Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

BioShock (seria)

Polecane posty

(Po przeczytaniu o limicie autoryzacji) O LOL!

No teraz to naprawdę och... oszaleli...

I to nazywają "zabezpieczeniem anty pirackim"? :/ Super... zawsze (no od kilku lat, jakichś 6) kupowałem oryginały bo uważałem że:

1. Dzięki temu ich twórcy mogą robić ich więcej.

2. Dostanę dobry i porządny produkt który mogę "spaczować" kiedy tylko mam na to ochotę.

3. Mogę go instalować kiedy chcę bo nie jest nagrany na tandetnych pirackich płytach które rozwalają się po roku użytkowania... DARN! Limit 2 instalacji! Oni chyba wciągneli 4 kilo koki i 5 kartoniki LSD (na głowę) kiedy na to wpadli!

Mam nadzieję, że Bull ma rację i usuną ten kretyński pomysł już niedługo w jakimś patchu (a przynajmniej że nie będzie go w polskiej wersji) bo co np. z graczami którzy jako odpowiedź na wszystkie problemy z grą mają jedną doskonałą odpowiedź "reinstal"... To co, usuwa raz, potem instaluje "ugh nadal nie działa zrobię reinstal jeszcze raz" usuwa i... no właśnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę sprostowań dotyczących tego limitu aktywacji:

* Każdy numer seryjny można aktywować dwukrotnie po instalacji programu. Każda kolejna próba nie zostanie uwzględniona przez system, chyba, że odzyskamy wykorzystany klucz aktywacyjny.

* Aby odzyskać wykorzystany klucz aktywacyjny, należy odinstalować grę. System kontaktuje się z serwerem w trakcie procesu, dlatego wymagane jest tu połączenie z Internetem!

* Przed wymianą podzespołów w komputerze należy odinstalować grę.

* Przed formatowaniem dysku lub ponowną instalacją systemu operacyjnego należy odinstalować grę.

* W przypadku poważnej awarii dysku lub systemu operacyjnego, klucz aktywacyjny jest bezpowrotnie tracony, chyba, że jakimś cudem udało nam się odinstalować grę.

* W przypadku utraty możliwości automatycznej aktywacji gry, należy skontaktować się z twórcami zabezpieczenia SecuROM w celu uzyskania dodatkowego klucza.

GOL

Haha, w sumie aż tak źle nie jest :D Jednak IMO ten cały system aktywacji to jedna wielka pomyłka. Już HL2 i Steam były mniejszym problemem... Bo o ile gracze pogodzili się i zaakceptowali Steam (ma on nawet swoje plusy) to wątpię by system anty-piracki taki jak z BioShocka się kiedykolwiek przyjął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to było powiedziane w jdnym z filmów o Bondzie? Nigdy nie mów nigdy:) chociaż ja też szczerze wątpię czy ten system zadziała, a co więcej myślę, że twórcy w ten sposób sami zadaja sobie cios w plecy, bo wątpię, żeby któryś gracz pomyślał: o jaki świetny system zabezpieczeń, kupię sobie Bioschocka:) co najwyżej pomyśli: co ***** co to za po****** pomysł? nie kupuję gry/kupuję u pirata:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę sprostowań dotyczących tego limitu aktywacji:

* Każdy numer seryjny można aktywować dwukrotnie po instalacji

* Aby odzyskać wykorzystany klucz aktywacyjny, należy odinstalować grę. System kontaktuje się z serwerem w trakcie procesu, dlatego wymagane jest tu połączenie z Internetem!

Niestety, to czysty bullshit ze strony 2K. Radzę przejrzeć ten temat.

http://forums.2kgames.com/forums/showthrea...527&page=38

Po odinstalowaniu gry numer seryjny NIE ZOSTAJE przywrócony, co mówią wszyscy użytkownicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plazmaster

Bardzo proszę o pomoc jakiegoś posiadacza konsoli Xbox 360! (nie znalazłem odpowiedniejszego tematu :/) Otóż od 4 dni próbuję ściągnąć demo Bioshocka z Xbox Marketplace i za każdym razem pojawia się komunikat w rodzaju "Ten element nie może zostać pobrany z bieżącej lokalizacji". Ustawioną mam Polskę, chociaż próbowałem USA i UK. Konsoli oczywiście nie przerabiałem, mam konto silver. Pomóżcie! :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem trailer, a potem przeczytałem o Bioshocku w CD-Action wiedziałem, że będzie to genialna gra..tyle tylko, że nie dla mnie. Przyczyna jest prozaiczna, po prostu jeśli chodzi o gry to jestem mega strachliwy :roll: Często oglądam horrory i mało jest takich które mnie ruszają, jednak wystarczy, że zasiąde przed monitorem i odpalę gierkę z dreszczykiem i palpitacje serca zapewnione.

