Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

BioShock (seria)

Polecane posty

Ostateczne wymagania gry Bioshock:

Wymagania minimalne:

Procesor Intel Pentium 4 2.4 GHz;

1 GB RAM;

Karta graficzna obsługująca DirectX 9.0c, 128 MB (GeForce 6600 lub Radeon X1300 – z wyłączeniem Radeon X1550);

Karta muzyczna kompatybilna z DirectX 9.0c;

8 GB wolnego miejsca na dysku twardym;

System operacyjny Windows XP (z Service Pack 2) lub Windows Vista.

Wymagania rekomendowane:

Procesor Intel Core 2 Duo;

2 GB RAM;

DirectX 9 – karta graficzna 512 MB (GeForce 7900 GT);

DirectX 10 – GeForce 8600;

Karta muzyczna Sound Blaster X-Fi;

8 GB wolnego miejsca na dysku twardym;

System operacyjny Windows XP (z Service Pack 2) lub Windows Vista.

Nie jest aż tak źle, mi na minimalnych ustawieniach powinien śmigać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DirectX 9 - karta graficzna 512MB ( GeForce 7900 GT);

DirectX 10 - GeForce 8600

To daje nadzieje, że Bioshock będzie "normalnie" zrobiony... Ostatnio w ferworze tych wszystkich technicznych nowinek producenci zapominają coraz częściej, że gra oprócz wyglądu musi jeszcze jakoś chodzic np nowy Colin czy Lost planet. Pozostaje tylko czekac i miec dużo wiary, że twórcy Bioshock'a należycie wykorzystaja potencjal Unrealengine 3 i do odpalenia gry nie bedzie potrzebna elektrownia atomowa z kilkoma kartami klasy 8800GTX...I oczywiście Vistą :twisted: tak jak to ma miejsce w przypadku "nowego" Halo 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwl1 - kopę lat. Co się z Tobą działo czlowieku przez te wszystkie czasy?? :P:P

Oj działo się...Próbowałem odpocząc troszkę od kompa...Ale cóż info o FarCry'u 2 znów mnie przykuło do monitorka na parę ładnych lat :P:P Cóż tytuł maniaka zobowiązuje :D . Wracając do Bioshock'a pocichu mam nadzieję, że tytuł owy namiesza troszkę w branży i napędzi nieco stracha twórcom Crysis'a...Bo co jak co ale klima w Bio...Raczej nie zawiedzie. A i silniczek unreala ladnie sie zapowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Ostatnio w ferworze tych wszystkich technicznych nowinek producenci zapominają coraz częściej, że gra oprócz wyglądu musi jeszcze jakoś chodzic np nowy Colin czy Lost planet. (...)i do odpalenia gry nie bedzie potrzebna elektrownia atomowa z kilkoma kartami klasy 8800GTX...

No właśnie problem jest w tym, że w cywilizowanych krajach ludzie mają już takie mini elektrownie w chatach, gdzie to odpalenie komputera powoduje chwilową przerwę w dostawie prądu dla innych urządzeń i im te tytuły śmigają.. u nas teeż od biedy... ale nigdy nie obejdzie się bez wyłączenia tego i owego, żeby osiągnąć satysfakcjonującą liczbę FPSów... i tak też pewnie będzie w BioShocku.. no ale trzeba być dobrej myśli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bioshockdogbq2.th.jpg

Ostateczne wymagania gry Bioshock:

Wymagania minimalne:

Procesor Intel Pentium 4 2.4 GHz;

1 GB RAM;

Karta graficzna obsługująca DirectX 9.0c, 128 MB (GeForce 6600 lub Radeon X1300 – z wyłączeniem Radeon X1550);

Karta muzyczna kompatybilna z DirectX 9.0c;

8 GB wolnego miejsca na dysku twardym;

System operacyjny Windows XP (z Service Pack 2) lub Windows Vista.

