Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

Trochę info o patchu, który ma się ukazać 5 lutego. Tutaj

Edit:

Ciekawi mnie dlaczego to wszystko zajęło aż rok, bo pierścień do pominięcia soul memory i kilka poprawek do convenantów From mogło wprowadzić już dawno temu, ale chyba lepsze takie wsparcie niż żadne. Najbardziej zainteresowany jestem tym dodaniem dodatkowych wydarzeń i "scholara" co powinno trochę pomóc w uporządkowaniu tej chaotycznej historii w DS II. No nic, chyba 5 lutego wracam do Drangleic i szkoda tylko że dalej nikt nie wpadł na pomysł żeby powoli obniżać cenę tych DLC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

o serii Dark Soul dowiedziałem się przypadkiem niedawno, ale gdy ją zobaczyłem od razu stwierdziłem, ze będzie to gra dla mnie. Dark Soul (pierwsza część) wyszedł jakiś czas temu, a z tego co się dowiedziałem to aby pokonać niektórych wrogów trzeba wezwać innego gracza. Czy w tej chwili w Dark Soul gra na tyle dużo ludzi, że nie będzie z tym większego problemu? Czy da się ukończyć grę jeśli nikt nie zechce pomóc (lub nikogo nie będzie online) ?

Edytowano przez tomekz1991
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak dotąd (50 h gry online) miełem więcej inwazji niż ofert pomocy -nie nastawiaj się ;)

Co do bossów- nie, żaden nie "wymaga" pomocy. Ale zawsze to łatwiej. Zresztą, co by to była za gra gdybyś nie mógł ubić jakiegoś łachudry bo skończyło ci się Człowieczeństwo, albo nie grasz online (a pomocników NPC nie ma aż ta wiele)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle gram w ludzkiej postaci i jak dotąd widziałem jeden znak przywołania. Nie, wiem, może wyjadacze siedzą już przy DSII ;)

Jak się z kimś umówisz, to na pewno zostawi znak przywołania w umówionym miejscu i czasie- większym problemem będzie odnalezienie się.

Offline można, ale nie trzeba, grać - by uniknąć unwazji wystarczy nie "Odwracać Pustki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest sens grać w Dark Soul II nie przechodząc wcześniej Dark Soul I ?

I mam jeszcze jedno pytanie. Planuję kupić grę tutaj:

http://sklep.gry-online.pl/kartaproduktu.aspx?id=5426&k=dark-souls-ii&utm_source=gpc&utm_medium=banner&utm_campaign=sklep

czym rózni się wersja pudełkowa od cyfrowej? Czy jedyna różnica polega na tym, że cyfrową można od razu pobrać po zapłacie, a na pudełkową to wiadomo - trochę poczekać? :)

Czy w obu przypadkach gra jest na steam?

I ostatnie pytanie, kupić zwykłego Dark Souls II czy lepiej Dark Souls II: Scholar of the First Sin? Czy ten drugi oprócz dodatków zawiera też podstawową wersję DS II? Czy wymagania sprzętowe są takie same?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz grać bez znajomości pierwszej części, ale z nią też jak najbardziej warto się zapoznać.

Na twoim miejscu kupiłbym w promocyjnej cenie Dark Souls, które teraz kosztuje grosze i poczekał do premiery kompletnego wydania Scholar of the First Sin (zawiera oczywiście podstawkę) skoro i tak planujesz tutaj wydawać prawie premierową cenę za DSII, wszystkie wersje są na Steam i niczym się między sobą nie różnią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być cyt. "Wydanie to wykorzystuje możliwości oferowane przez najnowsze urządzenia firm Sony i Microsoft, posiadając ulepszoną oprawę graficzną (także na PC dzięki bibliotekom DirectX 11) i dźwiękową oraz zwiększony limit graczy podczas sesji online."

Wątpię czy wymagania nie wzrosną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kupiłem DS2 na PCta i to był mój błąd. Więcej cziterów niż mobków. mogłem na konsole.

Przecież te dzieci włączają wszelkie dostępne trainery psując nie dość że sobie to i mi całą zabawę.

Wystarczyło wpisać trainer ds2 i masz program do dodawania przedmiotów z całą listą wszystkich przedmiotów. ocb ?

