Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

@Up

Czyli mam poprostu iść do sklepu jak łoś i kupić produkt, nieprzystosowany do jego przeznaczenia? Bo jeśli mam dobry komputer, i wiem że z danego produktu mógłbym wyciągnąć więcej fpsów zrobiłbym to, ale jak widać japończycy poprostu nie potrafią zrobić gry na PC i tyle w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może być problem. DS jest grą z pełnym, otwartym światem bez loadingów. Jest to gra stworzona na konsole i przerobienie jej na PC jest trudnym wyzwaniem dla Japończyków - grających przede wszystkim na konsolach. Na razie nie ma co się pchać do sklepu po DS na PC. Należy obserwować sytuacje i kupić wtedy kiedy wszystko będzie działać jak należy lub wydadzą odpowiednie patche. Nie ma sensu męczyć się z problematycznym produktem. Gra i tak gości na mojej liście zakupów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania sprzętowe Dark Souls: Prepare to Die Edition oraz wyjaśnienie integracji gry ze Steamem i Games for Windows Live, czyli aspektu, który w newsie na CDA został nieprawidłowo ogarnięty: http://www.gram.pl/news_8APeG,28_Wymagania..._ujawnione.html

Edytowano przez MTS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, że dano nam pewien wybór. Zwłaszcza, że kupując grę na Steamie mamy możliwość pogrania w języku polskim, za to duży plus.

Tak więc Ci którzy nie znoszą GfWl kupią sobie Dark Souls na Steamie w polskiej wersji językowej, a Ci, którzy uwielbiają pudełka tudzież fajne dodatki (artbook!) przemęczą nieszczęsny GfWl i kupią pudełkową edycję. I wszyscy będą zadowoleni. Choć nie ukrywam, liczyłem na Steamworks w pudelkowej wersji. Ale z tego wszystkiego jest 1 plus - grę zarejestrowaną na gfwl można odsprzedać ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, że za wersję steamworks trzeba więcej płacić :P Bo płacąc w euro na pewno wyjdzie drożej, niż kupując w sklepie pudełko za PLN...

Ja tylko się modlę, żeby gra działała płynnie i równo. Nie musi być ładniejsza, byle dobrze chodziła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągnięcia muszą być. Po pierwsze, to port gry konsolowej (a one wszystkie mają achievementy), poza tym prawie każda gra przypisywana do Games For Windows Live, również je posiada. Wydaje mi się, że nikt nie będzie pokrzywdzony.

A, co do poziomu trudności? Pewnie tryb Normalny, będzie jak Piekło / Inferno w Diablo III. Hardkory będą wniebowzięte :trollface: .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tylko, że z tego, co słyszałem, to mają zachować stały framerate, który był na konsolach, czyli 30 FPS (bez względu na to, jak bardzo wypasionego PC-ta posiadasz).
A fuj! Mam nadzieję, że któryś bardziej rozgarnięty gracz pecetowy napisze jakiegoś community patcha, który szybko da nam odpowiedni framerate. Ta gra nie jest jakimś hardwere killerem (w końcu to gra konsolowa...), więc spokojnie mogła by mi śmigać na full detalach przy 60 FPSach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Em czy tylko ja nie mam z tym frameratem problemu? Przecież wedle wszystkich zasad fizyki i ludzkich możliwości, nie powinno być widać różnicy między 30 a 60 FPS. W każdym razie ja nie widzę różnicy lub ewentualnie przyzwyczajałem się szybko.
Jak słyszę/widzę zdania typu "ja nie widzę różnicy pomiędzy 30-toma a 60-cioma FPSami", to aż mnie ciary po plecach przechodzą. Mówią to osoby, które zazwyczaj: A) nie przywiązują do tego większej uwagi (z reguły konsolowcy przyzwyczajeni do takiego framerate'u lub osoby, które raczej w ogóle nie przywiązują uwagi do grafiki) B) osoby które nigdy nie miały okazji porównać wyżej wymienionych "płynności". Różnicę widać i to bardzo. Ba! Ludzkie oko jest nawet w stanie wychwycić różnicę pomiędzy 60-cioma a 120-stoma FPSami. Gdyby takiej różnicy nie było, to nawet na PC mielibyśmy ograniczane odgórnie klatki na sekundę.

