Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

BioShock (seria)

Polecane posty

Heh, dla tych co się za późno połapali że ktoś podał adres do ściągnięcia (patrz ja) informacja.

WRESZCIE serwis Fileplanet udostępnił demo, co z tego że wszyscy piraci świata dawno wykradli im je z serwera, phi!

według download menagera będę miał demo za jakieś 4 godziny czyli koło 7 rano... chyba mam powód żeby wcześnie wstać ;)

to co mnie ucieszyło to fakt że przeszedłem test w SRL (System Requirements Lab- polecam jeżeli ktoś jeszcze nie zna) co prawda tylko na minimalnych ale w demo (i w pełną wersję) będę sobie mógł pograć :)

Echhh... chyba najwyższa pora zrobić ten od dawna planowany upgrade...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mnie ucieszyło to fakt że przeszedłem test w SRL (System Requirements Lab- polecam jeżeli ktoś jeszcze nie zna) co prawda tylko na minimalnych ale w demo (i w pełną wersję) będę sobie mógł pograć :)

Możesz zapodać linka do tego testu? Wprawdzie demko i tak ściągnę, ale wcześniej sobie przynajmniej obadam konfig i będę wiedział, na czym stoję.

Co do samego demka - ściągam od wczoraj (wybaczcie poprzedni post, że niby nie da się ściągać - da się, wszystko w porządku, po prostu nie przygotowałem wcześniej miejsca na dysku :) ), ale nie pruje z maksymalną prędkością, dlatego spodziewam się dzisiaj po południu (na noc wyłączyłem - szatani zesłali burzę). Na chwilę obecną mam 45%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym że dla Amerykańców cykliczna wymiana sprzętu jest czymś normalnym, a narzekają tylko w takich krajach jak Polska. A co ich obchodzi zdanie Polaków, skoro sami sprzedają gry tylko u siebie, a na licencjach zagranicznych i tak zarobią tyle samo. Tak więc mity o tym że oni coś na tym tracą są po prostu zabawne. Niemniej faktem jest że takie zachowanie wydawców jest naganne, ale cóż poradzić? Nawet gdyby CDA coś o tym pisało, to jakie to ma znaczenie dla wydawcy? Żadne!
Z całym szacunkiem ale to co mówisz jest zwyczajną bzdurą... Fakt, amerykanie (i europejczycy "zachodni") mają wyższe zarobki niż przeciętny Polak przez co mogą sobie pozwolić na nieco mocniejszy upgrade sprzętu, ale u nich ten problem jest rozwiązany tak jak mówił to Mariusz Saint, oni po prostu nie inwestują w PC-ty :(

Łatwiej im jest kupić kombinację Xbox360 + Ps3 + Wii i cieszyć się dowolną grą (w tej chwili pojęcie "exclusive na PC-ta już praktycznie nie istnieje :evil: ) przy maksymalnej najwyższej możliwej sprzętowo grafice (co nie jest możliwe przy każdym PC), nie mówiąc nawet o tym, że na PC są po prostu za GÓPI! (taka jest obiegowa opinia) I używają go do surfowania po necie (w większości) a nie do grania.

Z całym szacunkiem, ale ja mówiłem o wymianie Sprzętu. Zauważ że te pojęcie dotyczy także konsol tak więc trafiłeś kulą w płot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale ja mówiłem o wymianie Sprzętu. Zauważ że te pojęcie dotyczy także konsol tak więc trafiłeś kulą w płot.

Zauważ, że pojęcia "upgrade sprzętu" a "kupno nowej konsoli" są tak odmienne w swej naturze, choćby pod względem impulsu do zakupu, że wrzucanie ich do jednego wora jest sporą przesadą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile toto demko waży :o

Na razie mam tylko 30%... byłby ktoś miły i powiedział ile godzin (tjaaa jaaaaasne) rozgrywki dostarcza demko? Jakie wrażenia z gry?