O czym innym chciałem jednak powiedzieć (nie jest to w końcu miejsca do przedstawiania swoich profili psychologicznych :lol: ) Otóż mimo wszystko postanowiłem zobaczyć to demko i już w parę godzin po tej decyzji mogłem zobaczyć , czy rzeczywiście jest tak dobrze jak tu piszecie. Odpowiedź jest jedna: Jest jeszcze lepiej. Grafika i klimacik po prostu miażdżą dlatego z tym bardziej cięzkim sercem musiałem po kilkunastu minutach Bioshocka wyłączyć. Odpowiedź dlaczego macie na początku mojego posta, wolałem nie kusić losu i nie sprawdzać wytrzymałości własnego serca. Jednak to co zdołałem zobaczyć zapiera dech w piersiach i jestem pewny, że jest to jeden z największych kandydatów do miana gry roku.

Warto też wspomnieć o rzeczy która bardzo mnie zaszkoczyła, czyli świetnej optymalizacji. Grałem na max ustawieniach z wyłączonymi bodaj tylko dwoma efektami i to bez najmniejszej przycinki. Za to wielkie brawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc jakiegoś posiadacza konsoli Xbox 360! (nie znalazłem odpowiedniejszego tematu :/) Otóż od 4 dni próbuję ściągnąć demo Bioshocka z Xbox Marketplace i za każdym razem pojawia się komunikat w rodzaju "Ten element nie może zostać pobrany z bieżącej lokalizacji". Ustawioną mam Polskę, chociaż próbowałem USA i UK. Konsoli oczywiście nie przerabiałem, mam konto silver. Pomóżcie! :(

Nie jestem pewien czy mam rację ale wydaje mi się że w X360 dema można ściągać tylko z kontem "gold" które wymaga dopłacania raz na 3 miechy (chyba stówa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie brawa.. nowiutka gra, bez chorych wymagań.. śmiać mi się chce z DIRT i Lost Planet.. procki 64-bitowe, a podobno rajdówka średnia, łupanka bezmyślna.. a BioShock jest super! i na ludzkim kompie śmiga, aż miło! suuper! klimat niesamowity..

myślę, że to gra na miarę Half Life'a (1,2).. w trailerach średnio się prezentowała.. ale demko jest ekstra... fajny pomysł z radiem.. tylko, żeby nie było zbyt liniowo, bo jest jednak takie trochę poczucie kolejnych etapów, misji, prowadzenia za rączkę.. choć miodne to bardzo... to przypomina wręcz.. Quake IV!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plazmaster
Bardzo proszę o pomoc jakiegoś posiadacza konsoli Xbox 360! (nie znalazłem odpowiedniejszego tematu :/) Otóż od 4 dni próbuję ściągnąć demo Bioshocka z Xbox Marketplace i za każdym razem pojawia się komunikat w rodzaju "Ten element nie może zostać pobrany z bieżącej lokalizacji". Ustawioną mam Polskę, chociaż próbowałem USA i UK. Konsoli oczywiście nie przerabiałem, mam konto silver. Pomóżcie! :(

Nie jestem pewien czy mam rację ale wydaje mi się że w X360 dema można ściągać tylko z kontem "gold" które wymaga dopłacania raz na 3 miechy (chyba stówa)

No właśnie problem w tym, że ściągnąłem już mnóstwo dem, to pierwsze z którym mam problem :/. Dema można ściągać z każdego konta. Mam nadzieję, że chodzi o to, iż po prostu wszyscy oblegają Bioshock i nie da się ściągnąć. Ktoś ma podobny problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień - kolejne fakty dotyczący limitu aktywacji.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=36082