Fakt faktem, że te 30 FPSów jakoś tam styka do wygodnej gry, ale ja mam chyba prawo wymagać czegoś więcej wydając ponad 2 tysiące na sprzęt do grania, prawda? W przeciwnym wypadku zaopatrzył bym się w konsolę :P.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicę między 60 a 30 fps najlepiej widać przy bardziej dynamicznych grach jak slashery czy bijatyki. Mi osobiście przy Dark Souls trzydziestka nie przeszkadzała, widocznie byłem zbyt zajęty umieraniem :-) Dla mnie ta gra to dzieło sztuki, czasami musiałem się na chwilę zatrzymać, żeby móc podziwiać widoki. Zgadzam się, lepiej było by mieć więcej klatek na sekundę, ale to nie jest aż takie ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ShadowNinja No faktycznie ja się zaliczam do tych którzy nie cenią grafiki zbyt wysoko. :P Pewnie dlatego jestem w stanie dzisiaj grać komfortowo w rozdzielczości 1024x786 z minimalnym antialiasingiem. Może i racja. Jak tak myślę, to istnieje różnica między tym co widzę na konsolach i tym co jest na PC, ale jest to coś co łatwo zbywam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryuuryuu

Faktycznie grafa w Dark Soulsach nie powala, ale trzeba przyznać, że gra ma [ciach] grywalność. Chyba żadna gra mi jeszcze tak na ambicję nie weszła jak tu kolejna śmierć z ręki któregoś bossa

Na FA używanie wulgaryzmów jest zakazane. - Turambar

Edytowano przez Turambar
Dopisek moderatora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że grafika nie jest najważniejszą kwestią w grach. Mi wystarczy, jeśli dana produkcja nie kłuje w oczy kwadraciakami, sztywnymi ryjkami tudzież słabymi teksturami. Ogólnie mam sporą tolerancję wobec kiepskiej grafy, najważniejsze są fabuła (która jakoby wcale nie jest mega w tej grze, co mnie martwi) i klimat, często intuicyjny i sprawiający frajdę system walki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła jest, ale ukryta w opisach przedmiotów i wypowiedziach rzadko spotykanych npc. Mi osobiście się podoba takie zbieranie szczątkowych informacji i dopowiadanie sobie reszty. Dzięki temu zniszczony, przeklęty i dawno opuszczony świat wydaję się bardziej wiarygodny. Chciał bym kiedyś zobaczyć jak ta kraina wyglądała zanim popadła w ruinę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak mówisz to fajnie. Tylko nie wiem czy pisząc, że "fabuła jest" masz na myśli, że istnieje :P czy to, że jest ciekawa. Imho jeśli jest fajna historia, jeno ukryta to dobrze, bo zmusza to do eksploracji świata. Podobną formułę zaimplementowano w nowym Deus Eksie, gdzie bardzo dużo często znaczących informacji możemy wyczytać w e-mailach, co jednak następuje tylko wtedy, gdy włamiemy się komuś do komputra ;). Jeśli tego nie zrobimy - prawdopodobnie ominie nas masa newsów :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę za bardzo spoilerować, więc posłużę się przykładem. Znajdziesz rycerza w więzieniu, który z niewiadomych przyczyn po uwolnieniu zacznie cię atakować. Po jego zabiciu znajdziesz pierścień wyjaśniający skąd wziął się w tym więzieniu, 10 godzin później znajdziesz ukryte gdzieś w skrzyni elementy jego zbroi w których opisie jest jeszcze jakiś szczegół o nim. Tak mniej więcej to działa. To bardziej wyjaśnienia historii świata, postaci, wydarzeń które kiedyś tam miały miejsce niż opis tego co się dzieje teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, otwarcie mówią o czymś takim... Nie wiem, czy podziwiać ich za szczerość, czy gardzić nimi za to, że żałują kasy/czasu na współpracę lub przekazanie portu ludziom, któzy gry przenosili... Cóż, dla mnie nawet lepiej, jeśli wyjdzie chała, 120 zł w kieszeni :).

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego newsa jestem w głębokim szoku. I mowa tu o szoku przez wielkie "S". Dark Souls w wersji PC było jedną z naprawdę niewielu gier na które czekałem z wypiekami...i dalej czekam. Tyle że nie z chęci jak najszybszego zagrania, a ze zwyczajnej ciekawości. Zastanawia mnie jak gracze zareagują na tak oczywistą bezczelność, bo osobiście właśnie za bezczelność uważam podejście : "Nie umiemy i nam się nie chce, ale grę i tak wydamy po najniższej linii oporu. A nóż się koszta zwrócą". Może trochę przesadzam, może "hejtuję"...ale nie chciał bym, aby właśnie za sprawą panów i pań z From Software narodził się nowy trend wśród twórców gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...