Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

Nie rozumiem tego całego hejtu dotyczącego słabego portu gry tongue_prosty.gif.

Owszem, jest niedopracowany, ustawienia graficzne są biedne, zaś sterowanie nieintuicyjne, ale co z tego skoro wyszedł mod na poprawę rozdzielczości, a do sterowania można się łatwo przyzwyczaić(ja po pierwszej godzinie gry nie miałem do sterowania żadnych zastrzeżeń oprócz przeskakiwania bloku kamery z przeciwnika na przeciwnika, ale to już było na konsoli i jestem przyzwyczajony).

Rozumiem jeśli Dark Souls byłoby niegrywalna z powodu błędów typu: Wywala się, laguje, resetuje, nie uruchamia, usuwa sejwy czy robi wszystkie różne techniczne pierdółki które nie pozwalają go przejść. Jednakże ani razu nie zaobserwowałem crashy w tej grze, sejwowanie i wczytywanie jest szybciutkie a co do płynności, to proszę was, przecież nie jest tragicznie, te 30 FPS wystarczają w zupełności by wciągnąć się w klimat.

Tak więc dziwi mnie zachowanie niektórych ludzi którzy odradzają kupna tej świetnej, wciągającej i klimatycznej gry jedynie ze względu na ustawienia graficzne i sterowanie(notabene można sobie nawet podłączyć dowolnego pada).

Edytowano przez Sever
  • Upvote 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna i klimatyczna, ale przy tym irytująca jak nie wiem co czasami. Ja od obiadu nie przesunełem się ani metra do przodu. Z jednej strony 2 gargulce, z srugiej wielki smok, a jeszcze z innej coś bez głowy w piwnicy i jedyne co moge robić to odpoczywać, nabijać dusze, ulepszać sprzęt i statsy, aż nie pokonam gargulców ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogle to niezła heca, że jeden cżłowiek potrafi coś z czym nie radzi sobie cały zespół deweloperski.

Nie radzi, czy im się po prostu NIE CHCE? A to zasadnicza różnica. Sam zresztą widziałem wywiad na Game Trailers z jednym z developerów pracujących nad Dark Souls w wersji PC i na pytanie prowadzącego o te słynne 30 klatek na sekundę, z rozbrajającą szczerością i uśmiechem na ustach "od ucha do ucha" odpowiedział: "Oczywiście, że będzie limit 30 FPS".

Widać, w jakim poważaniu mają tą platformę :trollface: .

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@teken też zawsze mam problem z gargulcami, zawsze możesz przyzwać sobie innego gracza albo npc do pomocy, wystarczy tam iść jako człowiek, przed bossem powinny być znaki innych graczy.

Ja osobiście zawsze do tej walki biorę Knight'a Solaire bo jak się z nim przejdzie to daje sunlight medal

.

Edytowano przez xcd2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gram na klawie i myszy, ma ktos moze liste przyciskow na klawiaturze odpowiadajacych tym z xboxa w Dark Souls ? (np. nie wiem jak uzyc piromanem zaklecia ognia, albo nie mam pojecia jak zrewersowac atak, a takze uderzyc z wyskoku itp)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imek Nie chce mi się spradzać ustawień klawiatury to napisze co robią przyciski z xboxa. A - użycie, B - sprint, X - użycie przedmiotu, Y - trzymanie broni dwoma rękoma, RB - zwykły atak, RT - silny atak, LB - blok, LR - parowanie, RS - namierzanie wroga, start (strzałka w prawo) - ekwipunek, back (strzałka w lewo) - gesty

Doszedłem do Blighttown i jestem tą grą całkowicie oczarowany. Mało która gra jest tak satysfakcjonująca, w takim Skyrimie gracz nabija levele i jego postać jest silniejsza a w Dark Souls to gracz staje się lepszy. Podoba mi się to w jaki sposób potraktowano bronie, że każda broń jest na swój sposób unikatowa, nie jest to tak jak w wielu grach gdzie mamy: miecz, miecz+2 i miecz+5 a twórcy próbują nam wmówić, że to różne bronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oktawian na wiki masz na pisane że potrzeba 350-400 strzał xD ale jest inny sposób by zabic smoka odsyłam na tą strone naprawde jest pomocna w takich sprawach ----> http://darksoulswiki.wikispaces.com/

