagę wymienioną trójkę, chodzi tylko o kontrowanie ap'ków to szczerze polecam Talona. Najważniejszą z zalet jest zabijanie typowych papierów na combo. Do tego użyteczne ulti do teamfightów.

Wg. mnie z Zedem jest za dużo kombinowania lecz daje masę frajdy. Pantheona natomiast lubię za denerwujące Q oraz perfidnie przydatny pasyw podczas dive'owania.

Jeżeli miałbym kupować to w tej kolejności:

Talon -> Zed -> Pantheon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama kolejność. Talon jest bardzo dobry do kontorwania, aczkolwiek jeśli trafisz na tankowy team to dużo nie podziałasz. No ale zawsze będziesz mieć tego ADC jesli wszyscy inni będą pakerami. No i talon w porównaniu do Zeda jest dużo prostszy;) Co do miastrza cienia, to daje masę frajdy, ma większy potencjał niż talon ale wywalenie combo nie jest tak banalne. Pantha lubie, Q rzeczywiście psuje nastrój:P Do tego stun i całkiem dobre E. W zamian fatalne R i słabnięcie w late. No ale to też dobry pick. Wymieniłes Aatroxa, jego odradzam! Poczekaj na roatcję, bo czamp jest słaby sam w sobie a na mida się nie nadaje bo nie ma bursta. O ile na melee to jeszcze można coś tam ugrać z Q i E to już większość ap zjedzie go samym zasięgiem. Ani nie pofarmisz, a powiedzmy sobie szczerze jest bardzo zależny od itemów, ani nie zabijesz. Poza tym lee też się całkiem sprawdza na midzie. Jest tudniejszy niż pozostała trójka ale też potrafi napsuć krwi. Albo to może moja wina, bo uważam, że lol byłby dużo lepszą grą bez tego ślepca:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś DoxtraduS - nie wymieniłeś Jaxa, nie wiem czy go posiadasz czy nie. Kosztuje 1350IP a wg. mnie jest jednym z najlepszych picków na mida. Dlaczego? Po osiągnięciu trzeciego levelu mamy możliwość harrasowania przeciwnego ap carry. Uwierz mi, że combo W -> Q -> E -> W przeplatane autoatakami potrafi wkurzyć np. Lux. Polecam chociaż wypróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest pojawił sie Spirit Guard Udyr : http://www.surrender...guard-udyr.html http://promo.leagueoflegends.com/en-eune/spirit-guard-udyr/

Teraz tylko czekać az wyjdzie . Zastanawiam się co będzie zmieniać ten skin w końcu to ultimate .

@PanDywan

Niby czemu Aatrox jest słaby sam w sobie ??

Jak dla mnie dużo zależy od tego kto nim gra i jak .

Na mida ? Wiesz ten doskok jednak dużo daje i jego potezne AA z pasywem a to nie jest problem dla dobrego gracza uniknąć większości spelli apekow . Spójrz jak to wygląda na papierze masz AOE knock up , harras z E i jedno dodatkowe zycie .

Wszystko się sprowadza do tego czy ktoś nim umie grac .

Ale prosze odpowiedz czemu on jest słaby ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest pojawił sie Spirit Guard Udyr : http://www.surrender...guard-udyr.html http://promo.leagueo...rit-guard-udyr/

Teraz tylko czekać az wyjdzie . Zastanawiam się co będzie zmieniać ten skin w końcu to ultimate .

@PanDywan

Niby czemu Aatrox jest słaby sam w sobie ??

Jak dla mnie dużo zależy od tego kto nim gra i jak .

Na mida ? Wiesz ten doskok jednak dużo daje i jego potezne AA z pasywem a to nie jest problem dla dobrego gracza uniknąć większości spelli apekow . Spójrz jak to wygląda na papierze masz AOE knock up , harras z E i jedno dodatkowe zycie .

Wszystko się sprowadza do tego czy ktoś nim umie grac .

Ale prosze odpowiedz czemu on jest słaby ?

Pisałem już parę stron wcześniej:

passyw jest ok i generalnie bez niego Aaatrox nie miałby szans wyjść z tfów

Q - wolne castowanie, mizerny zasięg, 0 dmg

W - spoko dmg co trzeci atak, spoko heal oc trzeci atak. Problem jest jednak taki, że to nasze główne źródło dmg. Wymaga to inwestowania masy golda w rozwijanie AS. Bez niego Aatrox nie robi totalnie nic.

E - dobry harras w early, potem 0 dmg

R - słabsza wersja E kyle. Marny dmg wokół, słaby zasięg i dobry boost do AS.

