Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

"straight port" of the console version, lacking optimizations (so certain areas willl still bog down your framerate), graphics options, and full on keyboard and mouse support (it'll be there, but with little effort put in -- a game pad is strongly recommended).

The blame, apparently, is down to publisher Namco Bandai, who specifically requested the straight port for some ungodly reason,

though Miyazaki admits From Software is inexperienced on PC, so that could be an influence as well.

Chyba jednak naprawdę odpuszczę sobie zakup wersji PC i zaopatrzę się w wersje na x360 skoro i tak będzie trzeba grać na padzie...

oraz.

Miyazaki notes he's interested in mods, but due to their inexperience, it's anyone's guess as to whether or not a kit or support of any kind will see the light of day.
Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...and full on keyboard and mouse support (it'll be there, but with little effort put in -- a game pad is strongly recommended).

Po tym fragmencie powiedziałem sobie STOP. Za Chiny nie kupię, puki się masa fanowskich modów i patchy nie ukaże. Swoją drogą powoli zaczynam się zastanawiać czy to nie jest przypadkiem jakiś wyjątkowo niesmaczny żart. Nie znam się na programowaniu, ale czy zaimplementowanie wygodnej obsługi myszy i klawiatury to faktycznie karkołomne wyzwanie?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miyazaki notes he's interested in mods, but due to their inexperience, it's anyone's guess as to whether or not a kit or support of any kind will see the light of day.

Wiec raczej fanowskich modów i patchy nie ma się co spodziewać, bo bardzo wątpię żeby nagle Namco Bandai zdecydowało się na udostępnienie tool kitów. Oficjalne patche też raczej mało prawdopodobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym tym cyrku z DS dziwi mnie najbardziej, że autorzy dobrowolnie ( i chyba w pełni świadomie?) skazują tytuł na bycie co najwyżej "znośną" grą. A przeciez biorąc pod uwagę sukces jaki zdobyła na konsolach, na PC mogła by się stać prawdziwym hitem. Wystarczyło by zachować to co dobre i poprawić to, o czym WIEDZĄ że dobre nie jest. Nic więcej!. Druga rzecz która wprawia mnie w zdumienie, to fakt, że ludzie którym OD PODSTAW udało się wymyślić i napisać całą grę, nie może sobie poradzić z...portem o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku, bo Dark Souls się świetnie zapowiadało, Namco słuchało graczy, dali nawet do wyboru wersję z Live i Steamem, a tutaj walą takie info, że problem z optymalizacją... No cóż, ja i tak kupię, ale nie podoba mi się to, zamiast ładnie to wszystko dopracować, to odwalają fuszerkę, co by się gracze na PC odwalili już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam pewnie i tak kupię. :P Nie przez takie problemy przechodziłem. Oczywiście najpierw poczekam na parę opinii bo jeśli optymalizacja będzie tragiczna na poziomie GTAIV (zacinał mi się na najniższych a Crysis działa płynnie na wysokich) to odpuszczę do patcha lub na stałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz nie wiem co myśleć. Napaliłem się na wersje PC jak dzik na trufle a z każdym newsem coraz bardziej przechodzi mi ochota na kupno. Prawie tak jakby producent chciał żeby sprzedaż była jak najmniejsza... No nic nie kupie od razu po premierze poczekam na opinie. A miał być must buy w dniu premiery :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam szczegóły, trochę mniej klatek raz na jakiś czas jeszcze nikogo nie zabiło. Jak twórcy nie zrobią łatki, to pewnie powstanie jakiś community patch. Jeżeli ma chodzić jak na konsoli, to nie jest źle. Nie ma ogromnych bugów jak latające na wstecznym smoki czy znikająca podłoga. Lepsza taka wersja niż żadna, ja się cieszę że w ogóle wyjdzie na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeśli problemy będą takie jak na konsoli to jedyną lokacją z zauważalnymi spadkami płynności będzie Blighttown. W dodatku nie jest to tam regułą. Czasem można siedzieć tam bez problemów, a innym razem jest to niegrywalne. Nie skreślałbym tej gry tylko dlatego, że czasem gra zaklatkuje. No ale wszyscy zrobią jak zechcą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

W zasadzie bym się zgodził, ale nie chodzi tylko o optymalizację. Mowa była równierz o nieprzystosowanym do PC sterowaniu i braku zaawansowanych opcji graficznych, Cóż...wygląda to tak, jakby mieli zamiar wydać grę w całkiem niezmienionej formie, tyle że na inną platformę. W takim przypadku może nie będzie źle, ale komfortowego grania raczej trudno się spodziewać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż...wygląda to tak, jakby mieli zamiar wydać grę w całkiem niezmienionej formie, tyle że na inną platformę.

Nie wygląda, tylko tak jest. Twórcy przyznają, że to "standardowa" konwersja w tym gorszym znaczeniu tegoż słowa. Goła, nieruszana gra, taka jaka była na konolach taka też będzie na PC.

Ja wciąż rozważam zakup Dark Souls, skończy się tym, że w ciągu kilka dni od premiery podejmę decyzję, czytając najwięcej opinii ile będę mógł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak Dark Souls sprawdzi się na PC. Trcohę przykro, że twórcy robią czystą konwersję z konsol i nie poprawiają błędów (przycinanie się w pewnych lokacjach, atakowanie przez ściany itp.), ale przynajmniej dostaniemy trochę nowego contentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekawy dodatkowego contentu, zwłaszcza że w trailerze widać miejsce w którym będzie stał grób Artoriasa, prawdopodobnie cofniemy się w przeszłość!!! Bardzo chciałem zobaczyć ten świat zanim popadł w ruinę i bardzo cieszę się że chociaż po części spełni się moje marzenie :-) Do tego mam sporą nadzieję, że dowiem się dlaczego Artorias zdradził Lorda Gwyn i przekroczył "the abyss". Jest sporo spekulacji na ten temat, przydały by się jakieś twarde dowody. Tak przy okazji się pochwalę, że zdobyłem wszystkie acziki na xpudełkowej wersji :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze w kazdej, ale glowy nie dam. W koncu te DLC to miala byc swego rodzaju rekompensata za dlugi okres oczekiwania, podobnie postapiano z pecetowym Alanem Wake - dodano platne DLC z konsol.

Ja sie wciaz zastanawiam czy warto, ale chyba poczekam na wiarygodne recenzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda wersja PC zawiera dodatek, do konsolowej trzeba będzie dokupić.

@pankamilek Skoro gra będzie bez zmian przeniesiona z konsoli, to recenzję możesz przeczytać w piśmie, prawdopodobnie wiele się nie zmieni. Ja osobiście polecam, od czasów drugiego Gothica z nocą kruka tak dobrze się nie bawiłem, pozdrawiam :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...