Oprzytomnieli i końcu coś z tym zrobili. Jednak wciąż uważam, że limity aktywacji - w każdej formie - to chybiony pomysł. Po kiego w ogóle wprowadzać limit 5 uruchomień, jeżeli i tak przygotowane będzie specjalne narzędzie do odzyskiwania klucza? :? Eh, zero profesjonalizmu. Wypływając z takim zabezpieczeniem, 2K strzela sobie samobója i tym samym zachęca do piracenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj tego linka:

http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

"Tam znajdziesz odpowiedź"

Kolejny dzień - kolejne fakty dotyczący limitu aktywacji.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=36082

Oprzytomnieli i końcu coś z tym zrobili. Jednak wciąż uważam, że limity aktywacji - w każdej formie - to chybiony pomysł. Po kiego w ogóle wprowadzać limit 5 uruchomień, jeżeli i tak przygotowane będzie specjalne narzędzie do odzyskiwania klucza? :? Eh, zero profesjonalizmu. Wypływając z takim zabezpieczeniem, 2K strzela sobie samobója i tym samym zachęca do piracenia...

Strzelają sobie samobója? Oni sobie strzelają między oczy, i to z wielkim zadowoleniem :/

Tak się zastanawiam, po jaką cholerę konieczność elektronicznej rejestracji gry jeżeli nie posiada ona trybu multi?

Powiem tak, kupię oryginała bo takie mam zasady i niezależnie od tego jak bardzo by mnie to &*%(@^%$%)%^@)$ będę grał z oryginałem. A jeżeli zainstaluje więcej niż pięć razy i klucza nie odzyskam? Wtedy zwyczajnie ściągnę jakiegoś cracka :/

Teraz mogę powiedzieć to co mówi wielu piratów "Ich wina" ja chciałem być uczciwy, oni mi na to "nie pozwolili" sajonara 2K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz z 10 minut probuje cos o tej grze napisac a nie moge... Nie wiem czemu, moze dlatego ze urwalo mi glowe, na wysokosci... kostek?

Po pierwsze- gra ma klimat.

Po drugie - wyglada pieknie.

Po trzecie - jest cholernie grywalna... :)

Po czwarte... w jaki sposob oni tak to zoptymalizowali? :o

Gralem na AthlonieXP 3000+, 1gb ddr, Radeon X1950pro 512mb i dzialalo w 1024x768 full... <3 <3 <3

Jednym slowem... Czekam na premiere :)

...i przepraszam za chaos w poscie, ale jeszcze nie podnioslem szczeki z podlogi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optymalizacja świetna.

na Athlonie 3000+, GF7900GT i 2GB RAM'u sama gra (demo) od razu ustawiła mi wszystko na full i zero ścięć.

oby tylko nei było tak jak miałem z Dirtem :/ demo śmigało na fulla bez problemów a w pełnej wersji (tylko) wyścigi z innymi samochodami na torze cięły się jak diabli. w demie o dziwo tego nie uswiadczyłem :/

ale wracając do Bioshocka ;)

jestem zawiedziony ..... bo nie dane mi było wypróbować tego aparatu do namierzania słabych punktów i powalczenia z przynejmniej jednym Big'iem ;) na koniec dema miły top byłby akcent :P a tak - skończyło się TROCHĘ za szybko...

chociaż przekonało mnie do siebie :)

i jeszcze jedno ...

długo zastanawiałem się CO mi przypomina KLIMAT i STYL GRAFICZNY tej gry ..

i nagle olśnienie - American McGee's Alice :]

porównajcie sobie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle zrozumiales.

oszolomy sieja ploty bo przeczytaja kawalątek, reszte oleją bo się wzburza, costam usłysza i sami sobie dopowiedzą a potem lament i bluzgi ze tylko dwa razy mozna gre zainstalowac.

po prostu przy odinstalowaniu gra będzie łaczyc sie z netem aby pobrac koleną aktywację. i możesz tak w kółko. nie mozna zrobic sobie formata wczesniej nie odinstalowujac gry itp. uciążliwe ale dla trzymajacych porządek w kompie bezproblkemowe.

zgrzyterm może być nagły pad systemu i konieczna reinstalka bez mozliwosci uprzedniego usuniecia bioshocka, ale to ma sie chyba 2 czy trzy takie 'życia'.

no zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie ..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcą zrobiło się chyba głupio w związku z aferą z limitami aktywacji, więc robią wszytko, by odwrócić uwagę rozeźlonych graczy. Dlatego udostępnili za darmo soundtracka* z gry.