No i dzisiaj już właściwa premiera 8) Nawet jeszcze przed obcowaniem z demkiem, wiem jak bardzo fajna będzie ta gra :P W sumie średnia ocen na GR (aktualnie 95.7%) o czymś świadczy ;]

Możesz zapodać linka do tego testu?

http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale ja mówiłem o wymianie Sprzętu. Zauważ że te pojęcie dotyczy także konsol tak więc trafiłeś kulą w płot.
Zauważ, że pojęcia "upgrade sprzętu" a "kupno nowej konsoli" są tak odmienne w swej naturze, choćby pod względem impulsu do zakupu, że wrzucanie ich do jednego wora jest sporą przesadą.
Musze cię rozczarować ale podstawowy impuls do "upgradu sprzętu" i "kupna nowej konsoli" jest taki sam: "Kupuje/Ulepszam sprzęt bo nie będą działać mi nowe gry". A wszystkie inne różnice związane z stopniem podatności na modyfikacje (A dokładniej brakiem takowego u konsol) mają znaczenie drugorzędne.

Ale proszę! Skończmy z tym Off-Topem bo nie o tym jest ten temat!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo się ściągnęło, rozpakowuję, instaluję, włączam... Wywaliło błąd aplikacji jeszcze zanim zobaczyłem ekran tytułowy ;D Wprawdzie na teście wydajności (_Szafa dzięki za link) wskazało na niedostatki w procesorze, pamięci i karcie graficznej (brak szejderów 3.0, brak pamięci w karcie), ale jednak liczyłem na cud, jak kiedyś udało się odpalić demo F.E.A.R., ale niestety - kolejna gra, którą notuję w wielkiej księdze "do pogrania w przypadku wejścia w posiadanie silniejszego sprzętu".

Pojęcie "cykliczna wymiana sprzętu" dotyczy równocześnie wymiany podzespołów komputera na nowsze (lub lepsze), oraz wymiany konsol na nowsze (lub lepsze), więc w czym problem?

Problem w tym, że z tego co piszesz wynika, że dla ciebie wymiana podzespołów w komputerze a kupno nowej konsoli to to samo, co ma się nijak zarówno do posta (który dotyczył za wysokich wymagań sprzętowych gier w wersji na PC), którym zacząłeś ten wątek, jak i do realiów (choćby pod względem odstępu czasu między kupnem nowego sprzętu). Mógłbym to rozwinąć, ale odnoszę wrażenie, że po prostu unosisz się dumą i czepiasz szczegółów w odpowiedzi na to, że MadeinHell nazwał twój post "zwyczajną bzdurą", co zresztą było określeniem może niezbyt poprawnym politycznie, ale jednak trafnym.

To że nie umiecie czytać ze zrozumieniem, nie jest moją winą wiec skończcie proszę z argumentami nie na temat.

Wrażenie przeradza się w pewność ;D

W czasie, gdy pisałem tego posta, Rezro edytował swój:

Musze cię rozczarować ale podstawowy impuls do "upgradu sprzętu" i "kupna nowej konsoli" jest taki sam: "Kupuje/Ulepszam sprzęt bo nie będą działać mi nowe gry".

To uproszczone pojmowanie. Kupując nowe podzespoły do komputera uzyskujesz szybsze działanie gier właśnie wydanych, z rzadka pograsz sobie na optymalnych ustawieniach w nadchodzące wkrótce tytuły, o ile programistom będzie się chciało zoptymalizować. W przyszłość odleglejszą niż rok lepiej nie spoglądać, bo i tak nowe tytuły nie będą ci działały tak, jak trzeba. Kupując konsolę zyskujesz platformę do grania, która spokojnie wystarczy na jakieś 5 lat bezstresowego grania; wiesz, jaki jest line-up największych producentów i co cię cię czeka za rok, dwa, trzy.