Aatrox jest słaby. Ma fatalnie przeliczniki, do tego jest tzw. squishy topem, a wiemy gdzie jest miejsce squishy topem? A raczej gdzi dla takich nie ma miejsca:P Jest DPS, który się po prostu nie sprawdza. Dostanie stuna i zgon. Chyba, że ma passyw, ale jesli team polegnie to odrodzony aatrox raczej mu nie pomoże. I tu nie chodzi o to czy ktoś umie nim grać czy nie. Widziałem dorbych Aatroxów, widziałem złych. Grałem nim dobrze, grałem nim źle. Chodzi o to, że taki typ champa nie sprawdza się przy mecie bruiserów. Owszem, potrafi zadać spory dmg z botrk ale jego pzezywalność jest niska. Bo trzeba Ci wiedzieć, że zbudowanie go bardziej tanky sprawi, że nie będzie robić totalnie nic. Polata w jedną i drugą stronę i trochę połaskocze. Za to spójrz na Jaxa. On tez opiera się na AA i AS. Tylko jemu wystarzy na początek zbudować Botrk i coś na survi i jax już gniecie. Natomiast Aatrox zbudowany na zasadzie AS/dmg + survi nie działa po całości.

A na mida nie nadaje się ze względu na zerowy burst. To dps jak pisałem, tacy nie nadają się na mida. Tam idą Panth, Kha, Lee, Talon, Zed - oni mają bursta, Aatrox nie ma.

No ale najlepiej wpróbować samemu, pewnie za tydzien będzie w rotacji:P

Co do Udyra, to nie podoba mi się :P Myślałem, że będzie bardziej "ULTIMATE" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś DoxtraduS - nie wymieniłeś Jaxa, nie wiem czy go posiadasz czy nie. Kosztuje 1350IP a wg. mnie jest jednym z najlepszych picków na mida. Dlaczego? Po osiągnięciu trzeciego levelu mamy możliwość harrasowania przeciwnego ap carry. Uwierz mi, że combo W -> Q -> E -> W przeplatane autoatakami potrafi wkurzyć np. Lux. Polecam chociaż wypróbować.

Ach, zapomniałem o Jaxie. :) Mam go od bardzo dawna, faktycznie, jest to przyjemny champ. W zasadzie zwykle chodziłem nim do jungli, ale i na midzie może go sobie przetestuję.

Dzięki za opinie co do bruiserów, kupię sobie Talona, zobaczymy, co z tego wyjdzie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że jest świetny. 4 nowe wyglądy z osobnymi animacjami, jakieś ikony, dodane kwestie wypowiadane przy biciu konkretnych czempionów albo przy konkretnej formie, czego jeszcze chcieć? +100 MS i +100 AD przy zmienianiu formy jako bonus za wydanie tylu IP? Sam się zastanawiam, czy nie kupić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam musiałem się mocno przypatrzeć, żeby zobaczyć te różnice w wyglądzie na różnych poziomach:P

snapback.pngmakemebad, 27 czerwiec 2013 - 08:31, powiedział:

I jeszcze coś DoxtraduS - nie wymieniłeś Jaxa, nie wiem czy go posiadasz czy nie. Kosztuje 1350IP a wg. mnie jest jednym z najlepszych picków na mida. Dlaczego? Po osiągnięciu trzeciego levelu mamy możliwość harrasowania przeciwnego ap carry. Uwierz mi, że combo W -> Q -> E -> W przeplatane autoatakami potrafi wkurzyć np. Lux. Polecam chociaż wypróbować.

Ach, zapomniałem o Jaxie. smile_prosty.gif Mam go od bardzo dawna, faktycznie, jest to przyjemny champ. W zasadzie zwykle chodziłem nim do jungli, ale i na midzie może go sobie przetestuję.

Nie, jax nie jest dobrym pickiem na mida. Jeśli mi nie wierzysz, to zacytuje Grzechusa

Jax dostaje na midzie bo jest melee a to, co normalnie pozwala mu wygrywać trade'y na topie (counterstrike) nie daje mu nic poza stunem (AP nie opierają się na auto atakach). Dodatkowo, o ile Jayce/Zed/etc. mogą jako tako farmić na odległość, takJax inaczej niż z latarni tego creepa nie zabije, co go naraża na ciągły harass. CC nie ma tu dużo do rzeczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to co sprawdza się na high elo niekoniecznie będzie działać w bronze/silver/gold ale skoro xPeke grał nim na midzie to myślę, że można:

ps. sam nim czasem pogrywam mida i uważam, że nie jest najgorszy. Wystarczy kupić coś na regen many - ciągły harras przeciwnika mamy gwarantowany. Jakaś łezka może się sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mi nagranie z tego jak grasz w silverze V albo IV czy gdzie tam grasz? Co to ma niby udowadniać? Lepiej będzie jak zaczniesz podawać logiczne argumenty na swoje teorie;) Dodam do jaxa jeszcze to, że on jest silny na wymianach, dlatego chodzi się nim na topa. Na midzie, żaden APC nie będzie z nim wchodził w wymianę. Dlatego tez jest słaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanDywan

Ja bym się trochę wstrzymał z oceną Aatroxa, bo on z samego pasywu ma 50% atk speed jak ma pełnego blood wella. A u niego to łaaaatwo nałapać i przez dłuższy czas utrzymać. Do tego Ulti daje drugie tyle i bez żadnych itemków do AS masz +100% atk spd. To cholernie dużo.