ps. inni mówią że mniej tych strzał trza 35-40 jesli chodzi o ten najsłabszy łuk jak ktos sprawdzi to niech powie ile strzał poszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, znów mam pewien problem, a mianowicie zmalała mi ilość butelek Estusa. Wcześniej miałem ich 10 + 1 (dzięki tej niemej babce), jeszcze jak walczyłem z Rzeźnikami były dwie, obecnie jestem w kanałach i walczyłem już z Gaping Dragon, wezwałem jednego gracza ale niestety polegliśmy obydwaj. Po restarcie okazało się że mam już tylko 5 flaszek! Jak powrócić do poprzedniego stanu kiedy miałem ich 10?? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, a znacie jakieś fajne miejscówki do farmienia dusz?? Jestem narazie przed walką z Gaping Dragon (chcę bardziej dokoksować postać przed tą potyczką) więc słynna lokacja w Darkroot Forest narazie odpoada. Chwilowo farmie na moście z czerwonym smokiem, ale troche to zajmuje ponieważ trzeba ciągle biegać z góry na dół i dostaje tylko 555 dusz, a w chwili obecnej potrzebuje okolo 10 000 na jakiegokolwiek upgradea, nie mówiąc już o zakupie czegoś lub ulepszeniu. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę bez lvlowania, po usilnych staraniach udało mi się zatłuc jednych z najtrudniejszych bossów w grze, jako dowód wrzuciłem filmik z miejsca do którego się nie da dojść bez ich zabicia.

[media=]http://youtu.be/qGksX8HNC3s

Edytowano przez xcd2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulepszaj ogniska przy których odpoczywasz. Ma to swoja cene 1 człowieczenstwo jak odpoczywasz przy ognisku masz taka opcje. Ktoś orientuje sie ile jest żarów do ulepszenie estusa ? Aktualnie mam +3. Ktoś może powiedziec jak zjeżdża sie na padzie z drabinki jakos nie moge tego rozkminić. I czy każdą bronia mozna zrobić cios w plecy ? i jak to zrobic bo mi tylko raz przypadkiem sie udało tongue_prosty.gif

Edytowano przez Lordgraver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po przegraniu kilkunastu godzin muszę stwierdzić że Dark Souls to kapitalna gra.

Sterowanie w wersji PC nie jest takie tragiczne jak się z początku wydaje, jest dużo klawiszy ale można się przyzwyczaić (mi pomogło też podłączenie pada), a grafikę poprawia fanowska łatka.

Ale na jakiś gra idzie w odstawkę, zaciąłem się przy jednym bosie na amen i nie mam pojęcia co robić, nawet solucje i poradniki nie pomagają, głównym winowajcą są mozolne ruchy postaci, tia...

Chodzi o Demona Capry, w poradniku pisze że najlepszym sposobem pokonania go jest dobiec na schody i spowodować by spadł, sęk w tym że nie mogę NIGDZIE dobiec, po wejściu do pomieszczenia demon zabija mnie natychmiast jednym szlagiem i koniec, nawet tarcza nie pomaga :-/ A poprzednich bossów i czarnych rycerzy pokonałem prawie bez strat (za wyjątkiem gargulców)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NobGod

Wszystko zależy jaki masz poziom i klasę.

Ja na poziomie 53 Pyromancerem właśnie pokonałem Capre beż żadnych problemów. Boss jest bardzo podatny na ogien więc 8 kul ognia lub około 15 ognistych bomb potrafi go załatwić zanim zdąży cię drasnąć.

Pamiętaj też że zawsze możesz przemienić się w człowieka i wezwać innego gracza do pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Akurat w Dark Souls to klasa postaci jest najmniej ważna bo wszystkie bronie i zdolności są dostępne dla wszystkich. Poziom też nie jest aż tak ważny (na Caprę to tak średnio 10-30 lvl), ekwipunek jest dużo ważniejszy.

@NoobGod

Da się go zablokować tylko trzeba mieć średnią lub ciężką tarcze z wysoką stabilnością i trochę staminy. Jakiejś specjalnej strategi na Capre nie ma bo to bardzo typowa walka, blokujesz lub unikasz i atakujesz kiedy możesz. Najlepiej załóż taki ekwipunek by waga nie przekraczała 50% maksymalnej wagi lub jeśli skupiasz się na unikaniu to niech nie przekracza 20%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...