Super, z tego zestawu brakuje mi tylko procesora, RAMu i karty graficznej, i już można grać ;D Wprawdzie demo F.E.A.R. i Obliviona udało mi się odpalić mimo braku minimum, ale wyglądało bardziej syfiasto, niż starsze gry, a płynność to było jakieś 10-15 FPS, lepiej było pograć w Disgaeę. Nie muszę dodawać, że gra cały czas zapowiada się rewelacyjnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie.. mi się wydaje, że w Polsce to jeszcze nie za bardzo standardowy sprzęt (ten z "minimalnych").. nie mówiąc o rekomendowanych.. czasem w CDA piszą bzdury (albo w konfiguratorze), jak gdyby co drugie polskie dziecko miało w domu przynajmniej zestaw średni.. a co pół roku miał kasę na kupno nowego kompa.. powinno się bardziej piętnować wymagania sprzętowe.. tak samo nowy Colin i Lost Planet.. ludzie.. mam zmieniać procesor, który nieźle sobie radzi, bo nie mam jakichś tam lipnych instrukcji? phhhhhhh... powinni za to zjechać te dwie giery..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie.. mi się wydaje, że w Polsce to jeszcze nie za bardzo standardowy sprzęt (ten z "minimalnych").. nie mówiąc o rekomendowanych.. czasem w CDA piszą bzdury (albo w konfiguratorze), jak gdyby co drugie polskie dziecko miało w domu przynajmniej zestaw średni.. a co pół roku miał kasę na kupno nowego kompa.. powinno się bardziej piętnować wymagania sprzętowe.. tak samo nowy Colin i Lost Planet.. ludzie.. mam zmieniać procesor, który nieźle sobie radzi, bo nie mam jakichś tam lipnych instrukcji? phhhhhhh... powinni za to zjechać te dwie giery..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie.. mi się wydaje, że w Polsce to jeszcze nie za bardzo standardowy sprzęt (ten z "minimalnych").. nie mówiąc o rekomendowanych.. czasem w CDA piszą bzdury (albo w konfiguratorze), jak gdyby co drugie polskie dziecko miało w domu przynajmniej zestaw średni..

Co takiego bzdurnego napisalismy?

powinno się bardziej piętnować wymagania sprzętowe.. tak samo nowy Colin i Lost Planet.. ludzie.. mam zmieniać procesor, który nieźle sobie radzi, bo nie mam jakichś tam lipnych instrukcji? phhhhhhh... powinni za to zjechać te dwie giery..

A niby dlaczego? Bo TY nie mozesz sobie w nie pograc? Wobec tego Porsche to strasznie kiepskie samochody, Karaiby sa brzydkie, a Scarlett Johansson i Jessica Alba nieatrakcyjne.

BTW - jesli Cie to pocieszy, to nie tylko Ty masz slaby sprzet: http://www.cdaction.pl/?strona=newsy&newsid=3714

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(oczywistym jest, iż zawsze może okazać się "niewypałem" ale chyba każdy w to wątpi...)
Zwłaszcza, że większość ocen, które już się pojawiły oscyluje wokół 'dziesiątki'. Tych, którzy doczekać sie już nie mogą spadkobiercy System Shocka zapraszam do obejrzenia filmiku nagranego przez ekipę GOL-a z wersji demo gry:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=35835 Gwarantuję mocne doznania! :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, z tego co wyczytałem na GOL-u demko wyjdzie prawdopodobnie w najbliższym tygodniu, a premierę swą mieć będzie na FilePlanet.com. Bliższa data nadal jest nieznana.

A wracając do filmiku. Najbardziej rozwaliło mnie wejście "Tatuśka" po tym jak jeden z mieszkańców zabił tę małą dziewczynkę. Niesamowite wrażenie! Nie wspominając o tekście: "That's a Daddy!" :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu liczyłem BARDZO, że BioShock będzie chociaż w niewielkim stopniu nawiązywał do fabuły i świata System Shock. Dla mnie wielka szkoda. Z tego względu BioShock jakoś mnie nie porwał, ale sam sobie jestem winien bom okrutnie sentymentalny :)

W każdym razie wciąż po ciuchu liczę na SS3. BTW remake w nowej, genialnej oprawie też byłby niegłupim pomysłem. Przyjąłbym na klęczkach.