Ale proszę! Skończmy z tym Off-Topem bo nie o tym jest ten temat!

To zapodaj coś "na temat".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, demko Bioshocka waży stanowczo za dużo. Ale wiecie, w cywilizowaych krajach nikt nie ma gorszego transferu niż 2 MB/S... :roll:

No nic pobierałem wytrwale, nadal to robię, ale na szczęście niewiele zostało, jeszcze tylko godzinka ściągania i jazda :P

Dobrze, że gra jest świetnie zoptymilizowana, pogram sobie na maksymalch ustawieniach :twisted: ...

I tutaj mała ciekawostka, posiadacze monitorów panoramicznych mogą się czuć trochę zawiedzeni:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=35990

Mam jedynie nadzieję, że szybko wypuszczą patcha, w sumie nie za bardzo to przeszkadza w rozgrywce, przecież nawet recenzje były pisane w większości na monitorach panoramicznych. Powinniśmy widzieć wiecej, a widzimy mniej...Eh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo tak. Prawie 2 GB pliku instalacyjnego i całe 20 minut gry. :wink:

Moje przypuszczania co do demka sprawdziły się w 100%. Gra jest WIELKA. Gdy nasz bohater na samym początku wpada do wody, i gdy zaczyna się właściwa gra szczęka otwiera się sama. Eh, początkowo miałem ochotę zmyć krople z monitora... tak realistycznie wyglądały.

Pierwszy kontakt z Rapture, gdy nasza "winda" wpływa do miasta to coś naprawdę niesamowitego i niezapomnianego ...

A sama gra? Jest strasznie miodna. Genialna grafika, nieopisalny klimat, świetna muzyka, dobry interfejs i niezła optymalizacja kodu ;] HL2 toto nie jest, ale na moim już nie najświeższym kompie (Athlon 3000+, GF 7900GS TF, 1024 MB RAM) gra działała w wysoko-średnich detalach w rozdziałce 1024x768. Może i zdarzały się przycinki, ale dla mnie - bomba. Niesamowicie na grywalność wpływa klimat... te wszystkie plakaty, czarno-białe filmy, staroświeckie bronie... W demku były trzy: klucz francuski, rewolwer i Tommy Gun. Odniosłem wrażenie, że są takie... hm plastikowe? Za to bronie to pikuś przy plazmoidach :] Dostępne były chyba tylko dwa: elektryczność i ogień. I połączenie elektryczny plazmoid + wrogowie stojący w wodzie naprawdę działa... Ojjj dziaaaałaaa.

Czekam na dodatkowy 1GB RAMu i zamawiam ten majstersztyk. Oj, dla mnie chyba gra roku....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem przechodzenie dema, mi akurat ono zajęło około godziny. Powiem tak: gra jest rewelacyjna! Mnie już dawno znużyło granie, jedynie obecnie w co grywam to Diablo2 na Battle.necie. Jednak z czystej ciekawości chciałem zobaczyć jak się prezentuje Unreal Engine 3 i powiadam wam - jest rewelacyjny!

Miałem pewne obawy jak będzie mi chodził, mam tylko GeForce 7600 GT + Athlon 64 X2 3800+, jednak okazało się że w 1024x768 chodzi płynniutko z wszystkimi det. na maksa. :) (czyżby zasługa 3 gb ramu? ;) ) Oczywiście za wyjątkiem wsparcia DX10. W demie jest jedynie problem z głośnikami, przy ustawieniu w opcjach zestawu 7.1 nie ma dźwięku w grze. Musiałem więc grać "tylko" słuchając stereo, ale i tak przy włączonym EAX. ;)

Jest ciut bardziej uproszczona niż System Shock 2, ale i tak bardziej zaawansowana niż większość FPSów, które wyszły w ciągu ostatnich dwóch lat. ;) Grafika niesamowicie wbija w ziemię, w realu wygląda 10x lepiej niż na screenach. Od tej wody, naprawdę poczułem się mokry. ;) No i co najważniejsze: JEST KLIMAT! A tego coraz częściej brakuje nowym produkcjom.

