Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

Do Havla można dostać się znacznie wcześniej dzięki Master Key o ile pamiętam. Havel jest postrachem póki nie zabije się go tak z 3 razy. Później jest już się tak into mechanika, że nie sprawia problemów ;) Aczkolwiek dalej pamiętam ile się namęczyłem walcząc z nim na niskim poziomie w zbroi rycerza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby cię atakowali dostałbyś info, że duch kogośtam cię najeżdża -wtedy w niektórych miejscach lokacji pojawiają się te bariery.

Z mojego doświadczenia jednak wynika, że bariery pojawiają się często jeszcze przed komunikatem o nawiedzeniu przez kogoś, pewnie głównie za sprawą netcodu. Więc po prostu jeżeli nie możesz przez nią przejść lepiej szykuj się do walki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zadymek Pisałem post wyżej - Starożytny Smok(Dark Souls 2) i po prostu mam pecha i ciągle robię błędy... A w Dark Souls 1 zabiłem każdego smoka nie licząc tego od covenantu(bo po prostu nie próbowałem nigdy - tylko uciąć ogon i pa pa) to i z tym sobie(kiedyś) poradzę :P

@Abyss Dokładnie o to mi chodziło! Jako że gram na modemie to często miałem takie sytuacje i po prostu ma być PvP, ale nic nie wychodzi(tylko jak widać zadymek nie czytał z uwagą mego posta to nie doczytał się... :P). I jeśli się nie wierzy w swoją wygraną w PvP(co jest raczej normalne na starcie) to można by biec w stronę ogniska i po prostu umrzeć bliżej to i łatwiej się potem zbierze... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia jednak wynika, że bariery pojawiają się często jeszcze przed komunikatem o nawiedzeniu przez kogoś, pewnie głównie za sprawą netcodu. Więc po prostu jeżeli nie możesz przez nią przejść lepiej szykuj się do walki.

Możliwe, ja jak dotąd miałem tylko jedno starcie PvP -na moje nieszczęście mgła odcięła mnie na placu przed kowalem, więc nawet nie ulepszyłem broni- więc nie badałem sprawy gruntownie. Ale wydawało mi się logiczne, że jak kogoś gościsz to gra powinna go razu zapowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie widział, to polecam wywiad z Yui Tanimurą z From Software odnośnie tej nowej edycji DkS2: http://www.reddit.com/r/DarkSouls2/comments/2nqqjm/famitsu_interview_tanimura_refers_to_ability_to/

Jak dla mnie najciekawsze info - update dla tych, co już mają DkS2 będzie 5 lutego, a całe nowe wydanie wejdzie w kwietniu. Czyli będzie można poznać nowości na 2 miesiące przed wyjściem nowej edycji, co jest całkiem przyjemne, bo będzie można ostatecznie zdecydować, czy warto kupić tę samą grę drugi raz.

Z innych rzeczy - istotne zmiany w już istniejących lokacjach, nowy NPC będący narratorem (co do tego można mieć pewne obawy, bo właśnie najlepszym punktem narracji w Soulsach jest to, że nie jest ona prowadzona bezpośrednio przez NPC, a przez opisy przedmiotów) i zmiany dot. Soul Memory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na necie krąży oto taka tabelka: http://puu.sh/d8dMH.png

Jeśli rzeczywiście tak jest to nowa edycja będzie bardzo pusta(płacić za upgrade wizualny, który powinien być od początku w podstawowej wersji gry oraz za poprawę multi? Kiepski żart). Kupiłem DkS2 oraz Season Pass, ale tego nie kupię, bo jest to oczywisty skok na kasę i według mnie nieuczciwe posunięcie względem kupujących. Jak można nie dać za darmo ludziom, co kupili twoją grę ze wszystkimi dodatkami nowej wersji gry(PC) to nie rozumiem.

Edytowano przez Shaker
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi trochę komplikuje sprawę, bo chciałem kupić od razu nową edycje i ograć wszystkie DLC oraz obczaić wszystkie nowe zmiany na PS4, a tak teraz będę miał te prawie wszystkie nowości w lutym i sam nie wiem czy wytrzymam z tym wszystkim jeszcze dwa miesiące.

zmiany dot. Soul Memory.

Awww yissss

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zadymek

Oznaczenie A,B,C,D,E,F są to strefy matchmakingu. Osoba z A nie połączy się z B itd.

@Xardas80

Nie wiem dokładnie, jak została zrobiona ta tabelka, jednak z tego co wiem zawiera w miarę dokładne informacje. Będą jakieś fixy odnośnie Soul Memory, ale nie nastawiałbym się na wielkie cuda(usunięcie SM z NG+ byłoby rozwiązaniem idealnym). Gra nadal będzie na P2P. Resztę tego, co będzie znacie z oficjalnych źródeł.