Do pobrania STĄD

@dekameron- poczytaj posty na forum 2k...

*ten darmowy OST nie zawiera zremiksowanych przez znanych artystów (min. przez Moby'ego) klasycznych piosenek z lat 50' i 60'. ;] One znajdują się tylko w soundtracku dołączonym do EK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie noce ściągałem demko (przy okazji wyszło, że fileplanet umożliwiło przerwanie i kontynuowanie ściągania, nawet jak livebox się rozłączył i zmieniło się IP - super :) ) i co? Opłacało się jak jasna cholera :D

Po kolei. Po zainstalowaniu pierwsze co zrobiłem to odwiedziłem ekran opcji graficznych bo może uda się jeszcze coś wycisnąć z tych "niskośrednich" jakie z reguły są u mnie wykrywane przez najnowsze tytuły. Tutaj pojawiła się pierwsza niespodzianka - wszystko od razu na high i rozdzielczość 1024x768. Skoro tak, to dobra, odpaliłem samo demko. Wprowadzenie fajne, ten ogień odbijający się w wodzie... tak sobie czekałem aż to intro się skończy (bo przecież to musi być prerenderowane skoro tak płynnie chodzi i tak ładnie wygląda). Druga niespodzianka pojawiła się jak przez przypadek ruszyłem myszką. Gdzieś o uszy obiło mi się, że to działa na Unreal Engine 3, jeśli tak to chłopcy wykonali kawał dobrej roboty optymalizując silnik wyciskający siódme poty z X360 tak, żeby chodził płynnie na komputerze, który high-endowy był na początku 2004 roku. Może to zasługa małych pomieszczeń jakie uświadczymy w demie, mam nadzieję, że nie.

Co do samej gry... to co robi największe wrażenie to klimat. Słowo które cały czas mi się ciśnie na usta to groteska. Postacie w maskach karnawałowych, zestawienie zniszczeń a architekturą art-deco... stopniem groteski rzeczywiście dorównać temu może tylko wspomniana wcześniej Alicja. W demie nieliniowości nie widać, ale po tym co zobaczyłem nie mam wątpliwości, że gra nieliniową będzie. Fakt, że domo to najwyżej 20 min gry, ale na pewno warte tych 12godzn poświęconych na ściąganie.

Może wreszcie trafi się nam gierka ambitna, której autorzy mają dość odwagi by dać graczowi możliwość dokonywania niepoprawnych politycznie wyborów (panowie z bethesdy uczcie się) i do tego dość umiejętności by utrzymać to we w miarę dobrym guście

Crysis grą roku? Jasne

Wszystko byłoby pięknie gdyby wydawcą nie była ta @&$*#*& Cenega, która znając życie pewnie znowu coś schrzani ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oto mamy recenzję "Bioshocka" w największym polskim serwisie growym, czyli Gry-Online. Niejaki "Lordareon" bez ogródek stwierdził, że "Bioshock" jest wielkim hitem i wystawił mu ocenę... 98/100. :] W plusach gry autor tekstu wymienił: klimat!, konieczność wykorzystywania gameplay’owych udziwnień; cudowną oprawę audiowizualną; dużo sekretów do odkrycia, do wad gry zaliczył zaś : spore ułatwienie w postaci respawnu bez żadnych konsekwencji;

drobny bug w związku z synchronizacją napisów. Ciekawy już jestem, jaką ocenę dostanie ta gra w CD-Action. :twisted:

A oto link do recenzji "Bioshocka" na GOL - http://www.gry-online.pl/s020.asp?ID=4413

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Bioshocku można nipisac tylko jedno: jest zaje*****! Klimat, muza grafa - wszystko podciągnięte do perfekcji. A optymalizacja silnika - rewelacyjna. Mi na Atholie 3800+ i GF7600GT chdzi na maxie w rozcielczości 1024x768 i tnie tylko w ostrych momentach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...