Zastanawiam się tylko na ilu płytach DVD będzie wydana ta gra, oraz ile będzie zajmować po zainstalowaniu. Stareńki UT2004 po zainstalowaniu wraz z dodatkowymi mapami ma jakieś 6 GB, a to przecież staroć . :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo ściągnąłem w jakieś 2 godzinki, nie powiem krótkie ale powoduje opad szczeny na maksa. Gdy skończył się filmik wogóle się nie zorientowałem, zastanawiam się czemu tu nic się nie dzieje, ruszam myszką i szok, kurde to juz jest gra:P na moim sprzęciku chodzi na maksa w rozdziałce 1280 na 1024, szkoda (w sensie chęci sprawdzenia), że nie mam Visty, sprawdziłbym jak gra prezentuje się w DX10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach męczenia się o demo, w końcu wczoraj udało mi się takowe zassać. Instaluje myśląc - ciekawe czy gra będzie mi się ciąć? Setup zakończony pomyślenie, włączam, wchodzę w opcje sprawdzić jak demo dostosowało się do mojego sprzętu (wszystko na hight :D i tylko dwie czy trzy opcje wyłączone). Odpalam i...nie...to nie może być grafika! To tylko filmik...a jednak...wszystko już działało na silniku gry. Po takowej cut scence znajduje się na środku oceanu, a wokół mnie genialne efekty pożaru i ta cudna woda...ja cię...o mało nie straciłem przytomności z wrażenia. Ostatni raz taki orgazm graficzny zarobiłem przy Half Life2, ale tutaj...to...to...nie wiem jak mogę to nazwać. Z optymalizacją naprawdę się postarali, zero zacięć przy pożarach, dymach i takich tam. Rany! To najpiękniejsza gra jaką kiedykolwiek widziałem!

A klimat...nie zdążyłem się w nieco zbytnio wczuć, bo jak dla mnie demo za krótkie :<. Muszę się poważnie zastanowić czy aby nie zakupić pełnej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info, które kompletnie mnie rozwaliło:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=36012

po kiego oni w ogóle wymyślają takie zabezpieczenia? :? Czyli odpada np. kupienie używki na allegro :/ Pewnie już za 2-3 dni będzie "nieoficjalna" poprawka zmieniająca to coś... :/

Tak, tak, mnie również to rozwaliło - rozumiem, że twórcy starają się walczyć z piractwem, ale cracerzy nawet takie sposoby obejdą (no ba, już obeszli). Co do gry - niestety, na razie na moim PieCu nie odpali, ale jak zrobie upgrade (hm, w przyszłym roku, czekam, aż karty pod D10 stanieją xD ) to Bioshock dołącza do moich gier "must have". :] Pewnie za pół roku będzie dostępny w dużo niższej cenie, ale faktycznie, nie wiadomo co z tymi używkami... :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info, które kompletnie mnie rozwaliło:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=36012

po kiego oni w ogóle wymyślają takie zabezpieczenia? :? Czyli odpada np. kupienie używki na allegro :/ Pewnie już za 2-3 dni będzie "nieoficjalna" poprawka zmieniająca to coś... :/

Tja... A co będzie jak komuś się system będzie sypać? Za trzecim razem niezłego zonka złapie. "walka z piractwem" bzdura, jak walka z wiatrakami...

Pomysł kompletnie pozbawiony sensu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info, które kompletnie mnie rozwaliło:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=36012

po kiego oni w ogóle wymyślają takie zabezpieczenia? :? Czyli odpada np. kupienie używki na allegro :/ Pewnie już za 2-3 dni będzie "nieoficjalna" poprawka zmieniająca to coś... :/

Czyli ludzie tacy jak ja (którzy instalują i odinstalowują gry bardzo często) mają problem - limit dwóch instalacji... Po prostu bosko. A co jak jakiś młody gracz za 10 lat będzie chciał poznać BS i nie będzie go w żadnej taniej serii? Kupi i wywali mu taki uroczy komunikat?