I również widziałem Aatroxów dobrych i marnych. W sumie z czymś do lifesteala wygra prawie każdy duel i wymianę, chociaż na midzie go również sobie nie wyobrażam.

I oceniaj champa jako całość a nie "gdyby nie pasyw byłby useless". Gdyby nie Q blitza to również byłby kompletnie bezużyteczny automat. Oceniajmy całość.

Aatrox wygra większość wymian, a od pewnego momentu (lifesteal itemki, trochę as) wygra już każdą walkę. Z nim się nie da iść na wymianę, można go zburstować, zgadzam się. Dodatkowo dla niego Core to jak dla mnie Spirit Visage i Warmog. Ot champ, który się scaluje z życiem i as. Da się nim grać i wygrywać. Jego jedyny, serio jedyny minus jaki ja widzę (poza full melee) to fakt, że nie posiada ani procentowych obrażeń, ani true dmg w czymkolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Rain Man na swoim smurfie grał Aatroxem mida. Ale moim zdaniem poza farmieniem za dużo nie robił.

Jax na midzie? Ostatnio grałem Ryze przeciw Fizzowi i ich Jax jungler próbował pomóc, po tym jak zużył q dostawał w, q, e i pół hp miał w plecy.

Filmik przeciw słabemu w early melee ap assasinowi, żaden argument.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się trochę wstrzymał z oceną Aatroxa,

No poczekamy i zobaczymy, że mam racje:p Już teraz widać spadek popularności, a z niczego się to nie bierze.

I oceniaj champa jako całość a nie "gdyby nie pasyw byłby useless". Gdyby nie Q blitza to również byłby kompletnie bezużyteczny automat. Oceniajmy całość.

Ale ja oceniam jako całość! Dlatego stwierdzam, że bez takiego passywa byłby beznadziejny, bo nic by nie robił w TFach! I taka jest pawda, jak masz passyw na CD to jesteś praktycznie bezuzyteczny.

Aatrox wygra większość wymian, a od pewnego momentu (lifesteal itemki, trochę as) wygra już każdą walkę. Z nim się nie da iść na wymianę, można go zburstować, zgadzam się. Dodatkowo dla niego Core to jak dla mnie Spirit Visage i Warmog. Ot champ, który się scaluje z życiem i as. Da się nim grać i wygrywać. Jego jedyny, serio jedyny minus jaki ja widzę (poza full melee) to fakt, że nie posiada ani procentowych obrażeń, ani true dmg w czymkolwiek.

No tak, core, tylko, że jeśli to core będzie może nie pierwszym ale drugim czy trzecim itemem to sprawisz, że cały team będzie musiał "ciągnąć" Aatroxa do czasu az kupi więcej dmg.

Oczywiście to moja subiektywna ocena, że Aatrox jest słaby. Obiektywny jest fakt, że to dps, że nie ma bursta i słabe przeliczniki. Czas go ocenie, aczkolwiek jak wyszedł tak w sumie teraz został bardzo zapomniany i przez normalnych graczy i przez topke;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vi to moim zdaniem dobry fighter. :) Q, czyli dash, świetny do ścigania wroga lub ucieczki, E zadaje spore obrażenia, i to także pobliskim wrogom, a ulti znakomicie się nadaje do inicjowania team fightu. Grałem nią tylko na topie, ale jeśli chodzi o dżunglę, to podobno wolno ją czyści, lecz za to ganki ma bardzo dobre (kiedyś nawet miałem okazję się o tym przekonać). Gdyby nie to, że kosztuje 6300 IP i że ogólnie wolę czempionów walących na dystans, już bym ją kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aatrox

Jeśli chodzi o porównanie go do "normalnej" postaci na topie, gdzie linie jest po to by się wyfarmić, i jeśli da się, zyskać przewagę, żeby potem przejść do teamfightów (wiem, że to jest wybitnie złe uogólnienie) to PanDywan ma rację, gdyby nie pasywka, to postać byłaby prawie bezużyteczna w teamfightach. Jeśli jednak przyjmiemy, że Aatrox to duelista i będziemy splitpushować i ignorować teamfighty przez większość czasu, to wtedy wszystko co napisał PanDywan nie ma większego sensu. Co prawda pojawiają się inne problemy jak zależność od teamu (to nie Singed/Udyr/Nidalee by uciekać przez dwie minuty przy czym minute poświęcamy na tauntowaniu przeciwnika), ale problemy bycia w teamfightcie jako melee AD Carry znikają. Osobiście uważam, że będzie podobny do Tryndy, ciężki do pokonania w 1v1, dosyć bezużyteczny w teamfightach (chyba, że się wyfarmi, będzie miał trochę szczęścia i zrobi steamroll, jak każdy melee AD Carry)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...