Nikt z tym nic nie robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Ja nie grałem już ponad miesiąc w DkS2, ale jak pamiętam jedynym problemem byli cheaterzy z ringami na niewidzialną broń (coś za dużo ich przy moim SM) oraz raz trafiłem na kolesia który regenerował sobie całe hp co ok 5-10 sec, ale jak się postarasz to nawet takich pokonasz i na prawdę nie wiem na jakich ty musiałeś wpadać ludzi by wyrobić sobie takie zdanie... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze grać bez neta, choć wtedy gra trochę traci.

Nie wiem, jak w dwójce, ale przeszedłem całą jedynkę i nie trafiłem na żadnego oszusta.

BTW: Które zakończenie jest dobre w części pierwszej? A może oba są złe, ponieważ po krótkiej analizie doszedłem do wniosku, że nasze działania nic nie zmieniają lub niewiele zmieniają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yorimo

No tego nie wiem, czy ktoś swoje itemy zdobył czy dodał cheatami. I w sumie mało mnie to interesuje, bo nie zmienia to tak naprawdę nic w samej walce. Jeżeli zaś ktoś używa cheatów na nieśmiertelność albo inne cuda, to oczywiście jest to nieprzyjemne doświadczenie.

@Scorpix

Żadne z zakończeń nie jest dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany czy to do czegoś prowadzi.

Prawdopodobnie nasza podróż to wola bogów, chcących podtrzymać swoją rolę w świecie. Szukają najlepszego wyjścia i odpowiednią osobę, ale nie dlatego byśmy pomogli światu. Bogowie szukają najlepszej świeczki, gdyż Gwyn się "wypalił", a Frampt prawdopodobnie nami manipuluje szukając osobę, która będzie się paliła najdłużej.

Niby Anor Londo to przykład interwencji boskiej i to jedyne miejsce, które jest nieskażone złem.

W rzeczywistości Anor Londo to iluzja stworzona przez syna Gwyna, Gwyndolina. W rzeczywistości jest to miejsce opanowane przez mrok, gdzież jedynymi prawdziwymi wrogami są czarni rycerze Gwyna i strażnicy obrazu (który skrywa tajemnicę).

Pomimo, że zabiliśmy demony i źródło chaosu, to mrok i tak nadejdzie, gdy my się wypalimy i nastanie era mroku (ludzi) i bogowie stracą znaczenie.

Jednak czy rozpoczęcie ery mroku i danie ludziom władzy nad światem jest dobre? W Oolacile można zauważyć, iż niekoniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można "interpretować" na setki sposobów, ja opieram się na tym co oficjalnie, na pewno, wiadomo i nie doszukuję się wszędzie drugiego dna - można to nazwać naiwnością, ja to nazywam logiką.

I jeśli wyprawiam bohatera w podróż, która ma, co oczywiste, na celu dotarcie do paleniska i zostanie paliwem, i podczas tej podróży przeczołguję go przez wszystkie przeciwności, które zwiększają wartość kaloryczną jego duszy (nie liczę SL4 Playthrough ;)), to wszystkie klocki pasują. Podróż ma sens wyłącznie, gdy zostajesz paliwem.

A kto bohatera czołga, to już mało istotne: grunt, że drugie zakończenie to kwestia czasu, stało by się i bez jego udziału. Czy zostanie niewątpliwie Lordem przez Chosen Undead'a, w świecie Mroku coś pomoże? Tu można się tylko zastanawiać.

Co do samego mroku: nie wiem jak ty, ale ja z gry wyniosłem wyłącznie to, że nic dobrego w mroku człowieka nie czeka.

O AL się nie wypowiem, bo to dęta bzdura, szyta grubymi nićmi i w ogóle nie pasuje do niczego. Podpowiem tylko, że rycerze nie są czarni, i nie służą Gwynowi.

Demony to w ogóle backstory: są efektem prób powstrzymania nadejścia ciemności, nie jego -nadejścia- przyczyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yorimo

No tego nie wiem, czy ktoś swoje itemy zdobył czy dodał cheatami. I w sumie mało mnie to interesuje, bo nie zmienia to tak naprawdę nic w samej walce.

hmmm... nie zgadzam się.

Po pierwsze w DS nie ma znaczenia który masz lvl a właśnie itemy są drogą do wygranej. Umiejętności schodzą na drugi plan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...