"You shall remain to die, my enemy, my creator." <łezka w oku>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Bioshock zbiera wśród światowych recenzentów wyśmienite oceny (The Official Xbox Magazine 10/10; PC Gamer 95%), a więc sprawdza się moja myśl, gdy pisałem zapowiedź tej gry, iż będzie to Hit, przez duże H. Niestety, na moim sprzęcie na razie ta gra nie ruszy, ale... Upgrade zbliża się małymi kroczkami. :twisted:

ps http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=35896 - mocne, mieliśmy w tej grze walczyć na tropikalnej wyspie z nazistami. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami to jeden z bardziej klimatycznych tytułów w ostatnim czasie...Aby do premiery. Mam nazieje, że Bio namiesza sporo i okaże się co najmniej tym czym był Prey ubieglego lata.

A niby dlaczego? Bo TY nie możesz sobie w nie pograc? Wobec tego Porsche to strasznie kiepskie samochody...

Zgadzam się ze Sponsi...Wymagania powinny byc uwidaczniane, że jak przesada to przesada...Różnica polega na tym, że takie 911 jest może i drogie ale kupujesz je na lata...Nowy konfig jest również drogi...Z małą różnicą byle konwersja (która wychodzi raz na kwartał) może go zarżnąc...I co nasz komp za 5 kawałków to zlom? Niedbalstwo programistów niedługo do takiego stanu rzeczy doprowadzi. Przykład to Halo 2, Lost Planet czy nowy Colin który już jest absurdem jesli chodzi o wymagania...LostPlanet też wymaganiami straszy w stosunku do tego co sobą reprezentuje...Taki Infernal również ma porównywalną oprawę wizualną a wymagania znacznie niższe...Popatrz również na takiego Far Cry'a oprawa wizualna świetna i optymalizacja też czego o "nowych" tytułach nie można już powiedziec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bioshocka wierzyłem od chwili kiedy o nim usłyszałem... I z recek które czytałem wynika, że się nie zawiodę ;)

Gratuluję twórcom pomysłu i doskonałego wykonania (przynajmniej jeżeli recenzenci mają rację)

Popatrz również na takiego Far Cry'a oprawa wizualna świetna i optymalizacja też czego o "nowych" tytułach nie można już powiedziec.

Doskonały przykład, na mojej starej karcie graficznej (radeon 9600 pro) FarCry śmigał na maksymalnych ustawieniach i w rozdzielczości 1280x1024 (tylko dlatego że mój monitor nie był w stanie udźwignąć wyższej), to jest optymalizacja! A w najnowszych tytułach jakoś nie widać żeby optymalizacji poświęcono więcej niż "30 minut" mimo tego, że jakość grafiki jest często niższa od tej przedstawionej w FarCry (np. Q4- moim skromnym zdaniem).

No cóż... należy liczyć na to iż twórcy gier w końcu połapią się w tym że mniej osób kupuje ich grę w związku ze zbyt dużymi wymaganiami sprzętowymi (patrz np. Stranglehold którego [zapowiadane] wymagania są po prostu GIGANTYCZNE)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym że dla Amerykańców cykliczna wymiana sprzętu jest czymś normalnym, a narzekają tylko w takich krajach jak Polska. A co ich obchodzi zdanie Polaków, skoro sami sprzedają gry tylko u siebie, a na licencjach zagranicznych i tak zarobią tyle samo. Tak więc mity o tym że oni coś na tym tracą są po prostu zabawne. Niemniej faktem jest że takie zachowanie wydawców jest naganne, ale cóż poradzić? Nawet gdyby CDA coś o tym pisało, to jakie to ma znaczenie dla wydawcy? Żadne!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym że dla Amerykańców cykliczna wymiana sprzętu jest czymś normalnym, a narzekają tylko w takich krajach jak Polska.

NEWS zapodany parę postów wcześniej przez CormaCa pokazuje na coś innego. Zresztą przypuszczam, że w USA po prostu kupią tę grę w wersji na X360 i święto, bo dylemat "komputer czy konsola" występuje tam prawdopodobnie znacznie rzadziej, niż w Polsce. Nakręcanie wymagań sprzętowych gier było "od zawsze", ale combo Games for Windows + Vista przegięło p_auke, sięgnęło absurdu, jest śmieszne itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam link bo jak rozumiem jest to materiał udostępniony