Ja potrafię zrozumieć, że chcą walczyć z piractwem itp. ale bez przesady - nie dajmy się zwariowac!

EDIT: właśnie wyczytałem na forum 2k, że ta aktywycja nie obowiązuje w stosunku do pirackich wersji gier, co zachęca do piracenia... (o TUTAJ) o LoL xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info, które kompletnie mnie rozwaliło:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=36012

po kiego oni w ogóle wymyślają takie zabezpieczenia? :? Czyli odpada np. kupienie używki na allegro :/ Pewnie już za 2-3 dni będzie "nieoficjalna" poprawka zmieniająca to coś... :/

No to ja podziękuje za Bioshocka, demo mi wystarczy, dobrze, że nie zdecydowałem się na zamówienie gry. Dwa limity instalacyjne lol! Może kiedyś grę kupie na Steamie...choć w co wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalne debilstwo. Dwukrotny limit instalacji, przeciez na pewno nie ja jeden mam tak że gra mi się nudzi, odinstalowuję ją a za kilka tygodni/miesięcy instaluje znów. Zabronią mi tego pod pretekstem walki z piractwem? Może myślą, że ktoś kupi w ten sposób grę drugi i trzeci raz? I brak ograniczeń na Steamie? Śmierdzi mi to spiskiem, konspirą i chęcią promowania Steama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja podziękuje za Bioshocka, demo mi wystarczy, dobrze, że nie zdecydowałem się na zamówienie gry. Dwa limity instalacyjne lol! Może kiedyś grę kupie na Steamie...choć w co wątpię.

Bez przesady - ja BS pewnie i tak kupię, bo jestem w 80% pewien, że limit autoryzacji zostanie usunięty w stosownym patchu...

Właśnie: co jeśli ktoś nie ma neta? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info, które kompletnie mnie rozwaliło:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=36012

lold44854fu8.th.jpg

To tak jest tak zabawne, że aż ciężko uwierzyć w ten debilizm. Może ktoś źle zinterpretował informację wydawcy w sprawie tej aktywacji? Jedyny sens w tym posunięciu, jaki widzę, to obrzydzenie sprzedaży detalicznej i zachęcenie ludzi do korzystania ze Steama, podobnie jak program Games for Windows + Vista ma obrzydzić granie na PC i zachęcić do grania na X360.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po demku... Rogal na buzi od początku dema (scena w samolocie) aż do teraz... Graficznie gra rozwala! (grałem na full detalach w rozdzielczości 1400x900, gra nawet nie śmiała zwolnić, ani na sekundę!) Po prostu magia... ta woda... te zniekształcenia wywołane przez ciepło... ahh!

Ale chyba rzeczą jeszcze bardziej miodną od grafiki jest KLIMAT. Ciarki przechodziły mi po plecach przez całe demo... 10/10 murowane... (9/10 byłoby zbrodnią!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - ja BS pewnie i tak kupię, bo jestem w 80% pewien, że limit autoryzacji zostanie usunięty w stosownym patchu...

Właśnie: co jeśli ktoś nie ma neta? :D

To w ogóle nawet jej nie zainstaluje?

A tan cały limit to albo jakaś pomyłka twórców, albo mało śmieszny dowcip :wink: Bo jakoś sobie nie potrafię wyobrazić jedynie dwóch instalacji na cały czas korzystania z gry xD Gafa.

Zresztą... w cale nie jest powiedziane, że cały ten sam system... ekhm..."anty-piracki" będzie w polskiej wersji językowej :wink:

10/10 murowane

Pierwsza polska recenzja gry (w wersji na X360, czyli tej słabszej wersji :D ). Ocena robi wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...