Czego nie będzie na pewno w update:

- multi dla 6 osób

- zmian graficznych, czy też usprawnień dotyczących wydajności

Czy coś jeszcze to nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie cały czas to pokazujesz grając w PVP przeciw osobom, które używają do Dark Souls pada (czyli zdecydowanej większości, bo gra została pod niego zaprojektowana) nie ma to zresztą żadnego przełożenia takiego jak np. w FPSach, więc zastanawiam się jaką zasadność ma użycie słowa ''konsolowcy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjną: użytkownicy padów to tradycyjnie konsolowcy. To, że piiiik! porty na PC wymuszają na co poniektórych PC-towcach używanie pada niczego nie zmienia -m.in. przez to, że konwersje gier zbudowanych pod pada ...rzadko prawidłowo działają z padami.

A poza tym wiadomo, odwieczna konkurencja PC vs. konsole i chęć dokopania tym drugim wink_prosty.gif

Co do "większości" to nie byłbym taki pewien -w tytuły wydawane na PC jednak nadal gra się głównie [i dobrze] na K+M, więc pewnie mało kto zawraca sobie głowę kupowaniem kontrolera specjalnie pod jedną, dwie gry

Edytowano przez zadymek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wszystko jedno, ale polecam jednak zacząć przygodę z Dark Souls od... Dark Souls 1 żeby uniknąć troszkę bolesnej przesiadki z drugiej części na pierwszą, chyba że masz możliwość zagrania na PS3 w Demon's Souls - wtedy zacznij właśnie od niej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się w to uniwersum wciągnąć to powinieneś zagrać w pierwszą część i trochę na jego temat po jej przejściu poczytać, wtedy wyłapiesz trochę smaczków z drugiej części, ale tak naprawdę są one w pewien sposób odrębne fabularnie i bez problemu odnajdziesz się w tym wszystkim nawet zaczynając od drugiej części.

Co zrobisz to już twoja decyzja, w każdym razie w obie warto zagrać i wydaje mi się, że kolejność wydania będzie idealna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka trochu mnie denerwuje, iść kolejny raz przez ten sam region, bo nie ma ogniska do zapisania i z 30minut drogi to zajmuje:P

Samej mechaniki walki można się nauczyć, trochu to trwało, ale po podglądnięciu gameplayów, i samemu spróbowaniu, mniej więcej się opanowało, ale ginąc będziesz :D Zacznij od 1, kiedyś była w bundlu bardzo tanio na steam, teraz w grudniu będzie migracja na serwery steama, można dociągnąć fixa na myszkę jak wolisz klawa + mysz, i nawet do grafiki, by była to lepsza rozdziałka itd.

Fabuły tam dla mnie nie ma żadnej, to typowa rąbanka, padniesz, to masz pecha, zasuwaj od nowa jakiś etap gry, do tego wrogowie się odradzają- to plus można farmić dusze, ale i minus bo trzeba przez nie n-ty raz się przebijać do bossa itp.

W DS2 tego nie ma, tam trzeba wydawać dusze z głową, bo trupki się nie odradzają. Więc, jedynkę można też brać pod uwagę jako trening, nawet jak coś źle rozdasz to na kolejne staty, czy upgrade broni sobie "nagrindujesz."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RedEvil

Nie no, aż takiej perwersji w tej grze nie ma, że trzeba tłuc się 30 minut do ogniska/boss'a -pewnie przegapiłeś jakieś. Niektóre z nich są ukryte (DarkRoot, Sen's Fortress), może w tym problem.

PS Z fix'em, na Steam, jest ten problem, że od czasu ostatniej aktualizacji nie jest kompatybilny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fixa na myszkę i fixa na grafikę i nie ma problemów, gram bez crashy itp.

A co do ogniska to jestem w kanałach i nie znalazłem takiego i muszę zaś zapieprzać od samego początku kanałów, więc dałem sobie na razie spokój z graniem. A dolazłem do miejsca gdzie koleś z trójzębem wraz z wielkimi szczurami i choć koleś to light, to szczury już nie bardzo xd i poszły all dusze. Gdyby save był nie konsolowy to nic by się nie działo, ded to cóż gramy dalej mam dwa kroki, a tak hektary, do tego w kanałach trzeba uważać na sufit :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RedEvil Kochanie... kto Ci powiedział że w DS2 nie odradzają się mobki(i że przez to wymaga się uważnego korzystania z dusz)?

Ależ przecie odradzają się 15-20 razy i dopiero wtedy znikają(bo skoro przebijasz się tyle razy to znaczy że potrzebujesz małej pomocy), a jak źle wydasz dusze(nie tak poprowadzisz postać jak chcesz) to masz Soul Vessel i zmieniasz sobie w postać jak tylko chcesz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RedEvil

I grasz na Steam'ie? Hmm. którego fix'a używasz?

Co do kanałów (Głębia): na samym początku, w korytarzu pełnym glutów są zamknięte drzwi. Tam jest ognisko. Ale skoro i tak się wracasz to przynajmniej możesz ulepszyć sprzęt powyżej +5, zawsze coś (chyba znalazłeś Duży żar?).

PS Ten koleś z trójzębem buffuje miniony, to dlatego sprawiają problemy. Strzelaj mu w łeb to nawet nie mrugnie. Ostatecznie, zawsze możesz strzelać w szczury, wywabiać je pojedynczo...

PSS A spotkałeś już "Ratzillę"? To ...on pilnuje klucza do ogniska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...