OMG, prawie dwa giga :shock: Poza tym plik albo został usunięty, albo nie można ściągać download acceleratorem... Ale 2 GB :shock: Nie ma bata żebym dzisiaj ściągnął, jutro od rana będę je transferował na HDD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym że dla Amerykańców cykliczna wymiana sprzętu jest czymś normalnym, a narzekają tylko w takich krajach jak Polska. A co ich obchodzi zdanie Polaków, skoro sami sprzedają gry tylko u siebie, a na licencjach zagranicznych i tak zarobią tyle samo. Tak więc mity o tym że oni coś na tym tracą są po prostu zabawne. Niemniej faktem jest że takie zachowanie wydawców jest naganne, ale cóż poradzić? Nawet gdyby CDA coś o tym pisało, to jakie to ma znaczenie dla wydawcy? Żadne!

Z całym szacunkiem ale to co mówisz jest zwyczajną bzdurą... Fakt, amerykanie (i europejczycy "zachodni") mają wyższe zarobki niż przeciętny Polak przez co mogą sobie pozwolić na nieco mocniejszy upgrade sprzętu, ale u nich ten problem jest rozwiązany tak jak mówił to Mariusz Saint, oni po prostu nie inwestują w PC-ty :(

Łatwiej im jest kupić kombinację Xbox360 + Ps3 + Wii i cieszyć się dowolną grą (w tej chwili pojęcie "exclusive na PC-ta już praktycznie nie istnieje :evil: ) przy maksymalnej najwyższej możliwej sprzętowo grafice (co nie jest możliwe przy każdym PC), nie mówiąc nawet o tym, że na PC są po prostu za GÓPI! (taka jest obiegowa opinia) I używają go do surfowania po necie (w większości) a nie do grania.

A żeby dobitnie opisać ci problem rynku PC w europie zachodniej + Ameryce północnej opowiem ci historyjkę.

"Pewnego pięknego dnia młody i szczęśliwy gracz pojechał do swojej siostry mieszkającej w Anglii. Londyn był niezwykły (głównie ze względu na poziom zasyfienia [czyt. brudu] w mieście) i wspaniały, wydawało się, iż w tym mieście nieskończonych możliwości kupić można wszystko. Po kilkudniowym pobycie w mieście, młody gracz wyruszył do raju zwanego "sklepem z elektroniką". Po przekroczeniu progu raju ujrzał widok niezwykły, 5 pięter gier, konsol, kontrolerów, ekranów, telewizorów, projektorów i innych cudów o których nigdy wcześniej nie marzył. Raźnym krokiem ruszył do działu "PC"... przynajmniej tak myślał. Po minięciu dziesiątek napisów "X360" wiszących tuż obok "PS3" (HEREZJA!) i innych "psp, Wii, DS" itp.itd. odkrył rzecz straszną... Nie było działu PC!

Przerażony podszedł do sprzedawcy i zapytał się "exkuse me? Łer is the PC... eeee... dział?" , sprzedawca smutnym głosem odpowiedział "jest tam w rogu, ale wiele tam nie znajdziesz". Zszokowany gracz poszedł do rogu... nie znalazł tam NIC(ciekawego), poza pierwszym wydaniem Dungeon Keepera 2 (NIGDY NIE SPRZEDANE PIERWOTNE WYDANIE) i kilkoma czasopismami pc-owymi będącymi w wyraźnie złym stanie, papier jakości porównywalnej do tej z tabloidów, kiepski wygląd okładek i co najbardziej zaszokowało gracza BRAK JAKIEGOKOLWIEK COVERA. Przerażony wybiegł ze sklepu mijając kolejne napisy "Xbox 360 now only 320 pounds" "

Teraz rozumiesz?

EDIT: O demo! Jeee! (zaczyna ściąganie z prędkością 13 kilobitów na sekundę :o)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się ściągnąć Flashgetem - trochę ponad 3 godziny i mam na dysku. Na potwierdzenie screen

Edit: Czas na wrażenie - na razie tylko z tego jak chodzi. Mój sprzęt: C2D 1,86/1 GbRam/Geforce 7900 GS 1.2 ns

Gram w 1280x1024, framerate między 20-40 detale maksimum (poza efektami dx10, i zaawansowanymi światłami), krótko mówiąc optymalizacja super!

I kilka screenów: http://elzabbul.webd.pl/bioshock

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...